Téma: Fûrész

Anonim 2007 jan. 15. - 15:40:22
(57/457)
mondjuk ez igaz,a filmek többségében szar a szinkron.
rosszabbra számítottam,mivel én ugye elsõször a 3.at láttam
itt legalább tudtam koncentrálni a történésekre és nem szakított félbe mindig vmi,h:hú de kurva gusztustalan
whykicky 2007 jan. 15. - 13:11:01
(56/457)
Sajnálom, hogy csak a sokk hoz hatást a mai világba...
Yangtzee14 2007 jan. 15. - 10:39:34
(55/457)
Üdv!
Hasonló nekem is a véleményem. Az alapötlet jó, éppen ezért is néztem meg, érdekelt a pszichológiája. De az-az egy-két jelenet, amivel elcseszték. Az utolsó 10-15 percet már csak úgy néztem végig mint egy zombi, hogy "legyen már vége!" Az egyik az a rendõrös, bár hozzáteszem, õk FBI-osok voltak, szóval tõlük még inkább hihetetlen, hogy elfelejtik, hogy ez a meló a csapatmunkán alapszik, szal ha valaki hõsködni akar, az valszeg meghal. A másik, bár ez inkább csak az én vesszõparipám, abban a helyzetben, amiben a felesége volt, le kellett volna lõnie azt az embert. De, ami végképp kiverte a biztosítékot, az az volt, hogy az igazi "gyilkos" 6-8 órán keresztül ott feküdt mozdulatlanul a terem közepén. Próbálta már ezt valaki, úgy, hogy közben ne tûnjön fel, hogy lélegzik? Szóval a csavar a végén még tetszett is, na de így...
Marvin02 2007 jan. 15. - 02:22:58
(54/457)
A 2-ben már több zsaru megy.
alfahím 2007 jan. 15. - 00:07:28
(53/457)
Szerintem nem rossz film, de ez is olyan film amiben benne vannak azok az idegesítõ jelenetek, amiket utálok!
Pl.: a zsaruk elmennek elkapni ketten egy elmebajost, úgy hogy senki másnak nem szólnak! Szerintem ez a életben egyáltalán nem így mûködik
A másik: a nõ ráfogja a fegyvert a csávóra, aztán elhajol a pasi erre ráugrik és annyi! Szerintem az annyira alap lenne, hogy egybõl szétlövöm mindkét térdét, de ilyen jelenet rengeteg filmben van!
Na mindegy!
Amúgy utálom a horror filmeket, mert nem tudom, hogy mi a jó abban ha az ember fél!
zoyd 2007 jan. 15. - 00:00:03
(52/457)
Ja lehetõséget adtam elpocsékolni 2 órát az életembõl ilyen tré film nézésével. Nehogy engem is elkapjon a csúny bácsi.

Trágya dialógus, primitív színészi játék, hatásvadász elemek katyvasza. Sztem olyan 10-12 éves csávók készíthették, 15 éveseknek abból itélve , amiilyen szövegeket a színészek szájába adtak. Igénytelen fércmû.
Zombecz 2007 jan. 14. - 23:59:07 Előzmény Grimmy
(51/457)
Tényleg nem minden stimmelt s azok a részek zavaróak is voltak, de elég jó a lélektani oldala és az ötlet, meg a fordulat:-) tetszett végül is, bár sokat morogtam közben...
gergou 2007 jan. 14. - 22:06:01
(50/457)
Most, h nezem ezt a filmet, csak remelem, hogy nem egy kivagott **** valtozattal van dolgunk... Mindenesetre aki nem ad lehetoseget ennek a filmnek, azt sajnalom, sokan elvbol elutasitjak ezt, mert ez` verengzes`... nem ez a verengzes, hanem a terminator nemtom hany... szal en annyit mondok, h elsore a furesz 1 igen nagy kulonlegesseg.
hammer 2007 jan. 14. - 21:57:30
(49/457)
Meg valami: az elso reszben (ebben) emlekeim szerint, gyakorlatilag senkit nem olt meg jigsaw. Ezert volt mesteri ez a resz.
hammer 2007 jan. 14. - 21:56:21
(48/457)
Akit izgat a film, az most hirtelen nyuljon a taviranyitoert es nyomjon a TV2-re.

