7szünyü 2008 dec. 01. - 23:48:30
(135/395)
Örömmel tapasztaltam tõled egy higgadtabb, átgondoltabb hsz-t. Nézzük akkor tételesen.

"De betegség, nem jól mûködik, a teste és a szelleme nincs összhangban"
Ha a betegséget ekként definiáljuk, akkor igazad van... (Érdekes lenne elmélázni azon, hogyha én testileg iszonyú fáradt vagyok, de lelkileg/szellemileg mégis frissnek és vidámnak érzem magam, akkor én beteg vagyok? Hiszen nincs összhangban a testem a szellememmel.)
"miért betegség akkor az anorexia? Az illetõ kövérnek látja magát ezért koplal, gyógyítják."
Ez nem egészen így van. Ha te is fogyókúráztál már, akkor tudnod kéne, mi a különbség a fogyókúra és az anorexia között. Az anorexiás ugyanis tovább koplal akkor is, mikor erre már semmi szüksége nem lenne, hiszen már nem kövér. Ha egy transznemû ilyen lenne, akkor egyre csak operáltatná magát, vég nélkül, amíg bele nem döglik, de soha nem lenne elégedett az eredménnyel. Valójában nem mindegyik transznemû vállalkozik az átoperálásra, egyszerûen megpróbál több-kevesebb sikerrel együttélni a "másságával". Az anorexiásnak tehát nem az a baja, hogy kövérnek látja magát, hanem hogy nem tudja abbahagyni a koplalást (viselkedés-zavar, önértékelés-zavar, kényszeres attitûdök).
"A fiú lánynak látja magát, de nem lány mégsem gyógyítják"
Éppen, hogy nem. A transznemû nem másik nemûnek látja magát, hanem annak érzi! Pont az a baj, hogy nem azt látja a tükörben, amit te, vagy én. És igenis gyógyítják: mégpedig átoperálják a pszichés nemének megfelelõ(höz hasonló) testûre+hormonkezelés, stb. Miért nem a pszichéjét gyógyítják? Mert *az nem beteg*, egyrészt, másrészt *nem tudnak vele mit csinálni* (legalábbis törvényes és/vagy humánus módszerekkel nem lehet.) Ergó a mûtét mûködik, a személyiség megváltoztatása *nem*!
"de egyértelmûnek tartom, h sem ez, sem a másik nem ruhájában járkálás, sem a saját nemhez vonzódás normális viselkedés lenne."
Elmondanád akkor nekünk is, de megfelelõ tudományos alapossággal, hogy mi minõsül "normális" viselkedésnek? (Ne erõlködj, költõi kérdés volt, megválaszolhatatlan.)
"beteges és gusztustalan, ha arra gondolok, h két férfi egymás f*szát szopkodja"
Ebben történetesen abszolút igazad van ;)))
"miért kell szó nélkül elmennem olyan dolgok mellett, amelyek számomra teljességgel elfogadhatatlan"
Azt hiszem, már +beszéltük: nem *kell* elfogadnod, sem szó nélkül elmenned mellette. Most is kifejtetted, hogy neked ez a dolog nem tetszik. Oké. Nem kell, hogy tetszen. Egy csomó olyan dolog van, ami meg nekem nem tetszik, én sem megyek el szó nélkül ezek mellett. Viszont az a kérdés, hogy nekem vagy neked vagy bárkinek *mi tetszik*, és *mi számít normálisnak*, két nagyon különbözõ dolog. XY bizonyos tulajdonságai adott esetben nekem nem tetszenek = értelmes kijelentés. XY nem normális = értelmetlen kijelentés. (Vö. Robert Anton Wilson: "Kvantumpszichológia, avagy honnan tudjuk, amit tudunk, ha bármit tudunk" c. mûvével (nem kötelezõ :))
"attól még, h sok ien van"
Transznemû meglehetõsen kevés van.
"ez a transzexualitás is gyanus nekem, ha egy férfi testbe nõi lélek születik, miért olyan darabosan nöies a viselkedése, miért olyan férfias a nevetése, mindene, ha igazán nõ lenne, akkor nem olyan lenne, mintha egy férfi akarna egy nõt eljátszani."
Õszintén: hány transznemût ismersz *személyesen*? Vagy mindezeket csak arra alapozod, amit valami filmben láttál? (ahol egy színész eljátsza azt, hogy õ milyennek gondolja a transznemûeket?) Az interjúk sem sokat érnek, mert a valós kép ott is erõsen torzul (ott is csak azt látod, amit a film készítõi meg akarnak mutatni.) Úgy látom, megint kevered a transznemûség fogalmát a transzvesztitáéval, crossdresserével. Másrészt a test átalakítása nem tökéletes, hiszen sem az izomzatot, sem a csontozatot nem cserélik ki. Jószerével csak "plasztikáznak".
"Sztem ez menekülés a férfiúi kötelességek elöl"
Egyes esetekben ez valóban így van, ezért van elég szigorú pszichológiai vizsgálat még a mûtét elõtt!
"nem tudnak menstruálni és gyermeket nevelni"
A kettõnek mi köze van egymáshoz? Aki nem tud menstruálni, az nem tud gyereket nevelni?
"ergó így megszabadulnak mindkét nem igazi terheitõl"
Na ne nevettesd ki magad... Eddig egész jó érveid voltak, de ez röhejes. (Már megint olyan fogalmakkal dobálózol, hogy "igazi". Mi a búbánat az? Csak egy értelmetlen hangkupac.) Ha ennyire egyszerû lenne megszabadulni bármelyik nem terheitõl, visítva követelném az operácíót (nem nõvé v. férfivá, hanem fûzfává, vagy valami :)

