sziriat 2010 máj. 31. - 19:02:31
(28/68)
Na akkor el kezdem nézni,aztán meglátom mi lesz...
mokusho 2010 máj. 31. - 17:48:52
(27/68)
Ennek a fimnek sikerült elérnie az abszolút 0-t, nemcsak a sztoriban. Egyedül E. Eleniak melegíti a férfiember szivét.
Tibag05 2010 febr. 26. - 14:18:27 Előzmény fordjee
(26/68)
egy tuti!
katasztrófa filmeket soha a büdös életben nem csinálunk olyan látványosan mint az amik!
tudom! nincs pénz!
ha lenne sem tudnánk hatásosan megcsinálni!
egyszerûen nem tudjuk!
1/10
lepikon 2010 febr. 26. - 13:44:46 1/10
(25/68)
Ezaz mindjárt kezdõdik!!!:) Alig várom az alapján amit írtatok róla..
Ellenben az, hogy csalódásnak nevezitek azért is necces mert én eddig nem tudtam, hogy bármit is lehet várni egy film+os katasztrofafilmtöl..:D Mondjuk én imádom a szar filmeket, ez még kimaradt de most bepótoljuk:D
fordjee 2010 febr. 08. - 20:33:51
(24/68)
Érdemes megnézni, ritkán látni ilyen szart.
kinaisas 2010 febr. 07. - 19:59:32
(23/68)
Én nem láttam a filmet, de... Az oxigén -183 fokon már nem légnemû hanem cseppfolyós, innentõl kezdve már csak maszkban lehet közlekedni, amit nem ártana fûteni az emberrel együtt.
Nos nem semmi egy idióta film lehet.
tombenko 2009 szept. 03. - 22:20:35 Előzmény MegaBrutal
(22/68)
Nem bomlana fel. Azonban megszûnik az anyagok hõmozgása, ami egy újabb fázisátmenetet jelenthet egyes esetekben. Az abszolút nulla egyébként pont a hõmozgás megszûnése miatt nem érhetõ el. Ilyenkor tetszõlegesen kicsi energiamennyiség is mozgásba lendít néhány részecskét, azaz az anyag felmelegszik. Úgy is szokták mondani, hogy 0K-n az anyagok fajhõje is 0.
pite40 2009 szept. 03. - 20:53:27
(21/68)
Na ez a valóság,.?! A képernyõ bal felsõ sarkába ki van írva hogy:----Csonthülye-----Na ez a valóság!!!!!!!!!
Darksecret 2009 szept. 03. - 12:18:11
(20/68)
Most akkor Amerikára vár minden idõk legnagyobb katasztrófája, vagy a Földre.. Bármennyire is azt hiszik az ottaniak, rajtuk kívül mások is élnek ezen a bolygón..
pozsizsuzsi 2009 márc. 26. - 16:14:13
(19/68)
De azért néha biztosan nyikkannának is egy picit titokban.
7szünyü 2009 márc. 26. - 14:07:58 Előzmény planeta
(18/68)
Igen, meg matracokat! És akkor a Földet nem is Földnek hívnák, hanem a Matracok Bolygójának, a sarki mocsárban meg ott csullogna az a rengeteg matrac :)))
1/10
planeta 2009 márc. 26. - 11:41:31 1/10
(17/68)
Tényleg: biztos, hogy azért van hideg meg fagy az Északi-sarkon, mert Északi-sarknak hívják? ... és ha Domus áruháznak hívnák, akkor bútort lehetne ott vásárolni?
AvatáR Gil Maerth 2009 márc. 26. - 07:40:26
(16/68)
Szokásos töltényekkel felszerelkezett film.
Úgy látszik van egy "kõbevésett" forgatókönyv .. direkt katasztrófafilmeseknek. Ime:
- valakinek meg kell halnia már az elején
-a kommunikáció megszakad (ez legalább reális - ez a Film ama 1 százalék valóságalapja)

- valami rejtélyt felfedeznek
- elvált tudós- aki tud mindent de nem hallgatnak rá. Általában nincs bizonyítéka, csak elmélete.A fõnöke meg szemét
- csettintésre történõ folyamatok
(a polusok fogják magukat és 200 év helyett 4 perc alatt átcihelõdnek a másik oldalra)

- szokásos dolgok evakuációról, menekülésrõl, mászkálásról.

(a csúcs az amikor a végén az emberiséget végpusztulással fenyegetõ eseményt kivédik bunkerba bújással) WÁÓ !

- nem túl nyerõ ötletek

Váratlan eseményeket kevés számban találunk, de azok is jellegzetesek:
- szerelmes szakdolit író
- hackerré váló tanulónõ
- sci-fis cuccok
- elõtt mászkál a szemét fönök, majd egyszer csak eltûnik...

Úgy látom ez a film a Holnapután címû filmhez akart ötleteket adni...

de keverték a szezont a fazonnal (hurrikán + jégvihar = abszolút nulla fok.)
Sztem az idõjárás nem követné a sarkokat, bár ki tudja?
zszoltan 2007 szept. 23. - 11:35:49 Előzmény atikovi
(15/68)
Elfelejtettem lehúzni ezt a filmet megnézés után? Biztosan a sokktól volt.

