Téma: Frost/Nixon

Vadrenalin 2009 febr. 02. - 10:00:56 Előzmény sipka
(7/47)
Az a Kovi hasonlóság nekem is feltûnt. :-)

Amúgy számomra is rendkívül érdekes film volt, amit az apró kis részletek tesznek igazán élvezetessé, meg az, hogy nem a politika, hanem a média mûködése került a középpontba. Ugyanakkor az Oscar tekintetében azért nekem nem jutna eszembe, mint legjobb film, de persze a kevésbé fontos kategóriákban én is jogosnak tartanám a díjazást.
sipka 2009 jan. 31. - 16:19:27
(6/47)
Eleget tettem saját kívánságomnak, és megtorpedóztam a "Frost/Nixon" elõadását.
Pont azt kaptam, amiben reménykedtem: egy izgalmas felkészülést, és az azt követõ interjúk, indulatokkal teli kommunikáció háborúját. (Direkt nem is lestem bele a Youtube-on található valódi archív felvételekbe, nehogy valamiképpen rontsam a film élvezeti értékét.)
Figyelemreméltó alkotás született, amiben a karakterek mindegyike (érdekes módon) szimpatikus. Még Nixon is! A sztori lefolyása folyamán az összes bûnét felszínre hozzák, mégsem kelt undort a verejtékezõ elnök. Frank Langella pompásan alakította a hatalomtól ittas vezetõt, aki népszerûségének hanyatlásával egyetemben vált törékeny elméjû szerencsétlenné. A többi színészt is méltathatnám, de egyértelmû hogy Franké a dicsõség, amelyre a legjobb példa az éjszakai telefonos jelenet. Emlékezetes alakítás!
S ami még elismerésre méltónak tartok a történet egészére nézve, az a humor. Még Nixon is poénos! Persze nem a "fetrengve röhögök a kárpiton" típusú öröm-megnyilvánulást kell elképzelni, hanem apró kuncogások tömegét, ami váratlanul hat egy komolynak tünnõ drámában.
Szerintem izgalmasan volt felépítve az egész cselekmény, ami bár nem nélkülözte az ismeretlen neveket, mégis érthetõ. A hangulat és a környezet hasonlóságot mutat ugyan a "Zodiákus"-sal, de azzal ellentétben egyáltalán nem éreztem vontatottnak, vagy (s ez most nem az én véleményem) netalántán unalmasnak.
Szívesen ajánlanám a filmet bárkinek, de sajnos kizártnak tartom, hogy másnak is ugyanannyira beválik, mint nálam. Hisz ez nyilvánvalóan nem egy látványfilm, hanem verbális társalgás rengetege, ami nem szokott népszerû lenni a szórakozni vágyó közönség köreiben.
Nekem igazán tetszett, és szurkolok neki, hogy legalább egy díjat elvigyen az Oscar gálán :P

UI: Tényleg! Valaki tudja, hogy miért került be "Kovi" Nixon stábjába? XD
5/10
balak12 2009 jan. 29. - 12:39:46 5/10
(5/47)
Kisse vontatott a film, az unalmas szot nem hasznalnam, de az allitolagos feszultseg sem jott at nagyon. Nem ajanlom, kiveve ha valaki erdeklodik az amerikai tortenelem irant.
sipka 2009 jan. 28. - 20:44:17
(4/47)
Én valamilyen oknál fogva erre a filmre vagyok a legkíváncsibb az Oscarra esélyes mûremekek közül.
A film iránti lelkesedésem több tényezõbõl tevõdik össze, amik nem is igazán hangzanak normális érveknek, de szerintem a szimpátia érzete nem is igazán behatárolható, egy-egy film esetében. Az csak úgy jön... :P
Amikor elém tárult a Frost/Nixon elõzetese, rögtön tudatosult bennem, hogy ez nem azaz átlagos száraz politikai dumálgatás amitõl kómába esik a nézõ, hanem egy érdekfeszítõ elme harc, amely ugyan megtörtént esemény alapján készült, de mégsem kiszámítható. S meglepödve konstatáltam, hogy a humort sem felejtették ki, ami még fogyaszthatóbbá teszi a mûvet, a témától idegenkedõ közönségnek :)
A film fõszereplõi pedig telitalálatnak bizonyultak, hiszen nemcsak hogy kísérteties hasonlóságot vélek felfedezni az eredeti személyekhez viszonyítva, hanem még a játékuk is hiteles, meggyõzõ.
Mondjuk az vicces volt amikor megpillantottam Michael Sheen-t, és egész egyszerûen nem tudtam hova tenni, annyira ismerõs volt a feje. Tehát leültem egy farönkre és csak gondolkoztam, gondolkoztam, gondolkoztam..(közben ettem egy kis mézet is)..és gondolkoztam. Majd beugrott: az Underworldben Õ volt Lucian, a fõ-vérfarkas!!! Alig ismertem rá, de végül sikerült :)
Frank Langellát is szóbahozva: k#rva jó hangja van. :DD Olyan mély és erõteljes :)
Szóval én eme film mellé teszem le a voksomat (látatlanba), és már alig várom hogy megnézzem :)
Redfield 2009 jan. 27. - 08:43:40
(3/47)
Bár nem várok túl sokat, fõleg, hogy erõsen politikai filmrõl van szó, de érdekel, megnézem majd.
mpy 2009 jan. 08. - 15:32:46
(2/47)
Döbbenetes hogy mibõl képesek filmet csinálni Amerikában. Aki nem ismeri kitéve-betéve a Watergate ügyet a résztvevõk neveivel, meg amúgy Nixon elnökösködését, csak kapkodja a fejét.
blackman 2008 nov. 02. - 12:17:58
(1/47)
"Az idei évben ez már a második film, ami egy amerikai elnököt vesz célkeresztbe, az elsõ áldozat Bush (W). A rendezõ a kétszeres Oscar díjas Ron Howard (Egy csodálatos elme), a forgatókönyv pedig Peter Morgan (A másik Boleyn lány, Az utolsó Skót király, A királynõ) szüleménye.
A film David Frost 1977-es - a Watergate botrány lezárása után 3 évvel készült, - nagy visszhangot kavart Nixonnal készített televíziós interjújának eddig nem ismert aspektusait készül bemutatni, Frank Langella-val és Michael Sheen-nel a fõszerepekben."

http://www.frostnixon.net/