8/10
napraforgó 2015 nov. 30. - 07:10:54 8/10
(162/362)
Sandra és Teresa zárt ajtók melletti beszélgetése alapján bebizonyosodott, hogy Sandra a kisfiú édesanyja. Most már csak az érdekelne, hogy ki a kisfiú apja és miért nem lettek egy pár. Sandra okos, mûvelt lány volt, feltételezem, hogy nem választott valami trógert magának. Persze õt is becsaphatták, mint Isabelt, de hát Isabel egy tanulatlan félvér lány volt, aki anya nélkül nõtt fel, talán naívabb volt, mint egy jó nevelést kapott, olvasott úrilány. Kíváncsi vagyok, Eulalia nagyi mikor jön erre rá és vajon szalad-e a fiához árulkodni, vagy képes lesz titokban tartani az információt???
Celina és Alice románca kissé fárasztó, valahogy alig beszélgetnek értelmes dolgokról, csak az idétlenkedés megy a találkozások megszervezése körül.
Catarina megint le akarja nyúlni Edgart, de a férfi karakán módon ellenáll. A nõ viszont megint szervezkedik, ezúttal Isabel a célpont. Szerintem rossz lóra a tett, mert ha Isabel tönkre megy és bezárja a színházat, neki sem lesz hol fellépnie.
Albertinho nem bir magával, most egy pincérlány a célpontja, No de jusson csak ez az anyja, vagy Esther tudomására....
10/10
syuzi 2015 nov. 29. - 14:16:52 10/10
(161/362)
Na igen Diva fia jóba szerettet bele pont Neusinjaba
Laura egyre bátrabb már bele írja az önéletrajzába hogy elvált

Sandrat sajnálom hogy a fiát nem vállalhatja fel,de legalább a kicsi nevét õ választotta

Várom már a hétfõi részt:)
malvinkicska 2015 nov. 27. - 07:44:02
(160/362)
A Diva fia jóval találkozott a Neusinhaval, ahogy az a nõ nevet valami érdekes, szerintem egyedi. Isabel és Jose nehezen vergõdnek zöld ágra, szeretik egymást, de a gondolkodásuk nem egyezõ, de remélem jól lesznek. Celinha milyen jól játsza a tudatlan szerelmest az újság íróval, jól áll neki, mikor csetlik botlik. Laura most már elhatározta nem titkolja tovább, hogy õ egy elvált nõ felvállalja, mert legközelebb beleírja, mikor munkára jelentkezik, tudják, mert az törvényes dolog.
8/10
napraforgó 2015 nov. 26. - 02:02:02 8/10
(159/362)
Díva visszajött egy fiatalabb férfival - lehet, hogy õ a fia??!

Laurának valóban nehéz dolga van, a férficentrikus társadalom eleve feltételezi, hogy a férj vált el a feleség erkölcstelensége miatt. Ha egy férj csalja a feleségét az bocsánatos bûn, ugyanez egy asszonytól már megbocsáthatatlan. Bizony ez még sok helyen ma is így van.

Hamar befejezték a matrózos témát, vajon lesz-e valami politikai következmény?

