10/10
Stranger666 2011 jan. 16. - 23:18:22 10/10
(50/610)
Ez esetben illik odaírni, hogy: SZERINTEM.
goldenvasorum 2011 jan. 16. - 22:10:03
(49/610)
Persze, de érteni is lehet hozzá, úgy is érdekes lehet filmet nézni..
pl. ha valaki úgy tekinti meg van Gogh képeit, ha még nem is hallott róla vs. mûvészettörténészként ez a kutatási témája, valamint a kettõ közti átmenetek. A mû a befogadó értelmezésétõl függ. A befogadó értelmezése a saját személyiségétõl függ. Személyiségünk tudásunktól függ. Egészen másképp vagy nagyon is hasonlóképpen reinkarnálódhat egy mû bármelyikünkben, de az a fonál amely vezeti az elmét, teljesen más pályákat fonhat át ismereteink függvényében. Szal a "szerintem mestermû és százcsillagos világlegjobbja" és az "ezegyszar" is egyenértékû kritikák, a közönség emésztõnedvei, mint mindig mindenkor is, majd úgyis megemésztik és helyére rendelik a mûalkotást.
3/10
ariskerase 2011 jan. 16. - 21:42:31 3/10 Előzmény Stranger666
(48/610)
A filmhez nem érteni kell, hanem megnézed és vagy tetszik vagy nem. Ez elég szubjektív dolog olyan mint a zene.
10/10
Stranger666 2011 jan. 16. - 16:35:33 10/10
(47/610)
Köszönjük a véleményed, remekül meg is indokoltál mindent, te valószínûleg nagyon értesz az ilyen filmekhez.

Titok01: Ugyanezt éreztem. Hatalmas.
3/10
ariskerase 2011 jan. 16. - 13:22:27 3/10
(46/610)
Elég gyenge film.
10/10
Titok01 2011 jan. 16. - 12:56:57 10/10
(45/610)
***Spoiler***
Eddig még csak 2x néztem meg a filmet, de még tuti hogy még legalább 10x megfogom, és mind a 2x az utolsó két mondatnál kirázott ki teljesen a hideg: "Úgy éreztem... tökéletes. Tökéletes volt."
***Spoiler vége***

Tényleg tökéletes volt!:) Ez lett az 1. számú kedvencem. Imádom!!! Ajánlom mindenkinek! Ezt nem lehet nem szeretni. :))
8/10
onepeople 2011 jan. 16. - 12:50:18 8/10
(44/610)
Egyébként valóban Natalie 13 éves koráig balettozott és Vincent is rendelkezik egy nagyon kifinomult mozgással.
Aronofsky nõvére pedig komolyan balettozott. Ennek a filmnek a megszületése közel 10 évre nyúlik vissza, tehát volt ideje a rendezõnek felkészülnie, ezért a hitelességet nem tudom megkérdõjelezni.
A film alapötletének megszületése elõtt, Aronofsky egy Dosztojevszkij-adaptációt tervezett, a Hasonmást.
Megnézett egy Hattyúk tava elõadást, ahol a fekete és fehér hattyút ugyanaz a táncos alakította, és rögtön rájött, hogy ez pontosan a Hasonmás története, csak balettben. Elkészítette a Hattyúk tava ötletét, amit a színházi világból átültetett a balettébe, és utána jött a filmes terv. Kíváncsi lennék arra, hogy ki az az 5 angliai balettmûvész aki megkritizálta.
borovnica: kíváncsi lennék, hogy honnan van az infód, mert én nem hallottam róla:)
bdorka16 2011 jan. 15. - 22:40:33
(43/610)
A legjobb film lélektani szempontból, amit ismerek! Én magam is táncos vagyok és tudom hányan öszesnek a nyomás alatt. Nekem még "csak" egy láb mûtétem volt. Az állandó futás, törtetés, próba és még mellette a tanulás. Kimeritõ. És nekem még barátom is van mellette. Nehéz. Ahogy végig néztem a filmet, csak azért nem bõgtem néha, mert ki voltam sminkelve. De néha magamat is láttam a hattyú mögött. Ijesztõ és csodálatos film is egyben.
10/10
csababp07 2011 jan. 15. - 21:31:27 10/10
(42/610)
Jól kiválasztott szereplõk... ( azt most hagyjuk, hogy a rendezõ és a fõszereplõ is zsidó, köze nincs az egészhez )
Natalie kislánykora óta táncol, de nyilván kellett "pár órát vennie" a hitelesség miatt, nem volt ugyanis dublõze.
Összességében remek film, lebilincselõ.
ucsendre 2011 jan. 15. - 00:51:45
(41/610)
a trailer alapján ez afféle balettos fight club cucc. biztos nagyon izgi, már alig várom, hogy felkerüljön.
borovnica 2011 jan. 14. - 22:46:17
(40/610)
Nekem úgy egészében tetszett a film, egy-egy részlete viszont kifejezetten nem, mert túlzásnak érzem. Persze, hogy rengeteg munka van a balettban, de ennyire azért mégse õrjítõ. (OFF: egyébként zártkörûen levetítették a filmet Anglia öt legjobb balettmûvészének, és õk igencsak felróják a rendezõnek, hogy a balett-klisékkel és a balettvilágról alkotott, olykor hamis elõítéletekkel operál, ráadásul eltúlozva) Natalie viszont zseniálisan alakított még a nekem nem tetszõ részletekben is, s a filmet már csak ezért is ajánlom. Még balettkedvelõknek is :-)
balazs0729 2011 jan. 13. - 21:19:18 Előzmény Hannibal Lecter
(39/610)
szerintem zseniális film. gyakorlatilag végig követhetjük a hattyúk tavát a sztoriban. nagyon tetszett, pedig szkeptikusan ültem le, mert még sosem láttam balettet. nagyon ott tartotta a figyelmem, a színészek mindent belenyomtak, a tetkós csajszi szerepét nem értettem az elején, de nagyon szépen lett beleépítve.