Nem szeretem elemezgetni a filmeket es kitalalni, hogy mit akar mondani a film, teljesen mindegy, hogy mit akart a keszitoje kozolni a filmmel, mar ha akart valamit mondani...
Viszont nekem az jott le, hogy ne pocsekold el az eletedet, vigyazz ra, ha mar egyszer elsz!
Burgi 2007 jan. 14. - 21:44:28
(47/457)
Pont ezen gondolkodtam,hogy valakinek ez hogy pattanhatott ki a fejébõl....a 3. részben is dúrva kínázsok vannak...mikor az elsõt láttam,már akkor szöget ütött a fejembe,hogy vajon milyen élete lehet annak az embernek aki ezt a történetet kitalálta. (GAZDAG...de ezen kívül persze...) Ennek ellenére a film tetszett,miután megnéztem nem csak a vér és a szenvedés maradt meg nekem,hanem a film mondanivalója. De még egy ilyen film is csak pár órára,vagy napra mélyíti el az embert,és utána éli tovább az életét,ugyanúgy...
Indipender 2007 jan. 14. - 21:04:25
(46/457)
Nagyon tudom sajnálni azt az embert aki ebben a filmben konkrétan csak arra gondol, hogy horror, erõszak stb és képtelen a film lényegébe belelátni. Mindhárom rész egyszerûen tökéletes, mondanivalója realisztikán alapul, eléggé groteszk ugyan, de ezért horrorfilm, és mindegyik rész egy olyan csattanóval végzõdik, hogy a nézõben azt az érzést kelti, hogy már alig várja a következõ részt. Mikor azt hiszed a filmnek vége, olyan fordulat lesz benne ami már rengeteg kérdést megválaszolatlanul hagy, ezért is izgalmas. A történet mindig úgy alakul, hogy sose lehet tudni mi lesz a következõ lépés, amit a szereplõk tenni fognak. Szerintem a "Fûrész" filmek lehetnének az év filmjei
blues 2007 jan. 14. - 20:43:59
(45/457)
Szerintem nagyon jó a film. igazából ez nem horror, hanem thriller! és az tényleg jó, hogy van mondanivalója, bár elég brutál extrémen mondja el.:) Szóval csak erõs idegzetûeknek! jó az ötlet, és nagyon jól össze van rakva az egész. nekem bejött.
gergou 2007 jan. 14. - 18:55:16
(44/457)
Hat hogy oszinte legyek sztem a furesz sorozatbol egyedul az eslo resz er valamit. Viszont az elso resz sokat, aza egy nagyon jo film a mai semmitmondo gagyi horrorfilmekhez kepest. Van akinek tetszik, van akinek nem. Ezt mindenki maga dontse el, de az 1. resz meger egy nezest. Ahogy a technosoknak a Gun`s egy hallgatast :)
Anonim 2007 jan. 14. - 17:35:57
(43/457)
najó a Hetedik és az ilyen fajta filmek között óriási szakadék tátong.
HCD 2007 jan. 14. - 17:15:40
(42/457)
Sziasztok!

Szerintem a Fûrész, mint film, nagyonis megállja a helyét. Profi kamerakezelés, eredeti (vagy kevésbé eredeti, de hatásos) történet, jó forgatókönyv/dramaturgia, klisék mellõzése, kellõen erõs képi hatások stb. De ez csak a dolog egyik fele. Azzal teljesen egyetértek, hogy manapság sokan nem becsülik meg, amit kaptak (pl. a családjukat, a munkájukat, az életüket stb.) és ez nem jó dolog. Felismerni, küzdeni érte, változtatni rajta szintén jó dolog, de szerintem senkinek nincs joga hozzá, hogy másokat ilyen helyzetbe kényszerítsen. Pedig a film - fõleg a Fûrész II. - ezt sugallja. Bár a "gonosszal" beszélgetõ karakterek mind elítélik, amit tesz ("istennek képzeli magát?" stb.), a dialógusokból mindig Jigsaw kerül ki gyõztesen, tehát amit tesz, az valójában jó dolog. És ez veszélyes megközelítés. A másik dolog, ami nem tetszik, hogy mostanában nagy divatja van a "ki-tud-undorítóbb-és-meghökkentõbb-idióta-szadista-horrorfilmet-csinálni" kultusznak. Az ilyeneknek durva gyerekkoruk lehetett... Sokkal jobban tisztelem azokat a rendezõket, jobban szeretem azokat a filmeket, amelyek a realitás talaján állnak, mégis kellõen elgondolkodtatóak (akár ilyen témában is). A katarzishoz nem kell 10 liter vér.
Anonim 2007 jan. 14. - 17:13:52
(41/457)
hát én most néztem meg a Fûrész 3mat a moziban,mondjuk nem láttam az elsõ kettõt,de nem is dolgoz fel túl nagy történetet,h ne lehessen követni.hát aki szadista vagy szociopata annak biztos tetszik
Don Gatto 2007 jan. 14. - 16:11:26
(40/457)
Szerintem az a legkomolyabb kép benne, amikor az anyuka (Amanda) a sikoltozó kislánya hangjára benyit annak szobájába és... az a pár másodperc.. huh. :)
Cygnus 2007 jan. 14. - 14:54:15
(39/457)
egyetértek:)
PszichoCica 2007 jan. 14. - 14:53:03
(38/457)
Ettõl a valóban, kissé filozófiai kérdéstõl eltekintve még a film gagyi marad. Paganusszal nagyjából egyetértek, kimondta a kulcsmondatot... Túl lett lihegve. Nem is kicsit.

De az jó, hogy a legtöbb embernek tetszett a film, máskülönben pénz kidobás lett volna az egész... de így nem, mert sokan élvezték. Nekem 2 óra idõpocséklás volt, de hát ez már az én magánügyem :)