8/10
napraforgó 2015 nov. 10. - 07:10:46 8/10
(122/362)
Catarina már megint ármánykodik, bár õ hivatta magához Laurát, Edgárnak elõadja, hogy Laura tört rá féltékenyen. És Neuzinján keresesztül újságírót keres, hogy Laura elvált státuszát közzétehesse.
Albertinho kicsit idõsecske már kamasznak, ha 7 évvel ezelõtt 2O-21 éves lehetett, most már 27-28 éves lehet anyukája meg mégis úgy kommandírozza, mit egy gyereket (menj fel a szobádba és ne is gyere le!).

Amúgy a bárónõ sem lehet már olyan fiatalka, nyilván az ötvenes évei közepén jár, mégis kínálgatja megát Bonifaciónak....
Celina sem bakfis, 4O-45 éves vénlány. Sõt Alicia, aki már 7 éve is felnõttecske lány volt, minimum 25, vagyis nem is olyan hamvas szüzike már....
Mikor én fiatal voltam, a 25 éves lányokat már vénlánynak tartották, száz évvel ezelõtt pedig már a húszéves lányokról gondolták ugyanezt. Vagyis a lányok rohantak férjhezmenni, hacsak egy kicsit is elfogadható férjjelölt jelentkezett.
Szerencsére ez mára már megváltozott.
10/10
syuzi 2015 nov. 08. - 14:43:23 10/10
(121/362)
Fernando hogy rástartolt a bátya volt feleségére Laurara de Laura ellenállt neki
a kis Melissa nagyon szereti Laurat és Laura is õt. Sajnálom hogy Jose és Isabell megint rosszaban vannak remélem hogy Jose megbocsájt majd neki

Costancia nézett nagyot mikor Isabell csekket adott neki és elmondta hogy tudja hogy õ adta a vonatra a pénzt

Berenice is egyre több pénzt kér Costanziától a kis Elias miatt .Remélem hogy Elias egyszer majd megtudja hogy Isabel az anyja és nem Zenayda
Várom már a holnapi részt:)
malvinkicska 2015 nov. 06. - 19:01:43
(120/362)
Leírtatok mindent, de most sok az elfoglaltságom, az tetszett, mikor Isabel nagyon magabiztosan, megmondta a magáét a bárónõnek, nagyon szép az a színésznõ, és jól alakít. Laura ellen állt mikor Fernando kezdett neki udvarolni, az is szemét miért akar az apja bûnéért Edgaron bosszút állni, szégyellje magát. A kis Esther megéri a pénzét, várom mi sül ki a Albertinhoval belõle.
8/10
napraforgó 2015 nov. 06. - 07:06:02 8/10
(119/362)
Isabel milyen magabiztosan nevette ki a bárónét! Olyan elegánsan adta át neki a csekket. A báróné meg csak nyelte a mérgét. Albertinhot pedig még mindig megbabonázza a szép mulatt lány. De gondolom, õ már rá se fog nézni. Esther viszont éppolyan számító érdekember lehet, mint Constancia. Szerintem pont egy ilyen gyenge jellem férfit keres magának, mint Alberto.
Caterina meg ármánykodni fog Laura ellen, nem értem, hogy nem érti meg, ha Laura távollétében nem volt elég 6 év hogy visszaszerezze Edgart, akkor pont most sikerülne neki. A színházban is viszályt szít, összeugrasztja a kakasokat a tyúk miatt.
Csalarozsika 2015 nov. 06. - 01:58:18 Előzmény napraforgó
(118/362)
Szia! Örülök, hogy több mindenben egyetértünk!

A fiatalemberekkel kapcsolatos jellemzésed helytálló!
Az mindenesetre biztos, hogy Edgar jól "bevásárolt" ezzel a nõcskével!
Rosszabbul nem is választhatott volna!
Üresfejû, rosszindulatú, anyának is csapnivaló és még sorolhatnám...
Most ismét Laura ellen ármánykodik!
Remélem, ezúttal nem lesz olyan könnyû dolga, mint "az elsõ menetben", és valahogy sikerül megszabadulni becses személyétõl!
Laura sokkal magabiztosabb, öntudatosabb, s most Isabel is mellette áll.

