Téma: Hacktion

blowup 2012 márc. 04. - 19:12:13 Előzmény sithlord
(510/670)
Jó helyen kapizsgálsz, de kicsit pontosítanék.
A teljes villanyleoltáshoz egész pontosan az agytörzset, illetve a nyúltvelõt kell eltalálni, ha ez megszakad, az agy hiába ad parancsot, a testhez ez már nem jut el. Ehhez nem az orrnyereg felett, hanem szájüregi találat kell, persze „röntgenszemmel” figyelve a fej oldalirányú elfordulását, és korrigálni a célzást.
A terrorelhárítás mesterlövészeinél valóban tanítják ezt a módszert, túszejtõknél, robbantós terroristáknál, egy ilyen pontos találat esetén hiába akarná az alany a bombakioldót/ravaszt elsütni, ebben az esetben nincs olyan, hogy reflexszerû mozdulat, mert a végrehajtási út is megszakadt.
A halál közbeni/utáni akaratlan izommozgások pedig már nem elegendõek egy pontos koordinációt igénylõ mozdulat kivitelezéséhez.
Kézi lõfegyverrel ez nagyon kockázatos, csak belõtt mesterlövészfegyverrel támasztékról, figyelõvel, és ha a célpont nem izgága, mozgása kiszámítható.
Gréta ezért a lehetõ legjobbat választotta ebbõl a távolságból, ezzel a fegyverrel, de Júlia homloktalálata után valóban lehetséges még reflexszerû mozdulat/ lövés leadása, így Ariel sebesülése teljeséggel hihetõ.
Kibiztosított fegyver leeséskor csak akkor sülhet el nagy valószínûséggel, ha a kakas is fel volt húzva, fesztelenített kakas esetén ez függ a biztosítási rendszertõl.
Másrészt a korszerû fegyverek markolatbiztosítékkal (is) szereltek, vagyis tüzelni csak akkor lehet velük, ha rámarkolnak, pontosan a leeséskori véletlen elsülés miatt.
(kép a wikibõl)
Hottentottalapaj 2012 márc. 03. - 19:31:49 Előzmény neemmindegy
(509/670)
"Vagy csak a sztori miatt nézi meg a következõ részt?

Nem is emlékszem sokszor a sztorira (nem is nagyo lehet megjegyezni, csak úgy nagyjából, egy hét alatt elfelejtek egy csomó részletet), és általában, többnyire bugyuta zagyvaság. (akármit hozzáképzelhetek tök mindegy, 100x jobbakat tudnék kitalálni, ha akarnék...) De azért küszöbértéken belül persez...
Hanem a feeling a nagyon élvezetes és szórakoztató, a karakterek, a stílus, hangulat... stb

"A beleélhetõséghez az kell, hogy a szereplõkbõl karakterek legyenek (jellemmel bíró szereplõk). Ehhez kellenek mellékszálak, stb...
Egyébként komolyan kíváncsi vagyok, hogy akinek tetszik a sorozat, bele tudja élni magát valamelyik Hacktion szereplõ helyébe? Valamilyen szinten át tudja érezni a szerepeket, a helyzeteket, jeleneteket?"

Persze igen hogyne!
Abszolút beleélhetõk a karakterek. Lebilincselõ az egész, alig várom a folytatást mindig...
1/10
staxe 2012 márc. 03. - 15:29:08 1/10 Előzmény tanhu
(508/670)
Tehát,engem leminõsít a válaszom.
LOL!
A vitakultúrád abban kimerül,hogy én fikázok valamit,ami jó.Azért jó,mert te azt mondtad.
Gratulálok!
Esetleg nem pedagógusok a szüleid?
Tehát van egy eleve elrendelés a sorozattal kapcsolatban.
Objektíve jó...
Lehet,hogy te meg bölcsész vagy...
Az pedig,hogy a világ legsikeresebb sorozataival hasonlítod össze egyszerûen vicc!
Az országhatárt nem lépi át szegény Hacktion,pedig szurkoltam neki,ld 14 részt megnéztem.

Azért reagálok csak,mert szórakoztat az egyszerûséged(bármennyire is sokat képzelsz magadról).
oldbone 2012 márc. 03. - 15:21:43
(507/670)
Elnézést: „következményeket” <<< „következtetéseket” ! :(
oldbone 2012 márc. 03. - 15:19:54 Előzmény naxa
(506/670)
Írod: „Ha már rájössz, hogy van ilyen, idõ alatt rá fogsz jönni, miben pontos és miben pontatlan a sorozat …” – Már régen rájöttem: ui. hosszú évek óta ’ámítás technikával foglalkozom, és nem ajánlom, hogy valaki ebbõl a sorozatból vonjon le messzemenõ következményeket, mint ahogy a Xénából sem lehet megtanulni az ókori történelmet stb. (A készítõknek elég pancser tanácsadóik lehetnek. Node pénzért miért ne mûködjön a fantázia, ugye?) :D
Más: a színészek többsége is inkább a „Barátok közt” színvonalán mozog. :)
neemmindegy 2012 márc. 03. - 12:28:26
(505/670)
Ezekkel nagyjából mind egyetértek. Mondjuk én nem azért nézem a Hacktiont, mert IT-s vagyok, és az IT-s ismerõseim közül senki nem nézi (sõt!, engem néznek hülyének, hogy ilyen gagyit nézek).
Hogy kinek melyik sorozat tetszik, ez elég szubjektív. Általában számít a látvány, ami a magyar sorozatoknál anyagi okok miatt gyenge. Számít a sztori, ebben mind a Tûzvonalban, mind a Hacktion kiemelkedõ. És szerintem számít az, amirõl írogattam: a beleélhetõség. Tudnak-e olyan érzelmeket kiváltani a nézõbõl a karakterek, hogy a jövõ héten is leüljön megnézni a következõ részt. Vagy csak a sztori miatt nézi meg a következõ részt? A beleélhetõséghez az kell, hogy a szereplõkbõl karakterek legyenek (jellemmel bíró szereplõk). Ehhez kellenek mellékszálak, stb...
Egyébként komolyan kíváncsi vagyok, hogy akinek tetszik a sorozat, bele tudja élni magát valamelyik Hacktion szereplõ helyébe? Valamilyen szinten át tudja érezni a szerepeket, a helyzeteket, jeleneteket? Ha megnézek egy jó focimeccset, belõlem kiváltja azt, hogy beleélem magam, milyen jó lenne, ha én is csodálatos gólokat tudnék lõni és a világ legjobb csatára lennék. Ha magyar meccset nézek, akkor ugye ez nincs (sajnos egy magyar klub focistája sem képes ilyen érzelmeket, gondolatokat kiváltani belõlem).
Hottentottalapaj 2012 márc. 02. - 18:55:40
(504/670)
Elõször is mivel - mint írtam volt immár - RÉTEG SOROZAT - a Barátok Közt szintû nézõket nincs értelme idesorolni, amikor a nézettséget és sikert/bukást latolgatja valaki. Azt gondolom, hogy IT-sek közt igenis sikeres. Már csak magamból kiindulva, de más írásokat is olvasva, - mint szintén írtam volt - IT-sek, hekkerfélék, krekkerek stb garantáltan nézik. HI-ÁNY-PÓT-LÓ... Gyengeségeivel bugyutaságaival következetlenségeivel együtt.
Továbbá más aspektusból - ami nyilván nem a kommerszség és popularitás mezeje - igenis pontosan az nagy erénye e sorozatnak, hogy képes úgy is jó lenni, hogy egyetlen szál van és hogy szinte egyetlen helységben játszódik az egész zömmel!!!
Na ezt csinálja valaki utána úgy, hogy ne legyen gyalázatos bukás! Mert a Hacktion nem bukás, csak súgom halkan...

Továbbra is azt mondhatom, zseniális a sorozat, bár hemzseg sajnos a bugyuta hibáktól.

Konkrét dolgokra kitértve.
Gréta karakterét sajnos teljesen szétcseszte már az író. Már sok rész óta fokozatosan lágyul és amatõrösödik el.. A legelején, amikor feltûnt, ugye még profi, kõkemény tökéletes katona, kém, IT expert stb- bõl, lett immár szinte egy naiva... Nem is baj hogy kiírták ezek után, illetve ezek után már ki van végezve, hiszen a legutlsó részben elkövetet hibahalom és amatõrség, már nem engedi meg, hogy tovább vezesse az IVO-t. Hiszen eleve egy ilyen egyszerû alaptrükknek bedõlni, amikor már eleve gyanusított volt a kiscsaj, tehát már feltételezték hogy õ a gyilkos ill hogy ügynök/kém stb. Katasztrófális hiba, és ezt aztán be is szopni; ártalmatlanná teszi, lefegyverezi... azonban itt máris a kis Nikita részérõl is hiba MIÉRT NEM ÖLTE MEG???? Ill. ennyire hogy lehetett amatõr, hogy rövid ideig ható anyaggal kábította el és eszébe sem jutot hogy majd magához tér... ááááááá.... mindkét irányból életszerûtlen ordas nagy amatõrség sajnos...

A bérgyilkos kiscsajt nem kellett volna kiynírni, mert parádésan jó szinész és gyönyörû és szerintem Grétát sem kellett volna mert szitén zseniálisan jól játszott és jó színész. Mindkettõért nagy kár.
Arielért is nagy kár (semmi értelme nem lenne kivoni a sztoriból, sõt nagyon nagyot ártana), mert õ is gyönyörû és jó színész, de õ még nem biztos hogy meghalt, reméljük csak megsérült.

Ez a sok értelmetlen gyilkolászás keménykedés továbbra is zavaró. Akció sorozat elvileg ugyebár, aztán látványos akció alig. A gyilkolászás nem akció. Akció viszont lehet halál nélkül is sérülésekkel is...

A következõ ordas hiba ill. következetlenség, az egész blackbox és Kezelõ sztori. Az, hogy széttörte Daemon nevetséges volt. Mellesleg, az azért sejthetõ,hogy a blackbox háttérhardvere abban a házban az alagsorban levõ szerverszoba, a "száz szerver volt" ugyebár, még ha ki nem is mondták.... Ezt emlegettem pár hónapja, hogy pontosan ahhoz az effektivitáshoz, amit a BB-nak tulajdonítanak, pontosan ilyen nagy apparátus kellene (ugyebár TELJES magyar netforgalom kedv szerinti szûrése, kontrollja, ha kell blokkolása, PLUSZ MÉG a telefonforgalom is ill az égvilágon minden telekommunikáció az országban)... Tehát az az alagsori szerverszoba korrekt volt, viszont a hely ahol volt viszont megintcsak nevetséges bugyutaság volt. A kertkapu nyitva, ugyebár belökhetõ volt. Ám a kertben gépfegyveres õrök sétálnak (persze pesti zöldövezetben egy utcáról nyíló kertesházban, ahol belátni a kertbe, tök nyugodtan és vígan sétálhatnak nyakukban Kalanyikovokkal, hát hógyne...).. Jajistenem.. na mindegy...

A Guru karaktere nekem tetszett, bár itt is egy egetverõ nevetséges baromság. Szomáliban vagy Mexikóban talán lehetne ilyen hogy a lakókocsid tetején egy távezrélésû golyószóró van, azonban Magyarországon, ill bármely fejlettebb civilizáltabb és közigazgatottabb országban kb fél napig lehetne ott, mert kiszúrná vagy egy járõr vagy valaki arrajáró, aki feljelntene, roncstelep ide vagy oda, oda lehet látni..

Az egész folyamat, ahogy a Guruval levadászták az õrzõt is elég következetlen követhetetlen és bugyuta volt....

A kis Nikita lõhetett még a meghalása elõtt is amúgy szerinem simán, hiszen villámgyors profi bérgyilkos, aki ugyebár képes volt kimenni a motelbõl is úgy, hogy többen õrízték profik és képes volt bemenni az irodaházba és lelõni azt a górét... tehát ezzel nekem nics problémám..

Nah egyelõre a teljesség igénye nélkül ennyit.. (majd még írok ha eszembe jut, nem menekültök ;) )
Sajnos hibákat következetlenségeket mindig lehet találni. Mégis parádésan szórakoztató élvezetes egyedi sorozat. Brilliáns színészi teljesítmények, effektek, zene, hangulat, a dialógok frappánsak jópofák... Hibái ellenére továbbra is azt mondom, hogy minden idõk legjobb magyar sorozata. A Tûzvonalbant, egy napon sem említeném, kb 10 percet bírtam néha nézni belõle és már idegesített.. izzadtságszagû, erõltetett, ripacskodás, nem eredeti, túlkomplikált zagyvaság volt... nem csoda hogy bukott is...

Maradtam Hacktion rajongó. ;)
neemmindegy 2012 márc. 02. - 09:22:57
(503/670)
Örülök, hogy más is látja. Azt, hogy nincsenek külsõs jelenetek, és semmilyen mellékszál, csak a fõ cselekményvonal, és csak olyan "mellékjelenetek" (amik nem önálló szálak és igazából nem is mellék- hanem fõjelenetek), amik a fõ cselekményhez tartoznak (pl. a tûzoltós jelenet). Tehát a Hacktionnél csak egy nagy cselekményvonal van, míg a Tûzvonalbannál volt 4 is (ebbõl a beosztottakról és a felsõvezetésrõl szóló szálak többrétûek voltak, hiszen több különálló beosztott és felsõvezetõ volt).
Szerintem viszont a Hacktionben is lehetnének mellékszálak, amik alapján kialakulhatnának a karakterek (jellemei), csak valami miatt nincs. Mint ahogy színházi jeleneteknél se nagyon szokott lenni se mellékszál, se külsõ helyszín, hiszen színház: korlátolt a hely és az idõ. De egy sorozattól a nézõk nem ezt várják, de ezt kapják, ezért nem nézik. Ezért írtam, hogy a Hacktion egy (jó drága) hangoskönyv...
Továbbá rosszfiúkra pedig mindenhol szükség van, ez egyszerû pszichológia. A vetélkedõ mûsorok is hamar megbuknának, ha csak 120 feletti IQ-jú emberek játszhatnának, mert a nézõk tudatalattijában kialakulna, hogy "bakker, én ezt se tudom meg azt se, ezek a játékosok meg mindent tudnak...". Erre nagyon jó példa volt a Széf címû vetélkedõ játékosállománya :) Az ember nemcsak pozitív érzelmekre képes, a valóvilágot is sokan nézték pl. azért, mert valamelyik szereplõt utálták, alig várták, hogy kiessen, hogy megszívassák, stb. Egy sikeres produkcióban elengedhetetlenek a negatív figurák, és mint láthatjuk, Léman tudott negatív érzelmeket kiváltani.
Konklúzióként megállapítható, hogy csak egy dologgal, nevezetesen a fõ történeti szál vezetésével tartják fenn az érdeklõdést; pl. helyszínekkel, mellékszereplõkkel, mellékszálakkal, magánélettel... nem. (Miért nem?) Egy dologgal pedig csak úgy lehet izgalmassá tenni valamit (azért ide írhatnék pár kérdõjelet ?izgalmas??? :)), ha abból sok van, emiatt a fõ történeti szál tömör, túl sok a fordulat, a kavarás... Ezt pedig kevés gyomor veszi be (ez egyetemes emberi tulajdonság).
Persze én megértem, hogy azért vannak, akik ezt szeretik, csak az irritált (de nagyon), hogy a pénzre meg a magyar lakosságra hárítódik a sorozat népszerûtlensége.
tanhu 2012 márc. 01. - 20:58:22 Előzmény neemmindegy
(502/670)
A jellemfejlõdés kibontásához még kell pár rész, ami érzésem szerint meg is valósul majd a sorozatban.Ám míg a Tûzvonalbanban akadtak eladható populárisabb külsõs jelenetek pl. Cézárral, addig a Hacktionben szinte nem is láthattunk ilyet, csak akkor ha a cselekmény ezt megkövetelte,pl. a tûzoltós és pár jelenet erejéig szinte semmi,ám mindenféle háttéréletjátszma nélkül, ez olyan, szinte akár egy kamaradarab, ami attól olyan izgalmas,hogy a leszûkített keretek ellenére sem beszûkült,és felettébb nem korlátolt csak engedni kell hagyni kivirulni.Ez a lehetõség megtörtént a tûzvonalban esetében.És pár magánéleti felvillanás erejéig már megtudhattunk dolgokat egyes szereplõkrõl.Lémant meg hogy lelõtték hál istennek...mert egyrészt nem fontos csak egy szarkavaró seggfej menedzser bróker volt, másrészt,ez a dolgok súlyára utal amik a jövõben nagyon komollyá teszik majd a sorozatot,erre már utalások is voltak a 2. évad kezdõképeiben,emellett az elsõ évadban számtalan szál maradt elvarratlan, ami nem marad ennyiben ha a Szerzõn múlik,mondom merészen ám nem alaptalanul könyvei olvastán.
neemmindegy 2012 márc. 01. - 10:06:27
(501/670)
Összehasonlítást nem tudok (akarok) írni abból a szempontból, hogy bármelyik Hacktion szereplõrõl ilyen melléktörténetet leírnék. 2-3 mondatnál többet nem tudok írni pl. Grétáról. