Téma: Hacktion

oldbone 2011 nov. 19. - 17:44:34
(150/670)
Ekeféltem az "offtopicot2!
Magyaroknak: sajnálom, egyébként ...;)
oldbone 2011 nov. 19. - 17:42:15
(149/670)
Valamikor volt a az MS WORD elõtt is más „Word Processor” is, ami/amely ellenõrizte a helyesírást. Az utóbbi idõkben kizárólagosan a MorphoLogic „majdnem magyar” társulat uralja a témát, volt hozzájuk szerencsém, és máig nem örülök ennek, de ez van! Legalább kiszûri a hibák nagy részét (úgy-ahogy).
Talán Dunai Tamást láttam többször színházban, meg még fiatalon is (amikor õ volt pl. Lázár Ervin egyik kedvenc mesealakja) sajnos a többi színészt nemigen ismerem.
Idén még nem voltam Pesten (valahol „bel-Buda proli” negyedében lakom), ha talán kapok színház- vagy koncert jegyet, szívesen átmegyek a hídon/vagy alatta pl. a Metróval.
Csak két dolgot nézz meg (nem én találtam ki):
- Próbáld meg csak a hangot kiválasztani (persze ez szinkronra nem érvényes);
- Nézzed csak a „színészi” kifejezéseket hang nélkül;
Én is örülnék, ha lenne valami igazán magyar. A történelmünk nagyon sok ötletet adna/adhatna.
Egyébként nem igazán vagyok amcsi rajongó („waw ”- kiráz a hideg!), inkább csak egyszerûen közép európai, de sajnos nálunk is már „csak a pénz beszél” – No meg a „kutya ugat”. ;)
Azért megvárom a végét, mint mondtam, lehet, hogy jó lesz a „közvélemény”, mert idõm aztán van kivárni! ;)
Különben kezdem unni ezt a topikot, talán lesz már valami új is végre. :D
oldbone 2011 nov. 19. - 17:35:33 Előzmény tanhu
(148/670)
Ne haragudj, azt hiszem nagyon igyekeztem, de nem tudtalak végigolvasni. A többit – ha érdekel – olvasd el a hivatkozott „offtopic”-ban/ben. :)
síva72 2011 nov. 19. - 12:50:16 Előzmény Niquist
(147/670)
Köszönöm!! A hozzászólásokat is követem.
tanhu 2011 nov. 18. - 23:29:40 Előzmény Niquist
(146/670)
Nem is kell mert ennek köze sincs ahhoz, ahogy neked sem ehhez...
tanhu 2011 nov. 18. - 23:26:48 Előzmény oldbone
(145/670)
Tudod neked csak az a bajod hogy nem amerikai vagy tomisén milyen,téged kizárólag az zavar,hogy a cucc hazai és még mûködik is.Erõteljesen tévedsz,ha úgy véled nekem sok sorozat tetszik megsúgom a legtöbb nem.Pl nézhetetlen a nikita(az egyik legrosszabb amit valaha láttam,bántóan bárgyú pedig nem olcsó darab), loszt, a született akárkik,ncis,24. stb stb.Akadnak kedvenceim ez is az mert nem a bénázást nézem benne,és nem is keresem nagyítóval a hibákat,noha tagadhatatlan akadnak benne, de melyik szerialban nem?!Vannak kedvenc sorozataim és eddig ez is köztük van, tudod én éppen azt látom meg benne amit a tûzvonalban is, amit te és a hozzád hasonlóak nem-ám nagyon sok külföldi nem csak magyar aki látta vagy nézi ezeket a gyöngyszemeket,nem avval a vaskalapos szemellenzõsséggel figyeli és várja, hanem belelátja a lehetõséget,hisz ötletekben,csavarokban valóban nincs hiány.Mi tisztában vagyunk avval is,hogy itten nem igazán lesznek folyamatosan csillagászati összegeket felemésztõ akciók,ezért mással kell operáljanak az alkotók.A színészek na bumm; némelyik nagyon jó még több azonban csapnivaló, ez tény.Személy szerint pár nagy öregre bíznám részint, illetve a fiatalokra vidéki vagy az Anyaországon kívüli/belüli tehetséges hazai fiatalokra,mivel a vidéki színházakban valóban vannak kiváló ifjú színészeink,akik sajnos ritkán kerülnek csak kamera elé.A Gúnyolódásod ahogy hozzád méltóan és hasonlóan vélekedõ "társadé" hidegen hagy.Ti kifejtettétek,hogy ez nektek nem...hát tudod nem is kell nézni,ahogy beszólni sem kell annak akinek tetszik.Azt azonban tetszik vagy sem el kell ismerni,hogy ennyibõl ilyet így,és alaposan kigyomlálván pl. a tûzvonalban tapasztalt gyerekbetegségeket-noha nem mindet- bámulatos fejlõdésen ment keresztül az alkotógárda.
