Téma: Godzilla

4/10
roland.89 2014 máj. 27. - 20:58:28 4/10
(223/383)
Saját vélemény, SPOILER-eket tartalmaz!

Nos, premier után körülbelül egy héttel volt lehetõségem megnézni a legújabb Godzilla filmet. Nálam ez volt az év egyik leginkább várt filmje, az elõzõ, 1989-es amerikai változat nálam hatalmas nagy kedvenc volt. Tudom, sokak szerint a legrosszabb Godzilla film volt, ami valaha készült, dehát 9 éves srác voltam, amikor az megjelent, rákattanva mindnen dinoszauruszos szarra. Volt benne bõven akció, akkori szemmel nézve a CGI is ott volt a szeren (még talán ma is szoktunk látni annál gyengébb effekteket némely filmben). Most õszintén, melyik hasonló korú srácnak nem tetszett az a film akkoriban? Annak a filmnek azóta vártam a folytatását, ahogy elõször láttam moziban, ám sajnos az évek alatt ezt nem kaptam meg. Éppen ezért is örültem meg a hírnek, amikor megtudtam, hogy készül az új Godzilla film. Ugyan nem közvetlen folytatásként, hanem egy különálló filmként jön, de akkor is, a gyerekkori egyik kedvenc filmemrõl volt szó. Aztán jöttek az egyre jobb hírek a filmmel kapcsolatban, mint például, hogy az egyik szereplõ az a bizonyos Bryan Cranston, aki a Breaking Bad címû sorozat Walter White-ja volt, mely sorozat az egyik kedvencem, és Cranston is azóta az egyik kedvenc színészem. Szóval adott volt az egyik kedvenc filmem, az egyik kedvenc színészem, ha ez a kettõ együtt van, az már szar nem lehet - gondoltam én. Továbbá ekkor még nem is láttam az elõzetest a filmhez. Mikor az megjelent (https://www.youtube.com/watch?v=QjKO10hKtYw&feature=kp) és megláttam, hogy milyen hangulatúra tervezik a filmet, hát azt hittem össze szarom magam. Nekem nagyon bejött. Na ekkor már tûkön ültem, ráadásul ezek után még jöttek a további elõzetesek, melyekben lehetett látni, mekkora pusztításokat végez szeretett szörnyem a városokban, hát alig bírtam ki a premierig.

De kibírtam. Sõt, nem is a premier hetén, hanem egy héttel késõbb volt csak alkalmam megnézni a filmet. És amit láttam, hát, az valami hatalmas nagy kiábrándultságot okozott nekem. Röviden összefoglalva a film lassan indul (nagyon lassan), ha beindul, akkor mégsem indul be, a színészi játékok szinte kivétel nélkül rém gyengék, maguk a szerepek sem valami erõsek, egyedül a látvány az, ami odabasz. Pedig lehetett volna jó film, sõt, nagyon jó film.

Kezdjük a színészekkel. Bryan Cranston (szokásához híven) itt is jól alakított, igazából egyedül az õ alakításával nem volt semmi gond. Viszont a szerepe valami rettenetesen idegesítõ volt, bár arról már nem õ tehet. Ráadásul mindössze a film elsõ körülbelül fél órájában szerepelt mindössze. A színészt ugyan kissé hiányoltam, lévén, hogy az elõzetesekben õ volt az egyik, akivel eladták a filmet (persze Godzilla után), de a szerepe olyan idegesítõ volt, hogy összességében nem hiányzott. Aaron Taylor-Jonhsont szintén bírom a Kick-Ass filmekbõl illetve a Vadállatok-ból. Õ volt a filmnek a fõszereplõje, bár kimagasló játékot sajnos itt nem láthatunk tõle. A kötelezõt talán hozta, de annál nem többet. Ken Watanabe nem tudom, hogy mit szívhatott a forgatások elõtt, de végig félig nyitott szájjal meredt a semmibe, mint aki a világát nem tudja. Tõle is láttam már jobb alakításokat, bár ennél nem nehéz. Elizabeth Olsen hozta azt, ami a dolga volt a filmben, azaz a kötelezõ jó csajt, annak jó volt, de sajnos tõle sem láttunk semmi kimagasló teljesítményt.

