1/10
idrimbe 2015 márc. 29. - 14:28:57 1/10
(19/59)
Nekem a veszedelmes viszonyok jutott eszembe... Méghozzá az, hogy azon végig tátottuk a szánkat, hogy mekkora fordulatok, szinte hihetetlen. Ahhoz képest ebben a filmben inkább a zûr és a zavar volt a nagyobb, azért annyira nem volt érdekes a történeti szál, hogy érdekeljen, hogy kit miért csapnak be.
5/10
Nico71 2015 márc. 20. - 21:14:48 5/10
(18/59)
Többet vártam ettõl a filmtõl, mint amit adott. :-(
Volt az ismeretterjesztõ adókon egy sorozat a tévében, Svindlerek (The Real Hustle), ami szinte jobb volt ennél az alkotásnál.

- Ne olvasd, tovább, ha még nem láttad! - Alább a cselekmény részletei következnek! -
A Focus jól kezdõdött, majd elsablonosodott. Az alapötletbõl sokkal többet ki lehetett volna hozni.
Nem igen jött át, Smith miért tette ki a csajt. Majd az a szöveg, hogy megváltozott, és nem tudott évekig még dolgozni sem... nagyon elcsépel volt.
Néha olyan érzésem támadt, még a nézõknek is hazudni akartak a filmben.
Az utolsó 5-10 perc pedig elrontotta az egész filmet. Kifejezetten hülyének éreztem magam, mint nézõ, hogy a profi svindlerek fegyverhez nyúlnak, ráadásul olyan profin, hogy egy kommandós is megirigyelné. Mellkas lövéssel, ragasztószalaggal és egy elefánt méretû fecskendõvel menti meg a fia életét? Ezt a marhaságot! Olyan lett a vége, mintha MacGyver-t néznénk. Az apuka kiselõadást tart még a keresztül lõtt fiának, majd kifossza... A csajjal kiszállnak a hibátlan autóból, és a fõhõs saját lábán sétál be a kórházba vagy 2-300 métert.
Ha tehetném, ajánlanám a nézõknek, az utolsó 10 percet ne nézzék meg, úgy egy közepes, nézhetõ, emészthetõ filmet kapnának!
4/10
beo71 2015 márc. 16. - 23:02:33 4/10
(17/59)
Will Smith egy sármos csávó.
Margot Robbie az utóbbi idõk legszexisebb jelensége a vásznon.
Ezek a tények úgy meghatották a készítõket, hogy elfelejtettek filmet is tenni alájuk.
Elsõre a Mint a kámfor ugrott be, de sajnos óriási különbség van George Clooney és J Lo perzselõen nyugis párbeszédei és Smith bamba nézése és motyogása között. Nem tudom, a nyitó képsorok miatt van-e, míg Clooney stílusos bankrablása után azonnal megszerettem a fickót, itt ez az egyszerû zsebtolvaj egy felvágós paprikajancsi lesz. Az is lehet, csak a forgatókönyv volt simán sz@r, de a végén már Robbie kisasszonyon sem tudtam legeltetni a szemeimet és roppant dühös voltam.4/10. Körülöttem mindenki bealudt. Teljes mértékben kihagyható.
10/10
Édesangyal 2015 márc. 16. - 22:24:21 10/10
(16/59)
Nagyon jo film! Elejétõl a végéig minden eggyes jelenetet élveztem. Nálam mindenképpen többször nézõs!
7/10
swadarshan 2015 márc. 16. - 13:35:04 7/10
(15/59)
hatalmasat csalodtam. az itteni hozzaszolasok alapjan egy fordulatokkal es izgalommal fuszerezett konnyed vicces filmet vartam. hat csak a fordulatok, az izgalom meg a viccek maradtak el. de csak magamat okolom emiatt. amugy a "konnyed semmi" kategoriaban valoban jol megallja a film a helyet, vannak jo kepek, a szineszek is bevonzzak a nezot, van benne 2-3 gyenge de nem rossz poen, es a romantika szal sem marad el. plusz meg eletbolcseletes (maramennyiben valaki szelhamos szeretne lenni) mondanivalot is sugall, ami inkabb csak a film vege utan csepeg be. egyszer nezos. nekem hatarozottan unalmas. semmikeppen sem vigjatek!
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 10. - 10:26:40
(14/59)
Meg kellene már tanulni, hogy mit takar a B-kategória!
Ha én nem tudom mit jelent egy kifejezés: nem használom. ;)
offtopic
Sz Peter 2015 márc. 09. - 20:46:02
(13/59)
Azért az az 50 millió dolláros költségvetés nem épp B-kategória. ;)
8/10
bigwillsmith 2015 márc. 09. - 19:49:30 8/10
(12/59)
Jó film, jó poénokkal és szerintem megtalálták a középutat abból a szempontból, hogy nem akarták túlbonyolítani. Viszont izgalmas és fordulatos. 8p
spekimen 2015 márc. 08. - 15:23:48
(11/59)
Végre sikerült megnéznem az általam indított témát.
Kifejezetten jól sikerült. Könnyed és humoros vígjáték, ahogy azt vártam tehát nem csalódtam.
Mivel itt a fõtéma az átverésrõl szól, ezért rengeteg fordulat-csavar van benne. Nagyon jó, ahogy meg csinálták az átverés az árverésben, csavart a csavarban. Amikor azt hinnéd, hogy már nincs több fordulat, akkor meglepetésszerûen jön még egy és még egy.
Nehéz eltalálni, hogy ki ver át kit. Néhol azért elõre rájöttem vagy sejtettem, hogy mire megy ki a játék.
Itt már többet láthattuk Margot Robbie-t szerepelni, mint a W.S. farkasában és nagyon jól játszott. Hozta a formáját, mind színészileg, mind külsõleg :D (Õ nem egy átlagos kinézetû nagymellû cicababa, hanem egy igazi, ízig-vérig szép nõ és ez sugárzik is róla.)
SPOILER
Hatalmas jelenet, ahogy a kínai csávóval egyre jobban emelik a tétet és ahogy Will eljátssza a folyamatosan vesztõ „lúzert”. A kínai meg szenzációs, már maga az arc berendezése. Nagyon eltalálták erre a játékmániás karakterre, mintha csak rászabták volna.
A másik érdekes jelenet, amikor végig követjük a forma 1-es vagy ahhoz hasonló verseny egyik motormárka tulajdonosának emberét, hogy mit csinál és hogy készül fel elõtte, ahhoz, hogy belehajtson nagy gázzal Will autójába, hogy elkapja.
SPOILER VÉGE

