7/10
zerrik08 2011 jan. 30. - 21:21:30 7/10
(88/128)
Nem egy nagy film.Igazából 20 perc lényeges cselekmény van a filmben, a többi csak ilyen-olyan idõhúzás.
10/10
offtopic
lralik 2010 nov. 21. - 12:37:41 10/10
(87/128)
Észrevettem hogy a csarnok amibe kezdõdött a film az a mi csarnokunk a Dunaújvárosi csarnok ahol egykor én is tornáztam jó film volt nagyon ajánlom!!!
krisz_ 2010 jún. 24. - 15:23:01
(86/128)
Üdv mindenkinek!
Valaki meg tudná mondani, hogy a film kezdetén lévõ zenét ki szerezte, vagy hogyan vagy hol juthatnék hozzá teljes egészében? Nagyon tetszett és már egy ideje keresem.

"Mellesleg" a film is tetszett, így utólag megemésztve, bár volt benne 1-2 furcsaság.
Gideon8317 2010 jún. 14. - 12:08:16
(85/128)
Nos én a saját véleményemet mondtam el,ha jól értelmezem a a saját soraimat akkor: a film értkét nem a saját tornász múltamban határoztam meg próbáltam kiemelni a benne felmerülõ témákat. Jogosnak vélem azt,hogy a MEG NE NÉZZÉTEK "felszólítás" tényleg nem ide illõ...gondolom mint észrevetted a többi kritikát(ahol értelmesen leírták,h kicsit vontatott...stb. a film,nem boncolgattam).
Nem csak ezért regisztráltam,a fõ ok,h meg tudtam nézni ezt a magyar filmet ami nekem sok pozitívumot nyújtott érzelmileg és szerettem volna ilyen formában köszönetet mondani érte.
Nézd én is sok filmre tudnám mondani,hogy meg ne nézze senki és pénzpocsékolás,de hogyan vehetném a bátorságot,hogy a magam nevében ennyire általánosítsak?Tehát nem teszem. Nekem csak ezzel volt problémám,ha kicsit túlontúl szenvedélyes voltam nézzétek el nekem...de ugyanezt mondtam volna egy olyan filmes hozzászólásra is amelyik film nem érint meg ennyire.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 jún. 14. - 09:09:03
(84/128)
Na most nem azért a pár fillérért, de...

(Jelzem csak ezért beregisztrálsz) Fejéhez vágod a másiknak, hogy a véleménye véletlenül sem kritikus (ami igaz, de ha ez meglep, akkor nem olvasol elég fórumot), majd ehhez képest fojtatod némi személyeskedéssel, és a film értékét abban találod meg, hogy Te voltál tornász. Good For You. De minek kérsz számon árnyalt kritikus véleményt, amikor Te sem vagy erre képes?

Simán elég lett volna, ha elküldöd az anyjába, akkor most mindenki boldog lenne, Te meg nem kerülsz önellentmondásba.
Gideon8317 2010 jún. 14. - 08:58:44
(83/128)
Kedves drfaj...gondolom mesterien képzett filmkritikusként írtad hatalmas intellektusodról árulkodó soraidat.
Bár ezt a filmet leginkább azok tudják értékelni akik maguk is tornáztak,ha valaki ilyesfajta elõélet nélkül nézi végig,és figyel is nem csak "bambán,bámul",akkor észreveheti,hogy ebben a filmben olyan problémákat boncolgatnak amik fõleg itt Magyarországon elterjedtek, amikrõl mindenki tud,de csak kevesen beszélnek.
Nos persze egy kiskanál érzelmi színvonalán álló embernek ez vajmi keveset mondhat...bár gondolom -és ez nem kritika- de pl. az üvegtigris címû mesteri alkotásra nem tenné rá a pénzpocsékolás billogát ;)

