10/10
(S)Portoló 2016 szept. 29. - 00:33:06 10/10
(6/26)
Fantasztikus film. Nagyon jó. De ennél- és sose hittem volna, hogy egyszer ezt mondom- Hugh Grant alakítása fantasztikusabb. Nem csak méltó párja Meryl Streepnek, de gyakorlatilag elviszi a pálmát, Meryl meg nagyon intelligensen alájátszik neki úgy, hogy közben õ sem marad egy pillanatig sem háttérben.
Már csak a két színész játéka miatt is érdemes megnézni.
Hugh Grant meg ezért simán Oscart, de legalább jelölést érdemelne. Nagy meglepetés volt.
4/10
Évibébi 2016 szept. 24. - 16:56:41 4/10
(5/26)
Nekem Meryl Streep nagy kedvenc, Hugh Grant meg a másik. De ez a film nem tetszett.
Lehet, nem jó hangulatban ültem be rá, vagy nem tudtam rá hangolódni, de alig vártam a végét.
Mindenki jó benne, nagyon eltalált a szinkron is (Ráckevei, Stohl), de valahogy az egész sztori nem ragadott magával.
Érzem, hogy nagyjából egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, tehát senkit sem szeretnék lebeszélni arról, hogy nézze meg a filmet.
10/10
zs.h@me.com 2016 szept. 09. - 22:19:46 10/10
(4/26)
Szerintem jó kis film volt. Néhol szomorkás, bohókás de összességében szerethetõ film. A színészek hozzák a tõlük elvártakat, a zongorista karaktere nekem különösen tetszett!
Edmond Dantes 2016 szept. 07. - 08:39:58
(3/26)
A mûvésznõ ;) hangját pl ezen a két slágerfelvételen csodálhatjuk meg:

https://www.youtube.com/watch?v=-quQHNriV-Q (Mozart: A varázsfuvola)

https://www.youtube.com/watch?v=DMu9PKWthLE (J.Strauss: A denevér)

Érdemes meghallgatni, remek mulatság! Életrajza itt: https://en.wikipedia.org/wiki/Florence_Foster_Jenkins
botta-melinda 2016 szept. 04. - 17:53:42 Előzmény Mz Perix
(2/26)
Minek még egyszer leírni az elõzetest?
9/10
Mz Perix 2016 máj. 15. - 01:49:33 9/10
(1/26)
Ismét kiderült, h a legjobb sztorikat az élet írja és Meryl Streep bármilyen karaktert el tud játszani. Ezúttal egy NY-i felsõtízezerhez tartozó naívát, aki gazdag örökösnõként saját pénzét, valamint mások hallását és idegrendszerét nem kímélve úgy gondolta, koloratúr szopránként helye van a legnagyobb operaénekesek között. Azonban hiába a magánénektanár, a magánzongorista kísérõ, ha a hölgy kissé bogaras és rettenetesen hamisan énekel. Mit lehet tenni, ha mindezek ellenére mégis a rivaldafénybe vágyik? Magánklubot alapítani, zártkörû koncerteken, botfülû és süketecske társasági hölgyeknek énekelni, a közönséget szigorúan elõre kiválogatni és újságírókat stikában lefizetni, h a meghívók ellenében kiváló kritikákat írjanak. Ezt intézi a színfalak mögött Hugh Grant karaktere, mint Florence menedzsere és igen laza értelemben vett élettársa; aki miután jóéjszakát puszit ad a koncertben kimerült asszonynak, hazamegy a szeretõjéhez egy olyan bérelt lakásba, amit Florence fizet a számára. Hogy miért ez a furcsa felállás? Mert van egy kis drámai szál is a háttérben. Operarajongóknak kötelezõ, mindenki másnak erõsen ajánlott, mert hahotázva fognak szörnyûlködni Meryl Streep borzalmas fejhangján, ámbár kiváló alakításán. A hitetlenkedõknek pedig irány a Youtube az eredeti Florence Foster Jenkins hangfelvételeihez.