Téma: Fûrész VI.

4/10
csibu 2009 nov. 26. - 19:24:06 4/10
(124/244)
Valóban van egy félreérthetõ része a mondatomnak. Valóban mindig van utolsó rész, jelen pillanatban a 6. az. De ha nem poénokat keresel abban amit írtam, megérted mire gondoltam és mire utaltam: nevezetesen arra hogy van egy alap forgatókönyv, egy alapsztori. Nehogy azt hidd hogy elkészítenek egy résznyit belõle, azt leforgatják, kiadják és elkezdenek gondolkozni hogy mi is légyen a köv. részben! Ugyanis ez badarság lenne. Elõre tudják, hogy a következõ x részben mik fognak történni. Az már más kérdés hogy a rendezõn múlik mi kerül valójában bele a kiadott anyagba és az hogyan kerül tálalásra.

Hogy egy példával érzékeltessem: Egy éttermi ebédnek is van elõétele, levese, fõétele és desszertje. Lehet hogy jó az elõétel, lehet hogy még a leves is ízlik, de ha a fõételt elrontják nem fogod tovább enni és vagy kérsz egy másikat (persze az elõzõt uyganugy ki kell fizetned), vagy otthagyod az éttermet és legközelebb másikba mégy...

Szóval a mondatom amit kiemeltél azt a jelentéstartalmat hordozta magában, hogyha a következõ rész(ek) is ilyen rossz(ak) lesz(nek), amilyen ez, akkor egyre kevesebben fognak érdeklõdni iránta. Ami azt jelenti hogy kevesebb bevétele van a filmnek, ami azt jelenti hogy a szponzorok és producerek elgondolkoznak azon: megéri-e elkészíteni a következõ részt is, nyereséges lesz-e. Ha úgy látják hogy nem lesz nyereséges, akkor akármennyire is várod az elméletben utolsó 1-2 részt, bizony azt a saját agyacskádban kell kitalálnod kivel mi történt és ki kicsoda is volt tul.képp... Remélem mostmár érthetõ mit akartam mondani azzal a mondattal...
5/10
Semprini 2009 nov. 26. - 13:58:50 5/10
(123/244)
"ha így folytatják, nem fogja megérni az utolsó részt a sorozat..."

Ezt hogy tetszik érteni? Nem úgy van, hogy amelyik rész utoljára elkészül az az utolsó? Vagy eredetileg 15 (esetleg még több) részesre tervezték, amihez képest a hatodikkal valóban még szinte az "elején" tartunk? Vagy hogy is van ez? XD
Amúgy meg sztem már az is nagyon nagy szó hogy 6 elkészült és még mindig van rá nézõ, pedig én szinte csak rosszakat olvastam róla már a 3.-tól kezdve.
4/10
csibu 2009 nov. 26. - 11:18:53 4/10
(122/244)
Egyébként elgondolkoztam a filmen és az összefüggéseken - ezért is mondom azt, hogy trehányul lett elkészítve. Ugyanis maradtak nyitott szálak továbbra is - de sokkal többet ki lehetett volna hozni belõle. Szóval a problémáim, megjegyzéseim a film egyes részeihez:

SPOILER RENGETEG!

1. Eddig minden részben volt egy vagy több játékos. Õk a saját életük felett dönthettek: élnek tovább (bár érdekes élet azzal a tudattal élni hogy x ember halálát okoztad, vagy hogy mondjuk a fizikai állapotod megsínylette a dolgot) vagy meghalnak. Illetve voltak a játékosok áldozatai. Esetünkben a biztosítási cég igazgatója volt a játékos és az alkalmazottai a játékszerek. Azt még csak-csak megértem, hogy az a 6 ember akik a kérvényeket elutasították áldozatul estek. De mi köze volt az egészhez a takarítónak pl. ? Oké-oké hogy egészségtelen szervezete van meg minden, de hogy kerül a képbe??? nah mindegy, vegyük úgy hogy büntetés volt számára a halál mert nem tisztelte az életet. (De ha meghal pláne nem fogja tisztelni az életet, ráadásul nem játékos volt csak áldozat, hiszen tul.képp halálra volt ítélve.) Szóval ez elég gáz volt, de ha nagyon nagyon akarom akkor elfogadom. Az ügyvédnõ, a titkárnõ meg a srác jelenlétét hasonlóan nem láttam szükségesnek, de talán bele lehet magyarázni hogy aki az "ördögnek" dolgozik az maga is azzá válik...

