pozsizsuzsi 2008 jan. 28. - 14:14:17 Előzmény neutroman
(27/227)
Nem felesleges, egyébként nem is vitáztunk, én csupán érdeklõdtem. Az adaptációk között ingen sokszor azok a gyatrábbak, amelyek foggal körömmel próbálnak hûek lenni az eredetihez, ami meg merõ képtelenség, az abszolút más közeg folytán. De a Galaxis humora nem annyira a párbeszédeken, és még annyira sem a cselekményen alapul, sztm, hanem a dolgok leírásán, nem véletlen hogy a könyv igazi fõszereplõje egy lexikon. Pl. a hogyan tanuljunk meg repülni... kezdetû bejegyzés. Szóval, nagyon nagyon az írott szó dominál. De most már ideje tényleg megnéznem a filmet, majd még jelentkezem, beszámolok hogy mennyire sikerült az elõítéleteimet legyõzni(e a filmnek) :)
neutroman 2008 jan. 25. - 21:12:15 Előzmény x-tro
(26/227)
én a könyv elõtt láttam és végig röhögtem, sõt még most is csak ha eszembe jut pár jelenet...
amúgy meg minden könyv-film vita hüjeség és felesleges... ;)
pozsizsuzsi 2008 jan. 25. - 17:13:35
(25/227)
Akkor belebátorkodom.
7/10
efes 2008 jan. 25. - 17:11:11 7/10
(24/227)
de mindenképpen olvasás után!
7/10
efes 2008 jan. 25. - 17:10:33 7/10
(23/227)
szvsz úgy kell a filmet felfogni, mint a regény illusztrációját. mellé, nem helyette, és nem fölé.
7/10
efes 2008 jan. 25. - 17:08:38 7/10
(22/227)
nem rossz ez pedig, bár ha valaki a könyve olvasása után túlzott elvárásokkal nézi, biztosan csalódik.

nyilván nem lehet öt db regénybõl egy két óra körüli fimet csinálni. viszont szvsz abszolút hozza daglesz adamsz szellemiségét, kvázi a film az ötrészes trilógiából készült videoklipp. jók a karekterek is, abszolút nem gagyi a kivitelezés, de nincs benne minden, ami a könyvekben, természetszerûleg. szóval, úgy kikapcsolódásilag tök rendben van. azt mondanám még, hogy én speciel az egyik leghûbb regényadaptációnak tartom, a hiányosságaival együtt.
pozsizsuzsi 2008 jan. 25. - 16:34:04
(21/227)
Annyira bejött nekem az ötrészes trilógia, (bár nálam a 4-5 nem igazán), hogy nem merem megnézni a filmet, pedig itt van a polcon. Majd összeszedem magam, de félek, csak csalódás lehet a vége, nálam a pohár félig üres. :( :))
leopard26 2008 jan. 19. - 14:42:30
(20/227)
Nem tudja valaki hol van a törölközõm?
8/10
barbika:) 2007 okt. 29. - 21:34:31 8/10
(19/227)
Én nem olvastam a könyvet, úgyhogy csak a filmrõl tudok nyilatkozni.
Az igazat megvallva elsõre a filmet nem tudtam végignézni, de aztán mégis megnéztem és úgy kb. harmadik megnézés után a kedvenceim közé került.
Elvont, furcsa, nem megszokott, de néha el kell szakadni a hétköznapoktól...
Nálam egy bizonyos hangulat kell hozzá, hogy megtudjam nézni, de ha az megvan, akkor nagyon imádom!
A depressziós robot a kedvencem!
És a fõcímdal nagyon klassz.
8 pontot mindenképp megérdemel a film.
ndavid42 2007 júl. 05. - 04:26:41
(18/227)
Nem új a film, és hsz-ek is régen voltak, de. Mielõtt nagyon belebonyolódna mindenki (bár ez már megvolt, ahogy nézem...) abba, hogy ez-milyen-rossz-adaptációja-a-könyvnek, meg, hogy hogy-képzelik-ezt-az-egy-alapmû, meg mér-ien-sz.r-a-film? : ez nem a könyv megfilmesítése, szerintem soha nem is akart az lenni. A forgatókönyvet maga Douglas Adams írta (legalábbis õ kezdte el), úgy, ahogy a '81-es minisorozatét is (meg ugye a rádiójátékot, amibõl lettet a könyvek). Ilyenre írta, mert talán ilyet is akart. A bemutatót már sajnálatos módon nem élhette meg (szívroham, 2001-ben, 49 évesen)...
A film magában szerintem nem lett rossz. Nekem - mint az "öt részes trilógia" nagy rajongójának - végül is tetszett. Persze elsõ megnézéskor (moziban, ofkoz, törölközõvel, meg stáblista végignézéssel) húztam a számat, de akkor még én is úgy tudtam, és úgy gondoltam rá, h ez az általam annyira kedvelt könyv betûrõl-betûre megfilmesítése.
Egyébiránt tényleg ajánlom mindenkinek a könyvek (mind az 5, úgy teljes a történet) elolvasását, szerintem, ha megtetszik az embernek, letehetetlen. Illetve meg lehet próbálni az író másik regény-sorozatát, a Dirk Gently könyveket (2, és egy fél van, az utolsót már nem tudta befejezni sajnos), azoknak is hasonlóan jó humoruk van.
Hát, így "röviden" ennyit mondanék/írnék errõl.
És végül a válasz természetesen 42. mi más :) Meg tartsatok törölközõ-napot május 25-én.
zszoltan 2007 máj. 23. - 23:01:04 Előzmény Noncsa
(17/227)
A filmet nem láttam, a könyvnek van mondanivalója is. De néha tényleg több oldalt kell olvasni egy mondat üzenetének megértéséhez. És gyakran annyira túlzásokba esik a szerzõ az ábrázolás terén, hogy igazán nehéz bármi létezõvel összefüggésbe hozni. (Én több tucat tartalmas mondatot találtam eddig benne, csak a könyv olvasása nélkül valószínûleg értelmetlen zagyvaságnak hangzanának. Mint például az alábbi is:)
Hogy mirõl szól? Hát témája leginkább "az Élet, a Világmindenség, meg Minden". Amúgy 42. :)
zszoltan 2007 máj. 23. - 22:42:01 Előzmény Nagysanyi
(16/227)
A magyar fordítás meg néhol épp csak érinti az eredeti angolt. (Na jó, azért nagyrészt remek, csak pár 'lefordíthatatlan' poént vétett el. Meg néhány fordíthatót is. De még így is marad bõven. :))

