offtopic
Heathcliff 2008 dec. 04. - 09:07:20
(155/395)
Helló, 7szünyû. Jó, hogy az utsó hsz-t is leírtad, mert az eddigiek nagyon kiábrándítóak. Tények, konkrétumok, adatok, magyarázat nélküli egyszerû tahóság. Amennyi energiát a sértegetõ jelzõkre, káromkodásokra szántál, azzal leírhattál volna konkrét, tényszerû választ is. Ha bárkivel vitatkozol, tiszteld meg azzal, hogy nem fikázod – fõként, ha PONT az a bajod az illetõvel, hogy õ fikáz másokat. Nem? Legyél te udvarias, ha az a bajod, hogy a másik udvariatlan. Ha te ilyen hangnemben beszélsz vele, és a saját nézeteidet semmilyen konkrétummal nem támasztod alá, akkor joggal fogja az egészbõl azt a tanulságot levonni, hogy neki van igaza, mert nem cáfolták meg csak sértegették; valamint, hogy teljesen jogos és legális mások sértegetése ….

A transzszexualitás nyilván olyan téma, amivel egy átlagember nem találkozik a környezetében; így, mivel konkrétan nem ismer ezzel a problémával küzdõ embereket, tapasztalat híján kételkedhet is.

De mindegy is, remélem, ezután képes leszel tiszteletre tanítani azt, akitõl azt elvárod – és nyilván úgy, hogy te tanúsítasz tiszteletet iránta.(!)
offtopic
Heathcliff 2008 dec. 04. - 08:59:24 Előzmény Csuvatka
(154/395)
Én annyit tudnék ehhez mondani, ami az én véleményem:
A párkapcsolatok, azon belül is a szexuális viselkedés az emberi viselkedés legbonyolultabb, leginkább összetett, emiatt a legsebezhetõbb része.
Ez sérül a legkönnyebben és ez gyógyul meg a legnehezebben. Mindenféle személyiségprobléma kiütközik a párkapcsolatokban. Ezen mindenkinek van javítanivalója. (Akinek nincs, az talán teljesen üres belül, amint Woody állítja, talán az Annie Hallban). Ezért kár a mások nyavalyáin csámcsogni. Attól nekünk nem lesz se jobb, se könnyebb.
Nyilván a transzszexuális érzékeli a legélesebben, mennyire más, mint a többiek. Õt zavarja ez a leginkább. Sokkal elõbb és élesebben érzékeli, mint azok, akik ezt a szemére vetik, nem?
De kár bárkitõl is elvárni, hogy parancsszóra változtasson a szexuális viselkedésén; mert az az egész személyiségnek a része, emiatt, ha abban valami hibás, az egész személyiség hibás, és általában kell normalizálódni, nem részenként. (Pl. a szenvedélybetegségrõl sem lehet leszokni, ha valakit mardos egy kínzó hiányérzet: elõször azt kell betölteni).
Nem mondom, hogy mindenféle szexuális másságot tolerálni kell. Ami erõszakos és más kárára van, azt nem. És hány „normális” heteró viselkedik erõszakosan? Ugyebár, ebben a történetben is a „normálisok” viselkedtek perverz, erõszakos módon.

Még annyi, esetleg: nézd meg a Transzamerikát, a Hibátlanokat, és úgy általában több, transzvesztitát vagy meleget szerepeltetõ filmet, pl. Õrült nõk ketrece, Madárfészek, Julie Newmar – Kösz a csokit, Priscilla, a sivatag királynõje stb. Ezek mindegyike olyan kedves és bájos embereknek mutatja be õket, ami talán nem életszerû, de arra jó, hogy szimpátiát ébresszen irántuk. Kifejezetten viccesek és aranyosak ezekben a filmekben a nõi ruhába öltözött pasik; nem gusztustalanok vagy undorítóak. Vagy tanulmányozd meleg alkotók mûvészetét, mondjuk Michelangelótól David Guettáig. Valamelyik csak megragad, és azt mondod: húúú, hát ez igen…
Vagy nézz Jerry Springert, ott idõnként elõkerül ez a téma. Egyszer én is elkaptam egy ilyen adást, az kicsit más volt: egy hermafrodita története, akit az anyja 4 évesen lánnyá mûttetett, aztán kamaszként úgy döntött, inkább fiú akar lenni. És összeköltözött egy fiúval, aki viszont lányként él…
Aztán van néha ezzel foglalkozó adás valamelyik ism. terj. csatornán is. Emlékszem egy lelkipásztorra(!!!) aki kb. 45 évesen adta fel az addigi elfojtásait és nõként kezdett viselkedni (addig csak titokban, otthon hordta a felesége ruháit).
7szünyü 2008 dec. 04. - 06:50:34
(153/395)
Transznemûség tárgykörben itt egy egész jó tanulmány:
http://www.policy.hu/takacs/books/isbn9639609196/index.php#content