Neusinha és Queque nagyon kerülgetik egymást, még a végén õk is egy pár lesznek....
malvinkicska 2015 nov. 25. - 18:47:59
(158/362)
Laurát nagyon sajnálom milyen megaláztatásban van része amiért el mert válni a férjétõl, mivel tudjuk az okát. A válás , mint olyan mindig ismert volt, tudom akkoriban még nem így gondolkoztak az emberek e téma felõl, azt tartották, tûrni kell egy férjnek, vagy fordítva. Amit itt csinálnak amiért õ másképp gondolkodik, az borzalom, szerintem azt akarják érzékeltetni, igenis merjen lépni a házasságból , ha nincs minden rendben, de ezért nagy árat fizet. Edgar megtudta a Vipera szigeten mi történik meghalt a sok matróz, elég jól csinálja álnéven írja az újság cikket, mikor olvasta Laura és mondta milyen jó, elnevettem magam mi tudjuk ,de õ nem, ki írja ezeket. Isaura elég kemény Caterinaval, de aza milyen ravasz nehogy ártson neki azzal a másik jobbik Fernandoval, mert azoknak csak a bosszún jár az eszük. A kisfiú aranyos mindig észre veszi a mamáját, meg ahogy beszélgettek Joseval az mondta nem szabad bántani Isabelt, és megfogadta.
8/10
napraforgó 2015 nov. 25. - 08:06:52 8/10
(157/362)
Ugye-ugye? Biztos vidéken is voltak kikapós menyecskék, akik mindig tudtak valamiféle munkát adni a serdülõ legényeknek - favágás, ilyen-olyan javítások a ház körül, stb. Aztán behívták a legényt a házba egy kis früstökre, egy kupica pálinkûára, vagy egy pohár borra, mert ugye illett a dolgozót megvendégelni... aztán, hogy mi történt a házban, hát ki látta? Ha egy kíváncsi szomszédasszony érdeklõdni mert, csak kimagyarázták magukat, elbeszélgettek a családról stb. És mivel az egész falu sokadfokon valamiféle rokonságban állt egymással, még ebbe sem lejhetett belekötni.
malvinkicska 2015 nov. 25. - 07:15:16
(156/362)
Valóban halottam ilyesmirõl, vidéken volt olyan aki a fiatal fiúknak szerzett örömöt ilyen téren, csak ez akkoriban nem volt nyílt, titokban folyt, persze a városiak elõnyt éreztek, mivel nekik ott, volt a piros lámpás ház.
8/10
napraforgó 2015 nov. 25. - 06:33:07 8/10
(155/362)
No lám, Umbertoval kapcsolatban nem tévedtem, elcsábította a bárónõt.
Catarina meg odaapofátlankodott a színházba, de Isabel nem hagyta magát. Bár Catarinának jogai vannak, neki elõadási napokat kell biztosítaniuk.
Sandra nekem nagyon furcsa ezzel a feltûzött konttyal, olyan asszonyos, mikor még az elvált Laura a is kibontott hajjal mászkál, mint a fiatal lánykák. Sõt, Isabel és Catarina is. Sandrának, aki elvileg még lány, loknikkal kellene bûvölni a férfiakat.
Neusibnhaból, meg Quequebõl pont elég ennyi, jó, hogy nem kell több részt elszenvedni belõlük. Gondolom a plussz 50 rész ilyesmirõl szólt volna....
8/10
napraforgó 2015 nov. 25. - 05:41:55 8/10
(154/362)
Biztos te is hallottál már olyasmiról, hogy anno a 16-17 éves fiúkat vagy egy idõsebb nagynéni (általában nem a vérrokon nagynéni, hanem a nagybácsi felesége), vagy az anyuka egyik barátnõje avatta be a "szerelem mûvészetébe". Ha nem ez történt, akkor apuka vitte el érettségi táján egy bordélyba. esetleg a cseléddel kezdtek viszonyt.
Így a "rendes" úrilányok nem voltak veszélyben, és késõbb ezek a fiatalemberek közülük választottak feleséget. A szüzen férjhezment lányokat így jó esetben már tapasztalt férfiak tanítgatták a szerelemre.

Ma már sajnos 13-14 éves gyerekek is szexelnek, szóval ez a módi idejétmúlt. de vajon két kezdõ gyerek mennyire tudja majd, hogy mit és hogy csináljon? Lehet mondani, hogy majd rájönnek, de azért ez annyira nem bitos....
malvinkicska 2015 nov. 24. - 18:37:52
(153/362)
Amióta sorozatot nézzek sokszor nem értem mi abban a pláne, hogy egy fiatal férfi egy anya korú nõbe szerelmes, ez az Umberto, most 29 éves, Constancia 51é, azt hiszem a sorozat 2012-ben készült. Fia lehetne, aza gyerek is mire gondol, mikor rengeteg fiatal lány van és ez kell neki, mert, hogy Bonifácnak és a bárónõnek kapcsolata van az sem elfogadható, de azért még is másnak tartom. Isabelt ma nagyon sajnáltam mikor a kisfiú miket mondott neki, erre lett tanítva sajnos. Az nagy szám volna amikor Albertinho otthon van, és viszik a kisfiút az anyuka vajon mit mondana. A színházas dolog sok benne, és most aztán van gond is bõven. aztán vajon miért öltözött egyenruhában, Edgár mit fog kideríteni.
8/10
napraforgó 2015 nov. 24. - 14:55:42 8/10
(152/362)
Umberto az idõsödõ szépasszonyokra specializálódott, azok nyilván könnyebb préda, mint a fiatal lánykák. Nem kell hosszasan udvarolni, nem kell házasságot ígérni, elég néhány kedves szó, pár bók. Szerintem a bárónõ is megadja magát neki....