És akkor jöjjön a címszereplõ, a szörnyek királya, Godzilla. Nagyon szépen ki lett dolgozva. Akiknek az elõzõ amerikai változat nem felelt meg, mert sem történetben, sem a szörny kinézetében nem hasonlított az eredeti japán filmekre, azok az új változatban lévõ szörny kinézetére nem panaszkodhatnak. Viszont azok sem, akik ma már viccesnek tartják azokat, ugyanis sikerült úgy megalkotni, hogy az eredetire alapozzák, de mégis, mai szemmel nézve is ütõs legyen a megjelenése, de a látványt már korábban is említettem, hogy nagyon jóra sikerült. Persze olvastam pár kommentben, hogy ez sem felelt meg mindenkinek, dehát nem lehet valamit úgy megcsinálni, hogy az mindenkinek tetszen.

Na, de akkor hol van a gond az új filmmel? A látvány jó, a színészek már kevésbé, de egy óriás szörnyes, város pusztító filmben ez nem nagyon izgat senkit, valamint a film zenéje is passzolt a hangulathoz, arra sem lehet panasz. A válasz a film vágása, illetve története. Na de egy ilyen jellegû filmet tényleg tönkretehet egy forgatókönyv? Maximálisan, ha az tesz arról, hogy a címszereplõ a 2 órás film elsõ másfél órájában TELJESEN háttérbe szoruljon. Ráadásul az elsõ megjelenésére körülbelül 1 órát kell várni.
Az törtnet szerint bõ 10 évvel a fõ események elõtt egy földrengés elpusztít egy atomerõmûvet, melyben Cranston és felesége dolgozik, utóbbi belehalt a balesetbe. Cranston nem törõdik bele, hogy ezt földrengés okozta ezért összeesküvés elméleteket kezd gyártani. Aaron Taylor-Jonhson a fiát alakítja, aki idõ közben eltávolodott apjától, mert az nem tudott túllépni a tragédián, és a haditengerészetnél lett bombaszakértõ. Aztán olyan fél órányi összeesküvéselmélet gyártás után kiderül, hogy az öregnek persze mindenben igaza volt, és a földrengés nem földrengés volt, hanem valami más. Valami nagy. Egy órás szörny. Egy muto. Hogy mi a f*sz??? Muto??? Igen, egy muto, ami épp be van bábozódva és készül arra, hogy kikeljen a bábjából. Ki is kel, egy óriás, repülõ, pókra hasonlító valami. A kikelésekor okoz egy kisebb galibát, melynek következtében a Cranston által játszott szereplõ életét veszti. Utólag belegondolva, Cranstonnak szó szerint 0-val volt egyenlõ a szerepe, hisz az elméleteitõl függetlenül a mutó így is úgy is kikelt volna, szóval a film elsõ fél óráját nyugodtan át is lehet tekerni, a karakterre a késõbbiekben sem lesz semmi féle utalás. Talán azért van egy kevés értelme, mivel a fiát alakító Aaron Taylor-Jonhson apja miatt kerül Japánba.
A film következõ kb fél órája azzal telik, hogy a katonaság az elmenekült muto-t keresi, illetve idõ közben kiderül, hogy nem csak 1, hanem 2 muto is van, a másik épp Nevadában bábozódik, ám nem kell sokáig félteni, a frissen kikelt egyed épp jeleket küld neki, így az is hamar kikel, az az egyed nagyobb, ám repülni nem kud. Így van 2 muto-nk, egy hím és egy nõstény, ám Godzillánk még mindig sehol. Ebben a fél órában Ken Watanabe elmeséli, hogy ezek a muto-k radioaktiv anyagokkal TÁPLÁLKOZNAK. Igen, atombombát zabálnak :D Illetve azt, hogy van egy másik szörny, egy isten (God), akinek az a feladata, ha ilyen szörnyek tûnnek fel, akkor õ majd szépen egyensúlyt hoz az erõben, õ nem más mint Gojira (nem elírás, a japánok így nevezik). Õ így ejti a nevét, így is mutatja be késõbb az amerikai katonaság tábornokának, akinek nem tetszik ez a megnevezés, így gondol egyet és õ Godzillának nevezi a szörnyet. A névváltoztatás okára számomra nem derült fény, alapbõl lényegtelen is lenne, ám ez a két szereplõ sokat szerepel együtt a vásznon a film második felében és vicces, amikor beszélgetnek és egyikük így, a másikuk úgy nevezi a szörnyet. Na de kanyarodjunk vissza a törtnethez. Az elsõ, elmenekült muto Hawaii-n köt ki, hol máshol, mint ahonnan az Aaron Taylor-Jonhson