Téma: Forráskód

8/10
stomachh 2011 jún. 18. - 12:36:08 8/10 Előzmény whitehill
(80/300)
Szerintem is jó film volt, olyan alappal, amire egy jobb filmet is fel lehetett volna húzni. Nem volt olyan, mint az Eredetnél, hogy újra akartam nézni azonnal, sõt ezt pár éven belül biztosan nem is fogom újranézni. De ez egy olyan film volt, amire szerintem megéri mozijegyre költeni. Nálam egy halványabb 8/10.
5/10
whitehill 2011 jún. 17. - 22:27:38 5/10
(79/300)
én szeretem a gondolkodtató filmeket, de ez nekem olyan 1x nézhetõs volt, pedig töbet is ki lehett volna belõle hozni :S Kár érte, mert az alapmû jó. Pl kevesebb nyáladzás azzal a csajjal a vonaton, akit nem is ismer, több akció és pörgés. A vége meg különösen el volt nyújtva. Szerintem simán meghalhatott volna a fõszereplõ, senki nem bánta volna. Végülis élet az ilyen? Jenki giccsekben nem halhat meg a fõhõs?

Az Eredet jobban bejött.
9/10
Henci8 2011 jún. 15. - 22:30:40 9/10
(78/300)
Jó kis film volt ez. Egy hete láttam és kicsit érlelõdött eddigre a dolog és még így is azt mondom hogy jó film volt. A sztorit már láttuk a De javu-ben, ha nem is egészen ilyen formában, de hasonló képpen. Ott is nagyon sokáig gondolkoztam, hogy is történt az egész, bár azt hiszem ezeknél a filmeknél azon agyal az ember, hogyan történhetett volna még másként. A válasz természetesen az, hogy végtelen a megoldások száma és ezek a filmek ezért jók. Nagyon sokáig mozgatják az ember fantáziáját, így sokszor nézhetõ filmek.
Ki kell emelni a fõszereplõt. Jake Gyllenhaal azt hiszem beérett. Nagyon jól játszott és teljesen hihetõ volt mint amerikai hõs katona. A csajszi szép volt és bájos, neki ennyi szerepe volt, ezt meg hozta is. A többi szereplõ meg tulajdonképpen csak statiszta volt. Ez a film Jake Gyllenhaal-nak és vele készült, dehát egyedül csak nem játszhatott el minden szerepet.
A lényeg hogy mindenki nézze meg, mert jó és sokáig foglalkoztat majd.

9/10
9/10
Heisenberg 2011 jún. 15. - 21:56:23 9/10 Előzmény esernyo
(77/300)
Oké a magyarázatodat elfogadom, mert elég logikusan hangzik. A filmben nem hiszem hogy ez így elhangzott, de te jó magyarázatot adtál, elmehetnél forgatókönyv írónak. :)
esernyo 2011 jún. 15. - 10:05:39 Előzmény motoreger1
(76/300)
SPOLIER

Õ abban a valóságban sosem létezett, mivel az a valóság a robbanás elõtti 8. percnél vált el az általunk ismert világtól, és ott rögtön a katona volt a helyén.

SPOILER
5/10
motoreger1 2011 jún. 13. - 23:41:09 5/10
(75/300)
Árulja már el nekem vki, hogy a végére hova lett Sean, akinek a testében visszamászkált, ha nem robbant fel a vonattal????????????????!!!!
11messi87 2011 jún. 13. - 03:15:55
(74/300)
Figyeltem pedig nagyon, de nem értem. Fõleg a végét nem.
7/10
IIIdOMINOIII 2011 jún. 12. - 23:14:54 7/10
(73/300)
Ez egy nagyon egyedi és viszonylag friss akciófilm.

-------SPOILER-----------

Majdnem a végéig úgy éreztem, hogy az eléggé meredek téma ellenére is teljesen jól sikerült összehozni az összefüggéseket , megmagyarázni a miérteket ,DE sajnos a végét megint sikerült elrontani, mért nem lehetett vége ott , hogy Jake lesmárolja a a dögös barnát , majd a katonanõ megnyomja a nagy piros gombot és itt Jake végleg kimúl.