Isabelnek nem marad pénze a sok adósság kifizetése után, kénytelen lesz táncolni. Kíváncsi vagyok, a brazil közönségnek fog-e tetszeni? És Jose hogy fogja viselni, hogy a kedvese a színpadon riszálja magát?
10/10
syuzi 2015 nov. 24. - 13:40:36 10/10
(151/362)
Costanzia és Umberto igen közel kerültek egymáshoz. Neusinja szerintem összejön a hódolójával

Albertinho még mindig szerelmes Isabelbe. Szegény Isabelnek sok gondja van a színházzal

Várom már a mai részt:)
malvinkicska 2015 nov. 23. - 18:37:19 Előzmény Csalarozsika
(150/362)
A mai részben is sokat volt színen a színházas téma, Isabel megvette és Mario becsapta nem mondta mennyi adósság van rajta, szegény azt mondta kifizeti. NEusinhanak új hódolója van elég idõsnek néz ki a pacák. Assuncao ki akarta békíteni a lányával az anyját de nem sikerült, mert az kitagadta, amiért elvált, azt mondja csak fia van. Jose foglalkoztatja mosta legjobb barátját letartóztatták, és nincs segítsége, jelenben Edgar sem tud neki , mint ügyvéd. A bárónõ elakarta a dombról hozatnia kisfiút de nem sikerült, most azt hiszi baja van, de csak nem voltak otthon, azt mondta az unoka megvigasztalja.
malvinkicska 2015 nov. 21. - 10:36:59
(149/362)
Szia örülök, hogy tudod követni, remélem fordulatot vesz a történet, mivel már a fele lement, és sok a nyitott kérdés amire szeretnünk választ kapni.
8/10
napraforgó 2015 nov. 21. - 03:12:54 8/10
(148/362)
Eulalia hozzáállására én is kíváncsi vagyok. Mert lehet, hogy egy álszent szentfazék, aki a bibliát citálja, közben meg pikáns könyveket olvasgat nagy titokban. De javára írom, hogy szereti a fiát, és feltételezem, hogy nem akarná bajba keverni. A lánya szégyene meg az apa szegyene is lenne, tehát valóban a legjobb, ha az saját fiaként nevelni az unokáját ebben az álszent társadalomban, mintsem hogy kitagadja a lányát és utcára tegye az unokájával együtt.
Aztán meg mégis csak Eulália volt az, aki anno szívességet tett Bonifacionak, családba juttatott egy újszülöttet, megmentve az anyját a leányanyákat érõ keserves sorstól. Sõt, hallhattuk, még Margarida is boldog volt, hogy gyermekhez jutott, mikor neki már nem lehetett több. Még akkor is, ha ebbõl hasznot is húzott, de mégiscsak egy emberséges megoldás volt.
------------------------
Én örülök, hogy a 154 részt lerövidítették 104-re - nyilván így adják el külföldre - mert a többi 50 rész nyilván tele lenne érdektelen történésekkel, még több színházzal, több semmitmondó jelenettel a dombon lakó négerekkel, az újságírók hülyeségeivel, beleértve az idétlen udvarlási kísérleteikkel, Neusinha és Catarina ármánykodásaival.

Gondolom igyekeztek a fõbb szálakat követni, azokat, amelyek minket is érdekelnek, és a sok mellékes vonulatot leredukálták.
Csalarozsika 2015 nov. 21. - 02:01:05
(147/362)
Szia!

Igyekszem követni a történéseket, de ez nem mindig egyszerû!
Többször elõfordult, hogy csak a reggeli ismétlést tudtam megnézni!