"..menekülés..menekülés..menekülés"
Így igaz. Aki fél, az menekül. Nem tudom, mi ebben az "abnormális".
(És ha látsz valakit, aki menekül, akkor "Gyáva féreg!" felkiáltással hátbalövöd? Vagy csak undorodsz tõle... "Rohadék kis mocskok!"
Az elsõ világháborúban meglehetõsen sok embert végeztek ki az ún. "harctéri neurózis" nevû betegség miatt. Nézz utána, ha van kedved...)

No, még egy tiszteletkör a "normalitás" vs "abnormalitás" témakörrõl.
Azt, hogy mi minõsül "normálisnak" ill. "abnormálisnak", nem te döntöd el, de nem is én, sem senki más. Az egy "közmegegyezés", amire azért van szükség, hogy különválaszthassuk az univerzum elemeit "okés" és "nem okés" dolgokra. Az "okés" gyerekek cukrot kapnak, a "nem okés" gyerekek meg egy golyót a hátukba. Ezt verik a fejünkbe kölyökkorunktól fogva a szent és végérvényesen elaggott és használhatatlan arisztotelészi kétértékû logika nevében, ámen. A természet megajándékozott bennünket kb. végtelen számú csodálatos lehetõséggel, amibõl kiválasztunk kettõt (!) (2!): "okés" és "nem okés", "fekete" és "fehér", "férfi" és "nõ", "felnõtt" és "gyermek", "igazi" és "hamis", "ember" és "állat", "magyar" és "idegen(szivü)". Íme, az igazi egybites agy mûködése. Annyit tud, mint egy villanykapcsoló.
Na, ez az a gondolkodásmód, amit én, ha nem is "betegesnek", de szánalmasnak és emberhez méltatlannak tartok.

