Téma: Fargo

wim 2009 júl. 08. - 14:04:04 Előzmény pozsizsuzsi
(30/110)
Én nagyon akartam röhögni, legalábbis erre készültem az alapján, amiket errõl a filmrõl mondanak. Steve Buscenit meglátva már mosolyogtam is. Voltak jó poénok, de valahogy a második-harmadik gyilkosság után úgy éreztem, inkább nyomasztó mint vicces. Nem mintha nem tudnám, milyen az, amikor egy történet már annyira morbid, véres stb., hogy azon már csak nevetni lehet. Coenék humora nekem valahogy nem jön be; borzasztóan mesterkéltnek, erõltetettnek érzem, szinte látom, ahogy közben félszemmel a nézõre sandítanak, várva a hatást. Az Ó testvér...-nél is ezt éreztem, ahol állítólag fetrengeni kell a röhögéstõl.
A film egyébként jó, de egyetértek azokkal, akik inkább nyomasztónak érezték mint fergeteges humorúnak. Ja, és eredeti nyelven néztem, tehát nem a szinkron a hibás.
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 09. - 19:45:00 10/10
(29/110)
Harmadszor írom, és utoljára. Szinkronosan nem jön át, mert elk*rták. Nem kicsi, nagyon.
Ha nem akarsz röhögni, akkor esetleg lehet zokogni is, de annak nincsen sok füle-farka.
hecsedli 2009 máj. 09. - 18:58:43
(28/110)
jól van, akkor ezen is lehet jókat röhögni. nem emlékszem, hogy akár egyszer is elnevettem magam filmnézés közben, de a különleges iróniáját nagyon élveztem. valaki írta itt korábban, annyira szörnyûséges dolgok történnek a filmben, hogy az már inkább röhejes, mint sírnivaló. így van.
az olcsó, harsány poénokat rühellem, de nagyon. ez nem egy ilyen film. mestermunka!
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 09. - 18:22:09 10/10
(27/110)
Azon, azon röhögi magát a nézõ ronggyá. A szarkazmusán, morbidságán.
Más célja mifene lenne? Elrettenteni a nézõt a szomszédoktól, rokonoktól, járókelõktõl, hátha õk is?
De írtam, a szinkron elvette a zamatát.
hecsedli 2009 máj. 09. - 17:53:51
(26/110)
nos, megpróbálhatok valami igazolás félét adni:)
több Coen filmet láttam és vannak köztük igazi kedvencek is, pl a 'Fargo', de nem vagyok elvakult rajongója Coen-éknek, nem utolsósorban a 'Nem vénnek való vidék' miatt. a 'Fargo' valós eseményeken nyugszik és elképesztõen tárgyszerû, ugyanakkor megdöbbentõ. (aki ezen rogyásig neveti magát, az nem tudom mit nézett ill. látott). van benne morbidság, szarkazmus, de sehol nem lépi túl a hitelességet. az esetleges bárgyú, hót primitív megnyilvánulásokat nem az alkotók erõltetik, a karakterek létezõ világát festik le velük. A film zenéje remekül sugallja ezt a sivár, érzelem szegény világot. ne hagyd ki!

idéznék egy hsz-t a másik bizonyos film fórumából: "nem csak ezért rossz, hogy egy ember moralizál benne, (pont azon van kiakadva a seriff és haverja, hogy ma már abszurd a büntény is, a gonosz önjáróvá vált stb), hanem azért is mert az egyetlen mondanivaló is hamis ráadásul a szádba van rágva."
"A film szerint a seriff képviseli a józan észt,egyáltalán nem kétséges ,hogy õ az akinek a film szerint igaza van. A film egy hamis tanúlságot eröltet, ezzel a fõ ásza bárgyúvá silányul." (ondok)
nekem ez ugyanígy jött át, talán neked is. (csak azt nem értettem, mi az amit mások ezen nem értenek, szóval inkább ide írtam hsz-t).
10/10
pozsizsuzsi 2009 máj. 09. - 12:51:22 10/10
(25/110)
A film szenzációs. A feliratos változatban. Ronggyá röhögöd magad. A szinkronosat sajnos kiherélték.
susmuruss 2009 máj. 09. - 12:47:55
(24/110)
orion bar ne mondtad volna ki rendezte. Coen ektol a nem vennek valo videk borzaszto rossz volt igy nem merem ezt se megnezni, felek hogy idopocsekolas. Bar ezzel modosithatnak a roluk alkotott velemyemet.meg kiderul. Valami igazolast kernek valakitol aki latta ezt is meg a nem vennek valo videket is,hogy a ket film teljesen mas stilusu?!!!!Koszi
10/10
direne 2008 dec. 11. - 23:05:25 10/10
(23/110)
Alapmû.Remek színészekkel.Szerethetõvé tudták tenni még a legelvetemültebb figurát is.