2. Az emlékezéseknél volt egy rész ahol érdekes megjegyzéseket mondott egymásnak a rendõr és jigsaw a csajról aki segítette a kirakós embert. Ezt gondolom következõ részekben magyarázzák meg, de számomra csak túlbonyolítása a dolgoknak. Mindenesetre ez érdekesnek ígérkezik és érdekel is.

3. A film végén amikor a "rendõr-újkirakós" visszatér a tett színhelyére nem tudom miért kell megmutatni, hogy mi volt eredetileg, hogy hol is van. Ez úgy elvette az egész "varázsát". Az elsõ rész is pl. pont azért volt jó mert fingja nem volt senkinek hogy hol a francban van a két csákó. De pont ettõl is volt egy varázsa, hogy olyan érzésünk volt, mintha mi is be lennénk zárva! Azzal hogy külsõ szemszögbõl is folyamatosan végigkövettük az eseményeket (legalább 5 vágás volt amikor látszott hogy az üveg mögül ÉS NEM MONDJUK KAMERA MÖGÜL figyelgeti az áldozatait jigsaw utódja...) sokkal kevesebb izgalmat tartogatott a film. Állandóan ugráltunk a helyszínek között. Már épp keznedém beleélni magam hogy "fogalmamnincsholvagyokmileszvelemésmégemberekéleteismúlikrajtam" amikor vagy emlékezés történik, vagy külsõ szemszögbõl látjuk tovább a dolgokat... Pedig pont attól jó egy "horrormúvi" hogy elhiteti: akár te is lehetsz a következõ áldozata. Hát most abszolút nem éreztette, egyes vágások/képek egyszerûen komikusak voltak.

4. Egy abszolút kérdéses dolog ami biztos, hogy a következõ részt elõrevetíti: jigsaw felesége kap ugye egy dobozt amiben borítékok vannak, valamint egy nagyobb, kitömött csomag. Azt a csomagot elviszi egy helyre, a kamera még fel is veszi hogy ott volt. De semmi mást nem tudunk meg ezzel kapcsolatban. Kíváncsi leszek rá mi lesz, de ha továbbra is olyan kiszámítható marad a sorozat, amilyen ez a rész volt akkor valószínûleg egy új jigsaw fog megjelenni, mondjuk egy pszichopata akinek alapból baj van az agyával és aki folytatja a melót, hiszen azt hisszük, hogy meghal a rendõrjigsaw, de tulképp életben marad. Ebbõl következnek majd a további bonyodalmak...
Ha kitalálnak rá valami ütõs dolgot akkor örülni fogok.

5. Elõttem is írták, de ez számomra pozitív: ha így marad a sorozat a végére szentté avatják JIGSAW-t!!! De ezzel szerintem nincsen baj. Pont az ezzel a cél, hogy ne tudd eldönteni egyértelmûen kinek az oldalán állsz. Tulajdonképp te is elítéled azokat az embereket akiket játékszernek használ, de úgy gondolod nem ez lenne a megoldás, hogy gyilkolászás, öncsonkítás, stb. Ez szerintem sem megoldás, csak amolyan bosszút állok úgy hogy nem én öllek meg hanem te magadat... (De akkor a kérdés: mi lenne a megoldás? ha valaki kitalálja, az övé a béke nobel-díj) Szóval nem állsz senki pártján. De HA JÓL CSINÁLNÁK MEG A FILMET döntéskényszerben lennél és a film végén valaki oldalára állnál (lásd pl. elsõ rész. Ott már a film felénél tudod hogy kinek "szurkolsz" hogy túlélje, sõt, akár midnkét csávónak lehet "szurkolni"). De sajnos ez a döntéskényszer itt egyáltalán nem jelenik meg. Valahogy úgy álltam fel: na itt mindenki hülye volt (az 5. résznél ez mégjobban bennem volt, de ott a hülyeségük az adott pillanatra vonatkozott, itt meg a múltjukra) és senkinek nem szurkoltam. Sõt, inkább azért riménkodtam hogy minél hamarabb purcanjon ki mind...