A tanulmány szakemberek (pszichiáter(ek), pszichológus(ok), sebész(ek), urológus(ok) és nõgyógyász(ok), genetikus(ok), szociológus és etológus) közremûködésével taglalja a transzszexualitást, a nemváltoztató mûtétet, egyéb kezelési lehetõségeket az egészségügyi-szociális ellátórendszerben.

Azért is érdemes elolvasni, mert bár látszólag a TB(/OEP) támogatná a mûtétet, gyakorlatilag ezt a támogatást igénybe venni szinte lehetetlen. Amúgy a mûtét költsége kb. egy vakbélmûtétével azonos - semmi esetre sem több millió forint.

Az évente elvégzett ilyen mûtétek száma nagyjából 10 alatt van, túlnyomó részük önköltségesen, tehát az alany saját zsebbõl fizeti.

Aki még ezután is az általa fizetett tébéhozzájárulás miatt hisztizik, az próbáljon egy jobb bûnbakot keresni. (És mellesleg sültbolond. Ugye Csuvi?)
7szünyü 2008 dec. 04. - 05:54:17 Előzmény Csuvatka
(152/395)
A bankszámlámodról jut eszembe, és szeretném, ha tudnád: te fizeted az én nyugdíjamat is >:PPP. A te pénzedbõl élek és a te pénzedbõl van lehetõségem ilyen csúnyán bánni veled. És ettõl én roppant elégedettnek érzem magam >:PPP. Remélem, még sokáig gályázol valami unalmas munkahelyen, hogy én vidáman éljek és köpjek a nyamvadt erkölcseidre/rögeszméidre, meg a többi 1/10-ed kegyelmûére.
Úgy éreztem, ezt még tudnod kellett. További jó citrom- és taplónyalogatást. >:P
7szünyü 2008 dec. 04. - 04:46:25 Előzmény Csuvatka
(151/395)
Neked nem saját véleményed van, hanem átvett téveszméid, amit a többi birkától szoptál a nyájban. Meg rögeszméid. Meg komplexusaid.
7szünyü 2008 dec. 04. - 04:35:52 Előzmény Csuvatka
(150/395)
Neked nincs! >:€ Az vukiknak nem jár.
7szünyü 2008 dec. 04. - 04:25:07 Előzmény Csuvatka
(149/395)
De bizony buta vagy. Sajnos annak születtél, és annak is neveltek. És tehetsz róla, hogy nem próbálsz változtatni rajta, hanem teljes vaskalappal ragaszkodsz a saját fantáziavilágodhoz, és elképzelni sem tudod/mered/akarod, hogy másnak másmilyen élete is lehet, mint a tied, és az a másmilyen élet semmivel sem rosszabb/megvetendõbb, mint a tied. A te karmád az, hogy már jóideje nem fér bele semmi a fejedbe, ami egy kicsit is eltér attól, amit (nem megtanultál, csak) megszoktál. És milyen jó ez így kényelmesen. Felelõsség nélkül. Hiszen mindig neked van igazad. Fel sem merül benned a tévedés lehetõsége, hogy Úristen, hosszú éveken keresztül baromságokben hittem, idje lenne változtatni rajta. És ez bizony butaság. Önzés. Nagyképûség. Kegyetlenség.
"Nem egyedül él a legtöbb ember egy lakatlan szigeten"
Naná, hogy nem, de te sem. Csak egy olyan lakott szigetre képzeled magad, ahol mindennek úgy kéne jól lenni, ahogy azt te szeretnéd. Ez is butaság. Önzés. Nagyképûség. A világ nem fog hozzád idomulni, hiába is reménykedsz. Azt neked kéne, csak túl lusta/buta/önzõ vagy, hogy ezt megtedd.
"köteles véleményem szerint, tudomásul venni bizonyos dolgokat"
Te is köteles lennél tudomásul venni dolgokat, lásd fentebb.
"elõtérbe helyezni a közösség érdekét"
Bármiféle közösség *érdekeit* milyen szempontból sérti az, hogy én teszem azt nyilvános helyen meztelenül járok, vagy dugok? Miféle "közösségi érdek"-rõl zagyválsz itt?
"Elvárom tõlük, h fogadják el és semmiképp se kényszerítsenek más embereket undorodásra"
Ki a franc kényszerít téged undorodásra?! (Hacsak nem a Hangok.) Ha ez a téma undorít, akkor mit lebzselsz itt ennyit, mazochista vagy? Nem: csak buta és önzõ. Mintha te lennél a világ közepe, pedig csak egy jelentéktelen kis szeglete vagy. Amit itt összehordasz, annak zöme jócskán az ún. Freudi kivetítés tárgykörébe esik. Nem mondom, hogy nézz utána, mert úgyis túl buta, lusta és önzõ vagy, hogy megtedd.
A dec. 03. 23:03-as hozzászólásoddal megerõsítetted a korábbi rólad kialakult képet: te egyszerûen gyûlölöd a férfiakat és féltékeny vagy rájuk. Ez valószínûleg eldurvult péniszirigység. Kezeltetni kéne.
Kár, hogy nincs idõutazás, akkor visszamehetnél az ósdi nézeteiddel a neked való Viktoriánus prüdéria korába. De inkább néhány millió évvel korábbra. Arra a neandervölgy felé.