Amikor elõször láttam, engem is inkább nyomasztott. Második alkalommal a nyomozónõ figurája fogott meg, és, ahogy beszélgetnek a férjével.
Sokadjára meg már menthetetlenül a rabja lettem az egész sztorinak, szõröstül bõröstül.
reila 2008 okt. 30. - 18:55:09
(22/110)
Jobban tetszett mint a Nem vénnek való vidék.....,de sok hasonlóságot lehet észrevenni a két film történetének lefolyása, illetve az atmoszférájával kapcsolatban.
reila 2008 okt. 30. - 18:44:07 Előzmény Humpy
(21/110)
Igen! Ma láttam elöször a filmet és nagyon tetszett. Tetszett a légkör, az irónia, mikor azon gondolkodik az ember hogy ez már olyan szörnyû, hogy már humoros. Jók voltak a szereplõk is. A Coen testvérek valahogy mindig arra fektetik a hangsúlyt hogy egy átlagosnak hitt kisváros embereinek hétköznapi kis ügyeibõl óriási tömegkatasztrófát készítsenek.Hogy fajulhatnak el mindig ennyire az események?
-költõi kérdés, de ettõl olyan lebilincselõ, és az ember biztosan évek múltján is emlékszik majd a történetre.
Vikke 2008 okt. 26. - 19:57:52
(20/110)
Úgy van ez mint az angol humorral van akinek bejön van akinek nem :-)
dash 2008 okt. 25. - 14:36:18 Előzmény Maia
(19/110)
Inkább a Simple plant tudnám ajánlani azoknak akiknek tetszett a Fargo.
9/10
DrSzolon 2008 okt. 09. - 14:31:22 9/10 Előzmény DrSzolon
(18/110)
Megváltoztatom, amit mondtam. Nagyon jól játszott a rendõrnõ. Múltkor felirattal néztem, szerintem azért idegesített.
9/10
DrSzolon 2008 okt. 08. - 20:04:24 9/10
(17/110)
Eddig még nem néztem TCM-en filmet, csak régebben, akkor angol nyelvû volt. Most olvastam az egyik újságban, hogy a Fargo-t leadják, és ezért érdekelne, hogy még mindig angol-e. Ígyis-úgyis megnézem, de szeretném tudni.
Vikke 2008 szept. 22. - 18:00:04
(16/110)
Hát nekem nem volt vicces inkább végig nyomasztó. Nagyon tud hatni a hangulatával. Számomra a legdurvább rész a bedarálós volt... tátva maradt a szám !
6/10
Hörcsögg 2008 jún. 03. - 16:11:47 6/10
(15/110)
Egynek elment, lehetett volna benne több akció néhol, 6/10
9/10
DrSzolon 2008 máj. 29. - 21:36:11 9/10
(14/110)
vicces, hogy az amerikaiak milyen büszkék a civilizáltságukra, és ilyenek mégis megtörténnek...
az egész filmben csak egy dolog idegesítet, de az nagyon: a rendõrnõ. szerintem néha eléggé túljátszotta a szerepét, és a hanglejtése is idegesítõ volt.
10/10
acidphase 2008 máj. 03. - 22:01:31 10/10
(13/110)
igen, csináltak :)
10/10
Humpy 2008 ápr. 08. - 23:43:46 10/10
(12/110)
Ez a film kihagyhatatlan. Aki nem látta még, sürgõsen pótolja a mulasztást. Mindegy, hogy humorosnak, tragikusnak vagy a kettõ keverékének látja a nézõ. Az alkotók távolságtartó de nagyon hiteles közvetítés módja, szinte valamennyi szereplõ játéka, plusz még a hátborzongatóan jó zene elemi erõvel hat a nézõre. Emberi primitívség, gonoszság, vagy csak a véletelenek szerencsétlen összjátéka, ki tudja. Talán el se hinnénk, hogy a valóságban ennyire félresikerülhet néhány jelentéktelen ember terve. Pedig mindez megesett nem is olyan régen az USA-ban. Egészen kiváló alkotás, szerintem. A Coen testvérek csináltak még ehhez hasonló szenzációs filmet?
10/10
pozsizsuzsi 2008 jan. 19. - 13:51:23 10/10
(11/110)
A vicces vagy nem vicces vitához én annyit fûznék hozzá, hogy a moziban felirattal láttam, és szétröhögtem az agyamat, teljesen átjött a D kategóriás vérprofik hozta komikum, meg még a fél város hozta a színvonalat, aztán, már alig vártam hogy újra lássam, megnéztem a tívíben és egy mosolyt sem tudott szinkronizáltan kicsalni. Eltûnt a sava-borsa.