Téma: Forráskód

timine 2011 máj. 28. - 21:58:55 Előzmény Heisenberg
(60/300)
Heisenberg, te nem figyeltél.méghozzá nagyon nem.
9/10
Heisenberg 2011 máj. 26. - 23:05:01 9/10
(59/300)
Szerintem jó film volt, az eleje nagyon érdekes volt a vége már nem annyira, de azért végig izgalmas volt. A koncepció hogy mindig, ugyanazt az idõt kell újraélnie, a teleportálás, párhuzamos dimenziók, az agy életben tartása, ezek már mind voltak különbözõ filmekben, de érdekes ez a téma jó ezen gondolkodni.
Spoiler: Nem lett megmagyarázva hogy miért pont a professzor testébe teleportálják mindig, miért nem a kalauzéba, vagy akárki másba.
Az sem lett igazán megmagyarázva hogy mi az a világ az a 8 perc ahová teleportálták, egy alternatív valóság amit az agya teremt? Meg miért csak 8percet adtak neki, idõben kicsit elõbbre is teleportálhatták volna ha szükséges mondjuk robbanás -30 perc, fél óra alatt többet kinyomozhatott volna.
A vége tényleg fura lett hogy egy párhuzamos világban él tovább a prof. testében, érdekes lesz ha elõadásokat kell tartania és fogalma sem lesz az egészrõl :)
Tulajdonképpen befejezésképpen visszateleportálhatták volna a tudatát saját magába, még a balesete elõtti idõbe így elkerülhette volna a balesetet és folytathatta volna az életét, azaz fel is támaszthatták volna. Spoiler vége
Egyébként a fizikában van ilyen elmélet hogy vannak párhuzamos világok, ki tudja...
A film 9pont
offtopic
delamico 2011 máj. 25. - 16:44:51
(58/300)
Megnézem. Elõre félek a holnapi Karib-tenger kalózai 4-tõl, szóval jól fog esni valami kevésbé elrugaszkodottan blockbuster. Majd futok, amíg megy. Remélem, nem túl hosszú :D Köszi a tippet :)
És igen, csúnya dolog teleoffolni a topikokat... :S
offtopic
delamico 2011 máj. 23. - 14:28:44
(57/300)
Mármint IdÉtlen idõk? Az imdb csak ilyet talál. Megnézem. Már úgyis letettem arról, hogy nem nézek filmet és arra koncentrálok, amire kellene. Túl unalmas :)
offtopic
delamico 2011 máj. 21. - 18:00:31
(56/300)
Szép is lett volna, ha a lány mindig mást mond :O Egyébként tényleg érdekes és az ember önkéntelenül is állandóan azon gondolkodik, hogy mi lett volna, ha... itt meg tulajdonképpen arról szólt az egész, hogy Jake rendre kipróbálta, mi lett volna ha...Egyébként a film óta egészen felértékeltem az idõt. 8 perc alatt egy csomó mindent csinált és tényleg meglepõ, mennyi mindent lehet csinálni 8 perc alatt. Pedig mindig azt mondjuk még negyed órára is, hogy semmi, mert végetelennek tûnõ idõnk van. Kissé tiszavirágossá teszi az idõfelfogást és ez jó. Azóta igyekszem kevesebbet pazarolni az idõmet. :)
offtopic
delamico 2011 máj. 20. - 17:38:43
(55/300)
Abszolút. Persze vannak kivételek, mikor annyira pocsék a film, hogy nem tudsz hova vonatkoztatni az élvezetért... So it goes... :D
Belua 2011 máj. 20. - 14:17:22
(54/300)
Érdekes képzeletbeli történet, némi akcióval, laza romantikával kombinálva. Egyszer nézhetõs kategória, a végét túlbonyolították mert mindenképpen happy endet akartak, pedig nem kellett volna. Ezért ez nálam csak 6/10
offtopic
delamico 2011 máj. 19. - 11:40:41
(53/300)
Ó igen, mint a Star Warsban a két nap a Tatuinon. Azon annyit agyaltam anno. :D Amúgy meg legtöbbször igenis maradnak kérdések és az sem jó, ha mindenre kapsz választ, mert egyrészt unalmas, másrészt szájba rágós.