Will Smith és Margot Robbie között annyira jó volt az összhang a szexualitás, szinte vibrált körülöttük a levegõ.
Egy szó, mint száz ebben a mûfajban jó kis produkciót hoztak össze õk ketten.
Herby2007 2015 márc. 08. - 08:17:15
(10/59)
1 / 10
5/10
Greta21 2015 márc. 07. - 12:42:20 5/10
(9/59)
Nem vártam a filmtõl sokat, de nem a hozzászólások alapján, (el sem olvastam õket), hanem a tartalma alapján. Viszont egy könnyed filmet szerettem volna estére a Birdman és Szürke ötven árnyalata után, amiket mostanában láttam, illetve meg szeretnék nézni. Éreztem, hogy felejthetõ lesz és az is volt, még felejthetõbb, mint gondoltam... 5/10 számomra.
timisske 2015 márc. 05. - 13:24:08
(8/59)
Nekem tetszett, nem azt mondom hogy a legjobb filmek között van amit láttam de abszolút nézhetõ, vicces is, izgalmas is, és fordulatos de nagyon. Will ügyes mint mindig, Margot pedig nõi szemmel is gyönyörû nõ, akit egy lapon sem lehet említeni sok más hálivúdi tündi-bündivel. Passzoltak egymáshoz. :) Lehetne folytatás! 10/8

SPOILER

Én egyedül a kövér fickó ocsmány szövegeit hagytam volna ki, semmi szükség nem volt rá.

SPOILER VÉGE
Pénzes Ádám 2015 márc. 01. - 13:10:32
(7/59)
Pár napja énis megnéztem a filmet moziban, és azt kell, hogy mondjam teli találat volt. Végre nem egy elcsépelt ezerszer látott sztori, hatalmas fordulatok, a két színész is remek választás volt. Pengén összerakott kis film, nem is értem ezeket a pontszámokat itt Port.Hu-n. Vicc, hogy sokan már anélkül szavaznak, hogy egyáltalán látták volna a filmet. Én csak ajánlani tudom mindenkinek !

