CsiróCsiró 2011 aug. 07. - 23:10:59
(27/67)
Csupán Travolta + L. Ron Hubbard :-)
Rhaegar 2011 aug. 07. - 21:04:11
(26/67)
Furán mutat Travolta egy ilyen B kategóriás moviban..
De amúgy jól játszotta a gonosz pszikló-t.
7/10
NANU..! NANU..! 2011 aug. 07. - 20:03:29 7/10
(25/67)
Tipikus Travoltára írt és való Film... :)))
Ford Mustang 2011 aug. 07. - 19:22:38
(24/67)
Akkor hogyhogy nem Cruise benne a fõszereplõ? :)
1/10
Krynn 2011 aug. 07. - 19:13:31 1/10
(23/67)
Egy másik,minden bizonnyal ROSSZ író Hubbard minden történetét szerette. Történetesen ezt az írót úgy hívták,hogy I. Asimov...
Elõbb el kéne ám olvasni a könyvet,aztán fikázni. A történetét kidolgozta Hubbard,úgy 1200 oldalon keresztül bontakozik ki az olvasó elõtt egy olyan világ,ami a sci-fi rajongók fantáziáját annyira mozgatta meg,hogy 32 héten át volt az eladási sikerlista élén ez a könyv. Elég sok kérdésre ad választ,többek közt az itt felvetõdött,érthetetlennek tûnõ dolgokra. Az,hogy egy ennyire szar filmet csináltak belõle,ami épp csak a lényeget torzította el teljesen,már más lapra tartozik. Számomra legalábbis teljesen más volt a mondanivalója,mint az önmegváltás. Persze,ízlések és pofonok,na meg itt a filmrõl kell véleményt alkotni,nem az eredeti történetrõl. A film egy rakás tûzre való,ahogy ez sok más olyan filmre igaz,ami nyomába se ér a könyveknek.
1/10
greghouse 2011 aug. 07. - 19:11:41 1/10 Előzmény Krájcsek
(22/67)
Ron Hubbard írta (egyébként nem lenne õ rossz sci fi író), és õ a szcientológia megalapítója és fõideológusa...olyan is a film. De nem azért sz*r mert Hubbard írta, hanem mert az és kész.
1/10
Krájcsek 2011 aug. 07. - 12:07:22 1/10
(21/67)
Akinek esetleg nem esett le tantusz:ez egy szcientologiai propagandafilm.
1/10
koszti 2011 márc. 13. - 12:51:30 1/10
(20/67)
10/10
idõjós1010 2011 febr. 13. - 22:43:51 10/10
(19/67)
Az érzés kölcsönös.
Ami pedig a lemez árát, és a papírtokot illeti , hát 11 év után nagyon sok film köt hi hason árkategóriában, és kiszerelésben PL:Jackie Brown (vagy ugyan picit régebbi de remek film)Folyó szeli ketté.
twillight 2011 febr. 13. - 22:08:45
(18/67)
Az ilyen világelfoglalós filmekben általában az zavar, hogy mintha a KisHerceg birodalmában lennénk 10-20 km átmérõjû törpebolygókkal.

PS: a filmet a héten szereztem be DVD-n papírtokban (tehát "nagyon occsó" kategória) az egyik nagyárúházban.
10/10
idõjós1010 2011 febr. 13. - 22:04:48 10/10 Előzmény twillight
(17/67)
Láthattuk pl az idegenek számítógépét is (olyan volt mintha visszaugrottunk volna az emberiség 1978.-ik évébe), meg azt a hangrögzítõ/tároló ketyeréjüket is, hát a CD lemez technológiájától fényévekre voltak az idegenek, aki ugye elviekben intelligensebbek mint az emberi faj.

Amiken viszont te fenn akadtál nem mondom hogy nem jogosak, de megszokhatóak, révén hogy ez egy film, ahol az élvezeti érték a realizmus kárára megy. A legtöbb hason kategóriájú film ilyen.
Ami a sztorit illeti, hát kidolgozatlan igen, de engem nem zavart.
1/10
sixeol 2011 febr. 13. - 19:47:17 1/10
(16/67)
Nekem nem tetszett, egyszer meg lehet nézni, de nem egy olyan hatalmas nagy alkotás. Egy kis kreativitással többet is ki lehetett volna hozni ebbõl a filmbõl.
twillight 2011 febr. 13. - 18:44:48
(15/67)
Ja, de mindezek ellenére egy jó kis mozi hétvégére.
twillight 2011 febr. 13. - 18:40:06 Előzmény idõjós1010
(14/67)
Minek raktak volna a psychlok egy egyszerû bányatelepre high-technológiát? Energia-alapú kütyükbõl nem volt hiány, a személyes lakrészeket viszont egyátalán nem látjuk a filmben.

A "gázrobotok" fogalmam sincs mik lehettek, de esetleg psychlo légkört bocsátottak ki magukból? Úgy igencsak érthetõ a mindössze párperces ellenállás. Az viszont úgy nem, hogy hová lettek volna ezek a gázok.
De L. Ron Hubbard ROSSZ író volt, így valószínûleg nem dolgozta ki ezt - sem - rendesen.

