Téma: Fehér Isten

1/10
hirdetes60 2015 szept. 05. - 17:49:40 1/10
(102/162)
Iszonyatosan túlhájpolt, rossz film. Odáig el se jutok, hogy a tartalommal tudjak foglalkozni, olyan bõdületesen gagyi a forma. De tök bosszantó átverés, hogy ennek ellenére jó filmnek állítják be, olyan filmek mellett, mint az Utóélet, a Liza, a rókatündér, a Saul fia, és a Kontroll. Azok mérvadó, jó magyar filmek, de ez egy diákcsapat házifeladatának is csak épp, hogy elmenne... >(
Frony 2015 aug. 28. - 22:45:20 Előzmény Született90
(101/162)
Végre VALAKI - aki nem csak nézte - hanem meg is értette a filmet! Szerintem is HATALMAS ez a film!!
offtopic
Frony 2015 aug. 28. - 22:43:15 Előzmény Trivia Showtime
(100/162)
Hát Tõled nem is várom, hogy megértsd a filmet - ilyen kérdés után!!!
Frony 2015 aug. 28. - 22:37:30
(99/162)
Én még ilyen JÓ FILMET nem láttam - a lelkem szakadt ki a sírástól!!!!
Már háromszor bõgtem végig!!
Reco 2015 aug. 28. - 21:23:34
(98/162)
Egyet értek az általad leírtakkal. A magyar szinkron világhírû, ellenben a magyar színészek játéka a magyar focicsapatokkal egyenértékû. Tré. De nagyon. Tényleg egy elcseszett reality idiótaságból szakadt szintû. Hiába a jó ötlet, nincs aki megvalósítsa. Tipikus "haladjunk már, mert a végén fizetnek" szintû gagyi színészek tették nézhetetlenné ezt a filmet. Érdekelt, szerettem volna megnézni, de sajnos csak 75 percet bírtam. Nekem nem ér annyit, hogy újra megpróbáljam.
3/10
1 nézõ 2015 aug. 21. - 21:49:43 3/10
(97/162)
3/10

Igaza volt az elõzõ pár hozzászólónak; szegény ember majmok bolygója. Mint az életben is sokszor, a kutyák sokkal többet érnek, mint az emberek ("színészek"). Az ebek és idomárjaik kiválóan teljesítettek, a színészek hozták a szokásos magyar mûanyagot. Simán meg lehetett volna vágni 90 percre, túl hosszú és értelmetlen a felsz*pás. A forgatókönyv író nem találkozott még kutyával, illetve rengeteg a logikai bukfenc. A cselekménysor és a dialógusok olyanok, mintha forgatás közben improvizáltak volna, pedig valószínûleg nem. A vége vígjátékba hajlik, pedig nem ez volt a cél, gondolom.

SPOILER
A vége felé hangosan kacagtam, amikor a vérszomjas falka széttépett 2 nylon zacskót, egy nõi táskát és egy slagot… igen félelmetes  (mást nem mert az emberi akciókra gondolom nem volt mani), meg a kommandós homokzsákos rész (úgy amúgy is), ahol a swatosok láthatatlanná váltak a kutyák számára, mert átugrottak a 60 cm magas homokfal túloldalára 
SPOILER END
A szimbolikáról annyit, hogy akikre asszociálhatunk, a film rettenetesen lenézi õket; a falka többször is nagyon bután viselkedik (kutyákhoz mérten is).
6/10
Sadenal 2015 júl. 09. - 16:18:51 6/10
(96/162)
Volt benne pár jó képi megoldás, de alapvetõen erõltetett filmnek tartom. A forgatókönyvben lehetetlen párbeszédek, a színészi teljesítményt már megszoktam, a vége nem volt rossz, de az is giccsbe hajlott. A szimbólumrendszerhez nem fûznék hozzá semmit, még akkor se ha olvastam cikkeket róla és alapvetõen értettem. Csak tudnám mit akart ezzel a Kornél, mert nem hiszem, hogy elérte a célját.


