Téma: Fábry

1/10
offtopic
aggodalmas 2012 ápr. 13. - 19:44:44 1/10
(156/376)
Ps. Idegeskedni meg a legritkább esetben vagyok hajlandó.
A klasszikussal élve: Idegeskedni? Ezeknek? ;-D
Lemerülünk, és kibekkeljük...
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 ápr. 13. - 19:39:29 1/10 Előzmény -csengõzoli--
(155/376)
Bárcsak gyûlöl(het)ném... ;-)

...régen, amíg még nem gurultak szét a gyógyszerei
a vallási fanatizmusba hajló politikai meggyõzõdése
okán, addig sokszor látogattuk az estjeit, és vártuk
(nem is kevesen!) a szilveszteri rádiókabarét, aminek
sokáig õ volt az állandó konfersnsza (vö. StandUP ;-)))

...most már csak afféle groteszk nosztalgiától indíttatva
nézem, hátha megérinti õt a valódi (!) "KÖZ"szolgálatiság
szelleme, és legalább felsejlik a "régi Fábry" humorának
legalább az árnyéka... és habár nem adom fel egykönnyen,
de adásról adásra csalatkoznom kell a kiégett sómenben.

Sic Transit Gloria mundi... ;-/
drProktor 2012 ápr. 13. - 09:51:39
(154/376)
"pénzünkbõl! Jujjj.
drProktor 2012 ápr. 13. - 09:50:53
(153/376)
Azám, hazám!

A "Miért nézed, ha nem szereted" ostoba (azaz, természetesen, fideszes) panelre meg:
a tévé arra van, hogy nézzék(pláne, a pémzümlbõl!),
úgy kell megítélni, hogy megnézi az ember.

S bizony "ideg" és "ideg" között meecsoa különbség!
1/10
dantonb 2012 ápr. 12. - 23:48:32 1/10
(152/376)
Õ ugyanúgy szereti Fábryt ,ahogy te a heti hetest-.Az õ érdekében fogalmaz keményen,mert szereti.Reménykedik hogy tanul a dologból,ha diagnózist tartanak eléje .Meghát ez a "minek nézed" érvelgetés is nagyon könyökön kijövõs,pláne egy objektív mindenki köztv csatornája esetében.Ráadásul õt nem veti szét az ideg,ez látszik a majakovszkij stílus alkalmazásából is ,márcsak azért sem mert neki igaza van ,míg aki Bolgáron idegel az nyilván az igazság lehengerlõ erejével szembeni tehetetlensége miatt jogosan ideges.
1/10
dantonb 2012 ápr. 12. - 23:41:49 1/10
(151/376)
Ez amûsor úgy fos ahogy van,namost én elõre bejósoltam hogy Fábry megkapja jutalmát majd közpénzbõl a szocik köpködése terén elért nagyszerû buzgalmáért.Hát kérem ez az elvetemült Gyurcsány alatt elképzelhetetlen volt hogy idáig süllyedjen aköztv és ezzel együtt a demokrácia is csak volt ,ahogy Debreczeni írta még a választások elött:"Fõúr fizetek volt egy demokráciánk! " És igaza lõn ,méghozzá olyan mértékben ,amire talán õ maga sem számított.
-csengõzoli-- 2012 ápr. 12. - 23:37:40
(150/376)
Te aggodalmas!
Tényleg minden cinizmus nélkül kérdem (és nem Fábryt védve,mert tán egy fél részt ha láttam az M1-es adásokból), mi a túrónak nézed,ha szétvet tõle az ideg?
Én pl nem Bírom Bolgár Györgyöt, egyszer belehallgattam, láttam,hogy csak felnyomja a vérnyomásom és kész, többet nem.
Ha eleve zsigerbõl gyûlölöd Fábryt is az MTV-t is az egészet úgy,ahogy van,akkor minek nézed?
Mazochista vagy? :)
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 ápr. 12. - 23:25:50 1/10 Előzmény olahmiki1959
(149/376)
Bizony-bizony, úgy fest, hogy Fletónak és "elvtársainak" (vagy, ha úgy tetszik fábrikúr
szóhasználatában például ferenctestvérnek, szanyikapitánynak vagy kunczemackónak ;-)
afféle döglött oroszlánként történõ rugdosásában már nemigen látni lehetõséget...

