Téma: Fûrész

10/10
Filmx 2013 jan. 31. - 12:13:56 10/10
(417/457)
Kitûnõ és érdekes film, de igazán a vége teszi rá az egészre a koronát.

Spoiler!

A végén amikor jigsaw felkel az valami eszméletlenül fenomenális.
10/10
Rube 2013 jan. 18. - 11:29:10 10/10
(416/457)
Isteni jó film!
cellasto 2012 dec. 25. - 23:07:43
(415/457)
hát én nagy horror-film rajongó vagyok,de ez....
1/10
DrAgy 2012 dec. 25. - 23:01:37 1/10
(414/457)
Valóban egy kellemes karácsonyi film.
Különösen ha megnézzük a szellemi szintjét :)
Egy görénynek több intelligenciája van semmint egy ilyen filmet élvezzen.
viharvadász 2012 dec. 25. - 22:33:04
(413/457)
Kellemes karácsonyi film :-)
kofak 2012 dec. 13. - 00:10:40
(412/457)
A 4. részig nagyon tetszett, egyedülálló volt, ötletes és remekül megkomponált minden részlete. Talán az 5. epizódtól volt egy kis hanyatlás, egyre nagyobb hangsúlyt fektettek a látványra, és kevesebbet a történet kidolgozására. Egyre durvább és keményebb jelenetek megmutatása volt a cél.

A befejezõ rész megint jobbra sikerült, szerintem jó lezárása volt ennek a sorozatnak. Azért nem semmi, hogy 7 mozit megélt ez az ötlet.
10/10
Nira1900 2012 dec. 12. - 23:58:06 10/10
(411/457)
Mindegyik hatalmas, újra és újra tudtak csavarintani még a történeten, a képi megvalósítás is abszolút profi és igényes - szerintem igazi zsenik lehetnek az alkotók. Mostanában nézem újra egymás után a részeket, és így jobban is "képben" maradok, mint annak idején, amikor egy-két év eltelt, és bizony kutatnom kellett a fejemben a történet régi darabkái után - na ez utóbbi félmondat most elég rosszul hangzott, de lehet, hogy csak nekem (épp most fejeztem be az ötödik epizódot). :-)
WitchHUNter 2012 okt. 31. - 15:03:59 Előzmény DrAgy
(410/457)
A film felnõtteknek való mese, ahogy nagyon sok film is, amit érthetetlenül komolyan vesz néhány ember.
A filmek többsége azért van (ahogy ez a film is), hogy szórakoztassa azt, aki erre a mûfajra (horror) vevõ.
Mellesleg gondolatébresztõ és tanulságos is amellett, hogy sok magas idegzetet és tûrõképes gyomrot igénylõ jelenet van benne.
Ezalatt természetesen nem azt értem, hogy gyilkolászni kell, vagy elrabolni embereket :)
Érdekes az öreg elhivatottsága, érdekes, hogy az emberek hogyan reagálnak adott helyzetekben, és a sztori sem elhanyagolandó. Valamint az élet értékén is el lehet töprengeni.

Nekem az egyik kedvencem, most szerzem be díszdobozos kiadásban. Nyilván nem mindennap ezt fogom nézegetni, mert hangulat kell hozzá, de számomra egy ilyen mûnek a polcon a helye :)

Krisz
1/10
DrAgy 2012 okt. 05. - 20:14:31 1/10
(409/457)
Értelmetlen baromság idiótáknak.
AldersbacherFilmYeah 2012 júl. 25. - 15:05:16
(408/457)
Az egyik kedvenc brutalitási filmem.
A többi rész az tény,hogy egy kalap sz**rt se ér,de ez az elsõ az zseniális.
Sadenal 2012 júl. 16. - 13:46:54
(407/457)
Durva egy film volt és nem nagyon szeretnék ilyen ember kezei közé kerülni. Õszintén szólva nem értek egyet a módszereivel. Egy ember ne játsszon más életeivel és állítsa be úgy hogy van választásuk (annak ellenére, hogy tényleg van választásuk). Van más módjai is, hogy megváltoztassunk egy embert.