6/10
ancsos 2015 jún. 03. - 23:31:19
(95/162)
szerintem teljesen beteg ez a film, 40 percig bírtam.
crash48 2015 máj. 26. - 21:33:36
(94/162)
A kutyák ügyesek voltak-10 csont jár nekik.Az "emberi"alakítások nagyon gyengék.Halk ,érthetetlen beszéd,amatõr szerepjátszás(mint vmi ker.tv sorozatban)A vége?Nem volt katarzis!Nincs mondanivaló,elindul egy szimbólumrendszer ami aztán nem fejlõdik ki.Drámának nem volt elég mély,thrillernek pedig nem volt túl izgalmas.A képi világa az rendben volt.Lehet,hogy a nagy felhajtás miatt,de én többet vártam a filmtõl.Kétszer is megnéztem,de nem hatott rám.
offtopic
sohajda 2015 máj. 25. - 15:15:53
(93/162)
Nézegess fényképet és közben lóbáld! Dupla élvezet.
1/10
Vajaskenyér 2015 máj. 24. - 07:54:43 1/10
(92/162)
Röviden, nagyon gáz a film! Tipikus depressziós magyar film, gyenge színészi teljesítménnyel megfûszerezve.
barcaculé 2015 máj. 23. - 21:07:16
(91/162)
Végig se néztem,nem bírom az állatkínzást!

szívem szerint 0/10
2/10
Atis88 2015 máj. 23. - 17:15:10 2/10
(90/162)
"-Ez mi? -Buborékfújó. -Köszi, de már nem vagyok gyerek." Talán pont ezért vágsz végig ilyen érzelemmentes fapofát, mert még azzal sem vagy tisztában, hogy gyerek vagy. Másik szembeötlõ dolog: miért nem tudtak már olyat találni, aki tud normálisan beszélni legalább, ha már színészkedni sehogy sem?
Egyébként ez a többi "színészre" is igaz. Ennyi unott fapofát és lapos párbeszédet régen láttam egy filmben.
Ha mostanában csak ilyenek jönnek ki a színészetirõl, akkor jó nagy szarban van a szakma itthon...
Színészek ezek egyáltalán? Mert komolyan mondom, hogy én ezektõl százszor különb alakítást nyújtanék ösztönbõl.
Nem beszélve a faviccekrõl: "-Itt kutyát nem lehet tartani! -Itt nincs kutya! -Akkor az mi? -Elefánt!" Höhö, Kis humor herold. Szánalmas. Egyedül a kutyák színészi játéka értékelhetõ.
Az alapötlet sem az én stílusom, ez a kutyaverõs, kínzós dolog nem az én világom. Ettõl még a sztori jó. Viszont ez a sok erõltetett káromkodás megint minek? Ezzel akarja sugallni a rendezõ, hogy kemény film?

Hiába magyar rettentõen gyenge film lett minden féle szempontból.

Értékelés 2/10. Csak a kutyák miatt nem 1 pont, de sajnos ezt a tragédiát õk sem mentik meg, hiába van egy falkányi belõlük.
koos 2015 máj. 19. - 12:12:53 Előzmény eIemes
(89/162)
ja persze, hogy ÁRJA, bocsánat
6/10
pihes 2015 máj. 16. - 15:31:22 6/10
(88/162)
A magyar (család) történet hátterébe, az állatok élete is jelen van.
Az állatból, az állat, állatot csinál.
Végül, találnak közös pontot, amivel, egymásra hangolódnak, nyugalmat találnak.

Érdekes történet, *magyar*
offtopic
gladiolus 2015 máj. 11. - 17:04:10 Előzmény Született90
(87/162)
Szerintem le is lehet küzdeni, és sikerülni fog neked is.

