Téma: Fûrész

monnci 2008 szept. 29. - 17:42:43
(97/457)
Tegnap megnéztem, és eléggé jó volt...
Én rosszabbra számítottam, meg sokkal véresebbre. Mondjuk pár jelenetnél én is elfordultam/ elvettem a hangot...:DD
leopard26 2008 szept. 26. - 23:41:40
(96/457)
te is fiam ,blájen
10/10
damienisback 2008 szept. 26. - 22:37:41 10/10
(95/457)
boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa...
karthauz 2008 szept. 26. - 22:28:32
(94/457)
Nyilvánvalóan gyakorlatileg újra leforgatja a Hetedik c. filmet a maguk módján. Még a felügyelõket is igyekszik utánozni. Csak az a különbség, hogy a "Hetedik"-nek valahol volt valami mondanivalója volt a VILÁGról, ez meg mondjuk annak a gagyi "videójáték változata",kisdedek számára.
A sok vér meg horror ellenére - valójában a 14 év alatti korú gyerekeknek szól. És lám tényleg õk is nézik leginkább. (Abban az általánosban, ami én ismerek majdnem mindegyik 10-14 éves gyerek látta már...) Nem is csoda. Perverz módon eleve nekik készítették.
monnci 2008 szept. 25. - 16:53:44
(93/457)
Szerdán kaptam meg DVD-n, asszem szombaton meg is nézem a barátaimmal...
10/10
Tako1952 2008 szept. 21. - 12:49:36 10/10
(92/457)
Ez a legjobb rész az eddig megjelentek közül, de szerintem az ötödik rész sem fogja túlszárnyalni, mert eddig az összes folytatás gyengébb.
IntiR 2008 szept. 12. - 22:12:26
(91/457)
Ez a filmgyártás,azon belül is a thriller-horror kategória Michelangelo-ja,Mona Lisa-ja,Eiffel-tornya.Borszató,szadista,elmebeteg.Az se volt normális,aki megírta a forgatókönyvet.Fantasztikusan mutatja be a kétségbeesést,az emberek félelmét,azt hogy a lelkük által mennyire gyengék az emberek.Teljesen kikészíti az embert.Nem a durva,véres jelenetek miatt,hanem azzal,hogy az ember belegondol,hogy õ mit csinálna ilyen helyzetben és úrrá lesz a nézõn ilyenkor a félelem,és szó szerint reszket.Láttam azóta az összes részét,jól megbolygatják a szálakat,de nem érthetetlen.De szerintem ez volt a legdurvább eddig.A fürdõkádban pedig nem Dr Gordon holtestét találják meg ha jól emlékszem,mert miután elvágta saját lábát õ ki tudott menni,Adam viszont láncraverve maradt ott.10/10
wolody 2008 szept. 10. - 17:02:49
(90/457)
Nagyon jó film! Szerintem, általában hiba mondanivalót keresni egy filmben horrorfilmben meg pláne... Nehogymár attól gondolkozzak el mert valakit, aki a rendezõ szerint unalmasan él jól felkoncolnak...
Szerintem sem a véres részek durvák, hanem ahogy félnek az emberek, fõleg az anya és a lánya. A vége nagyon tetszett azt hittem simábban befejezik, nagyon jó volt a zenéje is!
lemezek01 2008 aug. 01. - 22:49:04
(89/457)
Nem hagyták elvarratlanul ezt a szálít sem. A hulláját még tán a második részben a fürdõkádban megtalálja a nyomozó akinek a fiát rabolták el.
De ez ,ár az eésõ részben is jól sejthetõ volt hogy mind a ketten ott pusztulnak
DenaBena 2008 aug. 01. - 21:27:30
(88/457)
Egy szóval ZSÍRKIRÁLY a Fûrész összes része!!:D:D
Vampire011 2008 júl. 15. - 14:58:03
(87/457)
xD Gondolom most jön az, h: Akkor hajrá.. :D
Vampire011 2008 júl. 15. - 14:57:22
(86/457)
Már bírom :D
Vampire011 2008 júl. 15. - 13:19:03
(85/457)
Pfúú... nekem speciel 12 éves koromban mutatta az unokatesóm, de nem tudtam végig nézni, asszem bõgtem is xDxD Túlságosan beleéltem magam.. Most lehet hogy megnézném, mert énis ilyen "beteg" lettem xD
De akkor nem tetszett, fõleg az, mikor a nõre rátette azt a robbanó sisakot vagy mit.. jéézusom.. Én magamat öltem volna meg a helyébe, hogy ne kelljen félve továbbélnem...
8/10
Vanipipi 2008 ápr. 09. - 21:00:11 8/10
(84/457)
Kicsit beteges:),de egész jó.
Nekem tetszett.
