Téma: Everest

9/10
Sumomo 2015 okt. 07. - 12:21:49 9/10 Előzmény csincsilla72
(31/111)
Szia!

Minden szavaddal egyet értek.
Nekem nagyon tetszett a film,és különösen hálás vagyok,hogy finoman , egy mondat erejéig hallhattuk Bukrejev (mintha soha nem hallottam volna ezt a nevet a filmben, mindig Anatolijként nevezték) véleményét (aki nem tud segítség nélkül felmeni a hegyre az, ne is menjen fel) és Krakauer negatív véleményét B. hozzáállásáról pedig kihagyták.
3/10
Túrin 2015 okt. 04. - 00:12:18 3/10 Előzmény kate77
(30/111)
Sajnos szóról szóra egyetértek. Feleségemet sajnálom, hogy a makacsságom miatt kénytelen volt végigszenvedni, mert nem hittem el, hogy ilyen szar marad és vártam, hogy beinduljon, õ meg már 20 perc után tudta és menni akart ki. :(
8/10
ammok001 2015 okt. 01. - 22:27:47 8/10
(29/111)
Most néztem meg,eléggé jó film,jó színészekkel.Frankó látvánnyal.Érdemes megnézni.Minden tiszteletem ezeké az embereké,bár biztos nem normális aki ezt bevállalja.
Boborjan76 2015 szept. 28. - 13:45:34
(28/111)
Tetszett a film, hamar elment a 2,5 óra sajnos. Látványos, profin kivitelezett, azt adta amit kellett.

Hegymászós filmek kedvelõinek ajánlom a North Face (Nordwand) címû 2008-ban készült filmet, itt a történet az Alpokban játszódik 1938-ban, sztem nagyobbat üt mint az Everest...
9/10
zpeller 2015 szept. 27. - 12:15:00 9/10
(27/111)
Tetszett a film. Elsõsorban azért, mert kitûnõ látványvilágot tárt elénk, másrészt azért, mert megpróbálta elég jól bemutatni a valós eseményeket - a többek által említett hiányosságok ellenére. A meleg szobában, fotelben ülve persze könnyû pálcát törni nálunk sokkal nagyobb tudású hegymászó szakemberek oxigénhiányos állapotban meghozott döntései felett, olyan szituációban, amelyben valószínûleg még egyikünknek sem volt része.
Ami a kritika részt illeti, nekem a Emily Watson féle sírós, érzelmes töltet volt egy kicsit több a kelleténél.
Nyilvánvaló azonban, hogy a film erõssége a látvány, ezért erõsen ajánlott a 3D. A téma ábrázolás bizonyára megosztja majd az embereket. Nálam 9/10.
zzoe 2015 szept. 24. - 20:23:28
(26/111)
Remek film, remek szereplõkkel! Egy érdekes, különös világ, ami számomra megfejthetetlen?! Miért is kockáztatja rengeteg ember az életét, hogy emberfeletti kínlódások árán megmássza a szinte bevehetetlen hegycsúcsokat?!A film közben szabályszerûen érezni lehet azt a kínlódást, amikor szinte minden lélegzetvétel fáj! Fura, hogy a port.hu szereplõ listájában nem tüntetik fel a fõszereplõ nevét, Jason Clarke-t, aki a kulcsfigura Rob Hall személyét játssza remekül! Ez azért hiba!
csincsilla72 2015 szept. 24. - 19:49:22 Előzmény Sumomo
(25/111)
OLvastam a Hegyi õrületet is. Nem akarok állást foglalni a vitában, mert olyasmirõl vitatkoznak, aminek léteznie sem szabadna, tudniillik hogy az egész kereskedelmi expedíciózás egy katasztrófa. Úgy en bloc. Szerintem felesleges azon marakodni, hogy mi legyen a hegyi vezetõ feladata, mikortól mentheti a saját életét, vagy hogy mekkora felelõsség kell, hogy nyugodjék a vállukon. Ez az egész úgy rossz, ahogy van. Biznisz, ami tönkreteszi a környezetet odafenn. (Egyébként akkor már inkább az orosz pártján állok.)
csincsilla72 2015 szept. 24. - 19:42:29
(24/111)
Ebben a filmben volt hegymászás és volt emberfeletti küzdelem is. Az, hogy ez egyeseknek nem nagy szám... nos, ezzel nincs mit tenni. Az oxigénhiány-okozta zavarodottságot vagy a hideget jobban megélni már csak úgy lehet, ha te magad vagy szenvedõ alanya.
Olvastam Krakauer és Bukrejev könyvét is, úgyhogy van egy rossz hírem a számodra: odafönt ILYEN a hangulat. Vagy még ilyen se. Az, hogy ez a te számodra speciel unalmas, mert nem erre számítottál, talán nem a hegymászók vagy a filmkészítõk hibája.
Azt pedig õszintén nem értem, hogy hova kellett volna turbózni a katasztrófajeleneteket vagy a vihart. Ez ugyanis a valóság.
3/10
Senorita929 2015 szept. 24. - 14:23:49 3/10
(23/111)
Sajnos nagyon gyenge. A látvány kiemelkedõ, de ez egy idõ után önmagában elég kevés. A történetben semmi eredeti nincs, ha otthon nézem a negyedénél elkapcsolok.
9/10
Sumomo 2015 szept. 24. - 12:13:29 9/10
(22/111)
Szerintem 2-3 hozzászólón kívül senki sem olvasta Krakauer könyvét az 1996-os tragédiáról az Everesten.
Egyetértek veled, de hozzá tenném, hogy bár Krakauer nagyon jó könyvet (olvasmányos, nem lehet letenni típusú) írt, de erõsen csúsztat ami a mentést illeti és csúnyán és igaztalanul megtámadja Bukrejevet. Ha jól értem ezt a szálat a film meg sem említi. Pedig, ha nincs Bukrejev még többen odavesznek.
Ha még nem olvastad, Neked is ajánlom Bukrejev könyvét: A hegyi õrületet.
Ma megnézem a filmet, aztán okosabb leszek!
9/10
Sumomo 2015 szept. 24. - 12:05:03 9/10
(21/111)
Olvastad a könyvet?
9/10
Sumomo 2015 szept. 24. - 11:56:43 9/10 Előzmény vuvuvu
(20/111)
Tegyük hozzá Bukrejev könyvét is!!!!!

