Omega12 2023 febr. 09. - 08:18:08
(70/210)
Az első négy rész tetszett. Viszont az ötödik unalmas, vontatott volt. Film ide, film oda, nem hiszem, hogy a hosszú vacsora alatt a Király Dániel által játszott karakter ne szólta volna el magát egyszer sem, hogy neki semmi köze nincs Sztarenki Dórához, csupán befogadottként nála aludt egy éjszakát. A srác úgy viselkedett ebben az epizódban, mintha az első napját töltötte volna a földön. Nekem, ha valaki elmondja tűnjek el az életéből, nem koslatok utána. Illetve, ha én lennék az, aki után járkál valaki, fognám magam és pár éjszakát, amíg az emberem le nem kopik rólam, panzióban, szállóban töltenék.
offtopic
guess.who 2023 febr. 07. - 07:31:01 Előzmény janderka
(69/210)
Valljuk be: annak azért elég kicsi az esélye, hogy ez egy más környezetbe áttéve folytatható lenne.
Viszont mivel a Kapitány-BGO párosról van szó, akár még azt is el tudom azt képzelni, hogy nem lesz itt semmiféle "előrehaladás" (ahogy az ugyanezek keze alatt készült Üvegtigrisekben és Mi kis falunkban is láttuk, vagyis nem láttuk) és "karakterfejlődés", hanem egyfajta status quo megy sok-sok évadon keresztül: a hímek lenézik a női edzőt (meg minden nőneműt maguk körül), beszólogatnak neki és kitolnak vele, néha elfocizgatnak, meg a főnökök áskálódnak egymás ellen és az ilyen rövid szkeccsekből kész is a "sztori"... Ami ugyan egy Üvegtigrisben működött (kétszer is), a Mi kis falunkban is néhány évadig, de ahogy az Erika-Gyuri esküvőt sem lehetett a végtelenségig húzni, ez sem töltheti ki sokáig a részeket (és vegyük hozzá: az MKF-ben sok szál volt, sok főszereplő, itt meg van a három díszbohóc, nagyjából 2-3 focista, a két (plusz két fél) csaj, és annyi is, nem nagyon van mit variálni).
offtopic
janderka 2023 febr. 06. - 23:08:47 Előzmény guess.who
(68/210)
Ha ez a sztori lefut, ugyanezekkel a figurákkal akár el is lehetne indulni teljesen más irányokba is. Nem tudnék most hirtelen egyéb sorozatokat mondani, amiknek a stílusát/történészálait átvéve átfolyathatóak lehetnének oda ezek a szereplők, de biztos akadna hozzá egy-egy szerelmi háromszöges, meg hivatalkarikírozós, meg kisváros bemutatós féle anyag, amik mögött az eredeti focis sorozat már csak indulási háttéralap lenne.
offtopic
guess.who 2023 febr. 06. - 18:54:01 Előzmény janderka
(67/210)
Eeegen, ha valóban igaz, hogy 8 rész egy évad, akkor ahhoz túl lassan halad(?) előre(?) a csapat, szóval tutira kinéz most legalább 2-3 évad még. Kérdés, hogy van-e annyira jó a téma, hogy elhúzható ennyire?
Mert oké, hogy mostanában "divat" lett a foci bizonyos körökben, meg "kötelező" meccsre járni és egyfajta sört vedelni - de ez akkor is csak egy rétegízlést szolgál ki, ráadásul mindjárt le is felezik a lehetséges nézők számát azzal, hogy általában a nőket nem túlzottan foglalkoztatja a foci, miközben a Mi kis falunkat azért jóformán mindenki magának érezhette, akár azért, mert falusi volt és magára, szűkebb pátriájára ismert benne, akár azért, mert városi és jót röhögött a buta falusiakon. :)
Szóval nem tudom: a stáb, a színészek nagy része jó, de lehet, hogy más közegben jobb is lehetett volna az egész.
offtopic
guess.who 2023 febr. 06. - 18:44:45 Előzmény luci87
(66/210)
Pont azért érthetetlen a dolog, mert a polgi NEM Vica főnöke, és láthatóan sem anyagi, sem más előnye nincs számára az egésznek. Mondjuk a helyzet nagyjából ugyanez Schmied Zoltán figurája és Csilluka között, csak hát ők felvállaltan vannak együtt, illetve tartja ki előbbi az utóbbit. Igaz, nekem Csilluka karaktere abszolút a kedvencem lett, mert bár igyekeznek nagyjából egy szobapáfrány egyszerűségét mutatni róla, valójában okos és rafinált: mindig a megfelelő beszólást mondja oda a dialógusokban és pillog hozzá ártatlanul.
Sőt: tulajdonképpen kétféle karakter van csak ebben a műben: a butácskának és gyengének tűnő, de valójában okos és erős nők (Vica, Csilla, Tóni), és a bunkó, hímsoviniszta hapsik. Talán Sváb az egyetlen kivétel, ő a Mi kis falunkhoz képest egész normális lett, és ő nem is annyira bunkó a nőkkel. Szinetár Dóra kilóg ebből, ő nemigen áll egyik térfélre sem, de egyébként is úgy érezni, hogy az ő figurája csak azért van beleírva, hogy a polginak legyen ellensúlya.
offtopic
luci87 2023 febr. 06. - 10:55:05 Előzmény guess.who
(65/210)
Hát hogy oszinte legyek, nem rajongok a fociert..nekem se jonnek be ezek a jelenetek, de az emlitettek se. Viszont,igaz,hogy nem profital belole,de senki nem tartott pisztolyt a fejehez,hogy viszonyt kezdjen a fonokevel..Valljuk be, o egy csinos fiatal no,és a szeretoje egy alacsony köpcös, nem tul vonzo,jo kozepkoru ferfi....( bocsi ,a szineszt nagyon kedvelem, foleg a szinkronhangjat) Kiváncsi leszek mikor buknak le, es hogy folytatodik a tovabbi sorsuk..
janderka 2023 febr. 06. - 01:18:43
(64/210)
Jópofa sorozat. Nincs vele bajom - sőt! A Mkf bárgyú falusiainál ezek a figurák sokkal normálisabbak is szerencsére.
Az jutott csak eszembe, hogy Tóni ide, Csember SC oda, ez a csapat, még ha egyre jobban jön is föl a ranglétrán, végülis csupa szerencsés kimenetelű balfékeskedés által jut csak előrébb. Se nem az edző rátermettsége, se nem a játékosok ügyesebbé válása miatt. Pusztán csak mert az ellenfél öngólt rúg, vagy mert a kényszercsere betalál végre a hálóba.
Ilyen véletlenek mentén sikeres valóban csak a hazai NB akárhány?