...ahhoz pedig még úgy fest, hogy kevés a vér a "kakaskában" hogy fentnevezett
sómen pártunk és kormányunk felkent vezetõit valamint azok hasraütés-szerûen
"megfontolt" intézkedéseit minimális, (a szabályt erõsítõ ;-) kivétellel!
kikezdje, így maradnak a vendégek (akikrõl nem sok derül ki fábrikúr
permanens túltengése következtében), a stílusidegen fúvósnégyes,
Szõke és Badár közönséghangolása (akik egyébként zseniálisak,
fõleg élõben, de itt kénytelen-kelletlen lemennek kutyába,
nehogy véletlenül jobbak legyenek, mint a címadó ;-),
nem is szólva a hangsúlyozottan (túl)erõltetett
ál-közszolgálati hangnemrõl - ami miatt úgy
kell lassan reanimálni az (éber)kóma
határán mozgó életunt nézõket...
offtopic
kõmacska 2012 ápr. 12. - 23:03:21 Előzmény olahmiki1959
(148/376)
Erre a filmre én is emlékszem: http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=43831
Ez pedig Udvaros Dorottya édesanyja: http://hu.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9vay_Camilla
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 ápr. 12. - 22:49:31 1/10
(147/376)
Az a szánalom, hogy nem elég, hogy több mûsor óta (!)
a közönség egy-egy tagjának "animálása" vagy csak
cikizése a fábriksó fénypontja, de mostanra már
a promóciójukban is erre építenek - nem pedig
(a gyakran teljesen érdektelen, és/vagy egy
szûkebb réteg számára jelentõséggel bíró)
vendégek felemlegetésére. Nem kellene
egy, a szakmájához értõ producert
kerítenie végre fábrikúrnak?
drProktor 2012 ápr. 12. - 22:48:31 Előzmény olahmiki1959
(146/376)
Szóval ebben tévedtem, nem azonosak, így jár, aki mindenbe belepofázik.
Azt a rendszerváltáskori filmet én is láttan, kétszer is,
de persze, nem nagyon emlékszem részletekre.
Sztem Fábryval az lesz, mint Schmittel, megpróbálják mesterségesen életben tartani
(amíg valami nagy hibával el nenm nyírja magát pártunk&kormányunknál).
2/10
olahmiki1959 2012 ápr. 12. - 14:20:27 2/10
(145/376)
Egyébként most olvasgatva a híreket, nagyon úgy néz ki, hogy Fábry mûsora gyakorlatilag a bukás szélén áll, és mindenki azt találgatja, hogy mi lesz vele a továbbiakban.
2/10
olahmiki1959 2012 ápr. 12. - 14:18:27 2/10
(144/376)
Akire te emlékszel, az Dévay Nagy Kamilla, aki valóban gitárral kísérte magát, és én nekem többek között azért maradt emlékezetes, mert hajpánttal volt összefogva a hosszú haja, picit úgy nézett ki, mint a woodstocki fesztiválon Joan Baez. Nagyon kellemesen énekelt, és énekel, ugyanis hálistennek még él. Most néztem meg a neten.
Udvaros Dorottya anyukája egy elképesztõen szép arcú színésznõ volt, valamikor a rendszerváltáskor szerepelt egy riportfilmben, ahol a kitelepített idõs nõk találkoztak a valamikori fogvatartójukkal, egy szintén idõs nõvel, és Udvaros anyukája úgy felzaklatta magát a találkozástól, hogy szabályosan rosszul lett, a többiek nyugtatgatták. Még idõs korában is szép volt, és megmaradt benne valami különleges kisugárzás.
