Röné 2009 ápr. 25. - 22:06:39
(36/76)
Egy nyugodt szombat estére, nagyon is kellemes program volt ez a film :)
Rika 2009 ápr. 25. - 21:21:25
(35/76)
Kicsit mû volt... Úgy értem értem, hogy mit akart, de nem tudta keresztülvinni. Míg pl. Amelie a maga egyszerûségében is gyönyörû, ez a film inkább nyavalygós(fõként a fõszereplõ miatt, aki kicsit eltúlozza ezta csodálatos fûszerek dolgot). Aztán sok benne a direkt drámaiság, spoiler***mikor a férfit elviszi az anyja az indán nagyapjához és elrepüla madár...***spoiler
Összességében max 7-et tudnék rá adni.
9/10
zora 2009 febr. 02. - 19:12:28 9/10
(34/76)
Szép volt, elgondolkodtató...
KittyFrank 2009 febr. 01. - 17:44:16
(33/76)
Nem tudok elfogulatlanul itélkezni a filmrõl, tulságosan hat rám a könyv. Tisztában vagyok vele, hogy a film nem tudta úgy megragadni a történet misztikumát, mint a könyv, de ez szerintem igaz a már emlegetett Csokoládéra is (Aminek a filmváltozata pocsék volt a könyvhöz képest, de persze ez nem ide tartozik.)Mellesleg elég szerencsétlen dolog párhuzamot vonni egy kortárs francia és egy szintén kortárs indiai könyv között, szerintem nincs is semmi alapja. (A misztikum és az étel túl kevés.)

Maga a film szinvilága gyönyörü volt, jó volt az operatõri munka. A szinésznõ egész jó volt, bár engem picit zavart, hogy miatta kihagyták a történetbõl Tilo csúnya öregasszony korszakát.

