Téma: Frost/Nixon

8/10
tyrichie 2010 nov. 22. - 03:47:38 8/10
(27/47)
Remek politikai film és Frank Langella is nagyot alakít.
1/10
Rahar 2010 márc. 25. - 00:11:56 1/10
(26/47)
Nekem nem tetszik a film, unalmas, vontatott és kiszámítható. A színészek játéka lehetséges, hogy nagyon jó, de maga a történet érdektelen, én csak akaraterõvel voltam képes végignézni. Ezért 10 pontból 1 pontra értékeltem.
dekapetra 2010 febr. 09. - 14:58:08
(25/47)
Remek film volt!
Jól felépítve érdekesen ábrázolva a párbajt kettejük között.
Kevin Bacon is rendben volt az intelligens testõr szerepében.
Nálam ez egy 8/10
9/10
beo71 2010 jan. 25. - 15:23:00 9/10
(24/47)
Bepillantás a politika világába.A profin elkészített film legnagyobb erõssége,hogy pont ezt a távoli,bonyolult,mocskos,ijesztõ,durva világot hozza közel és emberközpontúvá teszi,mindezt folyamatos feszültséggel.9/10.
Hibátlan színészi teljesítmények a legkisebb szerepekben is illetve egy zseniális alakítás:Frank Langella elõadásában.
10/10
Lyl 2009 dec. 17. - 09:01:58 10/10
(23/47)
Nem találtam lassúnak a filmet. Ahhoz, hogy alaposan elõ legyen készítve a két ember "csatája", szerintem szükség volt erre, így pöröghetett föl a film, és így tudott odaszegezni a székbe.
Langella fantasztikus, olyan ereje van a vásznon, hogy az amúgy szintén kiváló M. Sheen eléggé elhalványul mellette. Pedig õ is nagyon jó volt.
10/10.
susmuruss 2009 dec. 16. - 21:35:29
(22/47)
fantasztikus jo volt, bar nem voltam tisztaban az ugy reszleteivel, utolag potoltam az elmaradasomat. Gondolom ezzel nem voltam egyedul.
10/9
10/10
tommogoul 2009 aug. 04. - 22:48:00 10/10
(21/47)
Nagyon jó film. Tõlem 10-est kapott. A Nixon-t alakító Frank Langella simán megérdemelte volna az Oscar-t. Tökéletes színészi teljesítményt nyújt a filmben.
8/10
stomachh 2009 júl. 04. - 15:17:09 8/10
(20/47)
Nagyon jó dráma, nekem lassú volt, de Frank Langella az elnök szerepében kiválót alakított, így ellensúlyozta ezt a "hibát".
Nálam 8/10.
9/10
Jankó7 2009 jún. 14. - 02:13:20 9/10
(19/47)
Szerintem nagyon jó film volt, mint az összes olyan többi film számomra, ami az életben is megtörtént cselekmény alapján készült.
10/10
kasoko koscivaka 2009 máj. 24. - 17:08:39 10/10
(18/47)
SPOILER
Egyik rosszul sikerült interjú után, amikor Frost ünnepelni hívja a társait, egyikük rárivall : "Mit akarsz ünnepelni, hogy mindannyian a Burger Kingbe megyünk dolgozni?". Õ pedig fejét lehorgasztva válaszol: "Nem, a születésnapomat. És a barátaimmal szerettem volna lenni". Aztán elporoszkál.

Bevallom ennél a jelenetnél elszorult a torkom. Nagyon jó film.
SPOILER
8/10
zee944 2009 máj. 06. - 10:01:11 8/10
(17/47)
Nagyon jók voltak a karakterrajzok, talán rosszul fogalmaztam. Cseppet sem elhanyagolandó, csak azt tartom szomorúnak, hogy hosszú idõ után, amikor végre jön egy ilyen film, amiben jók, az véletlenül pont valós személyekrõl van mintázva.
10/10
Kopigaga 2009 ápr. 07. - 15:16:42 10/10
(16/47)
Zseniális a film, a rendezés, a színészek... az egész!

Nagyon lekötött a párbaja a két szereplõnek!

10/10!!!!
8/10
zee944 2009 márc. 17. - 13:42:11 8/10 Előzmény sipka
(15/47)
Hát persze, hogy egy ilyen filmnél alig van hozzászólás. Erre akár fogadtam is volna.

Még egy jó film tavalyról. Nixon szerepében Frank Langella nagyszerû - ezt hívom színészi játéknak, nem azt, amiket mostanság az Akadémia - meg a kultúrsznobok - annak titulálnak. A Frostot alakító Michael Sheen is remek. Mindketten szinte már a megjelenésükkel kitöltik a megformált személyiséget, és szokatlanul gyorsan érezni kezdjük, mire számíthatunk tõlük. Annyi egyéniség nélküli karakter fordul meg manapság a filmvásznon, hogy szinte meglepõ, hogy a Frost/Nixon-ban ezzel nincs probléma. Persze, ha azt veszem, hogy valós személyekrõl van szó, az egész szót sem érdemel.

A sztori tisztességesen megírt, jól felépített, van benne feszültség, de azért extremitást ne várjon senki. Valóságszagú, mégis filmszerû, pont így jó. És a legjobb, hogy igaz, tehát tényleg ér valamit.

Az egyetlen ellenérzésem a produkcióval kapcsolatban, hogy Frostról egészen kedvezõ képet fest. Nem erõltetten, csak úgy természetesen. Csakhogy Frost a valóságban egy önelégült, megjátszós, gerinctelen pénzhajhász volt.

