1/10
idõjós1010 2009 márc. 16. - 21:21:58 1/10
(48/128)
Többre számítottam mikor néztem, ahhoz képest nagy csalódás volt. Én egy korrekt életrajzi filmet vártam, de csak pár tornaórát kaptam, és egy összeszabdalt versenyt, valamint cirkuszi produkciót. Gyakorlatilag a filmnek így nézve, nem volt se füle, se farka. Így másodjára nézve már azt értékeltem ami van,(mármint a film fülén, és farkán kívül) tudtam hogy mire számítsak, így erõsebb pontszámokat adnék most a filmre, de ez már nem érdekes.
8/10
Túrin 2009 márc. 16. - 20:21:18 8/10 Előzmény idõjós1010
(47/128)
Nem mintha bármilyen szinten is számítana egy itt megjelent pontszám, de ezért értelmetlen "dühbõl" lenullázni egy filmet pontügyileg, akkor is, ha éppen csalódott tõle az ember. 1 pontot én a minõsíthetetlen sz*rokra adok, nem egy ilyen filmre.
yericho 2009 márc. 16. - 19:20:44
(46/128)
...eszembe jutottak a régi kosáredzések,meg az amit ott kaptunk néha. Engem kinyírt a film teljesen...
10/10
1/10
idõjós1010 2009 márc. 16. - 17:05:34 1/10
(45/128)
Én nem adtam túl jó pontszámokat a filmnek, de amit írsz az rendjén van. A torna órákat én is kíváncsian néztem végig, és a srác szüleinek viselkedése is érdekes volt, de elsõre valahogy a többi jelenet annyira nem kötött le. Külön zavartak a végén az egybevágott jelenetek (a verseny és a cirkusz) Másodjára már emészthetõbb volt a legtöbb ilyen jelenet is.
1/10
idõjós1010 2009 márc. 16. - 16:56:17 1/10
(44/128)
Én semmi ilyenre nem számítottam, mégis alulmúlta elsõre az elvárásaimat. tegnap megnéztem ismét, még elalvás elõtt, és már jobb volt a véleményem.
Noncika 2009 márc. 16. - 14:30:35
(43/128)
Csak az elejét láttam, (mert már nagyon álmos voltam) de az nagyon hatásos volt. Azon vagyok, hogy megszerezzem, mert kiváncsi vagyok a továbbiakra.
Cordelia 2009 márc. 16. - 12:40:38
(42/128)
Nagyon vártam ezt a filmet. Nem örültem, hogy ilyen késõn adják, de kivártam. Viszont ahogy elkezdték a kissrácot bántani, azonnal átkapcsoltam. Nem bírtam nézni. Akkor sem, ha tényleg így volt. Régi igazság, hogy az edzõk verik a gyerekeket, ilyen az élsport - állítólag, nem tudom, csak mesélte valaki. Szóval, sajnos ez a film ki fog maradni. Nagyon kiváncsi voltam/vagyok rá. De gyerekeim vannak, nem bírom nézni, ha gyerekeket bántalmaznak, akkor sem, ha ez "csak egy film".
9/10
dode 2009 márc. 16. - 10:05:16 9/10
(41/128)
Nekem is nagyon-nagyon tetszett!
Talán azért is volt annyira szívszorító, mert a kisfiú nagyon hasonlított a második fiamra, aki szintén elszánt sportoló. Sírtam, ahogy az az edzõ -meg a szülei!- bánt vele! Ahogy ugrál a szeme kétségbeesetten a nappaliban, hogy mit tudjon hazudni, és még a késsel dobálózás is jobb a szülõknek, mint az igazság- ez még az edzésnél is nagyobb horror volt!
Mi tartotta ott ezt a kisfiút? Hogy az edzõ, ha a maga durva módján is, de hitt benne? A dac? A versenysikerek? (lsd. több száz érem...)Majdnem belehalt! A paneltetõs jelenetben - hiába tudtam, hogy felnõtt, tehát nem halhat meg- szorult a gyomrom rendesen!
Nekem a két ugrás - a cirkuszi és a tornászversenyes - összevágása tetszett, attól lett a második is "halál". Amit elbukott.
