Téma: Fûrész 3D

bmajacska 2010 nov. 04. - 13:14:35
(148/268)
Tegnap este néztem meg. Szemüveggel mentem, nem zavart a 3D-s szemüveg és a felirat sem, mert nem is volt benne sok.
Érdekes volt, nem tudom még belõni, hogy mennyire tetszett. A 4. v 5. részen tudom, hogy elaludtam, de ez végig pörgõs volt. Kicsit sok volt benne a vér, de a cselekmény is. Voltak kiszámítható dolgok, de voltak csavarok benne. Van még benne számomra nyitott kapu, meg kell néznem újra majd :)
Amúgy sokan nem fogják fel, hogy a 3D-nek nem az a lényege, hogy az arcodba jön az egész film, hanem, hogy már nem síkban van, hanem kiemelkedik.
Aki azt akarja, hogy látványosabb legyen, az nézzen IMAX-et, ott erõsebb a hatás.
6/10
manzanilla 2010 nov. 03. - 22:00:22 6/10
(147/268)
a felirat nem volt zavaró, mert alig beszéltek, fõleg csak olyat, hogy "SEGÍTS!!!" :)
6/10
manzanilla 2010 nov. 03. - 21:59:19 6/10
(146/268)
+minden korábbi rész a végén valami óriásit csattant (fõleg az elsõ)...és itt nem is nagyon emlékszem a végére....háát olyan semmilyen
6/10
manzanilla 2010 nov. 03. - 21:57:54 6/10
(145/268)
Most értünk haza a moziból..(SPOILER) nekem is az nem tetszett, hogy mindenki meghal ÉS MIÉRT?pont olyan dolgokért, amit Jigsaw elítélt: pl. bosszú (Jill halála). Férjem szerint nagyon rossz volt...értelmetlen...tényleg túl sok öldöklés volt benne, még korábban többet beszélgettek.....hmmm az biztos, hogy kell még valami lezárás
8/10
pillangókisasszony 2010 nov. 03. - 21:44:41 8/10
(144/268)
***Spoilert is tartalmazhat***(szóval ha még nem, láttad,inkább ne olvasd el:))
Jó volt nagyon,mondjuk személy szerint nagy Fûrész rajongó vagyok!Megint jók voltak a szereplõk,csavaros volt,látványos.Ami talán nem tetszett benne hogy most télleg minden egyes ember meghalt.És sok volt az értelmetlen halál(Hoffmann kisakciója az õrsön).A többi részben igazán érdekes dolgok miatt kerültek a csapdákba és haltak meg,míg itt pl megcsalásért.Jigsaw-n kívûl "egyik gyilkos" sem azért ölt hogy segítsen.Amanda olyan csapdákat csinált amikbõl nem lehetett élve kijönni,Hoffmann meg csak ölt és szevasz.
Nagyon meglepett az elsõ részbõl visszatérõ figura,elõször alig ismertem fel,a sántasága segített,de egyébként teljesen másként viselt frizura,meg vagy plusz 20 kiló hihi :DNem értem amúgy Õ mért segített Jigsawnak mivel miatta vágta le a lábát...ez kiderült?Csak nem figyeltem volna?Egyszerûen csak beszállt és kész?
Amúgy szerintem nincsen lezárva.Mármint ha folytatni szeretnék,akkor könnyedén tudják.Vegyük csak hogy 3 férfi kapta el Hoffmann-t,ebbõl csak 1nek az arcát láttuk,akár õk is,akár a Dr. is folytathatja a gyilkolászást,vagy Hoffmann nyomozó is,hiszen meghalni nem láttuk,csak bezárni ;)
Mindegy,kiváncsian várom :)))
remélem nem hagytam ki semmit amit akartam :D
10/9
9/10
King Diamond 2010 nov. 03. - 21:10:33 9/10
(143/268)
SPOILER IS LEHET BENNE!!
Reménykedtem benne, hogy (ha már más miatt nem, legalább) a 3D miatt csak fogják adni a következõ Fûrész részt Debrecenben is. Emlékszem, hogy talán az elsõ két rész még ment a mozikban itt is, viszont utána hanyagolták, pedig ezek közül egytõl-egyig mind a 7-et le kellett volna adniuk. Ugyanis így az igazi, moziban nézve. Hiába a nagyképernyõs monitor, nem volt olyan élvezhetõ a 4-5-6. Olyan szinten volt brutális, kemény a film, teljes mértékben azt kaptam, amit vártam, az elõzõ 6 rész alapján. Remek kivégzések, izgulós jelenetek, jó zene, és persze egy-két (vagy több) csavar a történetben, illetve szereplõkben. A cselekmény leginkább a harmadik részhez hasonlít, ami az egyik kedvencem. Hoffman most is remek volt, Dr. Gordon visszatérése kicsit meglepett, Cary Elwesen jól meglátszik a kor, pedig csak 6 év telt el az elsõ rész óta. Az egyedüli dolog, ami nem feltétlen tetszett, az talán a régebbrõl nem megismert túlélõk voltak, akik már túléltek egy-egy csapdát. Legalábbis nekem nem tûnt ismerõsnek egyikõjük sem.
Olvastam, hogy elvileg ez az utolsó rész..hát majd meglátjuk. Én még elnézném egy pár rész erejéig.
Lehet, hogy kicsit durva lenne a max. pontszám, meg aztán nem mondanám, hogy jobb volt, mint az elsõ 3, vagy a 6, így erre is 9/10-et adok.
10/10
kazsagx 2010 nov. 03. - 19:02:54 10/10
(142/268)
Szerintem nagyon jó volt ,szerintem érdemes pénzt adni rá ! Nagyobb élmény mint otthon gagyi minõségben megnézni !!!! 10/10 :)
10/10
RixosWalerius 2010 nov. 03. - 16:55:21 10/10 Előzmény atro
(141/268)
Érdemes rá pénzt kiadni! De elõtte szerintem azért nézd meg a hatot, mert így ködös lehet :)
10/10
csab88 2010 nov. 03. - 16:09:57 10/10
(140/268)
Ma este fogom megnézni, csak azt mondjátok meg -aki már látta- hogy tényleg feliratosan adják e, 3D mellett. Mire számítsak? Azért kérdezem, mert én hátulról nem biztos, hogy tökéletesen látom a szöveget:$
Loller 2010 nov. 03. - 15:34:54 Előzmény atro
(139/268)
Most láttam. Az a véleményem, ami eddig is. Az elsõ 3 rész (inkább az elsõ 2) ütött. A többi az én szememben semmit nem ér. Unalmas öldöklés csapdákba bújtatva. Az elsõ 2 részben még érdekes volt a történet. A többi csak futószalagon kidobott "mûremek" volt... Ahogy a 7. rész is. A negyedik óta már nem is nézem. Ezt csak a 3D miatt néztem meg. Belátom hiba volt. :)
atro 2010 nov. 03. - 09:37:21
(138/268)
Látom, van aki még hozzám hasonlóan ítéli meg a Fûrész-filmeket.
atro 2010 nov. 03. - 09:35:52
(137/268)
Vajon érdemes megnézni a moziban? Csak futólag olvastam bele a kommentekbe, de többen írják, hogy eléggé brutális ez a film. Engem az érdekelne, hogy a történet elég jó-e, ahhoz, hogy érdemes legyen pénzt áldozni rá? Mert az, hogy véres, látványos effekteket tudnak varázsolni a számítástechnikának köszönhetõen az nekem még nem elég. És õszintén szólva, nekem a 3. résztõl már egyre laposabb és erõltetettebbnek tûnt a film. A hat évvel ezelõtti elsõ rész volt a legjobb (persze akkor még teljesen újdonság volt ez az egész mûfaj - mármint az a fajta feeling, amit a Fûrész akkor hozott magával). A második, és harmadik rész is nézhetõ volt még, de az utána következõk már szerintem eléggé erõltetettek voltak - ez persze csak az én szubjektív véleményem. A 6. részt még nem láttam.
10/10
balintbence 2010 nov. 02. - 22:33:00 10/10
(136/268)
A film valójában jó is volt meg rossz is.

A jó az volt benne, hogy ugyanúgy tartotta azt az élményt, hogy a végén el tudtam rajta gondolkodni, mint az összes fûrészen.
A végén mindig van valami, ami senkit nem hagy nyugodni:"egész végig õ csinálta???" stb.

A rossz az volt benne, hogy a 3d egyszerûen 0 volt.Semmi.
"SPOILER"
Akkor amikor rárakták Jill Tuckra a halálmaszkot és becsattant, na akkor fröccsent egy kis vér, meg amikor Gordon eldobta a fûrészt.
"SPOILER OFF"


Szerintem fûrész 8 nem lesz. de lehetne, és van rá esély.

Korhatárral kapcsolatban:
A Besorolás Alatt tábla még mindig maradandó, de ettõl még a jegyeladóknak KÖTELESSÉGÜK azt csinálni amit a góré mond.
Érthetõbben:
Ha a fõnök azt gondolja ABBAN A MOZIBAN hogy ez hiába van besorolás alatt, mégis nagyon durva, akkor nyugodtan mondhatja hogy 18 éven aluliaknak NE.
Ezt nekik be kell tartaniuk mert a munkájukat kockáztatják.


Szerintem a filmbe elég sok minden kiderült.
Hoffmant nagyon bírtam, nagyon jól alakított, pont a szerepéhez illõ arcra van.

A végén az öldöklések tuti, hogy csak viccnek szánták, vagy a 2. megoldás, lehet hogy ennyire felkészült Hoffman, hiszen õ JIGSAW CSICSKÁJA ^^
A film alapjába jó 10/9
10/10
RixosWalerius 2010 nov. 02. - 20:42:31 10/10
(135/268)
Hihetetlen jó a film! Szerintem nem lesz folytatása, de a sikerre való tekintettel reménykedek benne. Vannak még elvarratlan szálak, pl SPOLIER:
a két maszkos Gordon mellett... Illetve én nem láttam "a bezárt Õ"-t meghalni, tehát ott se lehet tudni még, hogy mi lesz.
SPOILER OFF:
Igen durva film, engem 16 évesen szó nélkül beengedtek a Westendben, a Mammutból pedig elküldtek, mert nem volt személyim... Pénteken azonban egy jó arc jegyszedõ beengedte öt haveromat, tehát ott is van esély a bejutásra, de kevesebb. TEHÁT MINDEN 18 év alattinak IRÁNY A WESTEND.
A teremben nem volt szabad hely, és mindenki kussolt egész film alatt, ami sokat elárul...:)
10/10
viki81 2010 nov. 02. - 20:11:27
(134/268)
hát elég borzasztó volt 3D-ben. Tiszta gusztustalan!!!!
1/10
toshiba321 2010 nov. 02. - 18:25:37 1/10
(133/268)
beteges 10/1
Mr. D 2010 nov. 02. - 18:13:19
(132/268)
Csak feliratosan.
ba0805 2010 nov. 02. - 15:08:19
(131/268)
na igen erre írtam elsõnek hogy a beültetett fogat szerintem ki se tudja húzni, titánból van és beépül a csonthártyába, és amit kihúzott azon látszott hogy "élõ" saját fogak voltak, normál foggyökérrel, szóval ez mindenesetre érdekes...
offtopic
Charles Foster Kane 2010 nov. 02. - 14:55:05
(130/268)
http://www.pheidias.hu/index.php?lang=hu&source=fogbeultetes

Íme egy cikk a fogbeültetésrõl (magyarul), de a lényeg, hogy látszik, hogy gyakorlatilag bele csavarozzák a fogat az ínybe. Így valóban kicserélhette, belevéshette, miközben járhatott is ennyi vérrel. Egyedül az a probléma, hogy semmi fémes nem látszott, emlékeim szerint...
ba0805 2010 nov. 02. - 14:53:52
(129/268)
ja, mondjuk erre meg én nem emlékszem, hogy mondták volna hogy kicserélték a fogait, de lehet így volt...