"A szavak az önámítás végtelen ösvényeire terelik gondolkodásunkat, és az a tény, hogy életünk java részét szavakból épített mentális palotákban töltjük, azt jelenti, hogy hiányzik a valóság nyelv általi szörnyû eltorzításának meglátásához szükséges objektivitásunk." (Simmons, Dan)
Aki ezt az idézetet felfogja, és megérti, és azt is, hogy miért passzol ide, az jutalmul feljebb léphet egy evolúciós lépcsõfokot. :) Isten irgalmazzon mindnyájunknak.
Csuvatka 2008 dec. 01. - 00:22:48 Előzmény dorysboy
(134/395)
De betegség, nem jól mûködik, a teste és a szelleme nincs összhangban, miért betegség akkor az anorexia? Az illetõ kövérnek látja magát ezért koplal, gyógyítják. A fiú lánynak látja magát, de nem lány mégsem gyógyítják. Nem értem, h miért elfogadott ez a dolog, ha nem lelki, hanem fizikai hiba, akkor miért nem abnormalitás, h az embrió fejlõdésénél bibi lép be és férfi testbe nõi lélek kerül, miért nem betegség, ha az anya hasban a gyermek keze nem fejlõdik, ki az betegségnek számít. Aki nem tud megbékélni azzal ami, az beteg. Nem vagyok szûklátókörû. Nem is hiszek istenben, de egyértelmûnek tartom, h sem ez, sem a másik nem ruhájában járkálás, sem a saját nemhez vonzódás normális viselkedés lenne. beteges és gusztustalan, ha arra gondolok, h két férfi egymás f*szát szopkodja, miért kell szó nélkül elmennem olyan dolgok mellett, amelyek számomra teljességgel elfogadhatatlan, attól még, h sok ien van nem lesz kevésbé beteges dolog. de valahogy ez a transzexualitás is gyanus nekem, ha egy férfi testbe nõi lélek születik, miért olyan darabosan nöies a viselkedése, miért olyan férfias a nevetése, mindene, ha igazán nõ lenne, akkor nem olyan lenne, mintha egy férfi akarna egy nõt eljátszani. Sztem ez menekülés a férfiúi kötelességek elöl, és valójában nekik igazi nõnek sem kell lenniük soha, nem tudnak menstruálni és gyermeket nevelni, ergó így megszabadulnak mindkét nem igazi terheitõl..menekülés..menekülés..menekülés
10/10
dorysboy 2008 nov. 17. - 14:28:01 10/10
(133/395)
A fogalmakat is le szerettem volna írni, de az elõttem író fórumozó már megelõzött.
10/10
dorysboy 2008 nov. 17. - 14:13:43 10/10
(132/395)
A filmet sajnos még nem láttam, sokat olvastam róla, nagyjából tudom mirõl szól. Szeretném mindenképpen megtekinteni.
A félreértések tisztázása és a szûk látókõrrel rendelkezõ kedves honfitársaink tájékoztatása érdekében írnák pár sort elõsegítve ezzel az mássággal való megbékélést és toleranciát.. A végére egy kis politika, hogy legyen meg a valóban igazi ok a felháborodásra.

A szexuális másság nem betegség és nem elfajulás, ugyanolyan érzõ, emberi lények, mint bárki más, csak a velük azonos nemûekhez vonzódnak. A fetisizmusok durvább formái, az állat-szexet vagy a pedofíliát már lehet betegségnek mondani. (BNO táblázat szerint az)

A exhibicionizmus ronthatja vagy javíthatja a mássággal szembeni toleranciát. Sajnos gyakran olyan melegek, travik mutogatják magukat szívesen, akik ízlése nem kifinomult, rosszul szitáltak, kultúrálatlanok, direkt polgárpukkasztóak akarnak lenni, vagy csak egyszerûen bunkók.
Éppen a transzszexuálisok azok akik a legkevésbé szeretnek feltûnõsködni, hiszen a céljuk az általuk érzett nem szerint élni a hétköznapokban. Átlagos nõként vagy átlagos férfiként.

A nyári melegfelvonulás egyértelmûen a ballibsi kormány direkt, célzott provokációja volt a radikális jobboldallal szembeni ellenérzések fokozására és a szexuális kisebbség lejáratására egyaránt. Emiatt volt undorító volt az egész, nem azok miatt, akik felvonultak.

