kroll 2013 okt. 19. - 21:01:42 Előzmény zora
(47/67)
Steve Zahn szerintem hatalmasat alakít benne.
zora 2013 okt. 19. - 12:49:08
(46/67)
Egyetértek!
... és minden színész remekül játszott.
napraforgó 2013 okt. 19. - 07:22:26
(45/67)
Az eredeti cím - Fiúkkal autókázva - nem túl ötletes. De a magyar cím - Fiúk az életembõl - sem.
Én az "Életem férfiai" címet adtam volna neki, mert ***Spoiler*** a film a csaj életét meghatározó három férfiról, az apjáról, a férjérõl és a fiáról, illetõleg a velük való kapcsolatáról szól.
zora 2013 okt. 18. - 21:49:11
(44/67)
Alig 2 órája néztem meg a filmet, rendkívül jó! Fura, hogy még eddig sosem találkoztam vele.
Szerintem az baki volt, mikor Jason belepisilt a szájába, õ meg a fogkefével panaszkodik az anyjának, a fogkefe meg kiesik a szájából. Utána Drew szerintem röhögve tûnt el az ajtófélfa mögött... :-DDD
Ja, és az 1, 6 és 8 éves Jason-t 3 fiútestvér játszotta! Nagyon alapos lehetett a castingolás!

Mindenkinek ajánlom, ne riasszon meg senkit, hogy 120 perces!
batagy 2013 okt. 18. - 19:24:47
(43/67)
Hatalmas filmnek tartom ezt, és szerintem alapjában komoly dráma, nem vígjáték, vagyis inkább kettõ keveréke.
8/10
Attila G. 2013 júl. 17. - 13:38:18 8/10
(42/67)
Nah, egyrészt szeretném módosítani egy mondatom: "bármennyire is kezdem megkedvelni Brittany filmjeit..."
Az eredeti megfogalmazásom szerencsétlenre sikerült. Nem rögzült kellõképp, illetve hirtelen kiszállt a memóriámból az az információ, hogy Brittany már nincs köztünk. Talán ez annak köszönhetõ, hogy igencsak fiatalon távozott el; másrészt ezzel együtt is egy régi filmrõl van szó. Egyrészt RIP. Másrészt már csak az Õ emlékének tiszteletébõl adódóan is megérdemel a film minimum 10/8-at.

Más, OFF.
Egy óriási különbség mindenképp volt a családom és a film történetében. Édesanyám 35 éves volt, amikor világra hozott. S mégis, érdekes módon pont ebbõl adódik több hasonlóság is.
8/10
Attila G. 2013 júl. 17. - 13:16:06 8/10
(41/67)
Bármennyire is szeretem Drew Barrymore-t - nálam top5-ös, de mindenképp top10-es kedvenc színésznõ -; bármennyire kezdem megkedvelni Brittany Murphy-t; s bármennyire régóta szerettem volna már látni a filmet (már 12 éves)...
Egyszerûen nem tudom, hány pontot adjak rá.
Többek közt azért, mert a film elsõ óráját egyszerûen képtelen voltam élvezni. Egy retrós hasonlattal élve kicsit olyan volt, mint amikor a tej kifolyik a szatyorban; vagy mint amikor egy koktél vagy egy puding elkészítése nem igazán sikerült. Valahogy összefolyt. Mintha nem is egy filmet látnék. Persze lehet, hogy bennem volt a hiba. Nem tudtam koncentrálni rá. Lehet, hogy túl korán néztem - a délelõtt fél11-es ismétlést néztem; és ez inkább esti film.
Már nem tudnám felidézni, hogy mi volt az a fordulópont, amikor élvezhetõvé vált... De talán, amikor Beverley-nek lehetõsége nyílt, hogy Kaliforniában "karriert" csináljon; de mégsem sült el jól. Bár arra a momentumra is felfigyeltem, amikor az ösztöndíj-kérelmét elutasították; mert a gyerek apja elfelejtette a kötelességét.
A lényeg, hogy a film második fele már tényleg olyan volt, mint egy film. Lehet, hogy második megnézésre az elsõ felét is élvezném.

Egyébként kissé emlékeztetett a film története a saját életemre, és a családoméra; bár persze természetesen nem ugyanazok a momentumok történtek - sõt, vannak elég nagy különbségek; de lehet, hogy ez annak köszönhetõ, hogy az édesanyám annak tehetségesebb és talán némileg szerencsésebb volt; bár ez utóbbit szerintem tagadná -; viszont mégis akad bõven hasonlóság is.

Épp ezért rémisztõ belegondolni abba; hogy a "kissrác" iszonyatosan unszimpatikus volt; szinte semmiben nem tudtam igazat adni neki.
Képtelen voltam azonosulni vele; s mégis olyan volt, mintha kívülrõl/felülrõl látnám önmagam. - Persze nem külsõleg hasonlítunk.