Mermaid. 2011 máj. 17. - 08:47:04 Előzmény Bateman
(52/300)
Egyetértek!

Nem tetszett a film egyáltalán. Lehetett volna belõle jobbat is kihozni és értelmesebbet. Nálam semmi képp nem tartozik a többször nézõs kategóriába.
offtopic
delamico 2011 máj. 15. - 18:12:57
(51/300)
Szerintem is többször nézhetõ film. Én meg voltam elégedve a csavarokkal és az sem zavar különösebben, hogy maradt pár kérdesem, tekintve hogy eleve egy teljesen szürreális szituációban vagyunk - nem lehet átpakolni valaki tudatát...
delfinoraptor 2011 máj. 15. - 13:00:50
(50/300)
Érdekes film, mert épp az erõltetettnek látszó, már-már nyálas happy end veti fel a kérdéseket.
KÉRDÉSEIM és SPOILER:
Egyébként nem hiszem, hogy az USA titkos katonai prgramjában van bárki, esetünkben Goodwin, aki érzelmi alapon hoz privát dontéseket, mégha a végén ugyebár jól is sül el a dolog. Az, hogy kapott egy mailt Coltertõl, melyben olvassa, hogy meg fogják akadályozni a robbanást, remek csavar volt, talán az egyetlen igazi csavar a film élvezeti értékének szempontjából. Akkor is meghozza ezeket a dontéseket, ha nem kap emailt? Colter egyik valóságból a másikba emailezett? De ha nem robbant fel a vonat, akkor nem volt hova visszamennie.
SPOILER VÉGE
Mindenesetre jó film, egyszer mindenképp megéri megnézni.
Bateman 2011 máj. 14. - 18:56:43
(49/300)
Ízlések és pofonok. Hogy adhatsz 10/10-et egy filmre, amit nem is értesz?
Bateman 2011 máj. 14. - 18:55:30
(48/300)
Ezzel a filmmel az a nagy gond, hogy senki nem érti, mindenki találgat, de még a forgatókönyvíró sem tudja a válaszokat, mert az egésznek semmi értelme nincs. Már eleve nonszensszel és kérdõjellel kezdõdik: mi lett az eredeti Sean lelkével, és hogyan is került bele Jake lelke sean testébe? Innentõl semmire nincs válasz, az egész egy értelmetlen katyvasz. Igaz, a Mátrixnak sem volt semmi értelme, mégis szerették.

4/10
offtopic
delamico 2011 máj. 14. - 18:14:26
(47/300)
Szerintem tuti, nem maradtak ketten a fickó testében, az alternatív világos verzió meg nem fér a fejembe, de logikusnak tûnik. Na, ha kijön dvd-n megnézem még egyszer ezt a filmet. Hátha okosabb leszek :)
offtopic
delamico 2011 máj. 13. - 11:41:33
(46/300)
Hát ez az. Mert így a fickónak nem is kellett volna meghalnia.
offtopic
delamico 2011 máj. 13. - 11:40:04
(45/300)
Na jó, de a párhuzamos univerzum a valóság lett, mert Goodwin megkapta az emailt, szóval a vonat utasai túlélték, vagyis a fickó nem tudott meghalni, vagyis szimplán elveszett a két dimenzió között, ami tulajdonképpen helyetcserélt? És pedig biztos, hogy az lett a valóság, mert Goodwin megkapta az emailt igaz? Ennek így mennyi az esélye? Még ha figyelembe is veszed, hogy fikció... ja, akkor 50-50.
offtopic
delamico 2011 máj. 11. - 19:39:41
(44/300)
Szerintem se érdekelte, hogy kinek a testébe van zárva és mondom, lehet, hogy csak én akartam ilyen jelentést beleképzelni a filmbe, azért vágtam volna el a vége elõtt... De így is jó volt ez. Viszont ha remekül sikerült áthelyezni Jake tudatát, akkor mi lett a fickó tudatával, aki Jake-nek hála nem robbant fel?