drProktor 2012 ápr. 12. - 12:52:55 Előzmény olahmiki1959
(143/376)
UdvarosDorottya anyja DévayKamilla, õrá én aki elég idõs vagyok ahhoz,
hogy emlékezzem, olyan formán emlékeztem, hogy valami gitárral kisérte magát
és dalokat énekelt(. . . .)tán fõként gyerekeknek(?), afféle elõ-HalászJuditként(. . .)
Sokáig azt is meglepetéssel fogadtam, hogy a lánya Udvaros.
Akinek a rajongói tábora biztos jól tudja mindezt, sõt jóval többet is tudnak,
amit Fábry mûsora kapcsán már én is tudok,mert utánanéztem!
DévayKamilla valójában Zichy-Pallavicini Edina õrgrófnõ,
akit emiatt Kistarcsára internáltak, s 1947-ben kezdõdõ színésznõi karrierjét kettétörték,
57 után vidékre számûzték, férje az Udvaros apja, olyan nívós társulatoknál rendezhetett,
mint a MOM mûvészeggyüttes.
Én nem vagyok Udvaros rajongó(nagyjából az õ korosztályából számomra meggyõzõbb
volt Szirtes, Kutvölgyi, Nagy-Kálózi, Básti, Kováts), de mélységesen elítélem Fábryt,
aki ahelyett, hogy informatív lenne, ha már odaette a fene a kiráyi tévébe,
ahol egyre apadó humorát nyögve nyelõs botcsinálta reporterként próbálja frissíteni.
Ahelyett, hogy informatív lenne, csak a saját bárdolatlan tahó recsegését
és erõltetett vugyorát nyomatja, ezzel sértve a mindenkori repotrtalanyai
emberi méltóságát is. Fölháborító!
De, persze, a királyi médianagyüzem erkölcstelenségén már nem érdemes fölháborodni.
1/10
csikosi 2012 ápr. 10. - 10:47:33 1/10 Előzmény greghouse
(142/376)
Ez az ember egy ripacs
8/10
greghouse 2012 ápr. 06. - 15:15:50 8/10 Előzmény olahmiki1959
(141/376)
Igen.. a fiatal standuposok (van köztük jó is, de továbbra sem fér a fejembe, miért nem mondja már nekik meg valaki, hogy a magyar nyelvben mondat végén LE visszük a hangsúly, kijelentõ mondatról beszélek. Ezek a fiúk (meg a bodor haja miatt berakott raccsoló hadaró pösze Kormos Anett) mindig felviszik a hangsúlyt, és egy "szóval..."-lal "zárják" a mondatot.
Na midegy, még tanulhatnak. Csak ugye itt is, õk is magyarok, ma már vagy ötfelé oszlottak. Farkasházy "handpicked", kézzel kiválasztott embere volt Litkai, akinek a Rádiókabaré stafétabotját átadta (közben az RTL csoporttól megkapta a Comedy Central igazgatóságát is egy idõre), õ maga mellé vette a Hadházit meg a KAP-ot, és az m1 "Munkaügyek", eddig elég jónak induló komédiáját írják, tehát (még csatornán belül is) konkurrencia a Fábry produkciós irodával.
A többiek ki erre, ki arra, ki Farkasházy iroda, ki Fábry (múltkor olvastam, hogy ki dolgozik neki, de már nem emlékszem), szanaszét.
...Ami a mostani Fábryt illeti, mintha kezdene stabilizálódni a stílusa a mostani Port-os 5 pont körüli szinten. A temetkezési fúvószenekarról már nincs mit mondani, Udvaros Dorkát nagyon kedveltem mindig, a Snétberger gyerek meg nagyon jót játszik. (Udvaros Béla bácsi nagyon kínlódott a szavakkal, elég sokáig tarthatott, míg összevágták, Dorka összesen kétszer szólalt meg.)