Viszont a legutóbbi polgi kontra szerető bukóvári jelenetsor nagyon szórakoztató volt. Jó színészi játék, jó ritmusú vágás. Jó értelembe vett kabaré.
7/10
Anna Dé 2023 febr. 05. - 19:34:04 7/10
(63/210)
Nem nagy eresztés, de vmiért mégis tetszik. A poénok olyan suták, de még ez is jól áll ennek a sorozatnak. Vica tökjó csaj. Egy vmit viszont nem értek. Az a nagy szőrös lelakott lakótárs miért kellett a sztoriba? Olyan unszimpi. Meg tök együgyű. Kb egy hét éves gyerek szintjén van. Nagyon unalmas.
offtopic
guess.who 2023 febr. 05. - 10:22:21 Előzmény luci87
(62/210)
Nem tudom, azért Vica karaktere nem sokat profitált eddig ebből a "kapcsolatból": egy vacak kis lakásban lakik, egy vacak kis titkárnőként dolgozik, egy vacak, életközepi krízisben szenvedű műkan izélgeti, ráadásul mindenkinek hazudnia kell az egészről, mert eddig összesen egy gagyi faszobrot kapott a hapsitól,, de még abból sem csak neki jutott... És azért egy ilyen főnök-beosztott viszonynál (még akkor is, ha a polgi nem közvetlenül a főnöke a csapatfőnök titkárnőjének) bárhogy is forgatjuk, elég erős az alá-fölérendeltség hatása, amihez képest az első részben buta libaként bemutatott Vica kifejezetten ügyesen és okosan építgeti fel magát előbb "sajtófőnökként", most pedig már önálló és erős nőként, aki ugyan még hagyja kicsit hülyíteni magát, de szerintem pillanatokon belül Tóni exét befenyíti és csicskáztatni fogja.
Szerintem jól van kitalálva a figurája, a legjobb mellékszereplő Csillukával együtt. :)