Amúgy melyik könyvet filmesítették meg? Az összeset megpróbálták egy filmbe zsúfolni? Az elég gáz. De amúgy is olyan egy nagy, nevettetõ, szürreális (jó ide ez a szó?) álom az egész, hogy õszintén csodálkozom rajta, hogy bárkinek volt mersze a megfilmesítésébe kezdeni. (Amikor megláttam a plakátját, nem hittem a szememnek. "Ebbõl? Filmet? Mégis hogyan?")

Szóval ahogy kivettem a szavaitokból, inkább folytassam a további kötetek (a második közepén járok) elolvasásával, mint a film megnézésével.
vladtepes2 2007 máj. 23. - 20:05:57
(15/227)
Sziasztok!

Nos én olvastam az összes könyvet, és kialakult bennem egy kép minden szereplõrõl. Sajnos a filmben homlokegyenest máshogyan néztek ki. Marvint a depis robotot egyenesen szánalmasra csinálták. Beeblebox is teljesen más lett. Fordról ne is beszéljünk.
Egyedül Arthur alakja sikeredett valamelyest.
Nomeg a vogonok. na azokat jól eltalálták.
Mindegy. Egy szó mint száz, a film nekem nem jött be.
A könyvhöz viszonyítva szánalmas lett. Meg sem közelítette azt a hangulatot.
nahh ennyi.

Szép napokat! :)
Noncsa 2007 máj. 02. - 17:51:31
(14/227)
hát igen, mivel tényleg nem olvastam, ezért tudok csak a filmnek nyitott fórumban nyilatkozni úgy, hogy nem tetszett.
attól még lehet a könyv jó, ezt nem is tagadhatom
x-tro 2007 máj. 02. - 17:38:35
(13/227)
Vicces olvasni azokat a véleményeket, amelyek a könyv olvasása nélkül utasít el, bár tudatlanokon ciki nevetni.

Mondjuk, fogalmam sincs milyen lehet szûzen, nyilván éktelen baromság, de a könyv többszöri végigröhögése után szerintem ez egy tökéletes illusztrációja Douglas Adams alapvetû mûvének, amiben a Mester sem találna kivetnivalót. Szerintem tök rendben van.
Noncsa 2007 máj. 02. - 16:44:51
(12/227)
nem olvastam a könyvet, csak most néztem meg a filmet, így nagyon nem láttam sok értelmét a történetnek, sok mindent nem mondott, csak szórakoztatott(??)
sztem ez egy flúgos marhaság, de Alan Rickman figurája tetszett :))
SGA 2007 jan. 19. - 19:28:17
(11/227)
A könyv tök állat volt!!!!!!!A film kicsit gyenge, én mást vártam......több hasonlóságot a könyvvel.....mondhatnám azt is hogy a film Douglas Adams után szabadon.....de aztán utána néztem és azt írták hogy a szerzõ maga írta a film forgatókönyvét még a 90es években....úgyhogy szándékosan hasonlít csak ennyire a könyvre.........
durf2 2007 jan. 19. - 18:33:08
(10/227)
Atya úr isten! A Föld bolygó a galaxis elmegyógyintézete! Szürreállat! áááááááááááááááá
8/10
Zotyipotyi 2007 jan. 06. - 14:28:42 8/10
(9/227)
A könyv tényleg teljesen más dimenzió (bisztro-matika-höhö), de azért a film is elmegy!
vOrOn 2006 dec. 24. - 16:31:28 Előzmény Newcastle United
(8/227)
> Sajnos köze nincs a könyvhöz. Még "önálló" filmként se állná meg a helyét,
> nem hogy adaptációlként. Sokkal többet vártam.

Kénytelen vagyok egyettérteni a véleményeddel.