Kecskepásztor 2023 febr. 19. - 11:46:58 Előzmény guess.who
(110/210)
Tudták, hogy nő a Csember FC edzője. A ruha ebből a szempontból másodlagos. Viszont a pályára bedobált fakanalak miatt a bírónak azonnal le kellett volna fújnia a meccset.
offtopic
guess.who 2023 febr. 19. - 10:51:35
(109/210)
Megnéztem: Mészáros András egy szűk fejjel magasabb Lovas Rozinál, a csapatban talán 3 olyan játékos van, aki észrevehetően magasabb, de például Mohácsi "Dani" Norbert szerintem legfeljebb 3-4 centivel, és a többiek sincsenek 10 centi felett, ráadásul Márfi "WindbUrger" Márk is csak a kakastaréja miatt tűnik magasnak. :)
(Ha vissza tudod nézni: 6. percnél a bárpultos jelenetben ott állnak egymás mellett mindannyian.)


Két dolgot nem értek:
- az ellenfél csapat éppen piros színű, tehát direkt örülniük kellett volna, hogy Tóni nekik szurkol.
- hogyan tudtak a drukkerek ilyen alaposan, fakanalakkal és rigmusokkal felkészülni a helyzetre, mikor az egész csak a meccs előtt pár perccel alakult így?
offtopic
guess.who 2023 febr. 19. - 10:36:07 Előzmény napraforgó
(108/210)
Őket csak példaként mondtam arra, hogy akadt volna azért melegítő még ott. De egyébként egy meccs idejére fel is lehet hajtani az ujját és a szárát annak a túl nagy melegítőnek - még mindig gyakorlatiasabb, mint tűzvörös macaruhában kiállni a pályára. :)
Egyébként a képek szerint a játékosok jó része talán fél fejjel magasabb, mint "Tóni", szóval *annyira* azért nem nagy a méretkülönbség, hogy ezt ideiglenesen ne lehetne kibírni. De nyilván akkor a fél epizódot törölni kellett volna. :)

No meg aztán ott van még Csillukadrága is: neki volt több bőröndnyi ruhatára, biztos kölcsönzött volna egy decensebb darabot arra a másfél órára, hiszen neki csak egyetlen rövidke jelenete volt most. :)
8/10
napraforgó 2023 febr. 19. - 09:49:38 8/10 Előzmény guess.who
(107/210)
Ne viccelj, a gyúró, meg a segédedző kb. két fejjel magasabb Tóninál és vagy 30-40 kilóval nehezebb. (nem beszélve arról, hogy ők a meccs alatt is azt viselik). Hol lenne jó az ő melegitőjük a nőre? Sőt, a játékosok túlnyomó többsége is jóval nagyobb, nem is tudok olyan alacsony, vékony játékost közülük, akinek a melegitője megközelitőleg jó lenne Tónira.
Talán egy pólót szerezhetett volna, pláne, ha Vicát, vagy a fényképésznőt (Orsi, Dorka???) megkörnyékezi. Ők talán hoztak magukkal pár váltóruhát.
offtopic
guess.who 2023 febr. 19. - 09:01:00 Előzmény Kat75
(106/210)
Sajnos egyre inkább elmegy az egész az életszerűtlen húzások irányába. :( Ezt egy Mi kis falunk hétszáznegyvenhetedik évadában elnézné az ember Kapitányéknak, de hát ez itt még csak az első évad hetedik része volt...
offtopic
guess.who 2023 febr. 19. - 08:58:39 Előzmény napraforgó
(105/210)
Különben Tóni úgy gondolta, hogy két napot (plusz edzés) ugyanabban az egyetlen melegítőben és pólóban tölt el? Ez főleg azért érdekes, mert fürdőruhát viszont vitt magával arra az egynapos MECCSRE...

