1/10
bamba 2011 febr. 17. - 13:16:16 1/10
(110/610)
"elnyeri a Hattyúk tava elõadás címszerepét"
ha nem spoiler árulja el valaki, hogy melyiket is nyerte el? a hattyúkat vagy a tavat?
címszerep vagy fõszerep, nem ugyan az. szal, a port.hu is tévedhet. :)

Még nem láttam, de igyekszem majd megnézni.
10/10
Zempy 2011 febr. 17. - 00:33:28 10/10
(109/610)
Egyébként ez esetben kicsit méltánytalannak érzem a PORT.HU kritikáját:
végigdicséri a filmet, aztán a végén megszórja egy 8,5-tel....

Érdekes, mert általában korrektek a PORT.HU értékelései, de most nem értem, hogy a minimum 9,5-bõl, amit megérdemel, ez miért jött ki!!
10/10
Zempy 2011 febr. 17. - 00:31:03 10/10
(108/610)
E filmet õsz óta vártam, végül decemberben nem bírtam tovább és megnéztem.
Nem csalódtam, letaglózott, esküszöm, számomra ez magasan 2010 legjobbja.
Ezt bizonyítja, hogy ma premier elõtt a magyar moziban is képes voltam sokadszorra megtekinteni- és megint csak kikészített, a hangerõ és az egész élmény újra annyira durva volt, hogy csak na.
A nézõtéren senki nem volt képes felállni a végénél, csak mindenki ült maga elé bámulva, gondolom totál sokkban...

Nincs mit ragozni: életem egyik legmeghatározóbb, legmaradandóbb, legdurvább filmélménye a Black Swan, egy zseni újabb stílusbravúrja egy szédületes színésznõvel és stábbal az élen. Akár Natalie Portman borzongatóan hiteles teljesítményét, akár a mesteri rendezést és a meghökkentõen okos szimbolikus jelentéseket, a káprázatosan adagolt táncjeleneteket, a zenét, a sötétedõ atmoszférát és valamennyi színészt nézzük: nem tudok belekötni. Élmény a film minden egyes perce, az utolsó képkockákig tökéletes, na és a befejezés is totálisan mellbevágó.

Valahol, valaki azt írta: "A Black Swan tökéletes film, ezért nem fog Oscart kapni". Milyen igaz. Ez túl sok, és túl merész a földhözragadt lelkeknek (akik pár éve simán legjobb film díjjal tüntették ki a középszerûen unalmas és meglehetõsen erõszakos No Country for Old Men-t például), nem mindenki képes megérteni és díjazni e filmet.
Nem hinném, hogy 2010-ben akadt ennél egyedibb, a nézõt totálisan kifacsaró, és mégis kevés büdzsébõl készült intelligens film. A díjat persze nem a legjobb kapja, mert mint minden, ez is csak üzlet.
Remélni tudom, hogy hazánkban is megleli majd közönségét és sikeres lesz.

Darren Aronofsky elõtt kalapot emelek, ez eddigi legkiforrottabb, mindent felülmúló munkája, úgyszintén Natalie Portman-nak is, aki nyugodt szívvel készítheti a helyet a polcon az Oscar-díjának /ha még odafér a többi mellé :-) /

Nem is tudom, kinek ajánlhatnám, és kiknek nem, ezt a filmtörténeti remeket. Szerintem mindenki tegyen vele egy próbát mindenképpen, aztán eldõl, hogy értette-e. Valamiféle hatást egészen bizonyosan el fog érni minden nézõben.

