Téma: Fûrész

sipka 2009 ápr. 06. - 21:09:26 Előzmény damienisback
(137/457)
Az alapkoncepció a következõ: egy csapdába esett embert kell irányítani, akivel különbözõ rejtvényeket oldunk meg a túlélés céljából.
Tehát azonos cseles feladványok várhatóak, mint a filmben.
sipka 2009 ápr. 06. - 21:03:59 Előzmény monnci
(136/457)
2010 környékén.
Egyébként meg a legtöbb játék ebbõl áll: Mész, és gyilkolsz, mész és gyilkolsz. Persze ez alapból nem baj, hiszen vannak olyan stuffok, ahol lelki megrázkódtatás nélkül, szinte komolytalanul végzed ezeket a dolgokat, mint például a "Keresztapa", vagy a "GTA". Ezektõl a játékoktól nem hiszem hogy aggódni kéne, de például vannak olyan beteg történetekkel rendelkezõ szórakozási formák, mint a "Postal", vagy a "Manhunt". Na, azok elég húzósak... Bár minden terméknek van egy bizonyos vevõköre.
De egyébként is úgy fogják fel a videojáték gyártók, hogy ha a filmiparban lehet horror mûfaj, akkor miért ne lehetne a videojátékban is....
10/10
offtopic
damienisback 2009 ápr. 06. - 20:32:04 10/10
(135/457)
azt lehet tudni, hogy mi lesz az alapkoncepciója a játéknak?


a másik témára meg csak annyit, hogy sok szülõnek kényelmesebb bekapcsolni a pc-t vagy a tv-t és máris nem kell a gyerekével foglalkoznia. persze ha egy ilyen gyerek csinál valamilyen hülyeséget, akkor egybõl a játék a hibás. hát hogyne...
monnci 2009 ápr. 06. - 20:28:33
(134/457)
Hát elég élethû lesz.:P és mikor adják ki ezt a játékot??:O
Mondjuk én valahogy nem élvezem azt, ha embereket kell gyilkolászni, azt meg ha engem gyilkolnak meg, végképp nem..:P:DD
de persze nincs semi bajom azokkal, kaik ezt szereteik, sok fiú osztálytársam is ilyen sz*rokkal játszik, és mégsem gyp-s, meg nem is pszichopata.xDD
sipka 2009 ápr. 06. - 19:55:52
(133/457)
Teljesen igazad van :)
Ezért kell a szülõnek nap, mint nap ellenõriznie a csemetéjét, hogy semmi esetre se forduljon elõ ilyesmi. Résen kell lenni, s akkor nincs gond :P
Amúgy ez a vázlatrajz is betekintést enged a "Fûrész" számítógéppel létrehozott világába.
monnci 2009 ápr. 06. - 19:06:41
(132/457)
jézusom. -.-" ennél értelmesebb dolgokkal nem tudják elfoglalni magukat az emberek??:O fõleg a 10-12éven aluli gyereknek nagyon hasznos ha pl a kezébe jut egy ilyen játék..-.-" és mindenki panaszkodik, h mennyi gyilkosság van, meg minden. Talán nem kéne hogy a gyerekek kezébe jusson az ilyen, mert nagyon nincs jó hatással rájuk.
A felnõttek már fel tudják fogni, hogy ez csak játék, de a gyerekek nem. És lehet, hogy mondjuk nem vehetik meg kisgyerekek, de ha egy gyerek vmit akar, azt meg is szerzi.. (Én is ilyen voltam.:P)
Hû... ezt most kb úgy írtam, mintha 80 éves lennék, és a mai fiatalokat szídnám.. na nembaj.:P:DD
sipka 2009 ápr. 06. - 18:48:42
(131/457)
A következõ képen (amely egyben az utolsó is) egy jellegzetes jelenetsor látható, ami nem túl biztató a székben ülõ delikvensnek.
sipka 2009 ápr. 06. - 18:45:19
(130/457)
A "Fûrész" meghódította a vásznakat, a játékgyárakat, és hamarosan a videojátékok területén is kipróbálja magát.
Bár még elég kezdetleges fázisban tartózkodik, mégis kikerült néhány bemutató kép, amik feltárják ezen horror-game hangulatát.
Csirkejozsi 2009 ápr. 02. - 21:40:02
(129/457)
Én most láttam egy hete elõször. Hát nekem ez volt a második horror filmem, amit láttam, és asszem most és itt abba is hagyom. Nem vitatom, egész jó volt, de nekem a végén már egy kicsit túl gyorsan pörögtek az események. Az elsõ 1 órában kb csak totojáznak és húzták az idõt, aztán egyszer csak úgy felpörög, hogy végül maradt pár tisztázatlan dolog. A csattanója viszont elég jó volt. És legvége sem rossz.
Hát egyszóval horrorfilmnek szuper, de rájöttem, hogy nem szeretek másfél órát végig rettegni. :D
sipka 2009 márc. 28. - 17:57:25 Előzmény Mermaid
(128/457)
Mondjuk még nem láttam a 4. és 5. részt, de teljesen kizártnak tartom, hogy szerepelt volna bennük egy daráló hullámvasút :P Elég morbid ötlet egyébként is :)
Viszont ha jól emlékszem, az "Eszelõs szívatás"-ban volt valami ilyesmi... Lehet hogy onnan vették az ötletet :D
Mermaid 2009 márc. 28. - 13:00:49 Előzmény sipka
(127/457)
Ez tök kaffa!XD És ezt a filmbõl is vették?
sipka 2009 márc. 17. - 15:11:04
(126/457)
Az uccsó képen pedig az embereket ösztökélõ "Saw-The Ride" táblát láthatjuk, ahol egy fickó próbál ijedten nézni (láthatólag kevés sikerrel) :)
sipka 2009 márc. 17. - 15:07:36
(125/457)
Ezen a képen pedig az elõírási szabályzatot láthatjuk, amely kizárja a kisgyerekek és az alacsony növésûek "szórakozását" :)
sipka 2009 márc. 17. - 15:04:33
(124/457)
Húúú, s itt láthatóak a véresre FESTETT forgópengék!!!
Hát ez nagyon durva :D
sipka 2009 márc. 17. - 15:01:30
(123/457)
Nap, mint nap lehet találkozni olyan furcsaságokkal, amik már átlépik az épelméjûség határát...
Na, a jelenlegi hozzászólásomban szereplõ építmény is ide tartozik, ami nem más, mint egy: "FÛRÉSZ HULLÁMVASÚT"! :)
Ijesztõ magasság, adrenalin növelõ száguldás, és egy félelmetes darálógép....
De hogy teljesebb legyen a kép, itt van néhány fotó a megvalósított szerkezetrõl :)
Mermaid 2009 márc. 12. - 20:53:39
(122/457)
Amúgy lehet valahol Jigsaw bábut/babát kapni?:O Nekem kell egy!!!XD Olyan "cuki" sztem:PXD...
Mermaid 2009 márc. 12. - 20:51:41
(121/457)
Jah és nálam 11/10 mert a film eleve 10/10 és a Jigsaw bábunak én adok egy külön plusz pontot!
Mermaid 2009 márc. 12. - 20:47:24 Előzmény parker187
(120/457)
Jaj nekem nagyon tetszett ez a film. Tényleg elgondolkodtató... Tényleg vannak olyan emberek akik hülyeségeken problémáznak meg "nyavalyognak" ahelyett, hogy örülnének neki hogy egészségesek!
10/10
parker187 2009 febr. 14. - 09:33:40 10/10 Előzmény Valezius
(119/457)
Látszik, hogy te nem nagyon tudod felfogni a dolgokat a filmekben, próbálj meg meséket nézni ott elég egyszerû a történet és így te is megtudod érteni.
dave1 2009 febr. 08. - 23:37:06 Előzmény Valezius
(118/457)
Vannak negatívumai de a fõ pozitívuma, hogy szakított az addigi horror-thriller klisékkel (nagyrészt, persze itt is akad), és sokkal egyénibb, mint bármelyik közelmúltban készült film ebbõl a kategóriából.