Egyébként sajnos csak rövid ideig lehettem "tornász" mégis nagyon tetszett a film...kicsit visszakakerültem azokba az idõkbe. Gratula a készítõknek,és a színészeknek!!!
8/10
bürgönye 2010 ápr. 03. - 00:50:13 8/10
(82/128)
Nem igazán értem, mi baj van ezzel a filmmel. Egyetértek azzal, hogy vannak hiányosságai, és valóban akadnak olyan részek, ahol egy kicsit vontatott, és nem ártott volna rövidebbre venni. De a sztori szerintem érdekesen van elõadva (ha nem is az évezred fejlõdéstörténete), remek színészekkel, jól eltalált jelenetekkel és figurákkal. Ha megfigyeljük, érdekes lehet a benne rejlõ szimbólumrendszer logikája is. Hogy a tetejébe engem még szórakoztatott is (ami, végül is, nem egy utolsó szempont), az már csak ráadás, mert kevés újabb magyar film van, amirõl ezt elmondhatnám.
1/10
drfaj 2010 febr. 27. - 10:20:18 1/10
(81/128)
MEG NE NÉZZÉTEK! SZÖRNYÛ! ELPOCSÉKOLTAK EGY CSOMÓ PÉNZT A SEMMIÉRT! GYENGE TÖRTÉNET, ELHÚZVA, MINT A RÉTESTÉSZTA. NEM MÁS, MINT PÉNZLENYÚLÁS! MEG UTAZÁS KÜLFÖLDRE.... FILMTÚRISTÁK!
1/10
drfaj 2010 jan. 05. - 12:27:26 1/10
(80/128)
Ez fantasztikus! Hogyan lehet pénzt lenyúlni. Szerény történet és azt vontatottan, eltúlozva adják elõ. Ezt a filmet vágni kellene! Na, nem kerezstebe, hanem hosszába! Meg ne nézzétek! Csak pocsékoljátok az idõtöket!
10/10
gabriel_777 2010 jan. 03. - 00:18:46 10/10
(79/128)
Én vagyok itt az egyetlen, akinek maradéktalanul tetszett a film???
Lehet, hogy bennem van a hiba, de én nem tartom egy igénytelen embernek magam, szerintem nagyszerû ez a film.
Én ugyan szakmailag képzetlen vagyok (egyenlõre) ahhoz, hogy hitelesen megítélhessem a filmet, de véleményem szerint az, ahogy bemutatja azt a hihetetlen sok küzdelmet, lemondást, fájdalmat, stb., amit a versenysportolók (tornászok) átélnek nap mint nap, az megdöbbentõ.
Aki sosem sportolt, vagy nem versenyszerûen, (a 2 ég és föld) az nem értheti, érezheti át a film kiválóságát.
1/10
kukacfej 2009 dec. 26. - 11:37:33 1/10 Előzmény Charles Foster Kane
(78/128)
Jogos! Belátom, hogy igazad van. Csak mindig úgy ülök le magyar filmet nézni, hogy na majd most. Na ez majd biztos jó lesz. És aztán elkeserít.
Mi alapítottuk a Paramount Pictures-tõl kedzve a 20th Century Foxig a legjobb filmstúdiókat a múlt században, és azóta csak visszafele fejlõdünk. És senki nem tesz semmit.
Charles Foster Kane 2009 dec. 20. - 21:39:53
(77/128)
Azért a végén a vágás helyén volt. Ráadásul eléggé amerikai hatású, ami kicsit ellentmond az érvelésednek. Nem azért kapott díjakat - annak ellenére, hogy összességében gyenge film - mert itt óriási amerika undor van. Hanem mert a többi film még sz*rabb volt. Most õszintén, hány filmet tudtál volna tiszta szívbõl megszórni díjakkal...?
1/10
kukacfej 2009 dec. 20. - 21:34:05 1/10
(76/128)
Rossz film. A werkbõl is látszik, hogy átgondolatlan, nem profi munka. Azt se tudja szerencsétlen, mikor mit forgasson, hogyan plánozza. Ha nincs a tesója valamire való sztorija, akkor olyan nullát rak le mint a Macerás ügyekkel.
A kanadai jelenetek a csúcs. Ennyi erõvel a Balkánon is forgathatna...
Az hogy díjakat kap, tökéletesen jellemzi az elfarolt, dilettáns, általában beteges hajlamú "amerikai film gyûlölõ" kúltursznobokat.
offtopic
Vinogradov 2009 dec. 20. - 18:30:57 Előzmény Hannibal Lecter
(75/128)
Hát Hannibal Lecter, rászolgáltál a nevedre!