Elképesztõ volt olvasni, hogy az egyik kedves hozzászóló a kis rongyos életét, a nyugdíját és a jövõbeni egzisztenciáját féltette, amiatt mert a melegek, transzik stb. nem tudnak gyereket szülni.
Több válasz is felmerült bennem.
1. Tudnak gyereket örökbe fogadni, ha hagyják. (Más kérdés az anyai vagy az apai minta hiánya. Hetero TS-eknél ez nem probléma.)
2. Miért cirka pár száz embertõl félti a nyugdíját, mikor a szélhámos, vadkapitalista posztkommunista politikusok milliárdokat lopnak el adóforintokból, uniós pénzekbõl, beleértve az õ majdani - annyira féltett -nyugdíjából.
3. Nem szült még gyereket. Többen is említették már, hogy ha még nem tett a jõvõért, a magyarság fennmaradásáért, akkor milyen jogon majrézik a nyugdíja miatt.

Szubjektíven, nyers leszek és nem szeretnék durván bántó lenni:
Akinek ilyen hozzáállása ezekhez a dolgokhoz, az szûk látókörû, intoleráns és önzõ. Szégyenlem magam az egyes hozzászólók megnyilvánulásai után.
9/10
Tamira25 2008 nov. 16. - 02:28:59 9/10
(131/395)
Sziasztok!

Rászántam az idõt, hogy végigolvassam a fórum nagy részét. Elképesztõ hogy az emberi tudatlanság milyen méreteket tud ölteni. Én is javaslom, mielõtt bárki kinyitja a száját elõbb informálódjon. A hozzászólásomat nem kell végigolvasni, bár nem árt senkinek, ha kicsit tisztábban látsz ebben a témában.
Az alapvetõ problémák tényleg ott van, hogy nem ismerik a fogalmakat.

Homoszexuális: Olyan emberek, akik saját nemükhöz vonzódik, velük létesítenek szexuális kapcsolatot. Mindig is voltak és lesznek is. Dolgoznak, mint minden normális ember. Sok férfi elõszeretettel néz leszbikus filmeket, de a másik oldalt kiirtanák, most akkor ez, hogy is van!? Nem kell nézni, senki sem kényszeríti rá õket. (a film nem róluk szól)

Crossdresser(CD): Olyan emberek, akik a maguk esetleg, partnerük szórakoztatására néha a másik nem ruhájába bújak. Az esetek többségében heteroszexuálisak. Családot alapítanak stb. Talán ezt is egy Fétisnek lehet mondani. (a film nem róluk szól)

Transzvesztita(TV): Testi átalakulás nélkül szeretnének néha nõként megjelenni. Nõi ruhába bújnak, kifestik magukat. Változó, hogy melyik nemhez vonzódnak. Általában a hétköznapokban férfiként élnek és dolgoznak, nem ártanak senkinek, családot is alapítanak. (a film nem róluk szól)