...Nézzük "az élet fényes oldalát" mint a Monty Python: van rosszabb. Marslakók. (Na jó, az nem mérce.)
2/10
olahmiki1959 2012 ápr. 06. - 07:19:21 2/10
(140/376)
A mûsor elején, amikor Szõke és Badár megint a közönség bevonásával baromkodtak, Szõke meglepõ zenei érzékrõl tett tanúbizonyságot, nagyon jó, szöveg nélküli dzsesszéneklést rögtönzött, nem is tudtam, hogy ilyen oldala is van neki.
Fábry, - azt hiszem, - kezd öregedni, fáradt, kifejezetten erõltetettnek tûnnek a poénjai, a közönség "nem megy vele", a nevetõ és tapsoló emberek állandó bevágása most már észrevehetõen manipuláció, a rézfúvós, szmokingos zenekar annyit "fejlõdött", hogy nem egy, hanem három szignált használ a poénok végén.
A "Maszat" nevû kis mûhold kifejlesztõivel való beszélgetés "elment", ahogyan Udvaros Dorottya és édesapja is megállta a helyét mint vendég, de sajnos ennél többet nemigen lehet mondani róluk. Kedves, felejthetõ beszélgetések voltak, kissé erõlködõ mûsorvezetõvel, és feszengõ vendégekkel.
Snétberger Ferenc kitûnõ gitáros, és remek szervezõ, aki a szívén viseli a tehetséges roma fiatalok segítését, taníttatását, felemelését. A tanítványaiból álló zenekar azonban õszintén szólva nem nagyon tetszett, kissé eklektikus volt a produkciójuk, az erõsítés sem volt tökéletes, és az ottani közönséget láthatóan nem tudta magával ragadni ez a fajta zene, amely amúgy is távol áll a magyar emberek ízlésétõl.
Összességében Fábry mûsora nyögvenyelõs, nem frappáns, nem sziporkázik, lassú, sajnos ki kell mondani, idõnként kifejezetten unalmas, meg sem közelíti a "régi" Fábry mûsorait, amikor sokszor megfájdult az oldalunk a sok röhögéstõl. Lehet, hogy az is baj, hogy a fiatal stand up-osokból álló gárda többet nem dolgozik a keze alá, és kevés az ötlet, erõtlenek a poénok.
Régen, az RTL-es korszakban úgy vártuk a Fábry showt, mint a Messiást, mert tudtuk, hogy remekül fogunk szórakozni. Attól tartok, ez a korszak visszavonhatatlanul a múlté. Kár.
1/10
offtopic
aggodalmas 2012 ápr. 05. - 22:16:21 1/10 Előzmény zoolio
(139/376)
Ezúttal 37 percet monologizált, ami alatt háromszor majdnem el is mosolyodtam, de mégse.

Szánalom, mi lett ebbõl az emberbõl. Részemrõl szintén tovább álltam... Kár érte.

Ps. Ezalatt ízléstelenül oltogatott egy, a sors kifürkészhetetlen szándékából
az elsõ sorba ültetett, arcra középsúlyos értelmi fogyatékos srácot...
(vö. vitézidávidka, a durcás fiú a frissen festett buszsávból ;-)
Sorozatfüggõ 2012 ápr. 05. - 22:05:13
(138/376)
Régebben szerettem Fábryt, de most, hogy itt ülök a gép elõtt, és kihallatszik ide a hangja a másik szobából, szabályosan az agyamra megy.
8/10
greghouse 2012 ápr. 05. - 20:54:23 8/10
(137/376)
Ma estére tiszta szívbõl javasolnék egy másik "Fábrit", a Dunán Isten Hozta, Õrnagy úr, Latinovits, Sinkovics, Fónay, Örkény, legyõzhetetlen film. Sajnálom ezt a Fábryt, de nem ellenfél az Õrnagy úr mellett.