Sőt: a játékosoknak, a gyúrónak, a segédedzőnek stb. is van ilyen melegítője, és legalábbis egy részük biztosan méretben is passzolt volna Tónira. A játékosoknak meccs közben biztosan nincs szükségük a ruhára, szóval azért meg lehetett volna oldani a dolgot - csak hát akkor nincs beleerőltetett poén és nem szexiskedhet Lovas Rozi sem (amit persze öröm volt látni :) ).
offtopic
guess.who 2023 febr. 19. - 08:51:03
(104/210)
Ha az előző részt időhúzásnak minősítettem, akkor ez időhúzás a négyzeten, sőt: köbön! Semmiről nem szólt, csak előkapták az ezerszer használt, unásig ismert lerészegedős klisét és kész, írtak hozzá pár "viccesnek" szánt, de sajnos túltolt jelenetet. Két ilyen egy hatszáz részes sorozatnál belefér, de egy tíz alatti mininél azért már igencsak azt jelzi, hogy elfogyott az ötlet, ami egy Kapitány-BGO-párosnál egyáltalán nem túl jó ómen. És ezt még az sem menti, hogy a csodálatos Lovas Rozi természetesen nagyon dögös vörösben - és anélkül is.
Ráadásul Csillukából is csak egy nyúlfarknyi maradt, és a történések alapján Lacika-Macikának is kifelé áll a rúdja a csapattól, hiába próbáltak egy második pincérnőt is bevonni a meccsükbe, tehát várhatóan még kevesebb lesz Csillukából ezután...
8/10
napraforgó 2023 febr. 19. - 08:25:30 8/10
(103/210)
Szerintem is fura, hogy egy nő nem visz magával egyetlen váltóruhát sem. Ha csak egy póló, meg egy rövidnadrág, vagy egy farmer lett volna nála, már nincs gondban. Na de itt ez volt a humorforrás -koktélruha tornacipővel. És a ruhát is Vicától nyúlta le.
Csincsilla a másik véglet, egy kétnapos kiruccanásra három bőröndöt vitt, és ráadásul a legfontosabbat még otthon is felejtette.
Kat75 2023 febr. 18. - 23:40:44
(102/210)
Azért az nagy hülyeség, hogy egy edző, mégha nő is, abban a piros hacukában vonul ki a pályára. El nem hiszem, hogy nem volt sehol egy felesleges melegítő az egész csapat cuccai között. Ilyen támadási felületet adni az amúgy is kretén szurkolóknak egy idegenbeli meccsen.....!!! Azért ez messze nem életszerű.
4/10
amiraa_daaa 2023 febr. 18. - 21:53:16 4/10 Előzmény guess.who
(101/210)
mostani rész jobb sokkal, szerintem vicces is volt fel volt építve hátha jobban tetszik
4/10
amiraa_daaa 2023 febr. 18. - 21:30:58 4/10 Előzmény Rojita
(100/210)
hagyd a trollokat nem ér annyit :D
4/10
amiraa_daaa 2023 febr. 18. - 21:28:20 4/10
(99/210)
lesz 9. rész is :D na de végre alakul ez a sorozat most nem volt annyira laposra mint az előző rész, és sokat nevettem :D és a várható edzők közti lábúr is alakul :D
4/10
nagysanyi100 2023 febr. 16. - 19:29:34 4/10
(98/210)
Hát... Mondjuk azt, h elmegy.
10/10
Rojita 2023 febr. 16. - 00:18:34 10/10 Előzmény Kempesbaba
(97/210)
Üdvözlöm Baba úr. Igazán szép, hogy "ismeretlenül" megvédi Kata sporttársát. Egyszerűbb lett volna, ha 1.) a fiatalember ír egy mondatot, h a hsz előtt erős alkoholos befolyásoltság alatt állott, ezért írt olyan trágárul, vagy 2.) ha barátnője, női rokona regisztrációját használta, akkor ezt az ismerős lány is megírhatta volna, h "Elnézést, barátom átmeneti, nem beszámítható állapotában használta a port.hu-nevemet."