Abban is nagyon igazad van, hogy a sok erkölcstelen "mûvésznõ" miatt vannak elõítéletek a színésznõkkel-táncosnõkkel szemben!
Az egyszerû emberek egyébként - amilyen Isabel apja is - könnyen elhiszik a mendemondákat!
Isabel viszont üdítõ kivétel!
Még a "bárónõ" is meglepõdött, amikor Isabel megjelent nála, s átadta a csekket!
Ha nem vakítanák el az elõítéletei, legalább ebbõl látnia kellene, hogy Isabel büszke teremtés, akiben van méltóság!
Éles kontraszt, hogy közben a pénzéhes Berenice várta a konyhában! (Tragikomikus, hogy valószínûleg õ kapja majd meg az Isabeltõl származó pénzt.)
Sajnos a "bárónõ" nem tudja elfogadni a társadalmi változásokat. Ragaszkodik a régi beidegzõdésekhez, képtelen beletörõdni, hogy rabszolgaság nincs többé, most már más idõk járnak. =>

A "rendes fiatalemberek eljárnak a bordélyba" megjegyzés szintén errõl árulkodik.
Annak idején járta az a szokás, hogy a férfiak a bordélyban elégítették ki a "szükségleteiket". => Ez amolyan "diszkrét" megoldásnak számított. (Szerintem pedig képmutatás a köbön!)

Nekem is tetszik a sorozat témája! Nagyon jól rávilágít arra, milyen nehéz volt levetkõzni a régi elõítéleteket!
Bár papíron lehet törvényeket alkotni, az emberek gondolkodása nem változik meg varázsütésre!
Merem remélni, hogy akikben megvan a jó szándék, s elfogadják a változásokat, sikerrel járnak a törekvéseikben!
8/10
napraforgó 2015 nov. 05. - 05:12:54 8/10
(117/362)
Tetszett, amiket írtál, nagyjából egyet is értek veled.

Edgar - tudjuk, hogy a húsz-huszonéves fiatalembereket nem feltétlen az eszük vezérlik... sem akkor, sem most. Edgart sem az vezette Catarinához, aki akkor már egy dörzsölt kis nõcske lehetett.....
Laura talán akkor tudta volna elfogadni Edgar lányát, ha már neki is van gyereke, mint Margaridának anno, vagy ha pont az derül ki, hogy neki nem is lehet sajátja.

Isabelt elítélik a mestersége miatt, de ezt sajnos az ilyen Catarina-féle romlott kis nõk alapozták meg. És valljuk meg, a színház, a könnyû élet bizony sok alkalmat teremtett az ilyen kis viszonyokra, amiket aztán a szigorúbb erkölcsû néprétegek nem tudtak elfogadni. Szóval sokszor jogos is volt az a kritika...

Bár emlékezhetünk Constancia azon megnyilvánulására, amivel Albertinhot ostorozta - minek kezdtél egy mulatt lánnyal, rendes fiatalemberek eljárnak a bordélyba és nincs gond. Na szép hozzáállás.

Tetszik ez a filmsorozat, amely két merõben máshonnan iduló nõ hasonló életútját mutatja be, vagyis a múlttal való szakítást, az önálló saját, értelmes életre és az egyenrangú párkapcsolatra való igényt.
Kíváncsi vagyok, sikerül-e nekik, vagy a társadalmi konvenciók felõrlik, bedarálják-e õket.
Csalarozsika 2015 nov. 05. - 02:25:20
(116/362)
Szia! Szerencsére ismét sikerült elkapnom a legújabb részt!
Sajnálom szegény Isabelt! Több oldalról is záporoznak rá a vádak, holott egyáltalán nem érdemli meg!

Érdeklõdve figyelem, hogyan alakul Laura és Edgar kapcsolata! :-)
Az elõzetesben látottak viszont megdöbbentettek! (Gondolok itt Fernando Laurával kapcsolatos terveire és viselkedésére! Egy szóval jellemezném: Gusztustalan!)

Albertinhonak benõhetne végre a feje lágya! Épp elég bajt csinált már, nem kellene újabb botlásokkal tetéznie!
A legjobb, ha nagy ívben elkerüli Isabelt!
Végre találhatna magának értelmes elfoglaltságot is!
Csalarozsika 2015 nov. 05. - 02:14:04
(115/362)
Szia! Sajnos az idõpontváltás elkerülte a figyelmemet! (Ahogyan említettem, nem tudtam folyamatosan követni.)
Számomra az lenne logikus, hogy egy új, s ráadásul jó sorozatot kellene késõbb mutatni, nem az agyoncsépeltet!