Zárszóul: buta, tudatlan, mûveletlen (hejesírnisemtudó), önzõ, vén p*csa vagy.
(Na igen, ki is hazudozik itt magáról? Ki próbálja másnak kiadni magát, csak és kizárólag a saját kényelmét szem elõtt tartva? Mellesleg pocsékul alakítod a magát férfinak álcázni próbáló nõt.)
'Ma gafte la nata!'
Csuvatka 2008 dec. 03. - 23:07:25
(148/395)
"Mindenkinek joga van a boldogsághoz"

Vannak ien közhelyek, hát tuodod mit, akkor télleg mindenki kapja meg azt amire vágyik, aki nõnek hiszi magát váljon nõvé, aki meg szegény gazdaggá.

Ugyanolyan joga van a szegénynek is a boldogsághoz.

na akkor beírom nektek a számlaszámomat, elõre is köszi...
Csuvatka 2008 dec. 03. - 23:03:09
(147/395)
"Attól mert valaki másnak érzi magát azt nem kell kritizálni, ha jól érzi magát akkor az õ dolga."

Édesem, te nem érted, más kárára ne érezze jól magát, átver (bár nem tudom hogy tudja elhitetni, h nõ) embereket. Olyat akit állítólag szeret??? Mirõl beszélsz? A fõszereplõ nem egy nõ, hanem egy férfi elbaszott kromoszómákkal, egy beteg valaki, egy hormonális és lelkigyengeségi probléma, egy hazug gerinctelen p*cs. Ha valakit szeretünk, akkor az õ boldogsága a legfontosabb és nem a miénk. Önzõ szemét megkapja végül a büntetését. Csúnya módon, de nagyjából saját kardjába dõl. Kelleti magát, ahogy egy férfi kelletné, ha nõként akarna viselkedni, mert férfiként, azt hiszi a nõ ettõl nõ. Pont ezért nem nõ, hanem csak egy férfi, aki szeretne nõ lenni és próbál úgy viselkedni. Soxor csak a kopasz manusára gondolok, h azzal hogy kiba*ott, az egész életét megnyomorította ezzel, h átverte.
Csuvatka 2008 dec. 03. - 22:28:52 Előzmény 7szünyü
(146/395)
Nem vagyok buta csak megvan a saját véleményem dolgokról, azok alapján, amilyen személyiséggel születtem, ahogyan neveltek és amikket tanítottak az évek során, nem melegedni jártam a suliba, hanem én oda is figyeltem, szerettem. Egyszerûen nem fér bele a világképembe, se Isten, mint jóságos fantázialény, aki azoknak van kitalálva, akiket valamivel össze kellett tartani, mint mondjuk a puli kutya a pásztornak a birkákat...meg azoknak, akik félnek elfogadni, h egyedül vagyunk ebben a nagybüdös világban, mindent saját magunknak köszönhetünk, és minden rossz is miattunk van, ami ér bennünket, esetleg egy korábbi baklövés miatt (karma nem bármilyen vallásos hangnemmel, csak ezt így hívják). Azok sem férnek bele a világképembe, akik a normális biológiai tanulmányaimnak ellentmondva, és minden amit eddig az emberi kapcsolatokról tanultam, amit a szüleim kapcsolatában láttam, ezeknek ellentmondva mindenféle gusztustalan viselkedésre képesek, nem emberelik meg magukat és nem próbálnak meg normálisan, emberhez méltóan viselkedni. Elfogadni azokat a dolgoakat, amik szokássá váltak az emberek életében. Nem egyedül él a legtöbb ember egy lakatlan szigeten, hanem mások mellett és ily módon köteles véleményem szerint, tudomásul venni bizonyos dolgokat, elõtérbe helyezni a közösség érdekét, és pl. nem kedve szerint meztelenül rohangászni egy bevásárlóközpontban, dugni egy forgalmas helyen, vagy magában beszélni, vagy köpködni akárkit akit ér. El kell fogadni, h igenis azt tartjuk normálisnak, ha egy férfi külsejü ember, ádámcsutkával férfiként él. Legyen annyira felnõtt, h fogadja el. Én is hisztizhetnék a plasztikai sebészeten, h a lelkem egy vöröshajú szeplõs kislány igazából, akinek nemesi családba kellett volna születni nagy vagyonba. De az élet nem így mûködik. és, h plasztikázzának ilyennek és kérem a vagyont is. Úgy gondolom, h ez a férfitest nõi lélek dolog ugyanez. Sokan szeretnének mások lenni, de csak azok amik. Elvárom tõlük, h fogadják el és semmiképp se kényszerítsenek más embereket undorodásra. értem én, h ez vaskalaposnak hangzik, de ez csupán akaraterõ kérdése.