Jómagam megértem azokat is, akiknek nem tetszett a film, mert biztos nehezen emészthetõ igy hirtelen, és azokat is, akiknek tetszett, mert az eredeti történet valóban gyönyörû, engem is teljesen elvarázsolt.
euTanázia 2009 febr. 01. - 10:01:20
(32/76)
Két gyönyörû szempár, egy mese varázslat nélkül, esemény hiányos unalom: ez volt a film nekem.
gtothistvan 2009 febr. 01. - 00:06:42
(31/76)
A szimpla romantika kárpótolva mesteri képpel, világi-jó-zenével, csipetnyi "twilight zone" füszerrel meghintve.
Niki675 2009 jan. 31. - 23:20:03
(30/76)
Nagyon érdekes , émelyítõ és magávalragadó film, nem is tudok rá szavakat találni. A fûszerek valami csodálattal hatottak rám. A cslipaprika az édeskömény az ördöggyökér , pazar látvány volt. A bolt elragadó és csodálatos látványt nyújtott minden nézõ számára , azok a színek , középen az asztalon a felhalmozódott fûszerek . Engem elvarázsoltak , szinte éreztem az illatukat mikor Tilo megszagolta õket, és amikor a növények beszéltek hozzá és belelátott mindenkibe a jõvõjükbe és multjukba , s mindenkinek megtalálta a hozzá tartozó fûszert , természetesen azt ami akkor jelenleg segített rajta és a közeljövõben. De egyszer csak minden megváltozott . . .
offtopic
buba66 2009 jan. 31. - 22:33:14
(29/76)
Szerintem neked tetszene(ha máris nem tetszik) a Lagaan c. film is.
Sajnos, egyszer tudtam csak megnézni, mert sehol nem lelek rá..:( Ajánlom figyelmedbe!
babajaga 2009 jan. 31. - 22:31:09
(28/76)
nagyon egyszerû a válasz: azért, mert a szinkronért is kell jogdíjat fizetni, és olcsóbban jönnek ki, ha saját szinkront csinálnak, mintha másét vennék meg. ez sajnos, eléggé rontja a filmek élvezhetõségét, hiszen sok olyan film van, amit egykor, pl. negyven éve leszinkronizáltak tökéletesen, és most újra, sokkal pocsékabbul is megteszik, ami erõsen rontja a filmélményt.
10/10
harmax 2009 jan. 31. - 22:03:38 10/10
(27/76)
Sajátos ritmussal, gondolat- és hihetetlen színvilággal rendelkezõ film. Most nézem épp, a felénél tartok, de máris a kedvenceim közé tartozik. Teljességgel keveredik benne az indiai, amerikai és európai gondolkodásmód, és ez az ami felüdít, elkápráztat és emlékké emeli minden percét. Bizonyára léteznek jobb filmek is, de ebben a pillanatban épp nem vágyom semmilyen más típusú kikapcsolódásra...
babajaga 2009 jan. 31. - 21:27:05 Előzmény yoursi
(26/76)
Igazából ez egy sajátos csoport belsõ etikájáról szól, ezeknek saját törvényeik vannak, melyek az általános emberi törvényektõl eltérnek, és logikájuk is más. aki erre nem nyitott, és nem azért nézi a filmet, hogy ezt megértse, az ne nézzen ilyen filmeket.
szmart 2009 jan. 31. - 21:13:37
(25/76)
Csupán csak azt nem értem, miért kell egy filmet 2x is leszinkronizálni... Anno az HBO-n láttam más szinkronhangokkal...sokkal jobb hangokkal... Azért élvezze mindenki!
besenyib 2009 jan. 31. - 21:06:20 Előzmény yoursi
(24/76)
én csak a reklámját hallottam a rádióban jónak tûnt de kíváncsi vagyok rá.
3/10
yoursi 2009 jan. 31. - 16:31:44 3/10
(23/76)
Én megvettem DVD-n egy éve kb... meg is bántam rendesen :D Nálam az aranyos helyett a bugyuta jelzõt kapná meg. Igen, kellenek romantikus filmek, kell olyan, hogy ne ússzon a képernyõ a vérben. De egy annyira bamba nõ, akinél egy döglött páfrány is határozottabb döntést képes hozni... a sármos macsó is kinek mi, de egy ennyire gyönyörû nõ mellé kicsit szexisebb hím illett volna. Én azt mondom, nézze csak meg mindenki ha én is megszívtam :)
Kleki 2009 jan. 31. - 13:05:24
(22/76)
Sziasztok!
Bár még nem láttam a filmet, a könyvet olvastam, tényleg nagyon jó. én viszont úgy emlékszem, hogy Tilo nem egy fiatal, szép nõ, és ez elég lényeges a könyben, vagy nem jól emlékszem? Mindenesetre biztosan megnézem. :)
bourne 2009 jan. 28. - 19:18:45
(21/76)
hát ... nem is tudom ...

végignéztem, de nekem annyira nem jött be a dolog ... persze szépen volt fényképezve meg minden ... de maga a sztori ...
azért mert valami a távoli országokban játszódik és misztikus dolgokról akar szólni, attól még nem feltétlenül lesz az ... fõleg nem ilyen szinészekkel ...
eszem Rai zúzáját, nagyon szép meg minden, de szinészként max Bollywoodban volt hercegnõ ... ebben a filmben biztosan nem ...
xyloppa 2009 jan. 19. - 21:44:45
(20/76)
A film ennek a könyvnek az alapján készült, és ez remek könyv. Chitra Benerjee Divakaruni : A fûszermesternõ
nem hollywood-i happy end
9/10
forgonati 2008 nov. 29. - 21:48:17 9/10
(19/76)
Nagyon tetszenek ezek az indiai filmek. Különleges, és nem mindennapi, mint manapság az amcsi akciómozik, amikböl már lassan 12 egy tucat. Érdemes megnézni, az biztos. Utoljára ilyen indiai film a Krrish volt amit láttam, az is nagyon tetszett.
8/10
poszigaz 2008 szept. 28. - 19:00:07 8/10
(18/76)
A film misztikusan tereli a figyelmet a fûszerekre, azok nálunk kevésbé ismert hatásaira. A szerelmi történet, a romantikus mondanivaló számomra hangulatos keret volt ehhez.
dodo1994 2008 szept. 06. - 23:01:10 Előzmény perry
(17/76)
tényleg hasonlít a csokoládéra.és örülök,h végülis happy end lett.