Olyan hibák durvák, mint: 1000 év után hol találok én mûködõképes repülõgépeket? (igaz, nem mondják pontosan mikor jöttek az ûrlények, de...) Megjegyzem a repülõgépek által bemutatott kunsztokat sem tartom realisztikusnak (sõt, szerintem nem is a helybõl felszállós fajtából voltak, de ez már szinte mindegy).

Az olyasmi elmegy "mert sci-fi" hogy ki mit tanul meg, sõt még az olyan is, hogy "a kutyák intelligensebbek mint az emberek" koncepció szinten (fõleg ha már láttunk egy kreácionistát, lol).

Szerintem a legnagyobb probléma az volt, hogy össze-vissza EGYETLEN psyhlo repülõgép flangál az egész filmben, és a látványok (CGI, RL, modellek) egyszerûen túlságosan elütnek egymástól. Szereplõbõl is kissé kevés van, olyan meg akivel azonosulni tudnánk senki (lévén az ufok gonoszak, az emberek semmilyenek, a fõszereplõ meg tényleg kicsit butának néz ki - már elnézést tõle).
No meg a karakterek olyan klisések mint ide lacháza. Mondjuk a két fõpsyhlo jól játszik. De elárulja valaki hová lesz pl. a szenátor? Vagy mi lett a törzsel az elejérõl? Vagy...?
10/10
idõjós1010 2011 jan. 19. - 12:10:43 10/10 Előzmény Apacsek_
(13/67)
SPOILER
Mikor leigázták az emberiséget a psziklók valószínûleg felkészületlenül érte a földet a támadás, s a harcban bevetett gáz ellen nem volt idejük felfegyverkezni. Bojgójuk is elérhetetlen távolságban volt a földtõl, légkörük összetételét sem ismerték, mint ahogyan magát a fajt sem. Kései utódaik viszont már igen.
10/10
idõjós1010 2011 jan. 19. - 12:06:26 10/10
(12/67)
Nagyon régen láttam már a filmet, most jó volt újranézni. Tetszett !
Az viszont nem fér a fejembe hogy (spoiler) az idegenek akik leigázták az emberiséget anno, hogy a fenébe érhették el ezt sokallta primitívebb technológiájukkal. Jó oké gázrobotokkal vagy mivel, ami még tán helyt is tud állni a sztoriban, de akkoris szánalmasan gagyi cuccaik voltak a psziklóknak. Nem tudom mért nem volt legalább annyi eszük az alkotóknak, hogy picit komolyabb eszközökkel rakják körbe az ûrbõl érkezõ lényeket. A Star Wars is egy nagyon régi darab, de ilyen szempontól fényévekkel ötletesebbre sikerült. Az tényleg egy sokallta fejlettebb civilizációt mutatott, ez a film viszont alulmúlta a jelen kor emberiség technológiáját. Nagyon gáz ez így!!
Apacsek_ 2010 dec. 13. - 10:38:05
(11/67)
Nem is értem hogy miért gyõztek annak idején az emberiség ellen a psziklók vagy kik, ha az ember kései "epigonjai" külsõ segítség nélkül csupán egy szimulátor segítségével megtanulták kivállóan vezetni a harriereket ami köztudottan nem az egyszerûbb gépek közé tartozik :))) azé ne írjuk le az utódokat.... szkáfi szempontból volt néhány jó ötlet benne de összességében rohadtul elbaltázták ezt a filmet. Tán Ridley Scott ki tudott volna hozni belõle v.mit, or most a jelenlegi digitális technikával J.Cameron
Unplugged Neo 2010 nov. 16. - 21:04:38
(10/67)
Talán segít jobban megérteni e filmnek a célját, ha figyelembe vesszük, hogy John Travolta, ahogy többek közt Tom Cruise is, aktív tagja a Szcientológia Egyháznak és õk a filmjeikben egyre többször ragadják meg az alkalmat arra, hogy "reklámozzák" az önmegváltást és azokat a szuperképességeket, amelyeket szerintük az egyházuk személyiségfejlesztõ képzései által meg lehet szerezni. Többek szerint John Travolta például a Csodabogár ((Phenomenon), valamint a Háború a Földön (Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000) címû filmekben kifejezetten ezért vállalta a szereplést.
6/10
RRitter 2010 ápr. 24. - 21:21:16 6/10
(9/67)
Az egyik kedvenc könyvem volt és nagyon megörültem, hogy végre filmen is megnézhetem. Kár volt megnéznem :(.
1/10
kobax 2009 nov. 21. - 13:00:11 1/10
(8/67)
Volt szerencsétlenségem megnézni ezt a filmnek sem nevezhetõ sz*rkupacot.
Iskolapéldája annak, hogy lehet egy egész jónak tûnõ ötletet totálisan elbarmolni, és hogy hogyan NE gyártsunk sci-fi-t. Ez van, ha a szcientológia egyház ráteszi valamire a kezét.
A szinészek játéka: 0 pont, operatõri munka 0 pont (még a DVD-n is csak 4:3-as képarány van, ami önmagában is egy vicc), zene: 0 pont, forgatókönyv: 0 pont, rendezõi munka: 0 pont...
Összefoglalva: ez a film egy nagy 0!
Minden másodperc elpocsékolt, amit az ember erre fordít!