Amúgy azok helyett a jelenetek helyett most lett egy csomó focis jelenet. Szerintem rossz csere volt.
offtopic
guess.who 2023 febr. 05. - 10:11:36 Előzmény anonemde
(61/210)
Nagyon egyszerű: az előbbieket egy tapasztalt, felkészült, tehetséges stáb készíti, az utóbbiakat meg egy önhitt, önimádó, önjelölt "sóránnör"- jelentsen ez bármit is.
Plusz vicces adalék, hogy utóbbi az előbbi stáb tagja volt korábban, de aztán annyira elhitte magáról (és elhitette néhány ertéeles arccal is), hogy mindenhez IS ért, hogy hagyják tartalmat gyártani. Elvégre a néző úgyis megeszi, bármit is tesznek elé.
anonemde 2023 febr. 04. - 20:29:15
(60/210)
Hogy lehet ugyanannál a csatornánál ekkora különbség jó /A mi kis falunk, Gólkirályság/ és iszonyúan gagyi /Drága ö., Keresztanyu/ sorozatok színvonala között???
offtopic
luci87 2023 jan. 29. - 16:53:31 Előzmény guess.who
(59/210)
En ebben nem vagyok olyan biztos.. es egyatalan nem sajnalom, se ot se a polgit...
luci87 2023 jan. 29. - 16:50:17
(58/210)
Toni exe ismeros, az Egynyári kaland ban, ugyanezt az elhizott, puhany sracot hozta, csak azota kicsit idosebb lett. Ez egy eleg uncsi resz volt, egy elonye volt, kimaradtak a dugos jelenetek...
4/10
offtopic
amiraa_daaa 2023 jan. 29. - 10:59:33 4/10 Előzmény guess.who
(57/210)
Azert ki lehetne azert mozogni az ujevadokat:) pl uj jatekosok vagy feljebb jutnak uj szponzor stb ha nagyon nagy valtozasok lennenek a karaktereknel akkor 1—2 evadot megkibirna de amit irsz abban igazad van h gördüljön a sztori ahhoz balhek hisztik valtozasok kellenek
4/10
amiraa_daaa 2023 jan. 29. - 10:52:50 4/10 Előzmény guess.who
(56/210)
Megerdemli a polgi eleg viccces lesz majd mit fog összehadovalni:) de oont emiatt a rusnya szobor miatt bukik le
4/10
amiraa_daaa 2023 jan. 29. - 10:51:11 4/10 Előzmény napraforgó
(55/210)
(
Szerintem a Tojasos pádre azert csinalta h ne legyen helye Toninak csak mikor ö akarja , ( festes utan ugye ott Toni tudna relaxalni pihenni stb ) raadasul a legszarabb tarolo lyukat kapta ami egy dohos koszos hely volt szerintem ablaka sincsen. SZoli genyo karaktere step by step akarja elzavarni Tonit , csak Toni szembesitette ( raadasul ha elzavarnak Tonit kapna fajdalmi penzt ) A Rajkai Zoli karaktere jol raült a balhe vonatra es azert fogjak nyomni tovabb de nyilvan Tonitol nem szabadulnak: Laci/ tojasos padre karaktere meg jobban fogja nyomi az örültsegeket, de ez is a karakterenek a lenyege ( mondjuk ha en lennek a Schmied karaktere bekamuznam h Toni es a polgi kavarnak es akkor több eselye lenne kirugni Toni vagy sajat magat a csapatbol :)

Tippem szerint : Toni Bogdan / Dr Balatonnal fog összejönni a ( cetlit azt nem ö irta hanem a Csabi vagy a Bolgar import jatekos) az exe meg keres masik csajt maganak mondanam h Vicat de nem soznam ra szegenyre (meg ö epekedik meg a polgiert aki ugye csak a 6—11 ig et latja benne. ) de Toni exe szerintem jo lesz alibinek ( pl Vicahoz be lehet kamuzni ) munkat meg talalnak neki szoval rajtuk marad vagyis a nyakukon. De hogy holfog lakni? Egyertelmüen Vicanal maradjon. Szerintem eleg keves nöi karakter van de ök tök jo h eszesek ( Vica) vagy erösek mint Toni vagy lelmenyesek mint Estella karaktere. A pasiknal Schmied Tojasos performanszai alapjan ö önmagat alakitja :)

Szoval a tegnapi reszböl latszott h a Polgi— Csabi— masodedzö harmas jobban müködik együtt :) ( Hever Gabor Aranyeletben is hasonlo karaktert jatszott de ott durvabb volt mert bünözöket vedett ez jobban allneki mint a Repa Arpi együgyü szerepe :) Irtatatok a Rajkainal is hasonlo karaktert jatszik mindig a jo vagy rossz oldalon levö jogaszt ö is kb az Aranyeletes karakteret hozza nekinez all jol.