Edgart nem is annyira elítélem, inkább csodálkozom rajta! Értelmes ember, fiatalabb korában is az volt, vajon mit láthatott egy olyan nõcskében, mint Catarina?
A kettõs mérce is bosszantó! Gondolok itt arra, hogy kíváncsi lettem volna, Edgar hogyan reagál, ha Laurának bukkant volna fel a régi szerelme?
(Természetesen tisztában vagyok azzal, hogy mindez költõi kérdés, hisz a kor felfogása szerint a férfiaknak több mindent elnéztek.)

A törvénytelen gyerekekkel kapcsolatban is vannak ismereteim: Valóban az elsõ verzió volt a leggyakoribb, a Bonifacio-féle megoldás is elõfordult, de sokkal ritkábban. (Ezt néha olyan esetekben is bevetették, amikor a feleség meddõsége vagy más problémák miatt nem született törvényes örökös.)
Jelen esetben viszont itt volt Edgar.
Azt érdekesnek találom, hogy Bonifacio ugyan befogadta a törvénytelen gyermeket, de szeretetet csak a (nevelõ)anyjától kapott. Szegény asszony! Neki is sokat kellett tûrnie életében!

Edgar viszont tényleg túllépett az eddigi korlátokon!
Elvileg, ha Laura el tudta volna fogadni, meg lehetett volna tenni, hogy magukhoz veszik a gyereket!
Az anyja úgyis koloncként tekintett rá mindig! (Bár ezt a külvilág felé igyekszik elkendõzni.)

Egyetérthetünk abban, hogy Laura számára a legrosszabb pillanatban zúdultak ezek a problémák!
A gyermekét elveszítette, s nem tudta kiverni a fejébõl, hogy a férje cserbenhagyta!
Azon én is csodálkoztam, hogy Edgar meg sem próbált végére járni a levél - ügynek!
Biztos vagyok benne, hogy Caterina tüntette el!
A hölgy gyorsan célt ért! Laura hamar feladta a küzdelmet!

A brazíliai klíma nem feltétlenül a legjobb egy asztmás számára, de nagyon igazad van! Ha Catarina nem bukkan fel, mégis hol a bonyodalom?! Belebetegedtünk volna az unalomba. :-)
malvinkicska 2015 nov. 04. - 16:16:32
(114/362)
A mai rész nagyon szép volt, ami a két lányt illeti, igaz Jose nem fogadta el, hogy Isabel beszéljen vele, az nagyon meg van sértve, hisz az apja is rosszat gondol róla. Aztán Laura és Edgar között szinte forr a levegõ, az még biztos idõbe fog kerülni ha össze is jönnek. A két színész ragyogóan hozták a karakter, szépen mosolyogva , halkan szépen beszélgettek. Caterina a színházban szövi a kis, ravaszságát, nem tudni mi sül ki belõle. Albertinhonak még mindig tetszik Isabel de ott az a kígyó anyja, az akar szeretni helyette.
8/10
napraforgó 2015 nov. 04. - 07:54:44 8/10
(113/362)
Felcserélhetnék a legalább százszor bemutatott Rex felügyelõvel ---> pont ezt tették! Eredetileg a Rex kezdõdött 3 órakor és a Feketén, fehéren 16 órakor, vagy 5-10 perccel késõbb.

Végre találtak egy normális latin soroozatot a sok idétlen mexikói mellett és nem olyan idõpontban adjáûk, ahol többen láthatnák.

Edgart el lehet ítélni, habár ugye õt és laurát rövid ismeretség után a két család jegyezte el, a fiatalok alig ismerték egymást. Aztán Edgár Portugáliába utazott több évre, továbbtanulni, Laura meg a könyvtárban kezdett el dolgozni (anyja ellenkezése ellenére).

Nem lehet csodálkozni, ha Edgár talált valakit - habár valószínûleg itt is Catarina kezdeményezte a kapcsolatot. Végsõ soron a két távol töltött év alatt Laura is beleszerethetett volna valaki másba....

A kor morálja szerint egy olyan esetben, amikor egy kapcsolatból nem tervezett gyermek született, az apa anyagilag gondoskodott az anyáról és a gyermekrõl, de semmilyen más viszonyt nem ápolt velük.
Ilyen tekintetben Bonifacio is elõrébb lépett a kor általános illemszabályaitól, mert õ befogadta a kisebbik fiát is a családjába, rábírta a feleségét, hogy fogadja el a balkézrõl született gyermeket.
Edgar pedig nem elégedett meg azzal, hogy anyagilag gondoskodik a gyerekérõl, meg is akarta ismernim sõt része akart lenni az életének.