8/10 pont
10/10
Atesz1987 2015 febr. 28. - 20:02:16 10/10
(6/59)
Nagyon jó film volt.

Spoiler

Végre egy olyan film, amit nem lehetett elõre kitalálni. A Holtodiglan saját magát spoilerezte le folyamatosan, semmi izgalom nem volt benne. De ebben a filmben az orránál fogva vezetik a nézõt, azt hiszed ebbe az irányba megy majd a film, és jön egy csattanó, és teljesen más történik, mit amire számítasz. Gyönyörû. Will Smithnek hatalmas piros pont. És Margot Robbie? Õ is telitalálat.

Spoiler vége

Ezek az elõzetes írók amúgy megnézik a filmet, amirõl írnak? Egy árva utalás nem volt arra, hogy Nicky tanítványt szeretne. A múltkor meg lepsoilereztek egy filmet. Idomított csimpánzok írják ezeket a kedv csinálókat?
10/10
Bigpapa 2015 febr. 27. - 22:22:08 10/10
(5/59)
Szerintem qrva jó film! Annyira el van találva, végig szellemes, leköt és jó volt nézni. A szinkron elsõ osztályú, a lány csodaszép, will jól játszik, és olyan karaktereket szedtek össze, hogy élvezet volt minden perce. Jókat nevettünk, ahol kellett, ott izgultunk is, szóval az ilyen átverõs-csalós filmek közt megállja a helyét!
Nem tudom, ki az az istenbarma, aki ezt így lepontozta, de nézz Való Világot, meg éden hotelt, az való neked, te suttyó!

10/10
Ton56 2015 febr. 27. - 08:42:14 Előzmény Magnolia1
(4/59)
Egyetértek!
Volt már, hogy 5 körüli értékelõsû film nagyon bejött. Meg >8-as, ami nem.
Ja és a pontozást a premier elõtt tiltanám, de ehhez kicsit figyelnie kellene a webmesternek.
Magnolia1 2015 febr. 25. - 10:55:09 Előzmény Bozsó Tamás
(3/59)
Én már rég megtanultam, hogy ne hagyjam magam az itteni hsz-ok és értékelések alapján befolyásolni. Ha összegeznem kéne, úgy 50-50 arányban jöttek be az elõrejelzések - merthogy ízlések és pofonok ugye... Ezzel az erõvel akár úgy is leülhetek egy film elé, vagy beülhetek rá a moziba, hogy csupán a trailer alapján informálódtam.
Bozsó Tamás 2015 febr. 23. - 23:12:14
(2/59)
Olyan kivancsi lennek arra a 3 szavazora akiknek a velemenye alapjan 4esre van ertekelve a film, ugy, hogy meg sehol nem lathattak a filmet...ezzel befolyasolva sok ember mozifilm valasztasat.
spekimen 2015 febr. 15. - 12:06:35
(1/59)
Mivel nagyon bejött a W.S. farkasában Margot Robbie, ezért ezt a filmet is valószínû megfogom nézni. Hiába na, ami szép annak hódolni kell :-D (nem behódolni-t értettem ezalatt, bár, ha elõttem rakta volna úgy szét a lábait, mint Leo elõtt tette, háát azokban a pillanatokban a fél kezem........ :D )
De, hogy ne csak a külsejérõl szóljak, nem volt rossz a szereplése a fentebb említett filmben. Mivel nem fõszerep volt, ezért nem tudhattuk meg, hogy mennyi tehetség van még elrejtve benne. A Focus-ban õ lesz az egyik fõszereplõ, így itt talán több is kiderül majd. Viszont tartok tõle, hogy õt fõleg csak egy látványelemként fogják kezelni a következõ filmjeiben.

A Focus az elõzetese alapján nem tûnik olyan eget verõen nagy filmnek, de gondolom nem is akar az lenni. Errõl az átveréses sztoriról is rengeteg film készült már. Azért bízom benne, hogy egy aránylag jó vígjáték lesz.