1/10
idõjós1010 2008 okt. 09. - 20:51:59 1/10
(28/128)
Látom ez a film azóta is nagy sikernek örvend.
A kutya se kíváncsi rá.
Valszínû nem véletlenül.
eugénia22 2008 ápr. 23. - 14:10:36
(27/128)
Elég jó film.Nagyon jól megvan csinálva mikor tornáznak.Az alakítások, nem hatalmasak,de nem is rosszak.Nem véletlenül nyert annyi díjat.Régóta kiváncsi voltam rá,most,végre megnéztem és jó.Néha talán, túl hosszú volt egy-egy jelenet.Amikor vége lett,arra gondoltam "Máris vége?".Nem éreztem hosszúnak,vagy vontatottnak.Az elején kicsit lassúnak találtam,de mikor vége lett úgy éreztem, hamar lett vége.Szóval jó film,és magyar is.És jó,hogy a fõszereplõ férfinek a gyerekkorát is láthatjuk,miközben már õ is edzsõ,és a tanítványával versenyez.
norton15 2007 dec. 03. - 20:16:54
(26/128)
Nekem Lukács Andor tetszett. Hasonlít a tesitanáromra...:DDD Igen, egy-két dologból sok van, ez a magyar filmek általános, zavaró hibája. Az "Off Holywood"-ot már várom, talán már a hétvégén megnézem.
efes 2007 dec. 03. - 19:58:33 Előzmény norton15
(25/128)
ez így van, szerintem is a legnagyobb hibája a filmnek a ritmus. a végsõ, csúcspontnak szánt párhuzamos montázs úgy van elcseszve, hogy tanítani kellene: így ne! nem sokkal, csak néhány jelenettel több, mint kellene, de ezzel már borul az egész, nyúlós rágógumi lesz belõle. a hangulati, dramaturgiai csúcspont csak néhány másodpercet csúszik, de így már nincs az az egyenes vonalú fokozás, ami a katarzist okozná. olyan az egész, mint egy szeretkezés, amelyre hol rányitják az ajtót, hol megszólal a telefon, hol a partner kezd el röhögni, hogy csiklandozza a másik haja...stb.stb. a végén aztán van valami, de az messze van a "nagy közös feloldódástól az univerzumban".

nyögvenyelõs a srác edzõi próbálkozása a kanadai ficsúrral, fõleg az elején, viszont tán ebben a filmben zavart legkevésbé a magyar angol-akcentus. a cirque de soleil-jelenet már csak a tesónak szólt, a film szempontjából nem oszt, nem szoroz, tökéletesen felesleges.

jók viszont azok a részek, amelyek a gyerekkorban játszódnak, sajnos ezt is néhány színészi alakítás teszi tönkre: az edzõ figurája jó lenne, ha legalább artikulûálni tudna magyarul, de lukáts andor apafigurája borzalmas. a feleségé, hál'stennek nem tudom, ki alakította. viszont a vendégséges jelenet jó, bár kicsit el van nyújtva, szintén ritmusgebasz van. az edzõtermes jelenetek nagyon jók, hitelesek.

nagyon jó a kicscsávó, színészvezetésileg is, jók a ruszki cirkuszosok, bár a gazember igazgató szintén "sok".