nagyon meglepett, mert a pankrátor annyira nem tetszett, mondjuk ott pont ellenkezõ volt a dolog, ott úgy ültem le, hogy sokat vártam tõle, hallottam róla ezt-azt, és csalódtam, itt viszont semmit nem vártam, és elájultam.
10/10
Hannibal Lecter 2011 jan. 13. - 02:47:48 10/10
(38/610)
spoileres húúú vigyázzzz: Sokan fognak itt még siránkozni, hogy egy balettos filmben balett van, de ez legyen az õ bajuk, ahogy Portman mondta, a balett nem mindenkinek való, ahogy a legnagyobb alakítások és a fõszerepek sem, vagyis: Az anya szeretete csak az egyik nézõpontból volt elnyomás és irigység, a másikból talán pontosan tudta, hogy mivel jár ez a szerep és pont, hogy féltette a lányát attól az áldozattól, amit ez a szerep megkíván.
Aronofsky megtalálta a pankrátor mellett azt a másik szakmát, ami totálisan szétõrli az embert, de ezért megéri, mert a táncos a szinpadon vesszen és ne a sikerért, hanem a tökéletességért. Bizonyos rendezõi dolgokba beleszólhatnék, de ettõl függetlenül mesterien ábrázolta a hattyúk tavában rejlõ mérhetetlen melót és emberi áldozatokat, amit talán még az is érez, aki csak a zenét hallja, de a témában annyira nem járatos. Egy ilyen darabban egy konkrét élet benne van és sokszor ott is kell veszni. Nagyon jó volt, remélem Portman most ezzel a filmjével az életben is szakít a fehér hattyúval, mielõtt az egyensúlytalanság felborítaná, akár balettezés közben, remek választás volt, akár Cassel.
10/10
nerine 2011 jan. 12. - 23:07:22 10/10
(37/610)
Én nem értem, hogy az, aki nem szereti a balettet vagy csak értékelni nem tudja, az miért ül le megnézni ezt a filmet? Teljesen egyértelmû volt, hogy tele lesz tánccal!
Engem nagyon idegesít az, amikor egy ember úgy áll neki egy filmnek, hogy annak vagy a mûfaját, vagy a történetét, vagy a benne szereplõ színészeket/színésznõket nem szereti és akkor utána össze-vissza oltja a filmet, hogy milyen rossz volt. Én ebben nem látok logikát, elmagyarázhatná valaki...