által játszott karakternek indul majd vissza a gépe Amerikába. Bár rá nem érdemes ebben a jelenetben sok szót fecsérelni, nem sokat tesz majd hozzá a dolgokhoz. Illetve megment majd egy japán kisgyereket, de amikre az ember számít majd abban a jelenetben, ez ahhoz képest kutya füle. A katonák eközben egy, a reptér közelében lévõ erdõben ráakadnak a szörnyre, kilõnék a francba, de nem nagyon jön nekik össze és az megindul a repülõtér irányába. Ezzel egyidõben a tengerpartnál egy szökõár támad, ami nem más, mint a film címszereplõje, Godzilla. Végre, 1 óra után õ is képbe kerül, ideje volt. A belépõje vitán felül erõsre sikeredett, a szökõár elvitt egy nagyobb embertömeget, igen látványosra sikerült. És célba vette õ is a sziget repülõterét. Na mondom, az elsõ óra lassan indult, de most itt akkor kõ kövön nem fog maradni, most beindul a buli, amire vártam. Megérkezik a reptérre, elõször csak a lába látszik, majd a kamera elkezd felfelé haladni, a fejénél megakad, majd beleüvölt egy hatalmasat. És ekkor valami olyasmi következik, amire senki sem számított, a jelenet egyszerûen véget ér. Azt gondoltam nagy hirtelen, hogy biztos csak valami olcsó húzás, mutatnak egy másik jelenetet, ezzel is húzva az ember idegeit, ám amikor megláttam az új jelenetet, rájöttem, hogy a készítõknek eszük ágában sincs visszatérni az elõzõhöz. Ugyanis a következõ jelenetben Aaron Taylor-Jonhson fia épp felkel a kanapén, a tv-ben pedig a híradóban mutatják, kb 5 másodpercben, hogy Hawaii-n két óriás szörny összecsapott, majd elhúzott a tengerbe. MIVAN??? Ennyit vár az ember a nyamvadt akcióra, erre ennyivel elintézik? Hát a k*rva a*yjukat!
A következõ kb fél órában megint kapunk egy kihagyott ziccert, amikor is a Nevadában kikelt mutó lerombolná Vegas-t, illetve le is rombolja, csak nagy meglepetésre, ezt is a híradóból követhetjük majd nyomon. Illetve ebbõl is csupán pár másodpercet. Továbbá kapunk még egy jól kitervelt amerikai lépést a muto-k és Godzilla ellen, egy bazi nagy atombombával egy helyre terelni mindhármat és felrobbantani õket a g*cibe. Az alapötlet nem lenne annyira rossz, ám az nem tudom, hogy melyik barom ötlete lehetett, hogy ezt a bombát egy vonattal szállítsák keresztül a fél országon, holott, ahogy késõbb láttuk, volt lehetõség helikopteren is szállítani és akkor az Amerikában tartózkodó muto-nak (mely ugye nem tud repülni) esélye sem lett volna megtámadni õket. De persze megtámadta. El is vitte a bombát, legalábbis az egyik részét. Aztán másfél óra körül a két muto San Fransisco-ban ütközik és lepetéznek szépen. Az ellopott atombombára persze, hogy a kicsik is zabálhassanak belõle. Ja, és ebben a fél órában Godzilla nem csinált mást, csak úszott Amerika felé.
Na de akkor jöjjön az utolsó fél óra, amire már nincs semmi panasz. Pár katona itt ejtõernyõvel megpróbál bejutni a "hábotús övezetbe", ahol Godzilla küzd a muto-kkal, annak érdekében, hogy a bent lévõ atombombát vagy hatástalanítsák, vagy jó messzire vigyék a városból. Az ejtõernyõs jelenet szerintem zseniális volt, ahogy belsõ nézetbõl láttuk azt, amit a katona is lát, hogy a földig rombolt városban küzdenek az óriás szörnyek. A látvány itt már remek lett, és végre a küzdelmet is mutatták. Errõl sok mindent nem szeretnék mondani, mert ezt inkább látni kell, de a végén természetesen Godzilla lecsapja mindkét muto-t, bombaszakértõnk, akinek ugyan a bombát nem sikerült hatástalanítania, a muto-k petéit sikeresen felgyújtotta. A film végén persze ellõtték azt a klisét, hogy a jó Godzilláról a csata után mindenki azt hiszi, hogy meghalt a küzdelemben, de mivel a film második része már be van rendelve, sejthetjük, hogy a halála nem következett be, magához tér szépen és elvonul a tenger mélyébe, amivel véget is ér a film.