Igazad van! A színházas témát kicsit tényleg túlzásba viszik, a kevesebb több lenne!
Eliassal viszont túl keveset foglalkoznak!
Pedig azt várom csak igazán, hogy azon a szálon is történjen már valami elõrelépés!

Catarina egy valódi vipera! Remélem, leleplezõdnek az aljasságai!
Sajnálom szegény Laurát, igazságtalan, ahogyan vele bánnak!
Azon különösen felháborodtam, hogy nem akarták beengedni a templomba!
Soha nem szenvedhettem az álszentséget, s ez az a javából!
Bízom benne, hogy a végén ismét összejönnek majd Edgarral!

Albertinho igazi "mama kedvence", nem sok jót nézek ki belõle!
Ismét nevetségessé tette magát, s Margarida nagyon helyesen mutatott rá, mennyire hibásan gondolkodik! (Mármint abban a tekintetben, hogy igazán csak azt bánta, hogy a hölgy tanúja volt a viselkedésének, s nem magát a tényt!)
Kíváncsi leszek, megkomolyodik-e valaha is?
Anyja jóvoltából újabb esélyt kapott, a változatosság kedvéért élhetne is vele!

Isabel helyzete sajnos nem egyszerû!
Egyrészt: "Kétesnek" minõsített foglalkozást ûzött!
Másrészt: Akkoriban nehezen fogadták el a független nõket! Az volt a természetes, hogy egy lány férjhez ment, s a férje tartotta el a családot.
José túlságosan büszke!
Most már ugyan képes arra, hogy higgy en Isabel tisztességében, de az nagyon zavarja, hogy Isabel gazdag!
Hiába, a férfiúi büszkeség már csak ilyen!
Szégyelli, hogy õ nem tud annyit felmutatni!
Más férfit nem biztos, hogy zavarna ez, hisz sokszor volt arra példa, hogy a lányt csakis a hozományáért vette el a férje.

Szerintem Eulalia elõbb-utóbb kifürkészi az unokája titkát!
Õ szintén egy álszent valaki, aki állandóan csak bajt kever!
Közben persze õ a "született ájtatosság"! Valójában viszont nem más, mint egy rosszindulatú, minden lében kanál vénasszony!
malvinkicska 2015 nov. 20. - 20:01:50
(146/362)
A mai részben is sok volt a színház, gondolom mivel Isabel most már a tulaj. Laura jól tette, hogy megint elment a paphoz, most is beszélt össze vissza. Ami érdekes az újság cikk amit álneven ír Edgar. A mostani részek nem olyan jók , mint voltak, az elõzõek.
8/10
napraforgó 2015 nov. 20. - 12:50:04 8/10
(145/362)
Gondolom, Rioban nem ez az egyetlen templom, miért nem mentek Lauráék máshová?

Igen, én is arra gndoltam, hogy Diva fia lehet a titokzatos levélíró.
Amúgy elég szerény kis társulata van a színháznak, 2 színésznõ, meg 2 férfiszínész, már ha Mario is játszik. Nem is tudom, hogyan tudnak nagyobb darabokat elõadni egyáltalán.

Kíváncsi vagyok, kiderül-e, hogy a kisbaba Sandra fia. Eulália biztos sipítozna, meg a züllött erkölcsöket emlegetné.... Közben meg pont õ volt, aki Bonifacio törvénytelen fiának a családba csempészésében segédkezett....

Esther hasonló erõskezû nõ lehet, mint Constancia, ugyanúgy "idomítaná" Albertinhot, mint az anyja most. Hát így sohasem lesz belõle felelõsségteljes férfi, órök kamasz marad.
10/10
syuzi 2015 nov. 20. - 12:23:18 10/10
(144/362)
Valóban nemvolt semmi mikor a pap nem engedte be Laurat és Sandrat a templomba .
Díva szerintem a fiától kapott levelet.

Neusinja és Catarina remélem lebukik majd .

Alberinho szerintem összejön majd Estherrel

Várom már a mai részt:)
malvinkicska 2015 nov. 19. - 19:58:53
(143/362)
Albertinhonak jó a dumája aztán jó családból való , és azt mondta tetszik neki, mert helyes, fiú és Esther beszedte a hazugságát. Azon én is gondolkodtam , miért õ bárónõ és a többi tesója nem.