delamico 2011 máj. 11. - 13:28:28
(43/300)
Szerintem nagyon jó film. Semmi nem történt benne, aminek nem kellett volna, például nem derült ki a forráskód feltalálójáról, hogy gonosz, Jake Gyllenhaal nem támadt fel, satöbbi. Ellenben minden megtörtént, aminek meg kellett történnie: Jake-nek sikerült kommunikálni az apjával, láttuk, hogy tényleg halott, lekapcsolták a géprõl, elkapták a terroristát. Megvolt minden feszültségteremtõ eszköz; tér- és idõbeli diszorientáció, versenyfutás az idõvel, közvetlen kommunikáció hiánya. És természetesen az elmaradhatatlan idõsíkváltogatás, ami felettébb népszerû manapság Leonardonak hála és ami alapján az Inception-höz akar mindenki mindent hasonlítani. Lehet, de felesleges. Az Inception engem kimondottan fárasztott helyenként és felettébb túl lett bonyolítva, a Forráskód sokkal jobban lekötött és jobban is tetszett. Tény és való, hogy voltak zavaros részei, de tárt karokkal várom azt a forgatókönyv írót, aki zavaros részek nélkül tud össze inceptionelni egy ilyen sztorit. Részemrõl két olyan jelenetet tudok megnevezni, amit nem kellett volna feltétlenül belevenni, de így sem volt velük különösebb baj. Az egyik a kamra meg az oxigén története - mivel az egész szituáció az agyának a mûve volt, kicsit hülyén jött ki utólag ez a rész -, a másik pedig a vége. Én hagytam volna pörögni a Leonardo kis pörgettyûjét, hogy mindenki döntse el magának, mi történt Jake lelkével és szellemével. Ugyanis így ki lehetett volna emelni, hogy ez az egész akkor is megérte, ha Jake lelke nem forráskódolódott/idõutazott át a másik fickó testébe - a lényeg, hogy õ hitte, hogy így lesz és boldogan halt meg és megérte, amit tett (még akkor is, ha nem jött volna össze az idõutazás). Persze megeshet, hogy a film semmi ilyet nem akart mondani és csak én képzelem bele, de nekem ezt jelentette és elméletileg minden mûértelmezésnek ez volna a lényege (kivéve az érettségi pontozás szerint).
offtopic
delamico 2011 máj. 11. - 13:07:16
(42/300)
H komcsi nem is értem, h bírja, h 1 másik ember testében kell leélni az életét, tuti, h naon nem teccik neki egyépként sztem. Basszus!
10/10
PivarnyikKrisz 2011 máj. 08. - 14:54:47 10/10
(41/300)
Mivel sajnos nem moziban,hanem interneten néztem, a minõsége nem volt túl jó. Biztos csökkentette az élvezhetõségét,de még így is azt kell mondjam,hogy ez egy kiváló film.
Elõször is,maga a sztori. Rendkívül ötletes. Engem már egy jó sztorijú film is feldob. Ez nagy pozitívum. Nem mellesleg telis tele van csavarokkal a film. Esküszöm az utóbbi idõk legjobb akció-thrillere. Külön megemlíteném azt is,hogy bár a történet nagyon összetett,mégis tökéletesen érthetõ. A vég különösen tetszett.
SPOILER
Kreáltak egy teljesen új világot?!
SPOILER vége
A fõszereplõt, Jake Gyllenhaal-t egyébként is rendkívül kedvelem. Több filmben láttam már,de ez magasan a legjobbja. Nagyszerûen alakított a filmben.
Michelle Monaghan-t is kedvelem. Már több filmben láttam.
1 másodpercig nem unalmas a film. Végig izgalmas,lendületes tempót diktál. Nem lehet nem szeretni. Ez a film kötelezõ darab.
Nekem megér 10/10.-et.