Ez számomra az abszolút 10/10 ahonnan nincs tovább, s nagy érdeme még, hogy megtekintése után barátaimnak is kedvet csinált egy balettet megnézni (én magam a Hattyúk tavát is szívesen bepótolnám, ha épp játszanák). Köszönöm Aronofsky-nak és a stábnak ezt a feledhetetlen és idõtálló élményt.
Lili02 2011 febr. 16. - 19:45:34
(107/610)
Dogfood: Hannibal Lecter jó arc!! Amúgy a film is nagyon jó, Natalie Portman ismét bizonyított :)
10/10
e.sh 2011 febr. 16. - 09:46:15 10/10 Előzmény Luzzalu
(106/610)
(spoiler gyanús)
hát igen, de ha szimbólumokban gondolkodunk, a jelentõsége pont abban állt, hogy a fekete pólót a fehér pólóra húzza rá, nem pedig lecseréli vele. és persze értem a a pokolra szállás - fekete hattyú metaforát az önmegismerés illetve a mûvészeti alkotásra vonatkozólag, de a végszó - perfect - pont attól válik zseniálissá, hogy végeredményben azt a tökéletességet éri el (azáltal, hogy kibontja magában a fekete hattyút) amit fehér hattyúként vágyott. így megfelelt mind a "mentorának", mind az anyjának, megtette azt, amit mindenki várt tõle.
Luzzalu 2011 febr. 15. - 22:14:53 Előzmény e.sh
(105/610)
Hát ja, vagyishát szerintem a fekete hattyú, vagyis amikor Lilyvel bulizott, az volt az igazi énje. A fehér hattyúnak, vagyis amit az anyja csinált belõle, gátjai voltak és mikor kitört belõle a fekete hattyú akkor ledõltek ezek a gátak. Ezért tudta mindkettõt megcsinálni és ami a végén történt ott nem magát ölte meg, hanem a fehér hattyútól, vagyis a gátlásos énjétõl szabadult meg, hogy tovább élhessen fekete hattyúként. A fekete trikós ennek a metaforája. És a seb a hátán szintén a fekete hattyú kitörésének jelképe, ami épp kibontakozik.
10/10
1aniko 2011 febr. 15. - 22:07:26 10/10
(104/610)
Döbbenetesen jó ez a film. 10/10
10/10
e.sh 2011 febr. 14. - 14:42:47 10/10
(103/610)
10/10
ahogy olvasom a véleményeket, egyszerûen bámulatos mennyire sokféleképpen értelmezhetõ egy film (és nem csak ez)

***spoiler***
szerintem nem eldöntött ki stresszel kit. az anyától lett ilyen, vagy a pszichiátriai betegségtõl féltette túlságosan az anya? (a film elején kiderül, már korábban is voltak skizofrén tünetei a lánynak) közben a lány fejlõdése a mûvészi alkotás, az önkifejezésben való teljes megsemmisülés felé: aki alkotómûvész, pontosan tudja milyen megmártózni lelkünk sötét bugyraiban... és a végén a "tökéletes volt" mondat, hát az tényleg tökéletes volt. újra visszacsatolt a "jógyerek" szerepre, és a fekete hattyú csak annyira volt fekete, mint a fehér trikóra fölvett fekete csipke trikó a bulin.
***spoiler vége***

szóval szerintem ez a tavalyi év legjobb filmje (persze azok közül, amit láttam)
10/10
Pástétom 2011 febr. 13. - 16:20:22 10/10 Előzmény Catharin
(102/610)
Meglátásom szerint pont, hogy az anyja miatt lett ilyen. Ránõtt a saját lánya fejére.
10/10
csaysee 2011 febr. 13. - 12:08:17 10/10
(101/610)
*lekötött :D
Spoiler
Én be kell valljam, sose láttam balett elõadást, ez az elsõ film talán amiben balettet latok, szóval nem vagyok jártas benne, annak ellenére imádtam a filmet, észre se vettem, hogy sok a tánc jelenet benne, mert azok segítségével teljesedett ki a történet.
Lehet, hogy a balett egy nagyon negatív oldalat mutattak be és igazábol nem ilyen a balett, de azt tudom mennyire nagy nyomás nehezedik az emberre akkor ha a tökéletességre törekszik, pláne ha attól tart, hogy valaki ki akarja õt túrni.
A szülõk elvárásainak való megfelelés, na meg a saját elvárásainknak. A szülõ gyerek kapcsolatokban valami mindig félresiklik. Mindenki felnéz valakire és mindenki lenéz valakit, van akinek érdekel a véleménye és van akinek nem.
Van akinek bizonyítani szeretnél, vannak dolgok amiket nagyon akarsz és küzdesz értük, de van amiért a kisujjod se mozdítod, mert nem fontos neked.

Meglátásom szerint az egész a belsõ küzdelmekrõl szólt, arról, hogy engedd el azt aki vagy és válj olyanná aki teljesen az ellenkezõje annak aki vagy.
10/10
csaysee 2011 febr. 13. - 10:50:27 10/10
(100/610)
Ez a film, valami elkepesztoen jo!!!!
Reg nem lattam ilyen jo filmet, ammi ennyire lokotott volna.
A zeneje csodalatos, a film vege pedig nagyon dramai es tele van meglepetesekkel.
Natalie Portman fantsztikus benne, nagyon jol jatszik!!!
Nem is ertem mit esznek a The Social Networkon, en nem adtam volna neki Golden Globe-ot az biztos, semmi extra nincs benne csak egy egyszeru film ami igaztortenet alapjan keszult...
A 10 Oscarra jelolt filmbol eddig csak kettot lattam, de a trailerek alapjan nalam ez a nyero!!!
De azon vagyok, hogy a tobbit is megnezzem, hatha meg ennel is jobb filmet latok.
10/10
Titok01 2011 febr. 12. - 18:48:05 10/10
(99/610)
Tökéletes.
10/10
Második Mancika 2011 febr. 11. - 09:38:58 10/10 Előzmény Második Mancika
(98/610)
Chemical brothers for the Black Swan !!!