Hú! Kösz, atikovi! Ha nem szólsz, még én is leírtam volna azt a baromságot, hogy a Föld tengelye 90 fokkal fordult el. De igazad van. A 'valóság' - illetve az alkotók hülyesége - ismét felülmúlt minden képzeletet. :D Hiába, no: "A Világegyetem két leggyakoribb eleme a hidrogén és a hülyeség."

Én azt hiszem, megkaptuk pár hozzászólótól a választ, hogy miért is néz végig ilyet az ember. A kíváncsi természetünk az oka. Érdekel, hogy lehet-e még felülmúlni az eddig látott marhaságokat. A film megadta a választ. :) Mindent lehet, csak akarni kell. (Például ez folyosó a végén messze felülmúlta a 'Holnapután' már amúgy is elég durva folyosós menekülési jelenetét.)
Ezzel kapcsolatban engem például az még érdekelt volna, hogy hogyan reagáltak a fõszereplõ hörgõi a kb -270 fokon feltételezésem szerint porhóvá robbanó nitrogénre. De sajnos nem mutatták. :) Bár biztos jól viselte, mert tovább lélegzett. ;)

Egyébként akár a címfordítókat is lehetne okolni a film megnézéséért. Egészen elfogadható címet faragtak az eredeti, film megtekintésétõl elrettentõ 'Abszolút nulla'-ból. Mivel én is úgy tanultam, hogy anyag - így a Föld légkörének bármely szelete - nem lehet 0 kelvin hõmérsékletû.
MegaBrutal 2007 szept. 22. - 19:54:33 Előzmény tompikka
(14/68)
Kémiatanárom valami olyasmit mondott, hogy az anyagok kötése felbomlana az abszolút nulla fokon, tehát mindennek légnemûvé kéne válnia. Persze azt mondta, hogy ez egy elmélet, fizikailag lehetetlen, hogy bármi is lehûljön az abszolút 0 fokra.
tompikka 2007 febr. 16. - 12:01:57
(13/68)
A barátnõmmel mindig vadásszuk az "Országos TV premier" védjegyet, mert akkor garantált a szánalmas film!
Ez tuti benne van a top 5-ben!
Sztem ezeket poénból teszik bele. Én élveztem. Olyanokat lehet röhögni rajta :D A 4és fél óra alatt befagyó miami, a szintén 4 óra alatt elsivatagosodó Kanada, a -273 fokra hülõ Miami, a -273fokon légnemû nitrogén, oxigén és a többi anyag, az egész résznek egy nagy befagyott tengernek kellett volna lennie... , Ja és persze hogyha télleg elmozdul a föld pólusa, akkor az éghajlat miért is változik meg? Ha a Föld 90 fokkal fordulna el, akkor kéne az éghajlatnak változni, a mágneses pólusnak semmi köze nincsen az éghajlathoz...
Mindenesetre egy élmény volt ez a film. Fizikusnak nem ajánlom, mert harakirit követ el közben, de mindenki más nézze, ha akar fetrengeni egyet az ordenálé baromságoktól...
SGA 2007 febr. 14. - 21:16:21
(12/68)
Hát ez elég gáz volt.......
Tényleg létezik pólus felcserélõdés, de nem igazán értettem hogy ehhez hogy jön az egyenlítõi jégkorszak???....persze lehet hogy csak nem figyeltem eléggé.....
Jeff Fahey elég türhetõ színész, volt ennél jobb filmje is (legalábbis szerintem...), bár én már ott fennakadtam, hogy miért ilyen debil hangot adtak neki, már 15 évvel ezelött is komolyabb hangja volt.........a többi tudományos figyelmetlenségrõl/tévedésrõl meg inkább ne is beszéljünk.......
atikovi 2007 febr. 14. - 10:19:44
(11/68)
Hát ami engem illet, szerintem nem volt nagyon rossz, bár nem is tartozik a nagyon jók közé sem, ez tény. Lehetett volna valósághûbb, ha már az észak-dél az egyenlítõre kerül. Ha a logikát követjük, akkor mivel az észak dél, az egyenlítõ két pontja, akkor csak az egyenlítõ két pontja, valamint a két pont felé közeledve fagyott volna be. A filmben meg az egész egyenlítõ... (okozott némi zavart...)
Hát nem tudom, érdekes volt az egyszer biztos.
Pharaoh 2007 febr. 14. - 09:09:43
(10/68)
A pólus eltolódás azért létezik, picit mozog, nem állandó. És az is léteik, hogy rövid idõn belûl felcserélõdik az É és D pólus. De nem tom, hogy a filmesek ebbõl miért azt csinálták, hogy az egyenlítõre kerûlnek.
kaliko 2007 febr. 14. - 08:09:35
(9/68)
Azt hiszem az ilyen tipusú filmekre mondják, hogy csak azért nézi az ember, hogy lássa hogy miféle bõdületes dolgok lesznek még benne... én nem bírtam végül végignézni, mert szörnyen kiszámítható volt és unalmas úgy filmet nézni, hogy tudod folyamatosan hogy mi fog történni.
Szörnyû, hogy emberek miket le nem tudnak forgatni... nekem ezért nem fizettek volna az biztos!