Ez a film csodálatos! Engem lenyûgöztek a táncos részek, egy percig sem untam. Mondjuk én szeretem a balettet így kicsit elfogult is vagyok. Bár örültem, hogy egy kicsit bepillanthattam a balettkulisszák mögé, egyben el is borzadtam attól, amit ott láttam. Tudtam, hogy egy balerinának kemény dolga van, de nem igazán gondoltam még bele, hogy mennyire. Azt, aki nézi és csodálja a balettet teljes mértékig meg tudom érteni, de azt, aki csinálja sehogy sem. Önkínzás az egész.
Natalie Portmannel szintén elfogult vagyok, mivel õ az egyik kedvenc színésznõm. Ebben a szerepben is brillírozott, gondolom nem kis munka volt megtanulni a balettkoreográfiákat.

SPOILER

Szerintem remekül alakította a dilis skizofrén tyúkot, csak úgy mint a szende bocs, hogy élek virágszálat.
Engem nagyon megérintett az anyjával való kapcsolata is. Ilyenkor kicsit azonosulni tudtam Nina karakterével, mivel sajnos van tapasztalatom ebben a "szeretetterror" dologban. Rendesen szét tudja kapni az ember lelkivilágát az ilyesmi, úgy hogy nem csodálom, hogy elpattant a csaj idegrendszere...

Véleményem szerint ez a film 10/10

Nem unalmas, igen is fordulatos, néhol ijesztõ (persze csak annak, aki ijedõs :P) és elénk tár egy olyan világot, amire sajnos nagyon kevesen kíváncsiak.
10/10
evetke11 2011 jan. 08. - 17:55:51 10/10
(36/610)
Nem kell balettkedvelõnek lenni senkinek, csak kellõképpen intelligensnek, megfelelõ szépérzékkel rendelékezõnek, és a lelki történésekre érzékenynek lenni, hogy tetsszen ez a film.
S akinek csak egy flash-élmény ez a film, talán túl sokat módosított már a tudatán! :)))
10/10
Stranger666 2011 jan. 05. - 20:59:42 10/10 Előzmény Sonicated
(35/610)
SOILER, CSAK AKI LÁTTA A FILMET AZ OLVASSA!!!



Jézusom az extasys rész az vagy 10 perc volt... semmi köze nem volt a paranoid skizofrén állapot elõjöveteléhez. Ez a film arról szólt, hogy van egy 28éves félénk lányka aki az anyjával él, a gyerekszobája mint 16 éve, nincs pasija csak a balett, mert tökéletes akar lenni. MEgkapja a legnagyobb szerepet és a nyomás összeroppantotja, paranoiás lesz részben skizós tünetekkel, teljesen begolyózik. De eléri amit akart. Tökéletes volt. Errõl szól a film nem másról. Nem tudom, hogy lehet ilyen filmre 3at adni. Valszeg nem éled bele magad.
7/10
Thousand Lakes 2011 jan. 04. - 22:44:13 7/10
(34/610)
Boncolgathatnád egy kicsit jobban is. A lekötött és a tetszett nem sokat mond.
9/10
Mr.T. 2011 jan. 04. - 22:40:52 9/10
(33/610)
Érdekes, hogy mennyien fikázzátok a balett jelenetek miatt :)
Én világ életemben rühelltem a balettet, de ez a film 9-essel végzett nálam, és fel sem tûnt, hogy mennyit táncolnak benne. Mármint az feltûnt, hogy sokat táncolnak, de ennek ellenére végig lekötött, és nekem nagyon tetszett.
Nálam bekerült a top 3 Aronofsky alkotásba, és én is megelõlegezném az Oscar jelölést Natalie Portmannek.
Sonicated 2011 jan. 04. - 21:38:45
(32/610)
Nagyjából biztos voltam benne hogy egy 9/10-es film elé fogok leülni, erre jóindulattal is egy olyan 3/10.
Amerikában hódít az ecstasy. Kb. ezt láthattuk a filmben, ami nagyjából olyan, mint egy rossz bad trip egy nagy tömegû partyban, ahol keresed a kiutat mielõtt összeesnél, de csak a nagy flash van.
Ez a film is 90%-ban paranoia és halu, pedig mennyivel lehetett volna jobbra. Sajnálom hogy nem tudok jót írni róla.
ba0805 2011 jan. 03. - 18:14:01
(31/610)
aki nem szereti és fõleg nem érti! a balettet annak kár megnézni, mert unni fogja, aki meg érti az tudja hogy mirõl van szó, és értékeli a filmet..