10/10
pleb 2008 márc. 03. - 17:08:19 10/10
(83/457)
Egy klasszikus horrofilmmé vált, de ha 6-tól több folytatást óhajtanak belõle készíteni a Péntek 13. sorsára fog jutni. Kíváncsi vagyok, hogy vajon hogy fogják befejezni. Mindenesetre ez a kedvenc részem, de a többi is és nézhetõ, habár az elsõnek a nyomába sem érnek.
murcii 2008 febr. 09. - 19:44:23
(82/457)
3. rész végén megtudod mi történt az orvossal! ott van egy kis "összefoglaló" :)
addig én sem tudtam- de semmi jó..
Tenebra Mors 2008 febr. 01. - 23:15:02
(81/457)
Eleinte ritka nagy baromságnak tartottam, annak alapján, amit beszéltek róla. Legalábbis én pont olyanok véleményét olvastam, akik azt dicsõítették, hogy milyen fasza csapdákat találtak ki a filmekben. Na, mondom, újabb tucathorror. Nézzük! Mikor megnéztem, én ledöbbentem.
Szerintem minden meg van benne, ami egy jófajta horrorba kell: megfelelõ feszültségadagolás, sötét atmoszféra, sokkolás, borzalom. S ott van benne az, amivel el lehet adni: a trancsírozás. De az csak a felszín! Én mindössze 2 olyan részt tudok így felidézni, amiben öncélúan folyt a vér: SPOILER: az egyik a "szájpeckes" dolog volt, mikor a csajnak ki kellett beleznie a kulcsért egy élõ embert; a másik pedig a szögesdrót-ketrec volt. Szerintem a többi rész teljesen jól volt megrendezve, megfelelõen volt adagolva a feszültség, és hatalmas csattanók voltak benne, szerintem. Inkább thrilleres elemek voltak benne túlsúlyban, mint a horrorosak.
Számomra továbbá igen is volt mondanivalója. Jigsaw egy rohadt õrült bugris, de kiket kapott el? Olykor pökhendi, dagadt gazdag embereket, vagy egy beképzelt orvost (Dr. Gordon) stb. Csupa olyan emebert, aki élõsködik csak a társadalmon. Ez azért hordoz magában valamit, ha erõltetetten is.
Az meg, hogy direkt nyitva hagytak részeket, szerintem nem baj. Sõt, így sokkal izgalmasabb önmagában is a film, a nézõnek kell felfejtenie bizonyos szálakat. Végre egy film, amin gondolkodni is kell, szerintem! Ritka az ilyen, na. A legtöbb horrorban tényleg csak az megy, hogy van a gyilkos, aki kinyír néha embereket, és vannak a szerencsétlen, tehetetlen áldozatok, akik megpróbálják kinyírni a gyilkost. Jaj, de izgalmas! A recept a Fûrésznél is hasonló lenne, de megcsavarta az egészet a rendezõ, és flashback-szerûen építette fel az egészet, ami nekem nagyon bejött.

A Motel már tényleg öncélú szadizmus, de ez szerintem sokkal több egy szimpla horrorfilmnél.
Nekem bejött, bár azért a világot tényleg nem váltotta meg. 8/10
feketevipera 2008 jan. 27. - 21:31:37
(80/457)
Nos, a hozzászólásokat olvasgatva elég vegyes a felhozatal. Mondjuk a horrorok nagy része nem éppen Kant ismeretelméletét dolgozza fel, s ezt nem is érdemes számonkérni tõlük. Nem vagyok nagy horrorrajongó, de ezt a filmet kíváncsiságból megnéztem. Végül is azt kaptam, amire számítottam: egy jó adag gyilkolászást, hollywoodi fílinggel és "mûvészieskedõ" hajlammal (értve ezalatt azt, hogy ilyen filmeken keresztül próbálják boncolgatni azt a témát, hogy "mit tennél az életed megmentéséért"). Nem kedvelem az olyan filmeket, amelyekben csak azért nem mondanak el mindent, hogy még X bõrt le tudjanak húzni róla. Ha én igazán elgondolkodtató filmet akarok nézni, akkor inkább Ingmar Bergmantól választok valamit. Az tényleg mûvészi, és nem tudom, hogy akik a Fûrészt oly "elgondolkodtatónak" tartják, azoknak hány százaléka tartaná mûvészinek a Bergman-filmeket, és hányan tudnák értelmezni azokat (mert az egyáltalán nem egyszerû feladat). Szerintem nem volt "király" ez a film csak azért, mert válogatott módon nyírták ki a delikvenseket, vagy mert a végén volt egy csavar. Nekem nem tetszett, ennyi. Remélem, nem bántottam meg senkit. Akit igen, attól bocsánatot kérek.
mkindla 2008 jan. 12. - 14:11:02
(79/457)
végig néztem mind a 3 részt és mindig nem tudom mi lett az orvossal (gordon) az elsõ részbõl. az megvan hogy adamet és mettyu nyomozót jigsaw tanitványa öli meg de az orvosról nem volt szo elsétált és aztán nem is lehete látni se.
zant 2008 jan. 10. - 20:19:54 Előzmény MatiMar
(78/457)
Nézd meg a többi három részt és mindenre választ kapsz...