7/10
Rahar 2009 okt. 12. - 09:38:21 7/10
(42/122)
Számomra kicsit unalmas és vontatott ez a film. Tipikus klisékkel van tele, például a beépült rendõr, aki nem látja a családját és a gyerekeit, a feltörekvõ gengszter, akinek késõbb az embere lesz. Soha nem értettem, hogy miért lesz valaki rendõr, ha felesége és három gyereke van vagy az idõrend ismeretének hiányában fordítva, miért lesz felesége és három gyereke ha rendõr, fõleg, hogy nem az aktatologató kategóriába tartozó, hanem, például beépülõs fajta. Az Al Pacino által megszemélyesített karakter viszont számomra érdekes, még eddig nem láttam ilyent, ez valóban egyedi, nem az az odamegyek oszt lelövöm, én vagyok a nagymenõ, hanem tele van problémákkal, pénzhiánnyal, hiába egy gengszter. Egyszer azért jó volt megnézni, 10 pontból 7 pontot adtam rá, de többet én nem akarom megtekinteni.
Raidmax 2009 szept. 22. - 00:47:21 Előzmény nostri
(41/122)
Én is szeretem ezt a filmet , többször is láttam már , de mikor elolvastam a könyvet óriási csalódás ért. A filmnek sajnos nem sok köze van a valósághoz , pedig ha követik a könyv alapját akkor elég komoly filmet kaphatunk volna... :(
nostri 2009 aug. 30. - 16:51:24
(40/122)
Kedvencem ez a film.Ami filmbe tehetõ (a könyven leírtak alapján), az benne van, nyilván ha pontosan követik a könyvet, akkor nem egy, hanem legalább két részes lenne...
Imádom a filmet, és nem csak Al és Depp miatt...
és mivel megtörtént eseményt dolgoz fel még inkább izgalmas ez a maffiafilm.

lotto, deadscott izlések, és pofonok....de hogy felejthetõ lenne??!! az durva
10/10
toshiba321 2009 aug. 25. - 12:47:33 10/10 Előzmény lotto
(39/122)
nem tudom hogy tisztában vagy vele de ez egy igaz történetet dolgozz fel ? persze vannak benne ferdítések és vannak amit nem akartak belevinni a filmbe de mint film szerintem nagyon jó. Meg lehet nézni Depp + Pachino szerintem jó választás volt a készítõk részérõl. Én már vagy ötször láttam de meg tudnám nézni még legalább kétszer ennyiszer.
8/10
lotto 2009 aug. 21. - 15:36:50 8/10
(38/122)
Nem volt tréé, de nemis valami isszonyat feledhetetlen film.!

