tdk 2012 jan. 09. - 21:16:35
(98/118)
A fõcím nagyon jól néz ki, de aztán ahogy ténylegesen elkezdõdik, valahogy egybõl B-filmnek érzõdik (fõleg, hogy még egy perc sem megy le belõle, és máris a fõszereplõ csaj hátsó felét veszi a kamera). Egyébként ezt csak régen láttam, és nem hagyott bennem túl mély nyomot (sõt, Jude Law-t ebben láttam elõször, és itt vált ellenszenvessé), úgyhogy most is mellõztem. Kicsit mátrixos, akkoriban ez felkapott téma volt, mert a Dark City is hasonló. Viszont az iPhone-ok, illetve fõleg az iTouch-ok igencsak hasonlítanak arra a kis távirányító-szerûségre, amit rögtön az elején láthatunk; ez a harmadik film, amibõl visszaköszön egy ilyen hasonlóság...

Amikor aztán úgy két és fél órával késõbb visszakapcsoltam, hirtelen azt hittem, még mindig ez megy Jude Law-val, pedig az már a Közelebb volt. :D Egyébként most, hogy kicsit utánanéztem: Jennifer Jason Leigh-vel együtt játszottak a Kárhozat útjában is.
7/10
tibicamon 2012 jan. 09. - 18:39:21 7/10
(97/118)
Tetszett a film, (aztán kiderült, hogy régebben már láttam az utolsó 15-20 percet. Néha elõfordul.)
Mivel számomra mindenre teljesen nem derült fény és még részletesebben is be lehetett volna mutatni a "játékot", ezért még néhány részt el tudnék belõle képzelni.
Érdekes alkotás, szerintem mindenképp meg kell nézni! 7/10
VADÓCFIU 2012 jan. 09. - 00:03:32
(96/118)
ez a film egy unalmas gagyi volt.....a szinészek mozdulatai stb ...hát......eléggé bugyuta megoldásnak tüntek ezek a kis nyálkás mókincokviccc és unalom volt az egész---5 re értékelném.....najó legyen 6 mert nem látni minden nap ilyen sztorit a tv-ben...
10/10
Lillia 2012 jan. 08. - 23:32:42 10/10
(95/118)
Most nézem, mi van itt ma?! Filmmúzeumon meg Lynch Blue Velvet megy....
10/10
Lillia 2012 jan. 08. - 23:25:53 10/10
(94/118)
Imádom. Én meg úgy vagyok vele, minél többször megnézem, annál zseniálisabbnak tartom. Pedig láttam már párszor...
Elena* 2012 jan. 08. - 22:53:43
(93/118)
Nagyon régen láttam ezt a filmet, de annak idején nagyon tetszett, most vontatottnak tûnik. Talán mert tudom a végét. Úgyhogy most Tégla.
*SPOLER*
a filmben leginkább az a rémisztõ, és az kelt hihetetlenül kényelmetlen érzést, hogy többször felvetõdik, hogy most pontosan hol is vannak, hogy mit élnek át, egy virtuális valóságot, vagy magát a valóságot? Ezzel is végzõdik: Are we still in the Game? és az ember nem tudhatja, hogy most akkor tényleg visszatértek, mert a csóka, aki ezt kérdezi, nem volt a körben (amibõl õk kijöttek), vagy igazából ez egy játék a játékban dolog, vagy akkor mi van? Valaki írta, hogy ez olyan P. K. Dick-es, és tényleg, az õ könyveiben is sokszor azt sem tudja az olvasó (többnyire valamilyen valóságot torzító szer miatt), hogy akkor most mi az igazi valóság. Talán ez a film üzenete (ahogy a cím is, és az is kicsit kétértelmû), van-e igazi életünk, vagy minden csak játék, valami más irányít minket a tetteinkben?
*SPOILER VÉGE*
oncogito 2012 jan. 08. - 22:04:01
(92/118)
Azért nem árt, ha jól van felcimkézve. Én pl. scifit szívesen nézek, thrillert nem mindig, horrort egyáltalán.
Tehát szeretem ha tudom, mit várhatok egy filmtõl.
Nem mindenki mindenevõ.
balta zoltán 2012 jan. 08. - 21:48:02
(91/118)
"hivatalosan thriller". neked agyadra ment az arisztotelészi kategória-elmélet. miért kell skatulyázni? jó film, nagyon jó, oszt kész
ceia 2012 jan. 08. - 21:42:27
(90/118)
Sajnos nálunk minden baromságot scifi-nek neveznek - pedig a film hivatalosan thriller. Szerintem pedig gyenge horror. Csak valami beteg ember találhat ki ilyesmit. Nem érdemes rápazarolni az idõt.
Thich 2012 jan. 08. - 21:27:14 Előzmény balta zoltán
(89/118)
:-)))megnézem
8/10
technokrata 2012 jan. 08. - 20:55:44 8/10
(88/118)
Én annak tartom magam. Igaz, minden mást is szívesen megnézek. Mégis a sci-fi filmeket szeretem a legjobban. Viszont próbálom objektíven nézni ezeket is és akad bõven olyan, amelyik számomra is a selejt kategóriába tartozik. Ám a szóbanforgó film szerintem igenis jó.
squashmacska 2012 jan. 08. - 20:43:01
(87/118)
egy sci-fi rajongó véleményére kíváncsi lennék
8/10
technokrata 2012 jan. 08. - 13:18:15 8/10
(86/118)
Nekem, ellentétben a többiekkel, nagyon bejött ez a film. Valóban elvont, de érdekes. Továbbá nem elképzelhetetlen ez a virtuális valóság játék a jövõben. (Persze nem így, de aztán ki tudja...) Mindenesetre én szeretem és baromira örültem, amikor megjelent DVD-n. (Még halkan jegyzem meg, hogy az asszony nem számít sci-fi rajongónak, ez a film mégis tetszett neki.)
balta zoltán 2012 jan. 06. - 00:25:34
(85/118)
még szerencse, hogy nem "egy mátrix vagy dark sity". még csak az hiányozna! ez mûvészet és filozófia. aki szórakozni akar, az ne itt keresse. arra van jócskán kínálat, folyik mint a f@s a csapból is. akinek esze van ezt nézi vasárnap este. kezüket csonkolom
Antiochus Epiphanesz 2011 aug. 09. - 12:33:48
(84/118)
Van egy béna beütése, de azért érdekes, fõleg elsõre. De messze nem egy Mátrix vagy egy Dark City.
1/10
hydroglobe 2011 júl. 04. - 13:30:28 1/10
(83/118)
97 perc az életembõl, amit soha nem kapok vissza! :) Ááááá! Ha még nem láttad, légy boldog és soha ne nézd meg!
Ha azt mondanák, írnod kell egy sci-fi-forgatókönyvet holnapra, jobbat írnál, mint ez, abban biztos vagyok! Semmi izgalom, semmi eredetiség, esetleg némi beteges gusztustalanság. Majd ezt tetézi egy szörnyen lapos rendezés és több teljesen gagyi, hiteltelen színészi játék. De tulajdonképp minden igyekezet hiába is lett volna ezzel az alapsztorival. Akkor adtam fel végleg a reményt, amikor (a film elsõ felében) Jude Law szájából elhangzik a következõ mondat: "Hû, olyan furcsa, már nem is vagyok biztos benne, hogy tényleg ez a valóság!" Még szerencse, hogy mondja, mert a film nem ÉREZTETTE, ÉRTETTE MEG velünk ezt, az biztos. És még a Mátrixhoz vagy akár a Truman Show-hoz hasonlítják ezt a hulladékot? Hát hol hallottatok ott ilyet? "Hû, lehet, hogy most is a mátrixban vagyok, asszem!" ... "Hû, talán most mindenki engem néz!" Rém hiteltelen az egész! A nézõnek például fogalma sincs, hogy ezt a játékot egyáltalán ki játssza? Ki szereti? ...a tervezõjén kívül. Mert az világos, hogy tömegek akarják eltörölni a Föld színérõl :). De aki kívülrõl belecsöppen, csak elborzad és ki akar szállni. Se füle, se farka az egésznek, teljesen következetlen. Még a "nagy fordulat" is borzasztó erõltetett, mégis kiszámítható. Ami netán újszerû lehetne, az undorító mutáns hüllõkkel meg az organikus kütyükkel például, azt meg nem fejtik ki. Vicces szinten rossz a film, minden aspektusból. Kár volt megnézni.
Huuuhh, de felhúzott! :)
4/10
pencroft 2011 ápr. 21. - 12:37:21 4/10
(82/118)
Nem szoktam így kapásból lerohanni egy filmet, de most "késztetést érzek, és nem tudok ellenállni":