Ezt írtam a katalogusra:

Egy ékes bizonyítéka annak, hogy bizony a 2000-es években is lehet kis költségvetéssel, olyan filmet csinálni, amiben tapintható a feszültség. James Wan egy újabb thrillerlegendát hozott létre. Mindezt tette egy remek alapötlettel, és egyéni megvalósítással, nem kellett gonosz kislány, nem kellett hang-és látványeffektek, idióta japán horrorklisék, lakatlan táj, de még fejszés gyilkos sem. Már-már mûvészibe hajló képpel kezdünk, mikor Adamat meglátjuk a fürdõkádban. A helyszín egy szoba, két férfivel akik tehetetlenek, le vannak láncolva. Érdekes a két karakter teljesen különbözõ, valahogy mégis összhangban vannak a körülmények ellenére is. Bár néha kibillennek ebbõl, de ez érthetõ. Ahogy beszélgetnek egymással, folynak az események lassan kiderül, kik õk, mi közük van egymáshoz, és hogy miért vannak itt. Érdekes, hogy sok mindent mutat meg a rendezõ visszaemlékezéssel, idõbeli ugrással, mégis valahogy tudtunkra adja, hogy éppen hol tartunk. A gyilkos alakja nagyon érdekes. Embereket kényszerít, hogy csonkítsák meg magukat, vagy mást, azért, hogy élhessenek. De nem ártatlanokat, hanem olyanokat, akik el akarták dobni maguktõl az életet, vagy akik nem értékelik eléggé. Ennek egyetemes mondanivalója van: mindegyikünk agyában megfordul, hogy éppen miért kaphatna el minket a gyilkos, és találunk rá okot mindnyájan ebben biztos vagyok. Ez is közrejátszhat abban, hogy kellõen borzongjunk a tévé elõtt. Persze megjelenik az áldozatokban a túlélési ösztön, ami talán mindennél erõsebb. Az ember ösztönállat, Jigsaw tulajdonképpen csak ezt tanulmányozta. Persze vitathatlan elmebeteg, kicsit nekem a Hetedik John Doe-ja is eszembe jutott, talán nem véletlen a névegyezés sem. Zseniálisan téveszt meg minket a rendezõ többször is: több emberre is rátereli a gyanút, és a végén akkora csavarral tudjuk meg, ki a valódi gyilkos, amekkorát filmben még keveset láttam. Nem túl véres a film, mégis rendkívül brutális. Inkább a lélekre hat, míg a folytatások már vizuálisabbak. Ja, és a baba. Egyszerû, de nagyszerû. Az egyik legfélelmetesebb alak, amit horrorban vagy thrillerben láttam. Néhány vágás nagyon stílusosan van megoldva, ahogy a múltból visszatérünk a jelenbe. A színészi játékok is rendben vannak, a doktor különösen jó volt. Wan olyan egyéni mûvet rendezett, aminek evidens volt, hogy folytatása kellett, hogy legyen, és már most biztos, hogy klasszikus lesz. Bárcsak több ilyen lenne.