Az ilyen 'beépülõ-zsaru'-s kategóriában azért az egyik legjobbnak mondható, LEGFÕKÉPP Depp+Pacino miatt.
5/10
deadscott 2009 júl. 12. - 13:43:54 5/10
(37/122)
nem egy kajli film :)
felejtsd el! ez 10/10
Sacra Corona Unita 2009 márc. 08. - 20:14:59 Előzmény southpaw
(36/122)
Olvastam könyvet,amit a f*szi irt,az nagyon odab@szott.A könyv persze sokkal részletesebb,és ha aszerint csinálták volna meg a filmet,akkor kb 3 részbe fért volna bele minden.Mondjuk azt is elnézegetném,ezzel a szereposztással.Ez az egyik kedvenc filmem,Pacino olyan jól tolja ezt a szánalmas gengsztert,hogy szerintem ezt senki nem csinálná utána.
10/10
southpaw 2009 febr. 03. - 12:56:54 10/10 Előzmény Raidmax
(35/122)
A legdurvább a film végén, hogy az ügynök végig az életét kockáztatta, meg egy halom bizonyítékot szerzett az FBI-nak és akkor kiszúrják a szemét egy 500 dolláros csekkel.
A film eszméletlen jó!!
Raidmax 2008 dec. 30. - 13:33:02
(34/122)
Jó film is meg nem is. Elõször mikor láttam a filmet akkor nagyon tetszet , igazat bevallva most is tetszik a film. Tegnap olvastam el a könyvet ami nagyon jó , mindenkinek csak ajánlani tudom , csak , hogy itt jön a bibi. A filmnek nem sok köze van a valósághoz csak pár apróságot leszámítva.
***SPOILER***Pld.: Azt , hogy Leffty vezette be Donnie-t , akkor ott van az mikor megölik a fõnököt és Sonny Black kerül hatalomra vagy ott van az mikor a Sonny Redéket megölik , de Donnie nincs ott , vagy azt , hogy Donninak kellene megölni Brunnot , csak õt nem találják sehol sem.
Meg pár apróság... A végérõl pár szót , mint mondtam már nincs sok köze a filmnek a valósághoz , ezért az sem úgy történik minta a filmben , hogy Donnie éppen le kellene lönni e Brunot és akkor közbe lép az FBI , hanem 1 héttel a az akció elõtt össze ültek és megtárgyalták hogy Július 26-án vége az akciónak , tehát 1 hete volt Donnie-nak , hogy még gyûjtsön minél több információt a maffia ellen. És mikor eljött az utolsó nap akkor épp Sonny Black-éket ki kísérte a repülõtérre és ezt mondta Donnie: Akkor holnap majd hívlak.
Sonny Black tudta meg elsõnek , hogy Donnie FBI ügynök , úgy ahogy a filmben , de nem volt ott más csak õ. Találkozót hívót ahol elmondta Leffty-éknek , de senki nem akarta elhinni , kitaláltak egy sztorit , hogy Donniet elrabolták és kimosták az agyát (:D) , mindenût keresték , de nem találták sehol sem :). Késõbb aztán Sonny elmondta Trafikánténak a dolgot és akkor kitûztek Donnie fejére vérdíjat majd késõbb Sonny , Leffty és Mirrára parancsot adtak ki , hogy öljék meg õket: Sonny Black és Mirrát megölték , Leffty az FBI elkapta. Leffty 20 évet kapót , be akarták venni a tanúvédelmi programba , de neki esze ágában se volt belemenni
20 év börtönt kapót és megesküdõt arra , hogy ameddig él megöli Donnie-t. A könyvet elolvasta mindenki aki kapcsolatba volt Donnieval mindenkinek tetszet csak Lefftynek nem. Bár azon a véleményen voltak a többiek nem szabadot volna megírnia Donnienak azaz Joseph D. Pistonak.
7/10
zee944 2008 dec. 30. - 13:08:40 7/10
(33/122)
Igen, és ez ritka dolog. Mármint, alapvetõn szerintem szerethetõ karakterek nélkül nincs jó film. Néha mégis van.
10/10
bafu06 2008 szept. 22. - 17:14:27 10/10
(32/122)
Ez egy hatalmas film...mindenkinek ajánlom 1általán nem unalmas és midnenki nagyot alakít benne...
Benton1991 2008 aug. 24. - 18:04:40
(31/122)
A nagy kérdés: Vajon hová indul Lafty a film végén otthonról???
7/10
norbiii007 2008 aug. 19. - 13:24:36 7/10
(30/122)
A film nem rossz, bár én eléggé szeretem a maffiafilmeket, és Al Pacino is az egyik kedvencem, tehát pozitívan ültem neki a filmnek. Az is ad neki egy adag pluszpontot és hitelességet, hogy igaz történet, bár a film ennek ellenére sem ér fel mondjuk a keresztapával. Pacino jól játssza a katonát, bár a Scarface-ben nyújtott alakításától messze elmarad. Deppnek nem vagyok túl nagy rajongója, de itt õ is jól játszik.
Akinek megvan egyszer feltétlen nézze meg, de mindenképpen eredeti szinkronnal.
beryll 2008 aug. 11. - 22:31:08
(29/122)
Elõre elnézést kérek mindenkitõl, de ez a film engem 2órán keresztül töményen untatott.
Csak Depp miatt néztem meg. :D
Na, de ahogy már valaki írta: ízlések és pofonok...
7/10
mandarinn08 2008 júl. 25. - 00:19:35 7/10
(28/122)
Hát, nem volt rossz a film, de én láttam már jobbat is .. mondjuk A tégla nekem sokkal jobban tetszett, akciódúsabb, izgalmasabb .. igaz véresebb is volt. Ennek ellenére Johnny itt is nagyot alakít, ahogy azt már megszoktuk Tõle. ;)

10/7
10/10
gyuszo07 2008 júl. 23. - 15:40:53 10/10
(27/122)
Kiváló film. Lélegzetelállító alakítások, elképesztõen jól és részletesen megformált karakterek. Pengeélen táncoló sorsok összeakadnak...
10 pont
luise 2008 jún. 05. - 15:37:50
(26/122)
Szerintem a film jó. Ez egy igaz történet és ebbõl kiindulva nem egy „Tégla” jellegû film. Az biztos, hogy egy bizonyos, nyugodt hangulatba kell lenni az embernek, hogy tudja élvezni a filmet. A mondanivalója nagyon jó. Tükrözi az akkori zsaru-mentalitást, az embert, mint felhasználható és feláldozható eszközt, és azt az embertelen munkát, ami a beépüléssel jár.
Al-nak való ez a szerep, talán más nem is tudta volna hihetõen eljátszani (bár elfogultságom rendkívül nagy). Depp …., hát õt én még nem is láttam rosszul játszani, rossz szerepet kapott már, ami nem volt ráillõ (pl. szerintem a legutóbbi gyilkos borbély), de rosszul még nem játszott (és megint rendkívülien elfogult vagyok :o))
brixxi 2008 ápr. 25. - 12:12:30 Előzmény kowalsky
(25/122)
Gyenge lábacskákon álló sztori, ami egy szóról szóra igaz történet... (???)
kowalsky 2008 ápr. 05. - 04:21:29
(24/122)
áááááááááá végtelenül hosszú és gyenge lábacskákon álló story - gondoljatok tarantion kutyaszorítójára..
Wale 2008 febr. 06. - 01:30:19 Előzmény zee944
(23/122)
Uhh.. elég érdekes szemléleted van Al Pacino karakterérõl az biztos.. én nem az miatt kedveltem meg a karakterét, merthogy mennyire törtet és mégse jön össze neki és ezért sajnálni kéne vagy hasonló.. inkább azért, mert Al Pacino nagyon jól eljátszotta és a személyisége nagyon átérzõdött a filmben. Szerencsére ebben a filmben nem õ volt az egyetlen nagy színész és Johnny Depp is például hatalmasat alakít benne, bár Depp-tõl én annyira nem is láttam még pocsék filmeket. Ahogy a beépített ember kezdte átvenni szépen lassan a gengszterek jellemét az nagyon átélhetõ volt.. tehát két szóval: jó film.