all in all: drukkolok én a hajdú szabinak, de olyan tendenciát vett pályája, ami nem sok jót ígér. jó indulás után, ez a film a bratyónak készült, a következõ a feleségnek... remélem nem túl nagy a család.
norton15 2007 szept. 29. - 22:49:47
(24/128)
Ez egy remek fim, csak nincs ritmusa, ezért éreztem 2 órának a másfél órát.
amozijo 2007 máj. 03. - 22:26:36
(23/128)
A tornász gyerekek mind tornászok voltak, egyikük sem rendelkezett színészi gyakorlattal. A fõszereplõ sem. A film pedig még ettõl is hosszab lett volna, ha a végén nem ejtik meg azt a zsenális párhuzamos montázst a múlt cirkuszos jelenete és a bajnokság közt... így sok-sok bajnoksági anyagak kiesett a filmbõl.
marie1 2007 máj. 03. - 21:47:38
(22/128)
Végre sikerült elejétõl végéig megnéznem ezt a filmet. Valahogy vagy az elejét, vagy a végét csíptem el. Szerintem teljesen rendben volt. Mindenféle szempontból. Nem éreztem vontatottnak,jól gazdálkodott az idõvel, jók voltak a színészi alakítások is, a sztori is. Nem is lehet összehasonlítani a Szabadság szerelemmel. Az is jó volt, de a témája miatt egészen másképp hatott az emberre. Szóval szerintem is hajrá magyar film! :-)
gladiátor1 2007 ápr. 27. - 19:30:15
(21/128)
Elõre kell bocsátanom, hogy nem igazán kedvenceim a sportos filmek de ezt a filmet 2x is megnéztem, igazi realista alkotás volt számomra nem beszélve a 80-as évekrõl és a kiváló színészi játékról. Ebbõl a filmbõl is látszik, hogy nálunk is vannak nagyon tehetséges alkotók, akik szinte bármit el tudnának játszani.
Noncsa 2007 ápr. 27. - 18:30:34
(20/128)
nekem is nagyon tetszett, jobban mint a szabadság, szerelem,
nemtom engem végig izgalomban tartott, az elején a kissrácért izgultam, aztán az tett kíváncsivá, mi lett szegény gyerekbõl
és tényleg nem hiányzott a szöveg, a képek mindent elmondtak
cicamacs 2007 ápr. 03. - 19:21:57
(19/128)
megnéztem végre a filmet, ne vessetek meg de nekem nem tetszett. ha valaki ráér magyarázza meg mit figyeljek.
sunnymedia 2007 márc. 02. - 19:13:18
(18/128)
Csatlakozom Beccához, mivel nekem is nagyon tetszett a film és végre nem éreztem azt, amikor néztem, hogy ez egy magyar mozi. Nem voltak benne sablonok - más amerikai moziból átvett elemek, mert ezt biztos zabálni fogják az emberek -, nem láttuk benne a tucat „színészeket”, akiket nyugodtan ki lehet pipálni egy listáról, ha egy új magyar mozit harangoznak be. Mindemellett a történet teljesen magával ragadó és hitelesen mutatja be a régi „szép” idõket, hogyan is mentek a dolgok az edzéseken. Még én is részt vettem ilyenekben, ezért különösen együttéreztem a fõhõssel. A kanadai rész fõleg azért is mehetett nyõgve-nyelõsen, hiszen még a fõhõs sem tudott alkalmazkodni a szituációhoz, a nyelvhez, stb. Még sok, ehhez hasonló alkotást szeretnék a jövõben látni.
becca1 2007 febr. 28. - 14:51:51
(17/128)
Nekem személy szerint jobban tetszett mint a Szabadság, szerelem. Hajdu elõtt meg le a kalappal!!! Az egyik legjobb magyar film! Engem nagyon megfogott a film, már úgy jöttem ki a moziból, hogy ezt meg kell néznem mégegyszer. Hihetetlen az ábrázolása! Sokan mondták utána akik ekkoriban voltak tanítványok vagy edzõk, hoyg ennyire nem volt durva, de visszaolvastam a hozzászólásokat és valaki azt írta hogy ez pont így nézett ki. Megkérdezhetem, Te ott voltál? És akárki akármit mond ez a film megérdemelte hogy jelölték! A Szabadság, szerelem részemrõl csalódás volt, nagyobb volt a reklám, mint a film.
ecetera 2007 febr. 28. - 10:19:48
(16/128)
???
ecetera 2007 febr. 24. - 18:23:25
(15/128)
Én úgy látom, hogy azért fut a film elég hosszan szöveg nélkül, mert a látványon és a cselekményen alapszik az egész és ehhez nincs feltétlenül szükség a szereplõk megszólaltatására... Arról pedig leginkább a közönséghajhászó mozik tehetnek, hogy sokakat nem köt le a film. Mivel hozzá vagyunk szoktatva, hogy a nagyjátékfilmhez hozzá tartozik a szerelem, szex, stb és mára keveseket elégít ki egy jó történet kiváló vászonra vitele, ami 'csak' filmmûvészeti eszközökkel próbál hatni a nézõre. Szerintem...
anonymus001 2007 jan. 25. - 16:40:11
(14/128)
xtem yo film megmutatja h mien nehéz is tornásznak lenni de ez az edzõ hülye mert hajtja a gyerekeket mint állat.bár a xabadság,xerelem 100×yobb...
Timke 2007 jan. 25. - 08:42:26
(13/128)
Nem rossz, nem rossz, de valami hiányzott belõle. Nem tudom megmondani, hogy mi. Végülis kaptunk befejezést is. Kíváncsi lennék arra, hogy az edzõvel mi történhetett azon kívül, hogy meghalt. Kapott-e õ is durva pofonokat az élettõl?!
durf2 2007 jan. 19. - 18:13:32
(12/128)
Az életrajzi filmekkel mindig is hadilábon álltam, de ez a történet meglepõen érdekes. Elõször lemaradtam az elejérõl, de másodszorra végignéztem. Elképesztõ. Ez tényleg érdekes történet...
Zolkó 2007 jan. 14. - 16:28:51
(11/128)
Azért ennyire nem rossz, de én sem voltam tõle elájulva. Ahhoz képest, hogy mennyire áradoztak róla, kicsit felkavaró, kicsit érdekes. De csak egy kicsit.
bhg 2007 jan. 14. - 13:34:44
(10/128)
Sziasztok!

Hát nem tudom láttatok e már jó filmet, ha ettõl annyira el vagytok ájulva. Azt már megszoktam, hogy a "hivatalos" kritikával nem értek mindig egyet, de hogy ti nézõk is így el vagytok tõle ájulva, ez nekem magas.
Szerintem: lassú, unalmas, egyáltalán nem mély, semmi ötletesség, vagy komoly mondanivaló nincs benne.
Én ezt a sztorit egy max 15 perces filmetûdnek tudnám elképzelni, de nem egy egész estés filmnek.
És hogy ezt jelölték az oszkárra a Szabadság, szerelem helyett azt meg egyenesen felháborítónak tartom.

Csak azért néztem végig a filmet, mert elhatároztam hogy megnézem. De kb. 10 perc után legszívesebben otthagytam volna.

G
morrigan 2007 jan. 06. - 18:58:17
(9/128)
nekem nagyon tetszett, elsõ helyen a montázs és a zene, fõleg a cirkuszos rész :)