Te a hasadt személyiség tipikus esetét képviseled, amelynek kitûnõ megnyilvánulásai a fórumon is olvashatók.

Egyszer ostorozod az egyházat, másszor védelmezed. Most ugyanez a helyzet a pedofíliával: nyáron rendezett nagy vitánkban azt próbáltad bizonygatni, hogy nem is létezik a pedofília, most meg burkolt pedofíliáról beszélsz és lepedofilozod, Hajdú Szabit, egyik legjobb rendezõnket.



"A burkolt pedofília rosszabb mindennél, mert kihasználják õket, a filmben a gyermekbántalmazás bemutatása túlzó és felesleges."

Mert azt hiszed, hogy a filmben tényleg bántalmazzák a gyerekeket. Szabi nem szadista állat és dolgozott már gyerekekkel vidámabb körülmények között is - röhejes, amit állítasz.


"Ne tegyünk úgy mintha Hajdu Szabolcsra nem vonatkozhatna az ami a szomszéd gézabára igen, csak azért mert õ rendezõ. Szenté nem avatjuk? Különben is a film pocsék és szégyenteljes."

Csakugyan?

És aztán miért?

Errõl persze nem olvashatunk, csak arról, hogy pedofíliáról ordibálsz egy olyan filmmel kapcsolatban, amelynek egyáltalán nem ez a témája (és amelyet nyilvánvalóan végig sem néztél): ugyanis valójában józan személyiséged támadásásának lehetünk tanúi a pedofil ellen.



"Így sose bántak gyerekekkel az edzõk, legfejebb Kínába. Ilyet szól a mászáskor az edzõ: a k*rva Isten. Nagy mûvészet, gratulálok."

Hát te se jártál edzésekre, Hannibal.

Komolyan kételkedem a józan eszedben, amikor ilyeneket képes vagy leírni?
kgyuri0 2009 dec. 17. - 00:17:03 Előzmény Hannibal Lecter
(74/128)
Én csak ma láttam elõször.

Momentán el vagyok ragadtatva.
Kiváncsiságból végigolvasom az ddigi véleményeket.
**moderálva**
Kétségbeejtõ a magyar mozinézõ közönség bugrissága.
Néhányan megjegyzik, hogy akinek nem tetszik annak nincs érzelmi intelligenciája, szerényen úgy módosítanám, hogy az beteglelkületû.
Sokan a SzabadságSzerelemmel hasolítják, errõl itt csak annyit, hogy egy napon nem lehet eméíteni azzal a sz*-ral
Állatbarát 2009 dec. 16. - 22:26:20 Előzmény Volo
(73/128)
Szóval csak a kiválasztottak értik? vagy õk sem, csak úgy tesznek. Nem merik mondani, hogy a király metelen. :)
tomi976 2009 dec. 16. - 20:29:21
(72/128)
Elnézést ha megbántok valakit de ez szörnyen rossz film. Moziban néztem a párom eu. bajnok tornász.
gabroca 2009 dec. 16. - 20:23:20
(71/128)
Érdekesnek igérkezik, végre egy sportról szóló film.

Lukáts Andor mit keres benne?
Hannibal Lecter 2009 dec. 16. - 10:52:56 Előzmény akkika
(70/128)
gyerek terrorizáló perverz szar
9/10
akkika 2009 szept. 11. - 21:34:32 9/10
(69/128)
Alapvetõen nem kedvelem a magyar filmeket, de ez minden szótlansága és lassúsága ellenére megfogott.