Én úgy gondolom, hogy Laura is megbírkózott volna a helyzettel, ha nem épp egy szerencsétlen vetélés után vanm plánem hogy nem tudta elérni Edgárt.
Kicsit furcsa, hogy Edgár a fogadkozása ellenére nem derítette ki, ki volt, aki elsikkasztotta a leveleit. Edgár talán, ha tisztában van Laura sérülékeny állapotával, akkor nem hozza magával Catarinát és Melissát.

Amúgy azt hiszem, hogy Portugáliában, és a mellette lévõ Spanyolorszégban vannak olyan területek, ahol lehetett volna gyógykezelni a kislányt (Iiza, Kanári szigetek, Madeira, stb.), tuti nem a nyáron sárgaláz miatt veszélyes Rio a legjobb megoldás egy asztmás részére....

Na ja, de ha nem jönnek, nincsenek itt, akkor mibõl lenne a konfliktus???
malvinkicska 2015 nov. 04. - 07:44:45
(112/362)
Sajnos ezt a kezdési idõ pontot nem mi döntjük el, leírom neked, mi történt, a következõkbe.
Csalarozsika 2015 nov. 03. - 22:52:32
(111/362)
Szia! Ahogy a másik fórumon írtam, sikeresen "megfertõztél", megszerettetted velem ezt a sorozatot! :)

Igyekszem követni a történéseket, de megjegyzem, lehetne egy kicsit késõbbi idõpontban is! Pl. Felcserélhetnék a legalább százszor bemutatott Rex felügyelõvel!

Nekem is az a véleményem, hogy Edgar legalább annyira hibás, mint Laura! Elõször kiderül, hogy szeretõje volt, aztán az, hogy gyereke is született. Hol van az elõírva, hogy ezt a feleségének szó nélkül tûrnie kell?
Ráadásul hanyatt - homlok rohant el, s pont a legrosszabb pillanatban.
Talán ha Laura nem nem veszíti el a gyereket, könnyebben el tudta volna fogni a helyzetet!

Nem értem, miért ad hitelt mindenki Berenice szavának! Mégis ki õ, hogy állandóan Isabelt szapulja?
Még ha Isabel valóban "rosszéletû" lenne is, õ akkor sem törhetne pálcát felette!
Remélem, az apja végül megbékél, és José Mariával, valamint a gyermekükkel boldogok lesznek! (Ugyanez vonatkozik Lauráékra is. Laura megszerette Edgar kislányát, jó és szeretõ édesanyja lenne!)