Transzszexuális(TS): Olyan férfiak és nõk, akik magukat lelkileg a másik nemhez tartozónak érzõ, általában az átalakulást megkezdõ személyek. Úgy érzi, rossz testbe született, utálja magán a nemi jellegeket, rendkívül nagy az öngyilkossági arány köreikben. Az orvostudomány betegségnek számítja és a leg hatékonyabb gyógymód a nemi átalakítás, másról még nem hallottam. (Na, a film róluk szól)
A mûtétet támogatja a tb, de ez igen elenyészõ összeg, egyébként is a mûtét olcsóbb, mint 300eFt. Mellesleg itt megjegyezném, ha pl. elromlana egyik szeme, de egy mûtéttel meg lehetne gyógyítani, nem tenné meg? Egy kicsit át kéne érezni, mennyit szenvednek lelkileg ezek az emberek. Ez nem úgy megy, hogy egyszer csak gondolnak egyet és átoperáltatják magukat. A legtöbb már nagyon fiatalon észreveszi, hogy valami nincs rendben, ez elég kétségbeejtõ számára és egyre rosszabb lesz. Maga a mûtét és a hormonterápia, nagyon komoly döntés, hisz veszélyesek és az eredmény se 100%os. Ha minden sikerül utána végre normális élete lehet. Az esetek többségében nem ártanak senkinek és nem kényszerítik rá magukat senkire, nem verik át a partnerüket. Egy professzor szerint kb. 700 ilyen ember élhet Magyarországon, a 10millióból nem sok, és ebbõl is csak elenyészõ részük vállalja fel az átalakulást (Ez idáig Magyarországon kb 35-40 ilyen mûtét volt).
Senkinek sincs joga megölni egy másik embert, mert beteg, vagy mert hazudott. Mindenkinek van olyan családtagja, aki valamilyen betegségben szenved, de nem hiszem, hogy emiatt meg kéne ölni, és mindenki hazudott már. Amúgy az esetek többségébena ts-ek olyan partnert keresnek, aki tistában kilétükkel és elfogadj.
A transzexuálisok nem ártanak senkinek, csak szeretnének boldogan élni, mint a többi ember és szerintem ebben nincs semmi elitélendõ. Ja igen és nem miattuk fog kihalni az emberiség és nem miattuk nem lesz nyugdíj.

Köszönöm, hogy végigolvastatok!

Tamira
leopard26 2008 nov. 10. - 13:08:34
(130/395)
én már megvitattam már sokszor.nem vagyok egy buzimádó,de azért cinkelni lehet õket
offtopic
pozsizsuzsi 2008 nov. 10. - 12:59:37
(129/395)
Látom, érted a lényeget már megint.
Calmate!
leopard26 2008 nov. 10. - 12:35:13
(128/395)
péniszirigység:):):):)

Ez jó!
7szünyü 2008 nov. 10. - 02:19:48
(127/395)
A hozzád hasonló torzszülöttek meg lepjék csak el a bolygót, mint a csótányok, igaz? Szánalmas vagy, de én nem sajnállak: pontosan az vagy, amit megérdemelsz. Elég kín lehet neked, hogy kénytelen vagy együtt élni a saját "elméddel".
Ami pedig a transznemûek szaporodását illeti, *természetesen* megint csak tévedsz - igazolva ezzel, hogy mennyire tudatlan kis [öncezúra] vagy.
Azért azt a péniszirigységet, ami neked van, én kezeltetném. A modern pszichiátria már elég szépen elboldogul az efféle gondokkal. És még te is lehetsz talán boldog. Már ha képes vagy efféle agyi funkciókra.
(Remélem, ahhoz imádkozol, aki ilyen csúnyán elbánt veled, mikor kiokádott ebbe az univerzumba >:> De talán még jobb lenne, ha kolostorba vonulnál imádkozni, és nem is jönnél elõ onnan soha többet. És környezetbarát megoldás is lenne >:>)(Úgyis többet kéne tanulmányoznod a Bibliát - úgy látom, jó része teljesen ismeretlen/érthetetlen számodra.)
Engem külön elégtétel tölt el azért, mert látom: soha nem jön el a "te országod" és soha nem lesz meg a "te akaratod", ezért az életed igazából céltalan és hasztalan - nem vár rád semmi más, mint csalódás. Nem leszel hasznára senkinek, nem alkotsz semmit, ami értékes valakinek. Üres vagy, rideg és érzéketlen, a nõkre jellemzõ empátia nyomokban sem található meg benned - és ez egy nõnél nem valami elõnyös. Persze némi személyiségfejlesztéssel még lehetne a sorsodon javítani, de konok és makacs vagy, úgyhogy ez sem nagyon fog menni. Egy dolog van, amiért valóban sajnállak: igazán pocsék gyerekkorod lehetett, amiért ilyen gonosz , képmutató szipirtyó lett belõled. Sajnálom azt a kislányt(?), aki valaha voltál, akiben megvolt a lehetõség, hogy jó ember legyen; és akit így eltorzítottak, ennyire kivetkõztettek emberi mivoltából.
Ha a gyûlöletet ápolgatod magadban, akkor az szépen növekszik, és nemcsak a lelkedet zabálja fel, de a testedet is elemészti - rút leszel (vagy) kívül és belül egyaránt. Ez a te életed. Csinálj csak vele, amit jónak látsz. Tévelyegj. Ne figyelj oda semmire, ne akarj megérteni semmit. Ne érezz együtt senkivel. Szigeteld el magad a többi embertõl. Ezzel csak jót teszel nekik. A kirohanásaid meg fabatkát sem érnek, mert *nem fogunk megváltozni* tõlük - az univerzum sem fog idomulni hozzád -, csak tovább növelik a légüres teret körülötted. Értelmetlenek. Haszontalanok. Tudod, olyanok, mint te.