Ekkora bárgyú baromságot már régen láttam. Borzasztó szinészek, szörnyû rendezés, a szemétbõl összekapart forgatókönyv. Az ötlet még úgy-ahogy használható lenne, de ennek a csapatnak fogalma sincs arról, mibõl áll egy jó film.

Gusztustalan, idétlen, hiteltelen, röhejes.
Seraphin 2010 nov. 13. - 09:50:03
(81/118)
Tényleg olyan fontos, jelentõs ez a film? Még csak a virtuális világ sem tûnik olyan érdekesnek benne (leszámítva a készüléket meg a csontpisztolyt), mivel a színészek úgy viselkednek benne, mintha robotok lennének, bele is aludtam, annyira nem kötött le. A Mátrix jóval jelentõsebb, ez meg inkább csak a geekeknek. Cronenberg tele van érdekes ötletekkel, csakhogy gyenge rendezõ.
10/10
jean sol partre 2010 okt. 24. - 19:59:57 10/10 Előzmény BonFire
(80/118)
hogy egyesek még büszkék is rá, is fenne hirdetik, hogy milyen egyszerûek...
na ez valami új ebben a mai világban
fordjee 2010 okt. 08. - 09:43:41 Előzmény Optimus Prime 2006
(79/118)
Ezen a Fem3-on vannak néha jó filmek, nemrég találtam erre a csatornára. Iszonyú sorozatok mennek itt, de 10-kor mindig van egy film. Meg is lepõdtem, hogy tegnap ez volt, már láttam, de azért megnéztem megint.
Érdekes film, most már nem tûnt annyira jónak, mint régen. De még mindig tetszett.