Érdekes volt Steve Zahn karaktere. Sokáig egyszerûen képtelen voltam felismerni. Viszont...
Emlékeztetett Gary Sinise Forrest Gump-beli karakterére - más volt a történetük, viszont a kinézetük; s egy ideig a sorsuk hasonló, csak más végkimenetellel - és még néhány más hasonló karakterére; amelyek miatt megkedvelte Garyt. Bár Steve is egy szimpatikus figura; többek közt a Kéjutazás és a Monk - A flúgos nyomozó-beli szereplése miatt. Remélem, õ nem köt ki egy idióta és idegesítõ helyszínelõs sorozatban, mint Gary.

Drewt, Brittanyt és a többi karaktert most képtelen lennék jellemezni.

7 és 8 pont közt vacillálok. S bár elõbbi felé hajlok. Annak reményében, hogy legközelebb a film elsõ felét is élvezni fogom; na meg Drew miatt is legyen 10/8.
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 15:22:05 Előzmény pillangókisasszony
(40/67)
Szerintem is nagyon jó film, érdemes megnézni.
10/10
pillangókisasszony 2011 máj. 27. - 05:26:26 10/10
(39/67)
Nagyon jó film nagyon szeretem.Kiskoromban egyik kedvencem volt,holott ez egy dráma.Komolyan nem tudom mit szerethettem rajta 10 évesen :D.
RIP Brittany Murphy,imádom ezt a csajt,kár érte.
Steve Zahn zseniális,nem is értem mért játszik kevés filmben,bugyuta szerepeket.
10/9
8/10
M.Zs.F 2011 ápr. 27. - 12:03:50 8/10
(38/67)
Néhány dolog egy ilyen film után átértékelõdik az emberben akár a saját családjával, és gyermekkorával kapcsolatban is. Ilyenkor jövünk rá, hogy mennyi lemondással is tud járni egy anyaszerep, és hogy mennyire lehetünk hálásak, amiért magukat háttérbe szoritva felnevelnek bennünket, mégha az a nevelés nem is mindig sikerül tökéletesre.

Nekem nagyon ott van ez a film a maga egyszerûségével, bájával. Lehet rajta könnyezni, és nevetni is. Nem kell túlgondolni, csak nézni.

10/8
istvanini 2011 márc. 06. - 16:16:32
(37/67)
Alapfilm!!!Nagyon -nagyon meg kell nézni, akár többször is.
8/10
NADALFAN 2011 febr. 18. - 22:07:47 8/10 Előzmény Finii17
(36/67)
tök ari történet ,jó alakításokkal, drew ebben is bájos tünemény ,britanny meg nagy kedvencem :))
Finii17 2010 szept. 10. - 16:47:53
(35/67)
Sziasztok! Én egyszer láttam régebben, de nekem is nagyon tetszett! Tudjátok honnan lehetne megszerezni?
9/10
awxdful1 2010 júl. 29. - 19:42:55 9/10
(34/67)
Hát ezzel azért nem egészen értek egyet, én például nem mostanában szeretnék gyereket szülni, nem gondolnám, hogy emiatt 35 éves koromig szûznek kéne lennem, én is éltem 16 évesen nemi életet, még sem lettem terhes, mert több eszem volt mint a filmben látható embereknek, a dédanyám 16 évesen férjhez ment, inkább a védekezés fontosságán van a hangsúly!!!!
szty 2010 júl. 21. - 09:06:53 Előzmény awxdful1
(33/67)
Mennyire felelõtlen ennyi idõsen szexuális kapcsolatot élni...
batagy 2010 máj. 09. - 19:58:48
(32/67)
Ja, és nagyon várom, hogy a magyar szinkronnal kiadják DVD-n. A szinkronja fenomenális.
batagy 2010 máj. 09. - 19:57:52
(31/67)
Ez az egy alap film! Egyáltalán nem vígjáték, hanem komoly dráma, legalábbis szerintem.
Steve Zahn innentõl számít komoly színésznek!
9/10
awxdful1 2010 máj. 09. - 01:09:03 9/10
(30/67)
Jó film, számomra nagyon elgondolkodtató volt.
Íme még egy bizonyíték rá, hogy mennyire felelõtlen dolog ennyi idõsen gyereket vállalni. Semmiképpen nem sorolnám vígjáték kategóriába.
juditpanda 2009 jan. 29. - 21:52:30 Előzmény rajongólány
(29/67)
Elképzeltem. És tudtam, hogy igaz történeten alapul.
Épp azért találtam olyan borzasztónak.
Mármint nem a filmet, mint alkotást, hanem a sztorit.
Az igaz történeten alapuló filmeket amúgy is mindig komolyabban veszi az ember (én legalábbis).
myatom 2009 jan. 23. - 18:07:28
(28/67)
Bennem is vegyes érzéseket kelt a film. A problémafelvetés, a film egyes részletei, hangulatai érdekesek, elgondolkodtatók; nézhetõ az egész. Én mondjuk hiányoltam az átütõerõt mind az egész forgatókönyvbõl, mind a rendezésbõl.