Pár kedvenc sorozat Riget,Twin Peaks,Róma,Borgias,Deadwood,Dexter,BSG,Tûzvonalban,Hacktion.Szeretem a tavasz tizenhét pillanatát,noha a komcsi vörös agitpropos demagógiát ottan is le kell nyelni(naná hisz a kgb rendelésére készült az egész),hogy az ember élvezhesse,ha képes rá akkor abban is felfedezi a gyöngyszemet...
Mellesleg megsúgom azt is hogy itten a forgatókönyvek nagyrésze sajnos a kukába kerül,ennek anyagi okai vannak és amit a képernyõn látsz az már egy összefódozott olykor emiatt döcögõs,ám így is mûködõképes változat.Ezeket a hazai sorikat csak akkor tudod élvezni,ha lenyeled mindazt,ami nem feltétlen a hozzánemértõ amatörizmus hanem sokkal inkább a korlátozott felhasználhatósági keret számlájára írható,és írandó...
2/10
Niquist 2011 nov. 18. - 20:28:14 2/10 Előzmény tanhu
(144/670)
Próbálj meg legközelebb lehetõleg magyarul hozzászólni, mert nem értem ezt a Való Világ stílust! :D
2/10
Niquist 2011 nov. 18. - 20:23:57 2/10
(143/670)
Kitöltöttem, egyébként 111 hozzászólás volt az elõbb a „Magyarország, szeretlek” topikban.
Azt se ártana megnézni. ;)
10/10
mulao 2011 nov. 18. - 20:01:55 10/10
(142/670)
Ja, tényleg 14-én volt hétfõ. És az már a 6. rész volt. (Hülye vagyok.)
9/10
zs9302 2011 nov. 18. - 19:56:21 9/10
(141/670)
Persze, hogy volt. :)
erdan 2011 nov. 18. - 19:21:21
(140/670)
Két adással ezelõtt maradt ki egy rész, ezért 14-én a 6. rész ment le. A google-val több helyen is megtalálható. Végsõ esetben az m1 archívumában is fent van.
10/10
mulao 2011 nov. 18. - 17:26:07 10/10
(139/670)
Szerintem nem, mert valami ünnep volt, ami miatt szerintem csúszott egy hetet a következõ rész. De lehet, hogy tévedek, az biztos, hogy az utolsó leadott hétfõi rész, az volt, amiben kiderült, hogy Dunai Tamás a tégla.
10/10
zora 2011 nov. 18. - 17:05:24 10/10
(138/670)
Csak egy kérdés: Volt 14-én új rész? Az 1x06? Mert le akarom tölteni, de sehol sem találom. Köszi a választ!
síva72 2011 nov. 18. - 16:59:27
(137/670)
Kedves Mindenki!
Ha van 10 percetek,- és aki még nem tette meg - kérlek, töltsétek ki az alábbi linken elérhetõ online, anonim kérdõívet. Címe: Magyarország, szeretlek! Egy társadalomtudományi tanulmány elkészültét segítitek elõ, mely a nemzeti identitás és a közszolgálati televíziózás témáját boncolgatja. Mindenkinek KÖSZÖNÖM!! a segítséget!

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dE4zMnRMQ3lCbkNhUUVPX1k0WWhLblE6MQ
oldbone 2011 nov. 18. - 15:18:49 Előzmény tanhu
(136/670)
Neked meghagyom az információt, amit ebbõl a „katyvaszból” kivettél, remélem hasznodra lesz.:)
Kívánom, hogy ez legyen a LEGJOBB „összefüggõ és felettébb csavaros,lebilincselõen izgalmas és roppant eredeti gyöngyszem” az életedben. :)
offtopic
oldbone 2011 nov. 18. - 15:15:42 Előzmény jcks1000
(135/670)
Kösz, hogy megmagyarázod nekem, hogy mi az a UNIX, Linux, MacOs(X), Command-line Interface, stb.
