Téma: Friderikusz

breeder 2015 febr. 07. - 20:30:18
(12/52)
Friderikusz 2015-ös február 5.-i "az agykutatás témakörével foglalkozó" mûsora nagyon tetszett! :)
Érdekes és szórakoztató volt, tele értékes gondolattal! Úgyhogy remélem lesz folytatása, mert már nagyon várom! =)

Friderikusz - 2015.02.05.
http://www.atv.hu/videok/video-20150205-friderikusz-2015-02-05
breeder 2015 jan. 29. - 22:21:57
(11/52)
Jó volt ez a világsajtós mai kiadás (Aczél Endre és Zentai Péter vendégszereplésével).
breeder 2015 jan. 28. - 21:48:10
(10/52)
Na ez érdekes lesz!
Hankiss Elemér elmondja véleményét a nagy nyilvánosság elõtt, hogy anno miért kellett távoznia a Magyar Televízió elnöki székébõl! :)
offtopic
tortura 2015 jan. 15. - 16:11:14
(9/52)
Nocsak, milyen jól elbeszélgetsz magaddal.
pneklara 2015 jan. 08. - 11:51:09
(8/52)
Bírom én ezt a Fridit, mert õszintén tesz fel a cigánykérdésrõl a cigány vezetõknek õszinte és lényegbevágó kérdéseket, pedig tudja, hogy ezekre õszinte, tárgyilagos válaszokat soha az életben nem fog kapni.
Pedig a helyzet kezd érni a lavina kialakulására, elég csak egyetlen kis kõ, ami elszabadítja az erõt.Ahogy mondta a társadalomkutató, itt még nem volt szegénylázadás.
Az egyik beszélgetõ partner a mindenkori kormányokat tette felelõssé, hogy nem áldoztak több pénzt a helyzet megoldására, vagy nem oda jutottak a pénzek, ahova szánták. Eszembe jutott Arany János A tudós macskája vers.
Jaj, uram!Hát a sok éhség! Kétszereznénk csak a tartást, mindjárt lábra kapna!...
Az napságtól itce tej járt, kapott egész zsemlét, a tudós csak lesi, várja, hogy ha neki telnék...
De a macska nem üdült fel...
-Mi tagadás, mond a szolga, a cicus nem vétett, én evém meg õhelyette reggel az ebédet...
Mondtam, menjen egérfogni.....
Valahogy így maradt meg gyerekkoromból az emlékezetemben,elnézést a pontatlanságokért! S ennyit a még több pénzrõl.
Az utolsó percekben jó helyen kapisgáltak a beszélgetõk,hogy a saját hajuknál fogva nem tudják kihúzni magukat a kétségbeejtõ helyzetükbõl. Hát, pedig ehhez közös akarat is kell.Segíts magadon, Isten is megsegít!Talán a következõ adás megmutatja, van-e az önsegítésnek reális lehetõsége.
pneklara 2014 nov. 05. - 07:45:24 Előzmény pneklara
(7/52)
Sejtettem én, hogy a mostani társadalom nem érett még arra, hogy errõl a kérdésrõl õszintén, tárgyilagosan lehessen beszélni. A mûsorba hívott szakértõk, vitapartnerek tele vannak érzelmi sérelmekkel, vagy elvakult politikai beállítottsággal.Friderikusz próbálja ugyan tárgyilagos szintre terelni a polemizálást, de nem sikerül.
Viszont jókat mosolyogtam a cigány értelmiségi meghívott kérdésein: ha a falopás "cigány bûnözés", akkor hogy nevezzük meg nagy általánosságban a nagy, kiemelkedõen magas érték elsikkasztását? Magyar bûnözésnek egyszerûen?
Vagy miért lop fát a cigány, mert cigány, vagy azért, mert fázik?
Hát ilyen síkon el lehet még vagy 50-80 éven át kerekasztalozni, aztán már nem lesz kérdés, hogy kifutott a kézbõl a dolgok irányítása. Úgy hozta a helyzet, hogy mostanában egymás után néztem meg cigányok életét bemutató, taglaló játékfilmeket. Fridi is jobban járna, ha behívna a kerekasztalához politológusok, szociológusok helyett egy tucat egyszerû, nem politizáló, különbözõ korosztályú cigány embert,megrokkant öreget, börtönöket megjárt középkorúakat,sihedereket,14 évesen szült kislányanyákat, s nekik tenne fel átgondolt kérdéseket. Válaszaikkal többre menne, közelebb vinné a valósághoz, mint pl a tegnapi maszatolás.
10/10
stenimore 2014 okt. 16. - 22:18:32 10/10 Előzmény URI
(6/52)
Engem meg pont Kálmán O. modorossága zavar egyre inkább,Friderikuszt zseninek tartom szakmailag,az utolsó Tvs nagy bölény, lényegretörõ végig fentartja az érdeklõdést és egyáltalán nem magamutogató.
pneklara 2014 okt. 09. - 19:00:00
(5/52)
Nagy fába vágta a fejszét ezzel a cigánykérdéssel. /Õ végig kimondta a megnevezést, nem köntörfalazott, hogy roma, így én is így írom./