http://www.youtube.com/watch?v=Q01rWFi65gU
10/10
Második Mancika 2011 febr. 10. - 11:53:52 10/10
(97/610)
Egyetértek. Ez a fórum itt a FEKETE HATTYÚRÓL SZÓL.

Most látom, hogy bemutatták NP új filmjét, valami vígjáték, de ezután a film után nem nézném meg. Ebben a filmben annyira csodálatosan és hitelesen alakít, hogy nekem azt hiszem így fog megmaradni NP (egy darabig. amíg elõ nem rukkol egy újabb drámával !)
10/10
Hannibal Lecter 2011 febr. 09. - 08:53:09 10/10 Előzmény ladykiller
(96/610)
A moderátorok nem azért vannak, hogy önhatalmúlag azt a véleményt, világlátást vagy a demokratikus jogon járó, másokat emberi méltóságukban nem sértõ, pont az emberi sokszínûséget bizonyító véleményeke, ideológiai nézõpontokat kitöröljék, hanem arra, hogy a teljesen érthetõ trágár, súlyosan sértõ (mivel a kritika és a vita természetesen provokatív, de ennek megállapításához, mérlegeléséhez õk kevesek) + olyan dolgok törlésére vannak, melyek olyan oldalakra juttathatják el az idelátogatót, melyek jogi stb aggályokat vetnek fel. A moderátoroknak is megvan az ideológiai véleményük, de nekik nem az dolguk, hogy az ezzel ellenkezõket kitöröljék. Ezek ilyen kisemberek, akik végre hatalmat kaptak mint a Stanfordi börtönkísérletben és elszaladt velük a ló. Hosszú, ennek az oldalnak a szintjén messze meghaladó, magasrendû kritikai vélemények tucatjait törölték ki, ezért sokat már én se írok ide. Nem küldenek egy üzenetet, hogy kb miben vétettél, mert akkor egyértelmûvé válna, hogy a világlátásod nem tetszik nekik. Ezt is kár volt leírni, mert kitörlik.
10/10
Romola999 2011 febr. 08. - 19:54:43 10/10
(95/610)
Még a múlthéten láttam a filmet, de azóta emésztgetem. Szinte minden nap van olyan momentum, amin elgondolkozom. Azt hiszem meg kell néznem újra (akár többször) is, hogy a valódi lényeget értsem meg, és ne a felületes mondanivalót.
Ami viszont biztos, hogy Natalie Portman borzasztóan hiteles alakítást nyújt.
10/10
Második Mancika 2011 febr. 07. - 21:06:02 10/10 Előzmény streep6
(94/610)
Ez a film fantasztikus. Próbálok elvonatkoztatni, de nem megy, meg kell néznem mégegyszer.
Arra meg tojok, hogy mit gondolnak a royal balett táncosai. Ezt az idegtépõ versenyt, a nyomást, a megfelelést szerintem nem csak a balett világában tapasztalhatjuk meg. Nekem ez a film nem a balettrõl szólt.
Teljesen le vagyok taglózva. Utoljára a Szabadság útjai után voltam ilyen állapotban.
És utálom azokat az embereket, akik nem szeretnek "nyomasztó" filmeket nézni. Igaz, ez megakadályozza õket abban, hogy gondolkodjanak.
streep6 2011 febr. 06. - 13:34:13
(93/610)
Egy film megfelelni vágyásról, önmagunknak, a családnak, a világnak és ennek következményeirõl. Jó film, végig leköti a figyelmet és nagyon jó a színészi játék.
tzatza 2011 febr. 06. - 00:56:02
(92/610)
Köszi de már idõközben sikerült is letöltenem
10/10
lipgloss 2011 febr. 04. - 15:44:50 10/10
(91/610)
Nekem nagyon tetszett... 10/9

SPOILER
Érdekes volt.. én végig azt hittem,hogy az anyja zaklatja vagy ilyesmi és ki fog derülni valami "csúf sztori" az anyáról. De nagyon durvák voltak ezek a körmös balesetek... fõleg mikor leszaggatja az ujja közepéig..jéézus.