Nagyon sajnálom Isabel kisfiát! Szinte alig kap szeretetet, pedig nagyon kedves kisfiú!
malvinkicska 2015 nov. 03. - 19:17:11
(110/362)
Edgarral teljes mértékben nem értek egyet, hiszen õ lépet félre, igaz akkor még nem volt házas, nem gondlta gyümölcse lesz, mivel Laura egy jó gondolkodású finom nõ nemtudta ezt feldolgozni, inkább a válás mellet döntött, pedig õ is tudta annak következményei lesznek. Aztán ott van Isabel és Jose Maria, azt hiszik aki táncol az már rossz erkölcsû, szerintem meg nem, és lehetõséget sem kapott eddig, egyiktõl sem Isabel, hogy elmondja, mi volt Francia országban. Az a szemét Berenis beszél ostobaságokat annak bedõlnek, igazi maradi a gondolkodásuk a szabadsághoz nem , nõttek fel. A bárónõ az ügyködik az rang, és pénz kórságban szenved, az meg mindenkit lenéz, most a fiát is úgy akarja házasítani, hogy neki legyen jó. Remélem rendezõdik a két nõ sorsa, mert nagyon csalódott leszek. A kisfiúcska is nõl és rosszakat hall az anyjáról milyen énképe lesz egyszer, mégis kiderül az anyja, Isabel, nem lenne szabad azt a sok hazugságot mondani neki.
8/10
napraforgó 2015 nov. 03. - 05:58:56 8/10
(109/362)
Isabel meggazdagodott, megvette a régi munkáltatójó, a francia madame házát. Sõt még a színházat is megveszi, ahogy olvasom.
Nagyon jó, hogy Laura oda fog költözni hozzá.
Jose Maria makacskodása nem túl érthetõ, ahogy a sértegetései is fölöslegesek. Milyen jogon feltételezi Isabelrõl, hogy rosszéletû lett? Amúgy kevéssé hiszem, hogy egy matróz 6 év alatt szûzi életet él, nem áll össze néha egy-egy kikötõi örömlánnyal, nem keres fel idõnként egy bordélyt. De hát ez a férfiaknál nem számít hûtlenségnek. Csak ha a nõ talál valakit, akit megszeret...
Edgar is jópofa - Catarina már nem kell neki, Laurát már nem kaphatja vissza - most sajnálja magát és vádaskodik.
Kíváncsi vagyok, mi sül ki ebbõl?
malvinkicska 2015 nov. 02. - 16:13:40
(108/362)
Sajnálom, hogy Isabel és Laura sorsa ilyen, José Marianak nem kell Isabel de még Alfonso az apja furán viselkedik, vele. Aztán a bárónõ is mit fog csinálni, vajon fog e ártani a lányának.
10/10
syuzi 2015 nov. 02. - 12:38:09 10/10
(107/362)
Várom már a mai részt:)
malvinkicska 2015 okt. 30. - 11:07:30
(106/362)
Ezért jó a fórum itt megoszlanak a vélemények és több szemszögbõl nézzük az eseményeket. A kisfiú odaadása is szerintem azért történt, mert a bárónõ nem akarja kitudódjon, hogy a kedves fiacskája egy mulat nõnek nemzett gyereket, a másik énje meg azt mondatja vele valahol csak az õ vérük és ez a kettõsség kavarog benne, én így látom. Az ottani társadalom nagyon elítélte az elváltakat, nem csak a nõt a férfit is, és ezt is amíg lehet titkolják, mivel mind két fél a felsõbb rétegbõl valók. A napjainkban is tudok olyanról kinek alánya elvált, és azt mondta a saját gyermekének, ha meghalt volna sem okozott volna nagyobb bánatot, mint ezt tette. Ez valósság nem is olyan régen történt.
8/10
napraforgó 2015 okt. 30. - 06:23:45 8/10
(105/362)
Hallom, Laurát Viera kisasszonyként mutatják be a tanítványoknak. Tényleg csodálkozom, hogy senki meg nem kérdi tõle abban az iskolában, hogy nem rokona-e véletlenül a híres Viera ügyvéd úrnak.
Constancián is csodálkozom. Azt még megértem, hogy nem értett egyet a lánya válási szándékával, meg mérgében kitagadással is fenyegetõzött, de hogy valóban nem kísérte figyelemmel Laura sorsát, azt nem tudom felfogni. A lánya fizikailag is és lelkileg is padlón volt, nyilván segítségre szorult volna, erre ez a nõ, az anyja "elfelejti", kicsit sem törõdik vele. Na és mi van Eliasszal? Õt miért vette el az anyjától, ha aztán meg egy sokkal butább néger asszonnyal nevelteti fel és havonta mindössze 1-3 percre nézi meg. Persze a többi családtagok közönye sem érthetõ. Hol volt az apja, az üccse? Hát itt senkit nem érdekelt a sorsa?
8/10
napraforgó 2015 okt. 30. - 04:56:41 8/10
(104/362)
Tényleg jópofa, hogy a rosszéletû Berenice, aki mindenféle férfival összefekszik - hol Suzano, hol Canisu, de Jose Maria is megvolt, ha csak egy éjszakára is - beszél Isabel ellen, prostituáltnak nevezve õt, holott semmit se tud róla.
Sajnáltam az öreg Alfonsot, hogy mindent elraboltak tõle, amiért Isabel nyilván évekig dolgozott.
Laura a 6 év alatt úgy tûnik, valóban meggyógyult lelkileg is, amennyire nem birta elviselni Edgar gyermekét azelõtt, most milyen kedvesen ápolgatta a beteg kislányt. Gondolom, õk Edgarral késõbb ismét összejönnek, ez a Caterina meg eltûnik valamerre, azt nem nagyon érdekli a lánya.
malvinkicska 2015 okt. 29. - 19:44:42
(103/362)
A mai részben volt egy két érdekes jelenet, fõleg mikor Edgar és Laura találkoztak, nagy volt E -nek szinte el állt a lélegzete, mikor meglátta a volt feleségét kár , hogy így van megírva ,mer szépek együtt. Aztán az a szemét Berenice csak el lopatta a pénzt, hátha valami alakul, hogy José vissza jött.