Az egész film alatt úgy magyarázták, hogy ez mind csak Jake fejében játszódik újra meg újra , a végére pedig valahogy átugrottunk egy párhuzamos világba ahol mindenki élt tovább békességben , szeretetben és ami a lényeg egy darabban.

-----SPOILER VÉGE--------

Nálam blockbuster ennél többet még nem kapott úgyhogy elmondható , a kategóriájában (vonatos-akció film)
igencsak érdemes darab.
Tessék szépen megbámulni ;) 10/7
kis.farkas 2011 jún. 12. - 22:07:11
(72/300)
Nekem nagyon tetszett, izgi volt, egy percre se álltam fel mellõle.
Nézzétek meg, nem egy hétköznapi klisés film 10/9
9/10
mikloss11 2011 jún. 12. - 21:59:16 9/10
(71/300)
Ritkán írok de ez a film megér pár szót. Vannak olyan témájú filmek amik a legtöbb ember számára semmit sem mondanak, csak valami kesze-kusza katyvasznak élik meg a látottakat. Hát ez is egy olyan film, és a már korábban említett Bradley Cooper, De Niro mozi is: a Csúcshatás. Elrugaszkodott témák amik bizony talán nem is olyan hihetetlenek.

...SPOILER... Ez is egy ilyen téma az itt látott filmben, a párhuzamos valóságok felfedezése . Ami engem igazán megfogott az az, hogy lényegében semmit sem tudunk arról, hogy hogyan is mûködnek, és mi lehet benne a párhuzamos dimenziókban, csak az biztos hogy léteznek, és folyamatos kapcsolatban állnak egymással. És a látottakban pont az a szép, hogy az író nem variálja túl ezt a témát, hanem könnyed kis sztorit kreál belõle. Persze számos dolog van ami nem kap választ (inkább nem sorolnám, mert van bõven), de mégis a végén van, egyfajta teltségérzése az embernek, hogy egész filmet látott. A végén pedig ott van az is, hogy a vonaton írt emailt megkapja reggel Goodwin, ami természetesen már egy másik valóság ahol ugyanúgy tud segíteni az ottani Stevenek. És ez mehet a végtelenségig, hisz végtelen sok dimenzió létezik, de vajon tudatába akarunk e kerülni? Valamint tetszik a végén az a megjegyzés is, hogy 8 percnyi kontrollálható tér-idõ koontinumba való behatolási lehetõséget akart teremteni a tudós, viszont a srác látta át a saját tapasztalatán keresztül, hogy ez kicsit másképp alakult. És ez az amit talán sosem tud meg a tudós, mert csak elméletben tapasztal.
...SPOILER...

Szerintem érdemes megnézni, mert izgalmas és nincs teletûzdelve klisékkel, még ha fel is lehet benne fedezni egy két korábban látott dolgot. Aki pedig még fogékony is a téma iránt, az biztosan talált magának 90 perc(.....). 9/10
Zizu82 2011 jún. 12. - 20:56:23 Előzmény Belthar
(70/300)
Én nagyon vártam, hogy a Hold rendezõje mivel jön ki legközelebb és nem csalódtam. Akik a miért? hogyan? stb. kérdéseken pörögnek, azt ajánlom, hogy csak dõljenek hátra a székben erre a 1,5 órára és élvezzék a filmet, mert szerintem igenis lehet. 8/10
9/10
Belthar 2011 jún. 12. - 16:02:46 9/10
(69/300)
Szerintem jó film, nagyon elgondolkodtató. 9/10
esernyo 2011 jún. 12. - 00:01:23 Előzmény Heisenberg
(68/300)
SPOLIER LEHET

Vicces, a többiek se értik, csak ismételik amit a filmeben hallottak, mint egy papagáj. Azért csak 8 percre lehet visszaküldeni valakit, mert...

képzeld el, hogy az a tudós forma épít egy gépet, ami egy adott területen képes rögzíteni az emberi agy kisugárzását, kvázi gondolatot olvasni. Várják hogy mikor vethetnék be, ekkor jön ez a vonatrobbanás, ráirányítják a gépet arra a helyre, ami rögzíti azt amit az egyébként már szétégett agysejtek sugároznak. Az utolsó 8 perce eseményeit, amik még a rövidtávú memóriájukban van. A gép lemodellezi, és ezzel egy párhuzamos világot teremt, amibe félbekaszabolt halott katonák is becsatlakozhatnak, mint Neo. Szerintem jó volt, féltem hogy így értelmetlen a film, de a végével meg lett mentve a 90 percem. :)