8/10
8/10
offtopic
Zempy 2009 febr. 26. - 22:11:20 8/10
(14/47)
Milyen kár, hogy nem nyert semmit ez a film :(
Ja, megvan! Ha melegek és holokausztra való utalások lettek volna benne, akkor már biztos kap díjat!
8/10
Zempy 2009 febr. 22. - 13:54:52 8/10
(13/47)
Én Langellának drukkolok. Kicsi az esély, de akkor is!
8/10
blowurmind 2009 febr. 22. - 12:19:56 8/10 Előzmény Zempy
(12/47)
épp most fejeztem be, utolsó hajrá a díjátadó elõtt, ez még hiányzott a listáról. kicsit vonakodva kezdtem hozzá, pont ezért is húztam idáig - a politikai téma miatt. furcsa mód szinte teljesen értettem mindent.
leginkább a langelláról alkotott véleményedben tudok egyetérteni veled, tényleg fantasztikus volt, ahogy azonosult a szereppel! szerintem sem fog oscart kapni, de a jelölést mindenképp megérdemli.
a vita is nagyon jól volt ábrázolva, tényleg áradt a feszültség, totál ideges voltam végig :) és a beismerés is nagyon a helyén volt.
az egész film korrektül lett összerakva, jó élmény volt.
8/10
Zempy 2009 febr. 19. - 22:00:34 8/10
(11/47)
Voltak fenntartásaim Ron Howard miatt (az Egy csodálatos elme csodálatos, de a rémes Da Vinci kódba bele sem kellett volna kezdeni), az elõzetes sem tetszett elsõre, de gyõzött a kíváncsiság, megnéztem moziban. Nem csalódtam.

Látszik a hozzászólásokból is, mennyien érdeklõdnek egy ilyen kaliberû film iránt. Szégyen. Remekül szórakoztam, sok mindent megtudtam, érdekes volt, és az egész jól meg van csinálva.
Frank Langella: lehengerlõ. Õ maga vált Nixonná, rengeteg oldalát mutatja meg a bukott elnöknek, olyan szinten válik eggyé a valós személlyel, mint pár éve Helen Mirren. Nehéz lehetett ilyen visszafogott, arcjátékkal kifejezett játékot összehozni, de sikerült, plusz a hangja is baromi jó :)

A többi szereplõ is oké, a beszólások és a politika világára jellemzõ szarkazmus is remekül lett megírva. Itt-ott erõlködõ vígjátékokat megszégyenítõ módon, én sokat nevettem. Máskor meg izgultam, és feszülten bámultam. Nagyszerûek az interjúk, árad belõlük a feszültség, a párbaj. Nixon elnök összeomlása és beismerõ vallomása sem lett elszúrva, bár én látványosabb és hosszabb agóniát vártam, de sebaj. Az éjszakai telefon is szuper.

Írásomból kitûnik, hogy igen pozitív véleménnyel vagyok errõl a filmrõl. Bár nincs már sok esély, hogy a korábbi éllovas Langella nyerje az Oscart, én neki szorítok. A filmet azoknak ajánlom, akik picit igényesebbek és érdeklõdõbbek a plázamozik átlagközönségénél. Aki szeret gondolkodni, és szórakozás mellett tanulni is valamit a történelembõl. Aki értékeli a színészi játékot és feszült sztorit robbanások és nagymellû libák helyett. Nincsenek túl sokan, de aki magára ismer, bátran tekintse meg, ígérem, megéri! :-)
funfun 2009 febr. 17. - 07:38:33
(10/47)
Tényleg nem kell mélyrehatóan ismerni a Watergate ügyet ahhoz, hogy értse az ember a filmbeli történtéseket. Jó film volt, Langella/Nixon tényleg nagyon jó volt. Sheen amúgy a Királynõben Tony Blair volt, onnan is ismerhetjük. Én csak ámultam és bámultam azon, ha leszerzõdött az exelnök az interjúra, onnantól kezdve nem rúghatja fel a megállapodást! Nincs módosítás, kibúvó, megfélemlítés (a fogszabályzók bálján a konyhai jelenetben hogy ledöbbent Kevin Bacon!!!), visszatáncolás, hecckampánynak minõsítés. Ez az a politikai kultúra, amire mi csak vágyakozunk! És ez a tényfeltáró újságírás (mégha showman csinálta is), amit mi csak filmekbõl ismerhetünk.
Engem Frost barátnõjének szerepe zavart egy kicsit, azt hittem, jelentõsége lesz annak, hogy komoly arccal többször hallgat ki véletlenül fontos telefonbeszélgetéseket, majd mosolyogva úgy tesz, mintha nem hallotta volna õket. Talán csak a "legyen egy jó nõ is a fõszereplõ mellett" szabály miatt szerepelt, de ez szerintem gyengítette a filmet.
E.Bennett 2009 febr. 09. - 21:26:22
(9/47)
Nagyon tetszett..talán még a Charlie W. háborújánál is jobban. Remek tempójú filmet sikerült készíteni, maximálisan hozza a kor hangulatát,ruhákban, díszletben, hangulatban..a két fõszereplõ egy kevésbé erõs Oscar-évben komoly eséllyel indult volna A díjért. Komolyabb történelmi ismeretek nélkül is érthetõ, követhetõ a történet, a két elme párharcát a jövõ politikusainak is lehetne tanítani..
grisly 2009 febr. 02. - 10:14:57 Előzmény sipka
(8/47)
Ez a film valahol egy médiavállalkozásról szól, ahol egy showman, mint pl: a mi médiás Balázsunkhoz hasonló ember arra vállalkozna, hogy pl: Kádár Jánossal csináljon egy mélyinterjút, ahol valamiféle beismerõ vallomást, vagy érdemi dolgokat csikarjon ki belõle. Vajon sikerül e összehoznia az inerjút, ami nem olcsó és sikerül e kicsikarnia érdemi dolgokat, vagy csak értéktelen, eladhatatlan sablon szövegeket.