Baba úr általánosít. Azt írta, h "nálunk", napjainkban a hölgyek káromkodnak. "Ha másban nem is, de a csúnya beszédben működik az emancipáció." Valóban, társadalmunkban a nők már megint nem érnek annyit, mint a ffi-ak, - hiszen, ez a sorozat erről is szól. Ugyanakkor, a káromkodás nem egyenlő a folyamatos trágár beszéddel. Az előbbi ugye, egy hirtelen fájdalom, vagy izgalmi állapotban kibukkanó mondat. A trágárság pedig egy folyamatos stílus, ahogy visszaolvashatja a Kata ffi-ember hsz-át.
Ön általánosít, mert a folyamatos trágárság nem jellemző a mai női beszédre. Amikor visszatérek a XIX. sz-ból napjainkba, - egy 25 fős közösségben dolgozom, ahol 3/4 részben 30 éven aluli fiúk, lányok is vannak és nincs trágárság. De a trágárság velünk van. Hallottam már középiskolás gyerekeket a BKV-n egymással beszélgetni. Mindennapos élményünk, h végzett jogászok-politikusok ilyen stílusban beszélgetnek egymással. A nyáron egy kisebbségi kőműves brigád dolgozott nálunk és ilyen stílusban és ordítva beszélgettek egymással. De ezek is ffi-ak. De lehetnek ilyen lányok (még nem asszonyok), akik a koedukált közösségben felveszik a ffi-ak trágár stílusát, h ezzel magukat egyenrangúnak állítják be a ffiak előtt. (Milyen közösség - munkahely lehet ez?) De a trágárság az általános, írott szövegben nincs jelen. Ezek az emberek levélben, kommentben hétköznapi, tiszta nyelven írnak. (Kihagyom a pár kifejezetten trágárságáról elhíresült és ebből jól megélő publicistát).
Pár évvel ezelőtt jött a munkahelyemre egy ex-sportolólány. Válogatott ...-labda csapat tagja volt, sérülések miatt civil munkát kellett találnia. Ennek a sportolólánynak a beszédstílusa, munkatársainak lekezelése alapján nincs nagy véleményem a volt sportolókról. Ezt erősíti a sok olvasott történet a mára edzővé, vagy bármit elvállaló erőszakos ex-sportolókról: csak legyen jó nagy jövedelmük.
A lényeg, egy pár soros kommentből felismerhető, h az írója nő, vagy ffi. Ha a szöveg trágár, akkor ffi (valószínűleg részeg), vagy sportoló.
offtopic
guess.who 2023 febr. 14. - 21:16:05 Előzmény napraforgó
(96/210)
Ebben egyetértünk, bár az én ízlésemnek még mindig túl *sokat* szól a fociról és túl keveset mindarról, amit elsoroltál. Félreértés ne essék: nem az ágyjeleneteket hiányolom (ebben egyetértek Lucival), hanem a sok focis izé zavar.
De most legutóbb például Csilluka "beöltözős" jelenete szerintem már túlzás volt (főleg az, hogy kiállt a folyosóra és ott játszott a játékosok szeme láttára a Macikájának), szerintem eddig sokkal jobbak voltak a rövid szöveges, de igen eltalált, pontosan elhelyezett mondatai.

Viszont sikerült összehozni egy óriási bakit: az volt ugye, hogy a tojáskirály buszát és szállását visszamondta a csapat, mert az "új szponzor" adott buszt és egy luxi wellnessz-szállóban foglalt nekik helyet. Azonban erről Schmied Zoltán karakterét "elfelejtették"értesíteni: külön jelenet is volt a buszban, hogy "majd szól neki" Csabi... Ezután minden probléma nélkül megérkeznek Csillukáék a wellnesszhotelhez, ahol lefoglalt szobájuk is van, amibe be is költöznek - holott ugye Laci állítólag nem is tud az egészről semmit. Meg aztán: miért foglalt volna az új szponzor a régi szponzornak szobát?!?! :)
8/10
offtopic
napraforgó 2023 febr. 14. - 09:05:12 8/10 Előzmény guess.who
(95/210)
Igazad van, de én azt hiszem, hogy ez a sorozat nem annyira, vagy nem csak a fociról szól, hanem azokról az egyebekről, amiket meg is mutat. Hogy egy nőnek mennyivel nehezebb a férfiak világában (és nemcsak a foci világában), hogy a párkapcsolatok hogy alakulnak, a legális és illegális viszonyok, stb. A pénz hatalmáról ,hogyan befolyásolja, alakitja a szereplők életét, stb.