Egy kicsit az hiányzott, hogy a 13 éves balesete után mit csinált a külföldi kiutazásáig. Az nem annyira jött át, hogy ott minden összetört, és újra akarja építeni magát. Ha meg csattanónak volt hagyva, hogy ennek fényében értsük az elõzményeket, akkor a fantasztikus gyerekkori edzések után ez már nem "ütött" akkorát. Minden görcs, döntõ pillanatban megtorpanás, hibázás érthetõ és magyarázható lenne csak azzal az edzõvel is!
A két kisfiú alakítása megrázó volt! A szereplõknél néztem, hogy testvérek, zavarban is voltam, hogy uaz a fiú -e a nagyobb is, mert annyira hasonlítottak, de gyanús volt, hogy mégsem... így már érthetõ!
Akinek tetszett ez a film, nézze meg a Jestyem c. lengyel filmet, hasonló hatást tett rám! Kb. másfél éve leadta a tv szinkronizálva, érdemes utánajárni!
8/10
Túrin 2009 márc. 16. - 09:52:02 8/10
(40/128)
Az is érdeeks, h elég tömény fikázás megy itt a film kapcsán, de azért a pontszám mégiscsak 8,1-t mutat. Szóval vannak jónéhányan, akik itt nem szólaltak meg.
8/10
Túrin 2009 márc. 16. - 09:47:01 8/10
(39/128)
Nagyon nagy film.
Én egyáltalán nem éreztem, h komoly ritmusproblémája lenne, amirõl Efes írt, szerintem pont megfelelõ mértékû volt a feszültségfokozás, a jelenetek hossza. Az egész film a jól összerakottság érzetét árasztja.
A gyermekszínészek fantasztikusak, néhány jelenet (karácsonyfadobás, rágyújtás az edzõterem mögött, paneltetõre kimászás) meg tanítanivaló.
Nekem a felnõtt szereplõkkel sem volt különösen gondom, a gyerek szüleit és az edzõt tudtam utálni, és szánni, ahogy kell, meg ahogy valszeg cél is volt.
És valóban, hál'istennek nem éreztem rossz értelemben, hogy egy "magyar filmet" nézek.
Egy szó, mint száz, értékes alkotás, azóta talán kicsit el is feledett.

(Szabadság, szerelem? Ne röhögtessetek, egyrészt összehasonlíthatatlan ezzel, másrészt az egy szánalom, minden tipikus magyar-film hibával, amit el lehet követni.)
10/10
Morwen 2009 márc. 16. - 08:54:09 10/10
(38/128)
Múlt héten, vagy két hete (?) volt a Szemétdomb, ebben az éjjeli órában. Már az is összetörte bennem azt a képet, hogy a magyar filmek nem jók. Erre jött ez a tegnapi Fehér Tenyér. Ugyanaz a hatás, odaszegezõdtem a TV elé, nem érdekelt, hogy másnap munka. Olvasom itt a hozzászólásokat, és nem értem. Kb. csak olyanok látták, akik szerint unalmas és szar (Ugyanez a Szemétdomb esetében..).
Meg hogy nincs benne mélység... mondanivaló?! A fejemet fogom, mert nem tudom felfogni. Mennyire átjön a lakótelep fíling... az a család, a nappalijuk. Félelmetes volt! A nagymamámék idejében volt ilyen a lakásom... ilyen bútorokkal.. a vitrin... Fúú. Nagyon kellemes nosztalgiát éreztem.
A rendezés szerintem elsõ osztályú volt, imádtam minden zenét benne, a szadista edzõtõl a hideg rázott. Tehát teljesen a hatása alá kerültem az egész filmnek. És amit már a Szemétdombnál elmondtam, nekem különösen érdekesek azok a filmek, amikben magyarok angolul beszélnek, és próbálnak érvényesülni külföldön. És még itt meg is kaptam az én legnagyobb félelmemet, leoltotta Dongót Kyle, hogy milyen szarul beszél angolul. =)))
Imádtam a kettejük kapcsolatát.