Úgy gondoltam, mindezt még eléd tárom *utolsó* hozzád-szólásommal, hogy elrágódhass életed hátralévõ, hideg és keserû, keserû napjaiban.
Ommmmmmmmmmmm (-_-)
7szünyü 2008 nov. 07. - 06:38:54
(126/395)
Ha esetleg valaki mégis csak szeretne *valós* információkat a transznemûségrõl - vagy mert olthatatlan tudásszomja van, vagy mert érintett az ügyben, vagy egyéb -, tehát nem többszáz éves, elaggott sztereotípiákat, azoknak néhány link:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Transznem%C5%B1s%C3%A9g
http://tsonline.blog.hu/2007/06/01/tso
http://travesztinet.uw.hu/
Az utóbbi oldalon található egy transzex teszt - sok kérdéses, elég korrekt. (Igazából a "belsõ", "lelki" nemi jelleg meghatározására ad egy kis segítséget, de! Ez csak egy teszt, nem alkalmas "normális", "igazi" diagnózis felállítására. Pár éve megcsináltam, eszerint (és más jelek szerint is) androgyn vagyok - ami nem nagy szám mert az emberek többsége az. Vagyis mindenkiben keverednek a férfi és nõi személyiségjegyek, változó arányban és mértékben.) Aki meg ezután is úgy érzi, h bölcs dolog gyûlölködni meg marhaságokat grafomániálni, különösen olyan ügyben, amirõl 1ébként f*ngja sincs, az csak tegye nyugodtan. De nélkülem.
7szünyü 2008 nov. 07. - 02:35:46
(125/395)
Ó, dehogynem lehet. Például úgy, hogy nem engedjük õket szabadon garázdálkodni. Így van, vállalta a véleményét, és ez dícséretes. Én meg reagáltam rá, és ez is dícséretes. Még ha az indulat beszélt is belõlem. A szabadság (a szólásé is) *felelõsséggel* jár. Csak ezt a kényelmetlen árat sokan nem szándékoznak megfizetni, csakúgy, mint a tanulópénzt. (Buddha meg állítólag egyszer azt mondta, hogy a jókor jött pofon megvilágosíthatja az elmét.)
Karolka 2008 nov. 07. - 02:23:04
(124/395)
Ennyi erõvel õ is csak vállalta a véleményét! És sajnos nagyon sok ember van, aki ugyanígy gondolkodik! Velük nem lehet mit kezdeni! :S
7szünyü 2008 nov. 07. - 02:21:30
(123/395)
„Németországban a nácik elõször a kommunistákért jöttek, de én nem szóltam, mert nem vagyok kommunista. Majd a zsidókért jöttek, de én nem szóltam, mert nem vagyok zsidó. Azután a szakszervezetisekért jöttek, de én nem szóltam, mert nem vagyok szakszervezeti tag. Késõbb a katolikusokért jöttek, de én nem szóltam, mert protestáns vagyok. Végül értem jöttek, de akkor már nem maradt, aki szólt volna értem.”
(Martin Niemöller német evangélikus lelkész)