A kutyákat nem lehet nem szeretni, mert a világ legklasszabb lényei, de megértem, hogy bizonyos fajtáktól vagy egyedektõl fél az ember, ez természetes. Valami régen eltemetett rossz emléked lehet.
Tudod mi az érdekes? Én nagyon jól kijövök a kutyákkal, nagyon mély szeretetet érzek irántuk, talán ez a lényeg, nagyon kell szeretni õket és az elpusztítja a félelmet. Na de amit mondani akarok, egy hülye kutyát azért ismerek, egy yorkit-az bárkit meglát, ugatja, és támadja, és múltkor elkezdett a bokám körül körözni, lehet, hogy meg akart csípni, nem tudom.Na akkor rászóltam, hogy na most aztán öreg fékezd ám magad-és a hangomtól úgy becsinált, hogy három métert ugrott hátra, pedig nem kiabáltam. :-)
Persze vannak nem egészséges kutyák is, akik valóban harapnak, de ez általában a porta védése közben eshet meg. Vannak szabályok, amiket ha az ember betart, nem kell félnie.Nem kell bemenni idegen házba, nem kell szemkontaktust teremteni, és nem jó ötlet elfutni sem, pláne hátat fordítani.
Szerencsére ritka, hogy egy roti vagy egy kaukázusi, vagy egy komondor van az utcán szabadon, és egyedül kell vele szembenézni. Ilyen helyzetnek én sem igazán örülnék, mert félnék, valóban, ugyanis ezek nem jól reagálnak a gügyögésre sem, jobb kussolni, és nyugodtan állva megvárni, amíg lesz valami, csak ez rohadt nehéz.
Egyébként a komolyabb nagy kutyák ritkábban hülyülnek, méltóságuk nem engedi, de sok ember fél tõlük, megmondom õszintén én is, de ez nem szégyen, és nem fóbia.Sok kistestû gyakrabban kiakasztó, és nagyobb harcikedvû, dehát ettõl az ember legfeljebb csak röhögõgörcsöt kap. :-)
Szóval meg lehet oldani ezt a kutya dolgot, szerintem kezdd el kis termetûekkel, kerülj hozzájuk egyre közelebb, és amikor alkalmasnak érzed, növeld a méretet, engedd közelebb a nagyobbakat is, de a szelídebb fajtákat.
Mert a fóbiákat csak fokozatosan lehet legyõzni, ha közelebb kerülsz a félelmed tárgyához.Érdemes rajta dolgozni, mert a kutyákat nem jó kihagyni az életedbõl, alapvetõ fontosságúak.Ha meg van egy akut példány, aki keresztezi az utadat, mert arra lakik, akkor annak kaját kell vinni, hogy engedjen elhaladni az úton.
És végül egy fontos dolog, az õrzõvédõ fajtákat nem kell megközelíteni, ez nem feladatunk, mert azok a kutyák tényleg kemények, és nem kell borzolni õket. Sõt, azoktól szabad, és normális is tartani, betartani a távolságot, mert csak a gazdájukat engedik közel, meg azokat, akiket ismernek-és ez így van rendjén.Másként miféle õrzõvédõk lennének? :-)
Trivia Showtime 2015 máj. 11. - 12:41:16
(86/162)
Fontos gondolatok a mai társadalomról: állat és ember kapcsolatáról, szeretetrõl és közönyrõl, hatalomról és falkaszellemrõl, drogról és a fiatalság problémáiról.
A filmötlet remek. A kivitelezés közepes. Néha szárnyal,máskor több sebbõl vérzik.
A többnyire külföldi kutyatrénerek tökéletes munkát végeztek.
A hazai forgatókönyvírók azonban, ahogy sajnos már több alkalommal, félkész munkát adtak ki a kezükbõl.
Befejezetlen, hiteltelen dialógusok, motyogó színészek, félkész karakterek.
És mindenekelõtt a fõszereplõ kislány, Psotta Zsófia teljes alkalmatlansága a szerepre, valamint a színjátszásra általában.
Nos, ki is az a Fehér Isten...?
offtopic
perry 2015 máj. 11. - 11:36:17
(85/162)
..... ha csak áriáztak volna :)
eIemes 2015 máj. 11. - 11:03:35
(84/162)
az operaházban pedig árjákról énekelnek :)
koos 2015 máj. 11. - 10:04:02
(83/162)
a filmismertetõ: igazán illene tudni, hogy kutyákra, állatokra azt mondják, hogy FAJTATISZTA (vagyis pl. a kutyák FAJ-án belül csak azonos FAJTÁVAL pároztatták) és nem azt, hogy fajtiszta (vagyis nem párosodott pl. farkassal). A fajtiszta pl. a náciknál azt jelentette, hogy ÁRIA