jani-wan 2014 jan. 19. - 16:54:50
(207/227)
Még csak az sem úgy ahogy a könyvben van.
jani-wan 2014 jan. 18. - 12:12:26
(206/227)
Nem.
Hogy is lehetne 5 könyvet belesûríteni egy filmbe, mikor egyet is nehéz.

És a film nem is tudja ezt a könyvet jól visszaadni. Olvasni kell.

***könyv SPOILER (Vendéglõ A Világ Végén)***
"Marvin az átjáró elején állt. Ezüstös teste megcsillant a poros fényprizmában. Fémburkolata átvette a
zárótûz rezgéseit, amelynek célpontja továbbra is az épület maradt.
Tulajdonképpen nem volt igazán kis termetû robot, de mégis siralmasan aprónak hatott a gigantikus
fekete tankhoz képest, amely most megállt elõtte. A tank végigszondázta a robotot, aztán visszahúzta
az érzékelõit.
Marvin meg sem moccant.
- Félre az utamból, kicsi robot - morogta fenyegetõen a tank.
- Attól tartok - mondta Marvin -, épp avégett kellett itt maradnom hogy az utadat álljam.
A szonda ismét elõbukkant, hogy újra megvizsgálja Marvint, majd gyorsan visszahúzódott.
- Hogy te az utamat álld? Nekem?! - mennydörögte a tank hitetlenkedve. - Viccelsz?
- De tényleg - mondta Marvin.
- Na és milyen fegyvered van? - dörögte a tank.
- Találd ki - felelte Marvin.
A tank motorja felbõgött, fogaskerekei csikorogva karmolták egymást, molekula méretû elektronikus
reléi ide-oda billentek mikroagyában az elképedéstõl.
- Találjam ki? - kérdezte.
...
- Találgass csak - mondta Marvin az óriás harci gépnek -, sose fogod kitalálni!
- Hmmm... - mondta a gép, beleremegve a szokatlan szellemi erõfeszítésbe. - Lézervetõ?
Marvin a fejét csóválta.
- Persze - mormogta a gép mély gyomorhangon. - Túl kézenfekvõ volna. Antianyagsugár? -
kockáztatta meg.
- Még kézenfekvõbb - figyelmeztette Marvin.
- Na igen - dünnyögte a gép, mintegy pironkodva. - Ööö... elektromos faltörõ kos?
Ez új volt Marvinnak.
- Az meg micsoda? - tudakolta.
- Olyan, mint ez itt! - mondta lelkesen a gép, egy vasvillafélét dugva ki páncéltornyából. A villából
egyetlen halálos villanás lövellt ki. A fal, nagy robaj kíséretében, porfelhõvé vált Marvin mögött.
A por gomolygott egy kicsit, aztán kupaccá állt össze.
- Nem - mondta Marvin -, nem ilyen.
- De jó, nem?
- Nagyon jó - helyeselt Marvin.
- Tudom már - mondta a dögcsillagi masina egy pillanatnyi mérlegelés után. - Akkor meg biztos egy
olyan újfajta astabil xantoxenogén multikaputtorod van!
- Az az igazi, nem? - jegyezte meg Marvin.
- Szóval olyanod van - mondta a gép meglehetõs tisztelettel.
- Nem - mondta Marvin.
- Nem?! - A gép csalódottnak látszott. - Akkor biztos...
- Rossz az egész gondolatmenet! - mondta Marvin. - Nem veszel figyelembe valami egészen alapvetõ
dolgot az ember és a robot közötti kapcsolat természetében.
- Na igen... - mondta a gép, és ismét gondolatokba merült.
- Gondolj csak bele - biztatta Marvin -, itt hagytak egyedül, engem, a hitvány kis robotot, hogy
megállítsalak téged, a gigantikus harci gépet, csak hogy az irhájukat mentsék. Mit gondolsz, mit adtak
nekem védekezésre?
- Hmmm... ööö... - motyogta a gép idegesen. - Feltehetõleg valami rettentõ pusztító dolgot.