Talán még nem mondtam (vagy más topikban), hogy pontosan 39 éve (még nem 40!) foglalkozom/tam ’ámítástechnikával, mindenféle régen elavult és újabb számítógépeken. Nekem se a PC jelenti „A számítógépet”. Hasonló dolgokat többször elkövettem magam is. (Csak UNIX min. 10 év, és nemcsak shell programokat írtam és scripteket. ) Gondolom Te is tudod mi a különbség a következõ 2 megoldás között: [push ax; pop bx;] ill . [xchg ax,bx] – de lehet akár AXX is ?
Ha van valami ötleted szívesen fogadom. Így nyugdíjasan pl. érdekel a beszédfelismerés, a beszélõ számítógépek. stb., de pl,.a SQL Server és a C++, a C#, vagy az ASPX már nem annyira kötne le.
Egyértelmû, nem az eszköz, hanem a látvány a fontos. Ezért is írtam: „Ha ilyent látok, átteszem magam rajta: ügyes! ;)”
oldbone 2011 nov. 18. - 15:13:04 Előzmény jcks1000
(134/670)
Erre azért inkább válaszolnom kell, de inkább „offtopicban”, mert nem hiszem, hogy másokat nagyon érdekelne.
Lásd ott, ha érdekel. :)
A „színészi játékot” változatlanul „csapnivalónak” tartom. Ehhez megvan a jogom, ugye?
7/10
jcks1000 2011 nov. 18. - 01:36:40 7/10 Előzmény oldbone
(133/670)
"Node itt másról van szó, nem dokumentációt, levelet stb. gépelnek, hanem parancsokat és utasításokat. Általában ehhez a mezei felhasználó – amit a gyártó biztosít – többnyire egeret használ, kevés billentyû kiegészítéssel."
Itt viszont hackerekrõl van szó, akik parancsokat, szkripteket írnak be parancssorba/konzolos szövegszerkesztõbe (Unix, Linux, BSD - ez utóbbi a MACOSX alapja - alatt eleget lehet találkozni vele a valódi hálózati munka keretein belül is).
A film izgalmasságának fokozása miatt viszont ez felgyorsul és vad kalimpálásként manifesztálódik (***SPOILER***miközben a Linux kernel forráskódja fut végig a konzolablakban***SPOILER VÉGE***, ami még talán egy megbocsájtható bûn).

És ez nemcsak a Hacktionban van így - lásd:
Swordfish (2001) - http://www.youtube.com/watch?v=zfy5dFhw3ik
Matrix Reloaded (2003) - http://www.youtube.com/watch?v=0TJuipCrjZQ - itt is konzolablakban pötyög Trinity (de legalább Unix parancsokat)
Die Hard 4 (2007) - http://www.youtube.com/watch?v=_3VJbDu-pjo - konzolablak, pötyögés

Jó, persze vannak ellenpédák - lásd:
Wargames (1983) - http://www.youtube.com/watch?v=AByemfK_qD4 - itt még szép lassan történik a BBS-szolgáltatások feltérképezése és szépen csordogáltak a bitek a 300 bps-os modemen
Jurassic Park (1993) - http://www.youtube.com/watch?v=dFUlAQZB9Ng - itt viszont a 3 dimenziós kezelõfelülettel fokozták az izgalmakat (persze SGI számítógépen, és Unixon)
tanhu 2011 nov. 17. - 23:55:02 Előzmény Niquist
(132/670)
Akkor valószínûleg te még leragadtál lenyinnél...Megjegyzendõ a golyóban rosszban vagy az anyátok közt bántóan nézhetetlen átlagmaszturbálás amit elegendõ lesni, ha lemaradsz valamirõl nem gond mer össze lehet rakni,és a "színészi" teljesítmény is evvel azonos szinten és értéken leledzik ellentétben a kiemelkedõen remek Hacktionnnel,ami így még meztelen valaggal is nagyot üt,és Zorroszlán Szonját is le lehet nyelni,noha nála irritálóbb nõnemû alien androidnõ kevés domborította a filmvásznat...
tanhu 2011 nov. 17. - 23:39:44 Előzmény oldbone
(131/670)
Ha belenézel akkor csak össze fogsz zavarodni és amit leszûrsz az annyi lesz mindössze,hogy mijezazûrzavaroskatyvasz?
Pedig csupán annyi történhet,hogy nem tudod összerakni az eddigi képet(mer' ez nem lustafutású nézõelmekímélõ egy rész egy sztori alapon járatott sori,hanem nagyon is összefüggõ és felettébb csavaros,lebilincselõen izgalmas és roppant eredeti gyöngyszem) az információhiányosság miatt,mer' az "Információ hatalom" még itt is...))))