6. Ez idegesít a legjobban és sajnos olyan érzésem van hogy erre nem is fogunk már választ kapni. Ha mégis terveznek rá választ adni, akkor azt nem értem, miért nem lehetett már ebben a részben választ adni rá, hisz 80 perc nem valami hosszú idõ, simán belefért volna még 30-40 perc... Szóval.
Van az újságíró csaj, a biztosítási igazgató tesója. Neki mi a próbája??? Nem hiszem el, hogy ne lenne próbája és csak végig kellett néznie a testvérke halálát. Az õ "cellájában" is volt egy DIE OR LIFE kapcsoló. Az minek? Õ is megölhette volna a testvérkét? kétlem... A másik cellában meg az anyuka a fiával. Na õket sem értettem. Mi rosszat tettek hogy be kellett õket zárni? Ok, hogy ítélkezzenek, de az egész úgy volt megcsinálva, mintha ez számukra is próba lenne. Ráadásul nem láttunk semmiféle ajtónyílást, miután megölték a krapekot, szóval ez sincs lezárva. És mi a fenének volt mindkét cellában olyan savval teli mûanyag cucc??? Én több dolgot is elképzelhetõnek tartottam volna. Bármelyik jobb lett volna mint ez a "semmi" ami történt.
A: az anya-fia döntéstõl függ hogy õk túlélik-e. Ha a LIFE nyer, akkor szabadok mindannyian, ha a DIE nyer akkor a fiúra ráömlik a mûanyag hülyeségbõl a sav és ott halnak meg õk is (hasonlóan azt hiszem a 3. vagy 4. részhez amikor a végén meg kellett volna bocsátani, de így meghalt ott is a csákó...).
B: sokáig azt hittük, az igazgató felesége és fia van a cellában. A túloldalon meg a húga. Döntse el kivel akarja elhagyni a terepet...
C: az elõzõ feltupírozott változata: egyik cellában a családja, másik oldalt meg nem a tesóka hanem a szeretõje aki miatt nem ment el a szülinapra... megölik-e a csávót vagy életben marad? :)
D: valami hasonló mint a BATMAN-Sötét lovag filmben volt: ott a "vigyoriképû" ugyebár egy hajón a raboknak, a másikon a polgároknak adott egy-egy bombát... Szóval azt gondoltam azért van mindkét cellában egy-egy oylan LIFE / DIE cucc a savval hogy ki önti rá a másikra vagy önmagára hamarabb...

De nem, képes volt a rendezõ egy ilyen vacak szeméttel kiszúrni a szemünk. Persze remélehtõleg ezek miatt sokkal izgibb lesz a 7. rész, de ez a 80 perc így egy vacak semmitmondó film volt. Egyébként az is elgondolkodtató hogy eddig úgy ahogy megelent mindig a fûrész. De most semmi fûrész nem volt... akkor miért saw VI a cím (jójó, tudom, de akkor is gáz.....). Nagyon vártam már ezt a részt, hatalmas csalódás volt. Ha esetleg van neked is ötleted a továbbikról, vagy véleményed fentebbi "pontjaimmal" kapcsolatban, akkor várom! :)

Ugyanúgy ahogy a 7.részt is várom, de ha így folytatják, nem fogja megérni az utolsó részt a sorozat...
4/10
csibu 2009 nov. 26. - 00:42:29 4/10
(121/244)
Hali mindenki!
Elég ritkán írok hozzászólást, de miután megnéztem a filmet nem bírtam ki, hogy ne írjak ide. Nem vagyok az a "mindenben a rosszat látom és minden film sz*r" véleményû figura, sõt! De ez a film úgy volt pocsék ahogy van. Az elsõ részt bírtam. A másodikat is. A harmadik gyomorforgató volt de izgi. A negyedikben csomó dolgot megtudtunk "a pázzli emberrõl". Az 5. is elment egynek, pont azért SPOILER AZ 5. RÉSZHEZ mert kiszabadulhatott volna mind az 5 csóka... SPOILER VÉGE. De ez?? Ez mirõl szólt? Oké, kb. 5 perc volt ami érdekeset megtudtunk kirakósunk múltjából. Itt csak egy csávó döntéseit figyelgettük végig (a harmadikban szintúgy, de ott a "körítés" miatt érdekesebb volt a dolog). A végén persze megint megvolt az a baromi nagy fordulat - amit a film 5. percétõl tud mindenki aki egy kicsit is odafigyel arra amit néz...
Hogy mi volt az a jelenet ami miatt nem mehet a hazai mozikban nem tudom. Semelyik nem volt olyan "húhanaeziszonyatosandurva" vágás hogy ne lehessen megnézni. Elvégre aki bemegy a Fûrész VI-ra szerintem alapból nem azt várja hogy rószaszín felhõcskéken ugráljanak a hõsök és megmentsék a világot... (Nagyon mellékesen jegyzem meg: azért örülök hogy nincs mozikban mert Mo-n abszolut nem figyelik hány éves aki moziba megy. Igy hiába lenne korhatár, vagy egyedül vagy a a hülye szülõkkel bemenne a kis tini aztán megnézném. Nem mondom hogy feltétlen rosszat okoz a tizenéveseknek, de jót semmiképp nem. Természetesen ha annyira megakarja nézni neten rátalál, de legalább egy kapuval kevesebb...)

Visszatérve a filmre: az eddigi legrosszabb, legunalmasabb rész volt...
Aki Fûrész rajongó az megnézheti, de inkább menjen le a kertbe és metsze meg a kis szerszámával a fákat, az többet ér...
raptor. 2009 nov. 24. - 17:15:44
(120/244)
még néhány rész, és Fûrészt szentté avatják
10/10
Endy88 2009 nov. 23. - 01:00:31 10/10
(119/244)
Igen, még talán a 3-4 élvezhetõ, meg a 6...
De az elsõ 2 a legjobb, fõleg az 1. ;)
10/10
Endy88 2009 nov. 23. - 00:42:54 10/10
(118/244)
hehe, ja.
Az mondjuk engem egy kicsit idegesít h *spoiler* össze-vissza ugrálunk az idõben... hol korábbra megyünk vissza hol elõre...
raptor. 2009 nov. 23. - 00:39:27
(117/244)
lassan egy egész Fûrész Világ kezd kirajzolódni, ahol mindenki kapcsolatban áll mindenkivel
10/10
Endy88 2009 nov. 21. - 23:10:55 10/10
(116/244)
Akkor ugyanott néztük... ;)
Sztem az 5 olyan volt mint a 2 csak kicsit gagyibb...
7/10
akos015 2009 nov. 21. - 23:06:52 7/10
(115/244)
egyetértek az elõttem szólóval sokkal jobb volt mint az 5. rész,az volt a legunalmasabb rész mind közül..
Ez pár fokkal jobb volt, de még ez sem értékeli felül az 1,2 és 3-részt!

Spoiler!
A végén megint nagy csavar, ahogy megszokhattuk, rendesen kirázott a hideg a meglepõ fordulattól!!!!!!Amúgymeg elég ½unalmas½, és néhol(a film eleje)ahol a csaj levágja a kezét, meg a férfi a hasából egy darabot, na az elég morbid, durva sztem., mintha élvezettel csinálnák..,nekem inkább paródiába illõ volt!
Spoiler véége!!

itt megnézheted a filmet,énis itt néztem meg! : http://www.yv.hu/play_a_video.html?autostartvideoplaying=true&uploadedfileidhash=13bc49787001088f3b27451ad8a1b8d9
Duccs 2009 nov. 21. - 04:33:31
(114/244)
Sziasztok! Most néztem meg a filmet és nekem eléggé bejött az 5. részhez képest ez a rész jobb szerintem.

SPOILER:

Csak azt nem értem h Hoffman miért írta meg Amandának h ölje meg Lynn-t és ugye mondta Jigsaw h Lynn fontosabb mint gondolod tehát akkor valamit tudott Hoffman Lynn-rõl ami fontos volt és amit csak Jigsaw-val csak ketten tudtak. Érdekelne h nektek mi errõl a véleményetek.
10/10
offtopic
Endy88 2009 nov. 14. - 13:28:57 10/10
(113/244)
np ;) azért van... :)
monnci 2009 nov. 14. - 13:20:02 Előzmény Endy88
(112/244)
én most nézem.:D köszi a linket.:D
10/10
offtopic
Endy88 2009 nov. 13. - 21:37:25 10/10
(111/244)
np :)

Legalább más is meg tudja nézni... :)
Elég jó minõségben...
Cullangka 2009 nov. 13. - 21:33:37
(110/244)
én sem azért mondtam:)) köszi amúgy azért^^
10/10
offtopic
Endy88 2009 nov. 13. - 21:32:38 10/10
(109/244)
ok tudom, csak gondoltam így gyorsabb stb... :)
Cullangka 2009 nov. 13. - 21:31:06
(108/244)
a netmozi.com egy olyan oldal, ahol az ilyeneket összegyüjtik:)
10/10
offtopic
Endy88 2009 nov. 13. - 20:47:22 10/10
(107/244)
Cullangka 2009 nov. 13. - 20:42:24 Előzmény Endy88
(106/244)
gondolom netmozin:) nem? ha az: én is bírom azt az oldalt:) bár nem mindig kerûlnek fel a premierek:) ha nem: bocsi xD
Cullangka 2009 nov. 13. - 20:38:28 Előzmény RixosWalerius
(105/244)
sajnos van amikor pont a 3D-vel rontják el:S mert az többnyire csak moziban jó, ha valaki otthon leszedi és csak ugy megnézi, akkor nagyon látszik, hogy a 3d-re építettek! itt pl a Véres valentin, gépen néztem, és nem volt akkora hatása, mert idegesített a folyton számítógépes dolgok felém való mozgásuk! ha jól megcsinálják moziban biztos "nagy durranás" lehet, de sztem fölösleges:)