7/10
1/10
offtopic
somersby 2012 júl. 05. - 19:05:40 1/10
(406/457)
Ha nem vetted volna észre, kitörölték az utolsó "eszmecserénket". Ne erõlködj már.
cometzjeah 2012 júl. 05. - 16:35:00
(405/457)
Ez egy zseniális film
A többi egy kalap sz*rt se ér,de az elsõ része az valami lehengerlõ.
Kis taknyosok,akinek nem tetszik,az menjen és nézzen Dr.Csontot, az a menõ nem?
haaaaaa
The sandman 2012 júl. 05. - 16:29:54 Előzmény somersby
(404/457)
Te nem vagy kíváncsi más hozzászólására,de a Tiedet el kell fogadni? :O Nem semmi....
Szélsõségesen negatív véleményeddel egyedül vagy,ezért szorulsz némi magyarázatra,hogy észrevedd,ami esetleg elkerülte a figyelmedet,de már elástad ezt a filmet csak azért is :SSS
Mi többiek,a maradék 99%,akinek tetszik? Nos,biztos bennünk van a hiba.....
1/10
offtopic
somersby 2012 júl. 04. - 22:12:18 1/10 Előzmény dr.66
(403/457)
Látom neked is vannak szövegértelmezési gondjaid. Azt, hogy mondja el, átvitt értelemben kellene érteni, nem szó szerint.
1/10
somersby 2012 júl. 04. - 20:03:56 1/10
(402/457)
Nem olvastam végig a bölcsességeid, nem vagyok rá kíváncsi. Attól, mert nem tetszik egy ilyen kaliberû film, az nem azt jelenti, hogy nem figyelek, és hasonlók. Tanuld elfogadni mások véleményét, magyarázkodás helyett.
The sandman 2012 júl. 04. - 18:19:54
(401/457)
Ez tökéletes,és kimerítõ magyarázat volt a film lényegérõl,megspóroltál nekem egy litániát. :)
Bár nem biztos,hogy én ilyen érthetõen le tudtam volna írni...
A lényeg tényleg az,hogy a véren és brutalitáson átlátva saját sorsunkat is érezhetjük,mert életünk döntések sorozatából áll.Naponta többször is választás elé állunk,alakítva evvel sorsunkat.Persze nem ilyen extrém helyzetekben,de bizony néha elõfordulhat,hogy jó megoldás nincs is,próbáljuk a sok rossz közül a kevésbé rosszat választani.Hátulütõ dolgok nyilván maradnak ilyenkor életünkben.
A filmben dr.Gordon megcsonkítva,nyomorékká téve magát menekülhet meg,Amandának avval a tudattal kell tovább léteznie,hogy meg kellett ölnie valakit,hogy õ tovább élhessen....stb.
10/10
sevendevil 2012 júl. 04. - 10:56:23 10/10 Előzmény somersby
(400/457)
Elmondom én,hogy minek kéne átjönnie...;)

A filmnek van mondanivalója,még hozzá hatalmas mondanivaló,és e köré épül fel az egész film.A sok vér,a kínzások,gyilkolászások,csak körítés,ezen túl kell látni.Ha ez sikerült,akkor indul a film.Nos,a két fontos mondanivaló,a választás és a megváltás.Ez így nagyon száraznak tûnhet ezért kifejtem.Elõször a filmben látottakat,majd párhuzamot vonok és átvetítem neked a hétköznapi életre.


Nézzük elõször a választást:Mikor az ember egy adott helyzetbe kerül -lásd Dr.Gordon példáját- fontos,hogy tudatosuljon benne mindig van választási lehetõség.Gordon elõtt is két választás volt,vagy beletörõdik és megrohad a csõhöz láncolva,vagy -mint láttuk- levágja a saját lábát,és szabad ember lesz.A való életben nincsenek az emberek korláthoz kötve,mint gondolják,mindig van másik lehetõség csak épp azt nehezebb meglépni.És ezért sok ember megtántorodik és a könnyebb utat választja,közben azzal nyugtatja magát,hogy így kellett lennie.Pedig ez nem igaz,mindig van másik út.A filmben látott brutalitás,öncsonkítás is tükrözi a döntések súlyát,olykor a nehezebb út fájdalmasabb,de megéri.


És akkor most pár szó a megváltásról:A film egyik kulcsmondata -amit John ismételget- miszerint:"Csak saját magunk válthatják meg önmagunkat". Nem hiába vannak a csapdák úgy megcsinálva,hogy külsõ segítség által nem lehet hatástalanítani.A való életben is a segítségre szoruló emberek mástól várják a segítséget(gondolok itt a túlsúly ,cigi,drog,alkohol,játékfüggõség és egyéb káros szenvedéllyel élõkre)pedig csak õk dönthetnek úgy,hogy felhagynak mindezekkel.Egy drogos ember mindaddig az lesz,amíg úgy nem dönt abba hagyja,hisz más nem rakhatja le helyette a drogot.

"Ne csak nézz láss is." ! ;)
Ezt a filmet látni is kell nem csak nézni,de sajnos ez nem mindenkinek sikerül.
pillangókisasszony 2012 júl. 04. - 01:52:24 Előzmény sevendevil
(399/457)
Értem,köszönöm.
Csináltam már Fûrész maratont egyébként :) Most,hogy mondod rémlik,de nem emlékeztem se Hoffmann se Gordon képbekerülésére.Am nekem azért is volt a kavar,mert a végi kisfilmekbõl mindig kiderült,hogy ezek az arcok egyszerre voltak a segítõi,ha jól emlékszem.Szóval Amanda meg Hoffmann egyszerre is segítették,azt hiszem egymás tudta nélkül.
Na jó,jobb ha felfrissítem az emlékeket.Úgy is itt a nyári szünet,egy esõsebb napon majd beiktatok egy kis Fûrészezést.
citanafful 2012 júl. 03. - 23:43:15
(398/457)
Miért lenne eszement baromság? Nagyon jó, izgalmas film. És - amit Sevendevil is írt - a választás... Te választasz, te döntesz.