LEHET HOGY SPOILER VOLT
2/10
M.Zs.F 2011 jún. 11. - 20:20:13 2/10
(67/300)
Na az ilyen filmeknél szoktam azt gondolni, hogy azért csinálták, hogy nehogy esetleg üresjárat legyen a mozikban. Inkább meg se csinálták volna. Maga az alapsztori nem lenne rossz, de nekem nagyon gagyi meg semmilyen a kivitelezése. Amikor bejött a Túl a barátságon, és megjelent benne ez a Jake Gyllenhall akkor azt hittem hogy nagy kedvenc lesz, de folyamatosan rombolja nálam az imázsát. A Jóravaló feleségben még nem volt rossz, aztán jött a Perzsia Hercege, s már az sem nyerte el a tetszésemet, ez meg egyenesen............áááááááá. Nálam ez tök ugyanaz a kategória, mint a.............basszus nem jut eszembe a neve, de most megy az is a mozikban, és Bradley Cooper és Robert De Niro játssza benne a fõszerepet.

10/2
9/10
Heisenberg 2011 jún. 05. - 12:20:46 9/10 Előzmény Heisenberg
(66/300)
Elolvastam újra a megkritizált hozzászólásomat és tényleg nagyon jó hozzászólás lett, több érdekességre is felhívtam a figyelmet és több érdekes kérdést is felvetettem.
9/10
Heisenberg 2011 jún. 05. - 12:17:26 9/10 Előzmény timine
(65/300)
Figyeltem, mert elég izgalmas volt, lehet hogy párszor elbambultam, de a film koncepcióját megértettem, ezért is tudtam tovább gondolni a filmben történteket.
9/10
Heisenberg 2011 jún. 05. - 12:15:25 9/10 Előzmény Thomasfrank8
(64/300)
"A másik, szó sincs teleportálásról, sem idõutazásról, igaz pedzegetik a témát rendesen. Inkább a párhuzamos világ szerepel a filmben, ezért nyilván nem tudják megváltoztatni az idõt:)"

Oké nem kötözködni akarok, de a tudatát teleportálták egy másik ember testébe-így értettem.
Egy párhuzamos világ múltjába utazott, elutazhatott volna a középkorba is ha egy középkori ember agyába teleportálják.- tehát bizonyos szinten idõutazott, egy olyan párhuzamos világba amelynek a múltja megegyezik a mi világunk múltjával, azonban nem tudja befolyásolni a mi jövõnket, jelenünket mert az egy másik párhuzamos világ.

És tényleg beleteleportálhatták volna a saját halála elõtti testébe is és így a saját testében is- elkerülhette volna a balesetet és így tovább élhetett volna ,igaz egy másik párhuzamos világban.
9/10
Heisenberg 2011 jún. 05. - 12:06:02 9/10 Előzmény Thomasfrank8
(63/300)
Oké az agy 8 percig mûködõképes a halál után. A lágytojás meg 5 perc alatt fõ meg kellemesre. De ez nem magyarázza hogy miért nem küldték vissza mondjuk 30 percre, miért nem küldték vissza egy másik ember testébe stb.
9/10
Heisenberg 2011 jún. 05. - 12:02:15 9/10 Előzmény timine
(62/300)
Inkább csak én is fantázia dúsan írtam a kommentemet mint ahogy a film készítõi is eleresztették a fantáziájukat.
De azok a kérdések tényleg jók amiket feltettem.
10/10
Thomasfrank8 2011 jún. 03. - 10:06:54 10/10
(61/300)
Ha jobban figyeltél volna, tudhatnád, azért csak 8 perce van, mert az agy a halál után kb 8 percig még mûködõképes. Nem én találtam ki, a filmben elhangzik... A másik, szó sincs teleportálásról, sem idõutazásról, igaz pedzegetik a témát rendesen. Inkább a párhuzamos világ szerepel a filmben, ezért nyilván nem tudják megváltoztatni az idõt:)