És itt azért belelátunk a polgi házasságába, titkos viszonyába, a szponzor viszonyát a lánya lehetne nőcivel, Tóni exét, a lusta, tohonya jetivel, a játékosok hozzáállását a játékhoz, meg a civil életükhöz.
Szerintem elég érdekes a történet és eléggé vicces, szórakoztató is.
offtopic
guess.who 2023 febr. 14. - 08:25:14 Előzmény napraforgó
(94/210)
Egyébként pont azt NEM láthattuk, ahogy összefogja a fiúkat: kibabrálgatásból és froclizásból mutattak sokat, aztán meg együtt ittak - és hopp, már jönnek is a győzelmek. Csak hogy a kettő között mi történt, az maradt el útközben. Úgy értem: az egyes, karakterfejlődő szereplők fejlődése nem annyira látszik, kivéve a nagyarcú és nagyhangú, kazalhajú nemtudomanevét (de már máshol is láttam és másutt is idegesítő figura volt) focista megcsendesülése látható kiemelve, illetve egyetlen jelenet erejéig Balla-Tóth Bogdán állt oda Tóni mellé a meccspozíciók tervtáblájához, hogy együtt dolgozzanak.

Persze ha igaz az, hogy az évad 8-10-12 részes lesz mindössze, akkor nem csoda, hogy ennyire sietnek és kihagynak magyarázó jeleneteket és helyette a nem túl sok színészi játékot igénylő labdázgatást tolják.
8/10
napraforgó 2023 febr. 13. - 15:20:06 8/10 Előzmény Kempesbaba
(93/210)
Tényleg, ezt már elfelejtettem.
5/10
Kempesbaba 2023 febr. 13. - 14:40:16 5/10 Előzmény napraforgó
(92/210)
,,Adva van egy lecsúszóban lévő csapat. Az edző, Buri bá' nem tudja kézben tartani a csapatot, működése kimerül abban, hogy minden vesztett mérkőzés után mattrészegre issza magát a játékosokkal." A tények kedvéért, a sorozat pont úgy kezdődik, hogy a csapat feljutó pozícióban van és nyilván ez az előző edző érdeme. A cserére és Tóni munkájára is ,,csak" azért van szükség, mert Buri bá' összetörte magát és nem azért mert edzőként alkalmatlan volt.
8/10
napraforgó 2023 febr. 13. - 13:40:42 8/10
(91/210)
Nekem tetszik a sorozat. És Lovas Rozi karaktere is.
Adva van egy lecsúszóban lévő csapat. Az edző, Buri bá' nem tudja kézben tartani a csapatot, működése kimerül abban, hogy minden vesztett mérkőzés után mattrészegre issza magát a játékosokkal.
Jön Tóni, akivel eleinte megpróbálnak kibabrálni, elüldözni, csak azért, mert nő. De ahogy láthattuk, azért Tóni valahogy mégis összefogja a fiúkat. És az első mérkőzést nem veszitik el, döntetlenre játszanak. A másodikat megnyerik és ahogy láttam az előzetest, következőt is.
Tóni megrendszabályozta az edzéseket is és megbüntette a két szimulánst is. És az eredmény máris mutatkozik. Azért nincsenek illúzióim, nem hiszem, hogy a végére elismerik Tóni képességeit és eredményeit, de gondolom neki az is elég, ha nem piszkálják és nem tolnak ki vele.