- Feltehetõleg! - kiáltott fel Marvin. - Persze, feltehetõleg! Megmondjam, mit adtak?
- Rendben! Mit adtak? - mondta a gép feszülten.
- Semmit - felelte Marvin.
Baljós csend támadt.
- Semmit?! - dörögte a harci gép.
- Abszolúte semmit! - panaszolta Marvin. - Még egy gumikolbászt sem!
A gép dühösen kapkodott levegõ után.
- Hát ez mindennek a teteje! - ordította. - Azt mondod, semmit?! Hát ezeknek semmi se szent?!
- És pont velem teszik - sóhajtotta Marvin halk, elhaló hangon -, amikor úgyis majd leszakad az
összes diódám a fájdalomtól.
- Le kéne köpni õket!
- Le, a disznókat! - helyeselt Marvin átéléssel.
- A fenébe is, de feldühítettek! - bömbölte a masina. - Muszáj lesz ledöntenem ezt a falat itten!
Az elektromos faltörõ kosból újabb sistergõ fényvillanás tört elõ, lerombolva a falat a gép mellett.
- És akkor én mit szóljak? ! - mondta Marvin keserûen.
- Szóval, egyszerûen leléceltek? - mennydörögte a gép.
- Le bizony - felelte Marvin.
- Asszem, kénytelen leszek a plafont is szétlõni itten! - mérgelõdött a tank, s már porrá is lõtte maga
fölött az átjáró mennyezetét.
- Nem mondom! - jegyezte meg Marvin elismerõleg.
- Ez semmi! - hencegett a gépezet. - A padlót is simán szét tudnám lõni!
És ezzel szétlõtte a padlót is maga alatt.
- Ördög és pokol! - üvöltötte a gép, majd tizenöt emeletnyi zuhanás után ízzé-porrá ment a talajon.
- Hogy egy gép ilyen ostoba legyen! Elkeserítõ! - mondta Marvin, és csüggedten távozott. "
bias 2014 jan. 17. - 23:52:26
(205/227)
Nem rossz film, de sajna a könyv ezerszer jobb.
-csengõzoli-- 2013 okt. 31. - 14:28:15
(204/227)
Abszolute semmi!
És ezt nem cinikusan írom.
Egy filmnek önmagában kell megállnia a helyét.
Anélkül,hogy az eredeti könyvet elolvasnám.
Hogy a könyv egyébként jó, az lehet.
Sz Peter 2013 okt. 31. - 13:30:56
(203/227)
És szerinted nincs összefüggés a kettõ között?! ;)
-csengõzoli-- 2013 okt. 30. - 22:05:17
(202/227)
A filmrõl beszéltem,nem a könyvrõl.
Sz Peter 2013 okt. 30. - 17:12:54 Előzmény -csengõzoli--
(201/227)
Mert keveset olvasol. A könyv, mûfajában egy klasszikus!
Csonger 2013 okt. 30. - 12:46:31
(200/227)
Véletlenül vettem észre, hogy a '80-as évek beli Marvin is felbukkan egy pillanatra.
-csengõzoli-- 2013 okt. 01. - 00:31:27
(199/227)
A történet kitalálója irgalmatlanul be volt szívva :)
Nekem valahogy nem jött át,hogy mitõl olyan nagyszerû ez a film.
10/10
krys19 2013 jún. 03. - 10:59:21 10/10
(198/227)
Imádom! Örökérvényû! A mindennapi élet letisztított, csupasz szemléltetése! Minden helyzet leírója!
Pl. amikor azt mondja a "fõnök" ÉN MAGAM EREDEK A NYOMÁBA!
Aztán megszólal a gong és JÖN a fél órás EBÉDSZÜNET! Hát ez az!:)
Aztán BEKÖTÕÚT ÉPÜL! Nem tudták? TÉNYLEG? PEDIG A TERV MEGTEKINTHETÕ...
Akinek nem tetszik a film nézze meg újra! Kicsit odafigyel erre és máris imádni fogja!
Végülis miért ne nevessünk a világ dolgain!:) Inkább nevessünk, mint bosszankodjunk!
5/10
Sadenal 2013 máj. 10. - 18:55:51 5/10
(197/227)
Elég érdekes sci-fi volt, de maradjunk annyiban hogy elég volt egyszer látnom. Martin Freeman itt még elég rossz színész volt. :)


5/10
10/10
petikee69 2013 jan. 14. - 19:29:33 10/10
(196/227)
A könyvhöz képest gyenge. De ahhoz a mûhöz képest minden annak tûnik. Nem tudja visszaadni annak a hangulatvilágát, és csak azoknak ajánlom, akik olvasták már elõtte a trilógiát. Amúgy, ha nem egy ilyen csodálatos alkotás adaptációja lenne, akkor azt mondanám, elmegy. Így nekem nem nagyon tetszett, az irodalmi alkotást sokkal jobban élveztem, azonban ebben is voltak jó részek, jó poénok, de teljesen más. És nálam a könyv a nyerõ, azt mindenkinek csak ajánlani tudom, a film meg hát nem a legjobb, de vállalható, élvezhetõ, szerethetõ.
10/10
mokaficok 2012 nov. 09. - 14:20:50 10/10
(195/227)
Amikor elõször néztem, borzalmasnak találtam. De aztán nem ment ki a fejembõl, mindig eszembe jutott egy-egy részlet... És megnéztem újra. Azóta az egyik kedvencem és mindig van nálam törölközõ. :)
cellasto 2012 szept. 12. - 21:19:34 Előzmény Segítõ Béka
(194/227)
a könyv még a mai napig jó(pár hónapja olvastam újra)
viszont a filmet sem kell ennyire lehúzni.
kellemes,szórakoztató..igaz,néhol erõltetett,de azért elmegy :D
10/10
Dudlicsek 2012 szept. 12. - 19:43:02 10/10 Előzmény Segítõ Béka
(193/227)
"...a depressziós robot könyvbe még vicces lehetett, de itt filmben a szánalmas szacsvai lászló hangjával nem viccesen szomorú, hanem tényleg depresszióssá tesz mindenkit."
Én más véleményen vagyok. szerintem Marvin figurája a filmben az egyik legsikerültebb telitalálat! Jóval viccesebb mint a könyvben. Az alakja, a járása... Édes pofa! :-) A szinkronja is nagyon rendben van. De hát ízlések és pofonok... :-)
1/10
Segítõ Béka 2012 aug. 18. - 19:52:36 1/10
(192/227)
én olvastam a könyvet gyerekkoromban nagyon régen, akkor jó volt, de most a film magyar szinkronnal borzalmasan idegesítõ egy gagyi
kezdjük ott, hogy a két fõszereplõ is unalmas és irritáló, a depressziós robot könyvbe még vicces lehetett, de itt filmben a szánalmas szacsvai lászló hangjával nem viccesen szomorú, hanem tényleg depresszióssá tesz mindenkit.
egyszerûen ez a két fõszereplõ nagyon ostobán néz ki, az is. de a maszkok jók lennének, megvalósítás jó lehetne, de a színészek nem jók
-greghouse- 2012 aug. 18. - 15:25:23
(191/227)
Ez sajnos olyan, mint Rejtõ Jenõ. Lehetetlen megfilmesíteni, próbálkozni lehet, de....(fiatalság figyelmébe:) olvasni kell. A filmváltozat szánalmas. A könyv zseniális.
ennyi baromságot... 2012 jún. 24. - 22:34:22
(190/227)
Igaz, de a színészi teljesítményükbõl elég keveset lát még az is, aki eredeti nyelven nézi.
A többség meg a szinkronos változatot ismeri. ;-)
pluginbaby 2012 jún. 24. - 22:03:32
(189/227)
Attól, hogy csak a hangját adta, még benne van.
agarik 2012 jún. 24. - 21:14:48 Előzmény olang
(188/227)
Ezt megírták rádiójátéknak, könyvnek és számítógépes játéknak, valamint filmsorozatnak, és most filmnek. És mindegyik különbözik a többitõl mint történetben, mind egyáltalán.

Épp ez a jó az egészben.