Nagyon szerethetö sorozat szerintem :) de ahogy latom az ajanlobol 8 resz utan megfog allni a sori :)
Azt nem tudja valaki ezek a jatekosok ennyi edzes utan sem izzadnak annak mi a titka.?
offtopic
guess.who 2023 jan. 29. - 10:40:28 Előzmény napraforgó
(54/210)
Ja, egyébként Vica egyértelműen befejezte szerintem a viszonyt a polgival, pontosan azért görget a találkozásuk elé akadályokat folyamatosan. És milyen kár, hogy az egészért szegény most fog kikapni Szinetár mamától... :)
offtopic
guess.who 2023 jan. 29. - 10:38:34
(53/210)
Nekem meg Bogdán. :)

Különben Vica nem csak nem buta, de nagyon szép a szeme is (mármint Sztarenki Dórának :) ), ami azért így már igazán veszélyes kombináció lehet. És bár ugyan még nem tud olyan profin dadogni, mint Lovas Rozi (akinek a dadogásait már a Mi kis falunkban is imádtam :) ), de azért alakul a dolog.

A festési akció egyetlen oka egyértelműen az volt, hogy Janaú (vagy hogy is hívják most Schmied Zoltán figuráját) ezzel is akadályozza Tónit. Hiszen láthatóan ez az egyetlen célja (bár szerintem nem túl érthető, hogy miért is utálja annyira - mármint azon kívül, hogy nő).

Szerintem egyébként éppen azért hagyták abba olyan kurtán-furcsán a Mi kis falunkat egyharmadnyi évad és egy rendkívül kínos karácsonyi különkiadás után, hogy ez a mű lehessen az ertéel új zászlóshajója. Csak hát hiába a Kapitány-BGO páros, akik azért túl rosszat nem nagyon tudnak gurítani, itt egyszerűen nem sikerült jó figurákat összehozni. Oké, hogy Vicát vagy Rozinkat szívesen nézi bármennyit az ember, meg végső soron a három-négy főgonosz (ebből Sváb kicsit kilóg, ő nem rosszindulatú, csak hülye) is jól játszik, de úgy egyébként nincs teli annyira a mű szerethető figurákkal, mint az MKF volt (igaz, annyi agresszió és gonoszság sincs benne, mint a dr. Balatonban), ráadásul engem ez a focis téma egyáltalán nem érdekel: a halivúdi moziknál van egy ilyen -feltűnően túlreprezentált- sportfilmes klisé, hogy egy bukott sztárt/vidéki kiscsapatot/csúcson túljutott nagycsapatot egy bukott/újrakezdő/kezdő edző addig-addig treníroz, hogy a végén megnyerik a vébét/tétmeccset/akármit - ami egy másfél-kétórás filmbe összezsúfolva működhet is, de kétlem, hogy ebből egy évadnál többet össze lehetne hozni. Hiszen ha az évad végén még mindig csak ott tartanak, hogy sehol, akkor a következő évadot már nem fogják nézni az emberek - ha meg megnyerik a kupát (vagy akármit), akkor hogyan lehetne folytatni? Még egy kupát nyernek a következő évadban? :) Szóval egyelőre nem annyira látszik, mit is akarnak ebből kihozni, és a humorral is csak nagyon csínján bánnak sajnos. Szegény Lovas Rozi meg egyedül nemigen hiszem, hogy el tudná vinni a hátán az egészet, még Vicával karöltve sem.
8/10
napraforgó 2023 jan. 29. - 06:42:39 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(52/210)
A segédedző Norbi nekem Dr. Balaton....
Szerintem Vicacica nem olyan buta, mint ahogy hiszik. Beköltöztette magához Tónit, ezzel a polgit olyan helyzetbe hozta, hogy meg kell oldja vagy Tóni lakhatását, vagy az ő találkozási lehetőségét Vicával. Most is hiába lenne egy szabad estéje, a lakásban ott van Tóni exe (kiváncsi vagyok a lányok hogy teszik majd ki). A lényeg, hogy "apuci" nem tud hozzáférni a tejfölös köcsöghöz.

A tojásos Laci mit akart ezzel a festési akcióval? Mert arra a ronda kis lukra valóban ráfért egy festés. Legalább fejezték volna be. (Amúgy röhejes, hát hol kell egy 10 négyzetméteres helyiség kifestésére 3 ember???)
8/10
napraforgó 2023 jan. 29. - 06:34:45 8/10 Előzmény amiraa_daaa
(51/210)
Én úgy látom, hogy azért Tóni sem most jött a 6.20-sal. Mert levette, hogy a két focista, a Windberger és a másik csak szimulált és jól megmondta nekik a magáét. "Én csak azokkal dolgozom, akik akarnak focizni!". Vagyis akik szabotálják az edzéseket, azok mehetnek. Szép volt, hogy ezt pont Csabi általi leszúrás után kapták a fiúk. Nem tudom, hogy hogy van a dijazás a focinál, de én biztos, hogy a kihagyott edzés után nem fizetnék nekik.