Szóval szerintem de igen, *nyilvánosan kell* kifejtenem. "Mert vétkesek közt cinkos, aki néma", hogy magyart is idézzek.
És én ilyen arc vagyok, vállalom.
7szünyü 2008 nov. 07. - 02:17:46
(122/395)
Szívbõl remélem, h mind az orvosi, mind a jogi pályák (v. bármi, ahol *emberekkel* kell foglalkozni) mindegyikét meszire elkerülöd. Nem neked való.
Karolka 2008 nov. 07. - 02:06:44
(121/395)
uhhh, ez durvára sikerült! Igazad van amúgy, de neked sem kellett volna feltétlen ezt nyilvánosan kifejtened! :S :S
7szünyü 2008 nov. 07. - 02:02:55
(120/395)
Öreg, te kib*szottul félreértettél engem. Nemcsak pszicho könyvet nem olvasol, de úgy tûnik a hozzászólásokat sem. (Olvasni nem csak annyit tesz, hogy összerakod a fejedben a hangokat, hanem h megpróbálod megérteni az írást.) Egy nyomorult szóval sem írtam, hogy ez *betegség* lenne, és a "rendellenesség" szót is szándékosan írtam idézõjelben.
Ez ugyanis *nem betegség*! Annyira betegség ez, mint h valaki albinó. (Azt hogy "gyógyítanád"?)
A vak emberes példád meg k. elkefélt. A vak emberrel akkor teszünk jót, ha visszaadjuk a látását (amennyiben ez lehetséges és amennyiben õ ezt *igényli*. Az, h "segítgetünk" neki, inkább árt, mint használ. (Tudod, ez az amitõl õ "betegnek", "fogyatékosnak" érzi magát, holott csak nem lát.)
A transzszexuális *nem azt hiszi* magáról, hogy õ nõ - hanem tudja, hogy õ nõ egy elkefélt férfitestben. Ezt te is tudnád, ha utánanéznél a szakirodalomban. Amúgy végzett pszichiáter vagy, vagy orvos, aki ennyire felkentnek érzi magát a gyógyítás mesterségére? Na persze Dr. Mengele is orvosnak képzelte magát.
Egyébként meg senki nem kérte tõled, hogy fogadj el bármit is. Ne fogadd el. (Azt sem muszáj elfogadnod, hogy a Nap keleten kel fel.) Csak ne beszélj ostobaságokat, ha kérhetem. Legalább is ne nyilvánosan.

És mi a f*szér kéne egy hozzád hasonló, tudatlan, ostoba surmót (akinek még az ember személyiségfejlõdésérõl sincsenek halvány segédfogalmai se) tolerálnunk?! Én gyûlölöm a fajtád! Jobb ha tudod. Inkább tolerálok egy transzvesztita buzi nigrót, aki nem használhatatlan sárgásszürke trutyit hurcol a sapkatartójában.

Szóval már a fogyatékosokat sem kell tolerálni? Öljük meg a vakokat is? Még saját magadnak is ellentmondasz, te [gondolj ide valami tetszõleges nagyon súlyos sértést].
Csuvatka 2008 nov. 06. - 23:29:58
(119/395)
engem abszolút nem hatott meg, sõt inkább most h jobban átlátom a dolgokat,a zt kell mondjam mégjobban hányok a fajtájuktól..blõáááááá
Csuvatka 2008 nov. 06. - 23:29:13
(118/395)
nézd meg
Karolka 2008 nov. 06. - 23:18:15
(117/395)
Úristen, ez iszonyat brutál lehet! :S Valaki ajánlja megtekinteni, v inkább hagyjam ki?
offtopic
Csuvatka 2008 nov. 06. - 23:16:55
(116/395)
és ezt a drasztikus véleményt már ti hoztátok ki belõlem...