Téma: Fábry

1/10
dantonb 2012 márc. 03. - 22:22:36 1/10
(116/376)
Nem tartom valószínûnek hogy egy ilyen speciális elme speciális célzásaira közönséges halandó rájönne .Pláne olyan akit nem nyûgöz le Fábry mûvészete:)
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 03. - 22:13:58
(115/376)
Megint elkövettem egy nagy hibát. Szerintem rájössz Te is, hogy mir célzok.
Jó éjszakát!
1/10
dantonb 2012 márc. 03. - 22:00:55 1/10
(114/376)
Képzeld hasonlítom.Sok mindenben kvázi egyformák,több dologban Fábry rosszabb pl Hajdú nem ugat bele mindig avendégei szövegébe ,nem annyira alpári,nem traktál minket a hugyozásával.A riportalanyok ,celebek kiválasztásában kb egyformák.Hajdú nem annyira látszólagosan slágfertig,nem hadovál német szavakat ,amivel az alulmûvelt sznoboknak eladja hogy õ mennyire mûvelt:)Viszont Hajdú izzadságos nem képernyõre termett.Ez a helyzet ,örülök hogy tudtam segíteni egy axiómás elfogult embernek:)
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 03. - 21:50:25
(113/376)
Te most tényleg annyira elvakult vagy, hogy Hajdut hasonlítod Fábryhoz? Tehetségben, mûveltségben, szellemességben?
1/10
dantonb 2012 márc. 03. - 21:43:34 1/10 Előzmény olahmiki1959
(112/376)
Tudod miért nem vették le a Frizbit? Mert jó a nézettsége,éshát a TV2 abból él.Miközben a királyi Tv adhatna a szinvonalra ,mert az én adómból is mûködik ,ezért ennek fényében sokatmondó hogy kizárólag egy oldalhoz köthetõ ilyen sekélyes embert alkalmaz állami pénzbõl.Ez az egy dolog elég lenne annak bizonyítására hogy a köztv nem párttatlan és a szólásszabadsággal is nagy bajok vannak nálunk-Ugyanis ez csak a ló egyik körme de ezer dolgot lehetne sorolni ,ami ezt nyilvánvalóvá teszi sajnos.Ráadásul Fábry nézettsége ha magas,bár nem hinném,illetve rohamosan romlik az tuti, erõsen annak tudható be a gagyira való igény mellett ,hogy politikai szimpatizánsai kitartanak mellette.Ez Hajdúról nem mondható el,és mégis magas a nézettsége.
1/10
dantonb 2012 márc. 03. - 21:36:06 1/10
(111/376)
Nem tudom,én Fridi könyvében olvastam róla és hitelesnek tünt,amit írt.Amiket Havas mondott személyesen,nyilvánosan azt elmeséltem itt korábban, de kimoderálták érthetetlenül és mások sztorijait is érintettem ,amik meg is jelnetek különféle internetes helyeken(index ,origo stb)Az is eltünt,ha érdekel esetleg priviben megírom.
Kattrin 2012 márc. 03. - 18:10:52 Előzmény dantonb
(110/376)
Ezek nincsenek fenn a neten?
Kattrin 2012 márc. 03. - 18:09:01
(109/376)
Különben elég ellenszenves, hogy még akkor is "Brüsszl"-ezik, amikor már a vendégeivel beszél. Ráadásul szegény Zacher Gábor alig tudta végigmondani a gondolatát, Fábry folyamatosan közbevágott, mert minduntalan eszébe jutott egy saját történet.
Kattrin 2012 márc. 03. - 18:06:45
(108/376)
Erre én is kíváncsi lennék, pont közben kapcsoltam oda.
sadabama 2012 márc. 03. - 16:59:33
(107/376)
Tudja valaki, hogy a csütörtöki mûsorban kire utalt Fábry, amikor rózsaszín sállal a nyakában affektált?
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 03. - 10:34:54 2/10
(106/376)
Ebben sok igazság van, de ha megnézed például Hajdú Péter "Frizbi" c. mûsorát, amelyben egyik adás a másikat múlja alul színvonalban, akkor azt látod, hogy még mindig nem vették le a képernyõrõl. Idõnként Hajdú beletesz egy-két komolyabb témát is a látszat kedvéért, de az egész úgy gagyi, ahogy van.
A tv-ket is meg lehet érteni valahol. Rengeteg pénzt beleölnek egy-egy újonnan elindított mûsorba, gondolom reménykednek abban, hogy majd csak kiforrja magát a dolog, emelkedik a nézettség, javul a színvonal. Aztán van ahol ez bejön, van ahol nem.
Ez a legutóbbi mûsora Fábrynak már sokkal jobb volt, mint az eddigiek, sok döccenõvel, gyengécske poénnal, visszafogott stúdióbeli közönséggel, de mégiscsak észrevehetõen javult. A zene mindenért kárpótolt, úgy is mondhatnám, az hozta vissza a sírból az egészet. Én azt mondom, reménykedjünk.
1/10
dantonb 2012 márc. 02. - 23:00:30 1/10
(105/376)
Értem ,tehát eszi nem eszi nézni kell hosszú távon:),mert a kertvben ha egy mûsor megbukik pillanatok alatt leveszik ,mert nem az állam finanszírozza a kedves elvtársakat.
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 22:55:02 2/10
(104/376)
Lehet. Mindenesetre a tegnapi adás már sokkal jobb volt, mint az eddigiek. Szõke és Badár egyelõre nem találnak magukra, a Schirilla gyerek szimpatikus volt, Zacher Gábor elõtt pedig le a kalappal. Elegáns volt, szellemes, poénos, igaz, hogy Fábry az állandó közbeszólásaival idõnként kifejezetten zavaró volt.
Az õ mûsor eleji szövegei még mindig változó színvonalúak, egyelõre még nem talált igazán magára, és gyanítom, a nevetõ emberek arcának idõnkénti bevágása is inkább a szerkesztõk munkáját dicséri, nem a valódi szórakozást mutatja.
Roby Lakatos zseniális képességû zenész, azon ritka hegedûsök egyike, akik a legmagasabb fekvésekben is kristálytisztán játszanak. A saját zenekarával elõadott blokk kissé eklektikusra sikeredett, a kétféle zenei stílus vegyítésével mintha túl sokat akartak volna markolni. Az erõsítés sem volt tökéletes, az orgona és a gitárszóló halk volt, a cimbalomszólóra viszont jogosan állt el mindenkinek a lélegzete.
Az utolsó zenekari produkció Ferenczy Györggyel és zenekarával, Roby Lakatos vendégjátékával egyértelmûen világszínvonalú volt. Roby elképesztõen virtuóz improvizációja Jerry Goodman hegedûjátékára emlékeztetett, kis Stephane Grappelly-s beütéssel, Ferenczy szájharmonika szólójára pedig Toots Thielemans is elismerõen csettintett volna. Elképesztõen ráéreztek a ritmusra, és egymásnak felelgetve, egymást kiegészítve, látható örömzenélést nyújtottak.
A legnagyobb erénye a zenei részeknek az élõben való zenélés volt. Nem play back kíséretre imitálták a játékot, hanem valóban az szólt, amit láttunk. Végül is ezek a zenei blokkok hozták vissza a reményt arra, hogy ha a humoros részek tovább javulnak, talán hosszú távon mégiscsak nézhetõ lesz Fábry mûsora.
zoolio 2012 márc. 02. - 22:25:19
(103/376)
Számomra úgy tûnt, a harmadik mûsor sokkal jobban sikerült az elsõ kettõnél, Fábry sokkal lazább, oldottabb volt, a vendégek is jók voltak - habár Schirilla mintha az egyik mondatát nem hagyta volna befejezni (vagy Fábry hagyta õt :). Dr. Zacher Gábor nagyon jó választás volt, intelligens, pörgõs, jó sztorikkal. Szeretem Fábry történeteit, akár régi, akár aktuális. A zenekar jobban eltalálta a ritmust, mint az elején, de komolyzenekari mivoltuk - habár bizonyára jó zenészek - szerintem nem illik a mûsorba.
1/10
dantonb 2012 márc. 02. - 20:24:46 1/10
(102/376)
Egyrészt azért hihetõ ,mert tökéletesen passzol Fábry karakterével,másrészt soha nem cáfolta Fábry ,harmadrészt mi érdeke lenne Fridinek hogy kitaláljon egy ilyen gennyes valótlanságot.Tehát nagyon is életszerû ,és akkor még nem beszélve a Havas által elmondott sztorikról Fábryra és a mûsora felvétele kapcsán mások által is igazolt botrányokra ,a minõsíthetetlen idióta viselkedésére ,és az újkeletû jobbosságára a nagyon is látható anyagi motivációval. Mind mind csupa szimpatikus jellemre utaló mozzanat.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 márc. 02. - 20:20:25 1/10
(101/376)
Becsületbõl megvártam az elsõ pár adást még mielõtt minõsítettem volna,
de a már kialakult (nem túl rózsás) véleményem nem változott. Sajnos,
teszem hozzá, mert volt idõ amíg szerettem fábrikurat. De amióta
az árnyékából kivált tehetséges humoristák (vö. StandUPosok ;-)
már nem írják meg a poénjait érezhetõen belterjesebb lett...