És mivel ez egy életrajzi film. Valószínû, hogy akik negatív véleménnyel voltak a filmrõl, a magyar tornászunkat sem kedvelnék egy fikarcnyit sem. Hm!

Utánanéztem egy-két negatívat kommentáló emberke más hozzászólásainak itt a Port.hu-n. Azt tapasztaltam, hogy egy "ember" összes eddigi hozzászólásában egyetlen egyszer sem kommentálta azt, hogy az adott film tetszett neki. És például ott volt a Benjamin Button is közötte. Szerintem akinek nincs semmi szépérzéke, nem szeretne szépet látni, esetleg könnyezni egy film végén, átadni magát, együtt sodródni egy filmmel, bugyuta akciók helyett tartalmas alkotást látni, az ne is próbálkozzon. Hiábavalóan próbálja magát érzõ embernek beállítani, és saját maga is egyre jobban megcsömörlik, ha állandóan negatív tapasztalattal nyomja meg a film végén a stop gombot. =///
Köztük volt még az Instinct is. Az Ösztön. Aki látta, egyszerûen nem hiheti azt, hogy klisés, meg unalmas. Az is egy gyönyörû, és sírós film. De még a 23 éves barátom is mindig sír rajta, és Neki az Ösztön a kedvenc filmje.
Nya, mindegy. Az a lényeg, hogy nekem tetszett, és lehet, hogy meg is veszem DVD-n!
Kösz, ha valaki végigolvasott. =D

(Mellesleg micsoda pasi lett ebbõl a Miklósból... =)
7/10
samuszaki 2009 márc. 16. - 01:18:34 7/10 Előzmény idõjós1010
(37/128)
Nekem tetszett. Bár az is igaz hogy elég furcsa ízléssel rendelkezem. Na és, hogy a filmrõl is írjak valamit: aki akcióra meg kesze-kusza, szövevényes történetmesélésre számít az inkább meg se nézze. Egyszerû a mese.
1/10
idõjós1010 2009 márc. 15. - 20:49:40 1/10
(36/128)
Én is bizakodva néztem a film elébe, mégis csalódást okozott. Ha megnézted, majd számolj be a végeredményrõl.
1/10
idõjós1010 2009 márc. 15. - 20:32:20 1/10
(35/128)
Egy film 5 pont alatt, már mindenkinél sz..arnak számít, szóval, az már hogy mennyire tartják annak, csak részletkérdés.
1/10
offtopic
idõjós1010 2009 márc. 15. - 20:30:04 1/10
(34/128)
Ez a film az én véleményem nélkül is elég tré.
Egyébként nem tudom mire ez a "Hiteles a tag" megjegyzés.
Az én hozzászólásom is csak egy vélemény volt, ugyan olyan mint bárki másé.
1/10
idõjós1010 2009 márc. 15. - 20:15:14 1/10
(33/128)
Egyik se túl erõs pontszám, szóval annak a két pontnyi különbségnek nem érdemes túl nagy jelentõséget tulajdonítani.
9/10
offtopic
akkika 2009 márc. 15. - 20:01:07 9/10
(32/128)
Érdemes megnézni, hogy az idõjósnak mik a kedvenc filmjei. :)
Jól szórakoztam. Hiteles a tag :)
9/10
Mandzsi 2009 márc. 15. - 19:12:34 9/10
(31/128)
jó film. szeretem.
oreglue 2009 febr. 27. - 22:53:10
(30/128)
Szabadság szerelem szerintem gyalázatosan szar. Remek film ez a fehér tenyér, egyik személyes nagy kedvenc. Most kezdek rákattanni hajdu szabolcsra, meg úgy a magyar filmekre. Istenem mennyi tehetség van ebben az országban, szinte 0 pénzbõl. A vígjátékok botrányosak, bár abból is ki lehet fogni, de a kicsit drámaibb filmek közül már akadnak kegyetlen jók.
1/10
idõjós1010 2008 nov. 03. - 21:13:38 1/10
(29/128)
Ennek a filmnek a témája nagyon rendben volna, és érdekesen is indul, csak épp a folytatás lesz késõbb érdektelen, élvezhetetlen, és persze mind ebbõl eredõen nézhetetlen.