Õszintén szólva, nem igazán értem a nagy kritikai elismerést, amit a film kapott, mivel óriás szörnyes filmhez képest nagyon kevés akció van benne, továbbá drámának sem volt elég drámai, ahhoz nem voltak olyan szereplõk, akikért igazán izgulni lehetett volna, nem voltak a karakterek jól kidolgozva. Olyan volt a film, mintha a szereplõk csak azért lettek volna, hogy asszisztáljanak a szörnyek összecsapásához, és emiatt nem mutatták be õket kellõképpen, ennek ellenére mégis õk kapták a játékidõ nagy részét, ezért tényleg nem értem, hogy mit is akarhatott a rendezõ kihozni ebbõl a filmbõl. Ha már annyit megtettek volna, hogy a film közben az ütközeteket és pusztításokat nem vágják ki a filmbõl (összesen ha jól tudom, 3 ilyen volt), már azzal nagyban megdobták volna a film teljesítményét, de szerintem még az sem biztos, hogy elég lett volna.
10/10
Findzs 2014 máj. 26. - 12:31:15 10/10
(222/383)
egyáltalán nem volt olyan rossz mint ahogy itt páran elõadják
10/6 egyszer nézhetõ

kb. annyit ért mint a 98 -as godzilla, vagy mint a tûgyûrû

tény, hogy van a rendezõnek jobb filmje is pl. a szörnyek
2/10
lipgloss 2014 máj. 26. - 07:57:14 2/10
(221/383)
Rettenetes! A látvány sem ér annyit, hogy megérje moziban nézni. Olyan szinten van elcseszve a sztori, hogy ennél rosszabb nem is lehetne. Nincs megmagyarázva egy csomó dolog, Godzilla hirtelen rájön, hogy "jé tudok ilyet is amivel kinyírom az ellenséget", és olyan szinten kesze-kusza baromság az egész, hogy a végére olyan érzésem van, hogy egy gyorsan összedobott nagyon nagy pénzbõl készült "nem érdekes ha nem érti a nézõ úgyis hülye hozzá jóazneki" filmet hoztak össze. Botrány.
1/10
Sirbrina 2014 máj. 25. - 20:45:41 1/10
(220/383)
Nevetseges volt elso perctol fogva. A forgatokonyviro nyugdijba mehet...
zegorias 2014 máj. 25. - 16:47:00
(219/383)
Más volt mint a 98-as Godzilla, de nem volt jobb...Sõt!...kicsit rosszul lett összerakva ez a film. Dadogott.
kompikotró 2014 máj. 25. - 09:21:32
(218/383)
Tegnap elmentünk,megnéztük....hmm! Az elején jól indítottak és mondhatom,hogy elkezdett érdekelni az egész. Aztán úgy szépen lassan kezdett szétesni a film,logikátlanná vált és a végére még nevetségessé is! Az elõzõ godzilla filmnek szerintem a nyomába se ér! A többit meg az elõttem szólók már leírták!
shoc 2014 máj. 25. - 01:24:10
(217/383)
Tetszett is, meg nem is.