Nehéz úgy tárgyilagos, komoly mûsort csinálni, ha örökké kerülgetni kell az igazságot a tabuk miatt. Pedig legalább az ilyen embereknek nem lehet a szemére hányni 50 év múlva, hogy nem szóltak, már nem lehet
ezt a kérdést a szõnyeg alá söpörni, ahogy eddig könnyelmûen tették.De gondolom, a vendégei jönnek megint a történelmi múltjuk bemutatásával, az iskoláztatás fontosságának szajkózásával - ami egyébként igaz, csak a hogyant senki nem tudja bemutatni, felvázolni. Csak tervek vannak, de a gyakorlatba belefárad mindenki /pl Ritók Nóra/
Az utolsó helyzetelemzõ felmérés évtizedes. Meg nem is szabad a statisztikában feltüntetni, hogy valaki cigány. Márpedig egy igaz, tárgyilagos helyzetelemzés minden kutatásnak,intézkedésnek az alapja, kiindulópontja.
Megnézem a 3 hetenként adásba kerülõ beszélgetéseket, de sok reményt nem fûzök hozzájuk.
URI 2014 okt. 04. - 11:34:19
(4/52)
Sajnos egyre kevesebb mûsor nézhetõ ATV interneten szerzõi jogok miatt, de ezek közül a legesleg utolsó a Friderikusz, amit megnéznék, a hapsi ugyanis totál nárcista, szemben pld. Kálmán Olgával, akiben érzem az õszinte segítõ szándékot.Ez nagyon zavaró, szerintem a mûsor csak ürügy számára, hogy mutogassa magát...
fél X 2014 szept. 17. - 23:03:44
(3/52)
ma egy virológus professzor volt a második vendég. Fridi újra és újra "szegény afrikaiakat magára hagyta a világ" szintû hozzászólást tett, mire az idõs afrikában is hoszabb ideig dolgozó orvos kétszer is hangsúlyozta, az ott egy egészen más, kemény világ. Fridi nem értette.
tortura 2013 okt. 10. - 14:57:15
(2/52)
Talán nem is baj. Legalább meglesz az egyensúly, vagy legalábbis közelítünk afelé.
A mûsor egyébként nem rossz, az a néhány adás, amit láttam, nekem tetszett (már ha érdekelt a téma, persze). Én szeretem az ilyen puritán beszélgetõs mûsorokat, mindenféle csinnadratta, show nélkül (ahol pont a lényeg veszik el). Csak a mûsorsáv, ahova tették, azzal nem vagyok kisegítve. Késõn kezdõdik, 11-kor végzõdik. Nem túl szerencsés hétköznap. Pedig én nem is kelek korán, mégis késõinek érzem.
10/10
J 2013 okt. 10. - 10:26:13 10/10
(1/52)
Ez a Friderikusz összehasonlíthatatlanul jobb a limonádé Fridinél.