Még fogok írni, de ezt azért már elküldöm:)
offtopic
hErO 2008 dec. 03. - 22:09:21
(145/395)
Na veled is jól el lehet beszélgetni...
Sztem nézz utána h általánosságban mit nevezünk léleknek, mert elég nagy idióta vagy ha két nemre szétválasztod.
Csuvatka 2008 dec. 03. - 21:40:28
(144/395)
sztem nem egyféle lélek van, ahogy így komolyabban elgondolkodtam a dolgon, mert vannak a f*szkalap lelkûek, mint pl. te és vannak a tündibündi édibédi lelkûek, mint pl. én.
offtopic
hErO 2008 dec. 03. - 17:58:09 Előzmény pacica
(143/395)
:DDD
offtopic
hErO 2008 dec. 03. - 17:57:48 Előzmény Csuvatka
(142/395)
Nõi meg férfi lélek. Öö nem gondolod h egyfajta lélek van? Mert ez egy kicsit logikátlannak tûnik...
pacica 2008 dec. 03. - 09:29:47
(141/395)
Én elfogadom ha valaki más, kivétel a bõrszín és a nemi beállítottság.
7szünyü 2008 dec. 02. - 22:53:55
(140/395)
Nos, elõször írtam egy hosszú választ, de aztán rájöttem, h fölösleges.
1cerüen túl buta vagy.
7szünyü 2008 dec. 02. - 22:32:41
(139/395)
És TE is. :)
Csuvatka 2008 dec. 02. - 22:16:31 Előzmény 7szünyü
(138/395)
Nah még is beleolvasgattam és az a helyzet, h olvastam olyan esetrõl, ahol a hosszas pszichológiai vizsgálatot követõen, megtörtént a mûtét a páciens mégis megbánta. majd keresek neked ien cikket...

Aztán az a legbosszantóbb, h rengeteg lóvét kellett fizetnem a patikában, amikor az orvos felírt nekem egy gyógyszert egy teljesen egészséges embernek valamien problémára, és nulla támogatottsággal bírt. Pedig az a bizonyos probléma elhiheted igenis nagy fontossággal bír. Vagy h a számon kijött valami féle allergia, és 3hét múlva kaptam idõpontot a bõrgyógyászaton. Furák ezek a dolgok, de a lényeg az, h a nemváltoztató mûtétet a tb teljes egészében fizeti.

Nos hogy is van ez? mégis mire fel? és egyébként is...ha valaki ennyire akarja, igenis szedje rá össze a pénzt. tõlem vonják a tb-t h az ieneket kedvükre operálgassanak. Akkormár varjanak lábat a féllábúnak, arra inkább áldoznék.
Csuvatka 2008 dec. 02. - 22:10:01 Előzmény 7szünyü
(137/395)
L E SZ A R O M.

Elõbb utóbb egy jobb világ jön létre, ahol ezek az elferdül t egyedek helyükre kerülnek végre.
7szünyü 2008 dec. 02. - 00:01:24 Előzmény Csuvatka
(136/395)
Mivel hosszan írtam a választ, a port "elfelejtette", hogy kinek írtam, ezért jelzem, hogy neked írtam az elõzõ hsz-emet, Csuvatka.