A 3D semmit nem ért, inkább zavaró volt számomra.
SPOILER. Fura volt hogy a legjobb színészek haltak meg leghamarabb.
Jo volt a CGI. A forgatókönyv egész kifinomult.
Akinek a King kong nem jött be, az inkább ne nézze meg.
En azt hiszem nem nézem meg meg egyszer.
duckshoot 2014 máj. 24. - 00:07:53 Előzmény Vasti
(216/383)
Érdekes, mert mi van ha:
Nem tudták az irodaházban golgozók hogy mi a fax van amíg meg nem látták az óriás denevért elröppenni és akkor ijedtek meg hogy hú bmeg futni kéne.
Illetve miért vicces az ha vlki látni akar egy bazi nagy hüllõt a két szemével. Te nem néznéd meg?
dr.66 2014 máj. 23. - 23:14:04
(215/383)
Azt hiszem általános iskolásoknak felhõtlen szórakozás,remek két óra lehet.Micsoda klassz kikapcsolódás a suli után.
A végét viszont alaposan elrontották. SPOILER LEHET! Amikor Godzi a végén miután szimpatikusan legyõzte a mutókat és mint egy hõs begyalogol a Csendes-óceánba ,akkor egy kisgyereknek utána kellett volna kiáltani,hogyaszongya SZERETLEK GODZI! Ekkor a lakosság és a mozi sírva tapsol és függyöny! Így csak félsiker.Nálam még az sem.
Kovács kolléga 2014 máj. 23. - 20:32:08
(214/383)
Sajnos semmi közöm a filmhez, mert ha lenne, akkor most dõlne hozzám a pénz. Viszont nem értem, miért lenne rosszabb, mint a többi hasonló mûfajú szörnyfilm.

Egyébként ma olvastam, hogy a rendezõ rövidesen Star Wars-filmet dirigálhat, ami egyértelmû szakmai elismerést jelent.
offtopic
zottyo534 2014 máj. 23. - 20:22:23
(213/383)
Ha azért dicséred ennyire ezt a két óra semmit, mert az alkotógárda része voltál, akkor jobb lett volna még a kiadás elõtt feltupírozni, ha pedig forgalmazó vagy, akkor sajnáljuk, ez jutott. A jó hír, hogy veszteség nem lesz belõle.
Kovács kolléga 2014 máj. 23. - 19:13:06
(212/383)
SPOILERVESZÉLY!


Aki beül egy ilyen filmre, az azért teszi, mert bazi nagy dögöket akar látni, amelyek szétszedik a felhõkarcolókat. Nos, ezt maximálisan megkaptuk a filmben, és én speciel egyáltalán nem tartom bajnak, amiért zömmel a mutókat láttuk a vásznon. Szerintem sokkal izgalmasabb "karakterek" voltak, mint az unalomig ismert õshüllõ. Az pedig a maga módján egészen érdekes csavar volt, hogy ezúttal Godzilla volt a pozitív hõs. Le merném fogadni, hogy a közeljövõben lesznek még olyan filmek, ahol a kiderül, hogy az lesz a jó fiú, akit fõgonosznak hiszünk.