Anatolij Bukrejev - G. Weston Dewalt

Hegyi õrület - Az 1996-os Mount Everest-i tragédia más szemszögbõl



Sorrendben Jon Krakauer Ég és jég címû könyve elolvasása után feltétlen javaslom Bukrejev könyvét!
2/10
kate77 2015 szept. 23. - 16:14:30 2/10
(19/111)
Hogy mit vártam volna a filmtõl? Hát nem ezt :). Nem szeretem a katasztrófafilmeket, tehát nem ilyen típusúra számítottam. Fogtam, hogy mirõl szólt, de szerintem az nem az én hibám, hogy untam :). Nem kell ahhoz katasztrófák sorozatának megtörténnie, hogy egy film érdekes és élvezhetõ legyen. Megdöbbentem, hogy szerinted érdektelen, hogy, idézlek: "... mennyire izgalmas és látványos külsõ szemlélõ számára a vihar és a pusztulás". Hogy mivan??? Hegymászásról, emberfeletti küzdelemrõl szóló film, de nem fontos a látvány, meg hogy milyen egy hegyi vihar? De hát elvileg a "külsõ szemlélõnek" készül egy film, vagy nem :)? Aki hegymászással foglalkozik, nyilván egész máshogy látja, de nem hiszem, hogy elsõsorban annak a rétegnek készült... Meg hogy más is azt tenné (nyavalygás stb.), mint a szereplõk. Jézus, itt rég nem errõl van szó, ki mit tenne, hanem arról, hogy egyszerûen nem jött át semmi, de semmi az ég világon abból a hangulatból, ami ilyenkor ott lehet. Bocs, hogy így láttam :). Amúgy nem én vagyok az egyetlen, aki egy jó kis filmet várt, és nagy csalódással távozott a moziból...
8/10
sritus 2015 szept. 23. - 09:15:52 8/10
(18/111)
Nekem kimondottan tetszett. Érdemes volt 3D-ben megnézni, a látvány nagyon ütõs volt, nem bántam meg ezt a 2 órát. 8/10
csincsilla72 2015 szept. 22. - 21:59:06
(17/111)
Komolyan érdekelne, hogy mit vártak ettõl a filmtõl azok, akik unalmasnak találták. Ez ugyanis nem katasztrófafilm, hanem egy tragédiáról készült kvázi-dokumentumfilm. Zsúfoltság volt, az amatõrök miatt nem értek le idõben, kitört a vihar, többen meghaltak, ahogy ez olvasható több könyvben is, amit a túlélõk írtak, illetve tele van a történettel az internet is. A film az okokkal foglalkozik, teljességgel érdektelen, hogy mennyire izgalmas és látványos külsõ szemlélõ számára a vihar és a pusztulás. Az életben maradottak összeomlottak, zokogtak, gyászoltak. Ahogy tenné az izgalomra vágyó nyavalygók tömege is, ha õk lennének a helyzetükben.
Jó volt, amennyire belesûríthetõ volt ez az egész két órába. Krakauer könyve után is tetszett.
8/10
lipgloss 2015 szept. 22. - 15:19:29 8/10
(16/111)
igen ez nekem is feltûnt, hogy a fõszereplõ Jason Clarke kimaradt...
Teddy Daniels 2015 szept. 22. - 09:34:08
(15/111)
Szerintem nem volt rossz, bár nem tartozik a többször nézõs kategóriába.
Viszont a fõszereplõ nevét nem találom a stáblistában.
Úgy emlékszem az arcára emlékezve, hogy a legutolsó "Majmok bolygójában" is játszott.
8/10
lipgloss 2015 szept. 22. - 08:27:17 8/10
(14/111)
Nekem nagyon tetszett! Bár a könyvet nem olvastam, de laikusként lenyûgözött a hegymászó életérzés (bár ebben voltak még lehetõségek amiket kihagytak. Jobban részletezhették volna mikor errõl beszélgetnek a sátorban). A színészek játéka nem Oscar díj dehát ez nem is arra ment. Pont ettõl a nem túljátszott visszafogott játéktól-szinkronoktól volt nekem életszerûbb. (Egyedül ami engem idegesített az Helen / Götz Anna szinkronja volt, de az nagyon). Végig járt a lábam a film közben az állandó feszültségtõl. A látvány fantasztikus volt, IMAX 3Dben néztük így a töltelékjeleneteknél is szinte rettegtem olyan jól érzékeltették a mélységet-távolságot.
N.Andi32 2015 szept. 20. - 21:28:18
(13/111)
Életemben elõször ki akartam menni a moziból egy film felénél.
A legjobb az volt a filmben, mikor véget ért.
Soha nem kapom vissza ezt a két órát az életembõl.
Hiteltelen film, hiteltelen (bár pár nagynevû) színésszel.
Gyalázat volt az elejétõl a végéig. Sajnos. :-(
4/10
téltündér 2015 szept. 20. - 19:50:58 4/10
(12/111)
Ebbõl a történetbõl kaliberekkel jobb filmet ki lehetett volna hozni :-(