...és kifejezetten humortalan. Mert ugye majd minden adásában
kihangsúlyozta/jozza, hogy ez ugye már végülis "egyfajta
közszolgálat" mégis a szokásos szintidõ alatt jut el
az anyagcseréjéig, fittyet hányva arra, hogy ki
az aktuális vendége, és kíván-e szóhoz jutni.

De, ha éppen nem az anyagcsere folyamatait
ecseteli, akkor a kispolgári szocializáció,
mint állandó sértettségének oka van soron,
vagy csupán szakállas vicceket recitál.

Tehát, attól tartok nincs az a hosszú
pihenõ, ami javulást eredményezhetne
már Nála. De mindig van lejjebb...
2/10
olahmiki1959 2012 márc. 02. - 20:12:17 2/10
(100/376)
Ezt nem vitatom, de miért higgyem el Friderikusznak feltétel nélkül, amit írt? Manapság minden második médiaszereplõ könyvet ír, ki tudja, mi igaz ezekbõl, és mi nem?
1/10
dantonb 2012 márc. 02. - 20:08:39 1/10 Előzmény olahmiki1959
(99/376)
Friderikusz könyve Fábryról szóló része igazolja ,amit írtam.
sadabama 2012 márc. 02. - 20:08:01
(98/376)
Tegnapi mûsorban kire utalt, amikor rózsaszín sállal a nyakában affektált?
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 márc. 02. - 17:07:05
(97/376)
„Sem én, sem a felmenõim nem tartozunk azok közé, akiknél a huszadik század történelme során elszenvedett rettenetes személyes és családi traumák miatt jellemzõvé – és teljesen érthetõvé – vált az a felfokozott szenzibilitás, ami igen érzékennyé teszi az embert a nácizmus megnyilvánulásaira.”

Bocs! csak ez van Debreczenitõl