Azt sem tartom problémának, hogy Godzillát keveset láttuk. Eddig is gyakori fogás volt a filmekben, hogy minden a fõszereplõnek hitt valaki vagy valami körül forgott, de õ maga egyébként ritkán tûnt fel (pl. Hannibal Lecter - A bárányok hallgatnak, Kurtz ezredes - Apokalipszis most)
7/10
Semprini 2014 máj. 23. - 13:25:32 7/10
(211/383)
"Csalódás. Ennél jobb jellemzés nincs a filmre nem az aminek be van állítva és a költségvetés (120 milla) ellenére látvány sem sok."
Egyetértek, 10 emberbõl 7-8 biztosan csalódottan jön ki a moziból, persze egy részük lehet, hogy aztán 8-9 pontot ad rá, de ha véleményt ír, akkor azzal kezdi, hogy csalódott. Az itteni átlaga már 6 csillag alatt van (jóval az Emmerich-é alatt, amit szintén ócsárolnak ezerrel az 'eredeti' Godzilla rajongói, ennek ellenére most mégis azt sírják vissza sokan!) Az IMDB-n is megy lefelé szépen, már csak 7,4, lesz ez még így se...
Hogy a 120 millás költségvetés mire elég, ez jó kérdés, hiszen ennek a felébõl is készültek már sokkal látványosabb filmek, és a duplájából is oltári nagy bukták. Itt sem teljesen érthetõ, hogy MIÉRT CSAK ENNYIT van Godzilla a vásznon, és miért a MUTO-kat mutatják helyette. Még amikor végre tényleg õ látszik, akkor is vagy sötétben, vagy porfelhõ közepette látszik, aztán többnyire hamar el is kapják a kamerát és Aaron 'egyarckifejezésenmvan' Johnson-t mutassák helyette. Miért?! Ezt azt hiszem, soha senki nem fogja nekünk megmagyarázni. Ennyire futotta a 120 millióból 2014-ben. Szégyellhetik magukat.
4/10
szprajtboy 2014 máj. 23. - 13:09:41 4/10
(210/383)
Nyomokban Spoilert tartalmazhat szóval óvatosan (bár ne aggódj nincs nagy csavar a filmbe amit le lehetne lõni).
Nem is tudom hol kezdjem.Csalódás.Ennél jobb jellemzés nincs a filmre nem az aminek be van állítva és a költségvetés (120 milla) ellenére látvány sem sok.Sokakkal ellentétben nekem nagyon bejött Godzilla (mint karakter kinézet) nagyon jól nézett ki annak ellenére hogy dagadt de az eredeti is az volt.Csalódás ahogy elvágták a csata jeleneteket pl Hawaiion egymásnak esik a két dög és átvágnak San Frasiscoba.Az emberi oldala a filmnek nevetséges és szánalmas Aaron Taylor one man army mindent túlélt kb úgy 6 alkalommal megkelett volna hallnia de õ egyedül túlélte.Felesége felesleges karakter Olsen leány idõhúzás max motiváció szempontjából van benn vagy hogy valamivel húzzák az idõt meg csatajeleneteket el lehessen vágni. Párbeszédek gyengék Ken Watanaberõl ne is beszéljünk .....nem tudom a szinkron lett ilyen rémgyenge vagy alapba ilyen ratyi volt.A lények legnagyobb tudósa lepõdik meg a legjobban a dolgokon (biztos friss magyar diplomás akit 2-essel átrugdostak) bármi is történik.A nukleáris energiával táplálkozó lényt a nukleáris hulladék gyüjtõbe zárják (szépvolt srácok). Nem kiló hanem megatonnás atom mindent megold(ana)amit vonaton szállítunk mert helikopáterrel nehéz lenne ja hogy miután szétszedte vonatot a dög mégis inkább repülõvel viszik.Feszültség a filmbe 0 hiába a nyomasztó trailer egyentalánt nem nyomasztó benne se volt egy percig se hogy nem godzilla gyõz simán kinyírta mindkettõt kész pont aztán elment aludni a fõtérre (Magyarországon lenne még börtönbe is zárják csövezésért).Azt már hozzá se teszem hogy hetek alatt se jöttek rá hogy a sima lövedék meg se kottyan nekik azért tovább lõtték hátha.A kedvenc párbeszédem peddig az egyetlen ötletük: "Hagyjuk megküzdeni õket" zseniális ötlet és életszerû.....Inkább nem is ecsetelem mert egész nap itt folytatnám.
Spoiler vége
Összegezve: Godzillát még a Godzilla "cameo" se tudta megmenteni borzalmas alkotás ami mindenbe bele akar markolni de végülis minden kifolyik kezébõl.
Kovács kolléga 2014 máj. 20. - 22:07:55
(209/383)
Úgy tûnik, ahogy a '98-as Godzilla-filmet divat volt annak idején lehúzni, úgy most is kiváló alkalom született arra, hogy elinduljon a fikázás. Pedig mai szemmel nézve az Emmerich-film egészen kellemes szórakozás, és ez a mostani se annyira gáz. Sok eredetiség nincs benne, mert a tavalyi Feledéshez hasonlóan itt sincs olyan jelent, amit ne láttunk volna már valahol, de a reá szánt bõ két órát megéri.

8/10
offtopic
zottyo534 2014 máj. 20. - 21:51:19
(208/383)
A 160 millás költségvetésbõl ezeket a "színészeket" sikerült összevakarni, meg ezt a japánimitátort?
Szép.
10/10
gab2010 2014 máj. 20. - 20:55:40 10/10
(207/383)
Nagyon jó kis film volt, lassan adagolja a feszultséget meg az akciót, inkább dráma mint látványfilm 10/10. Aki úgy ul be rá hogy ez egy Transformers "orgia" akkor pofára eshet de nagyon :)
Vasti 2014 máj. 20. - 20:26:59
(206/383)
Nagy várakozással mentem moziba, de sajnos nagy pofára esés lett belõle. Hihetetlenül rossz film ez az új Godzilla! A történet tele van hibákkal, a párbeszédek röhejesek, és még vontatott is. Egyedül a látvány ér valamit, de idióta vágásokkal azt is többször elrontják.

Az a pozitívum, hogy hazafelé a párommal majd megszakadtunk a röhögéstõl egyes jeleneteken. A két kedvencem, ez már SPOILERes: Az egyik, hogy San Franciscóban pusztít a muto, de az egyik irodaházban még dolgoznak. Túlóráztak? Õk a munka hõsei? Nem, szemét a fõnök, szívatja õket! :) A másik egy párbeszéd a hajón. Kutatónõ kérdezi: "Hova mész????" Válasz: "Látni akarom!" :D Spoiler vége.

Pontozása jóindulattal: 10/3
3/10
dommate 2014 máj. 20. - 09:47:59 3/10
(205/383)
Ezek a filmek általában addig jók, amíg fel nem tûnik maga a természetfeletti, a sötét erõ, a lény. Ez is egészen jó volt, amíg csak beszéltünk róla, néztük a régi felvételeket, hallgattuk a mítoszt az istenekrõl, találgattunk. De amint megjelent életnagyságban a játékboltok polcain is megtalálható mûanyag játékfigura, röhejbe fordult a moziterem. Én értem, hogy földi környezethez nem könnyû alkalmazni ekkora lényeket, ilyen képességekkel, de attól még felbukkanásuktól kezdve eléggé kényelmetlenül éreztem magam a fotelben.
Godzilla és barátai számára a környezetnek indifferensnek kellene lennie, mit számít neki egy felhõkarcoló, vagy épp a Golden Gate? Miért akadály? A szolidaritás lehet a magyarázat.
Apropó Golden Gate: jól láttam, hogy az egyik fõkábelét kilõtték egy kósza raksival??? Hogy maradt meg (mozdulatlanul)???

Vállalhatatlan film. A '98-as százszor jobb volt. 4/10 (csakis a látvány miatt ilyen magas)
Sirius111 2014 máj. 20. - 00:29:52
(204/383)
Olvasgatom a hsz-eket és meg kell jegyezzem, akármilyen "õs-japán szuper Kaiju" is ez a mostani Godzsilla, hangosan röhögtem amikor megláttam a donga lábait, mert eszembe jutott, hogy kb ilyen lenne "keljfeljancsi" és a "Michelin gumiemberke" nászából születõ izé....
Ha ez a hordócska ezekkel a kis végtagokkal és hegyes ( nem lapos, mint a krokoké )farokkal 40 csomóval száguld akkor valószínûleg a hátsójából is atomenergia lövell ki... :)
Továbbá a kerettörténet kissé zavaros nekem, de biztos velem van a baj...pedig látványfilmre ültem be és nem voltak nagy igényeim...de ennél azért többet vágytam...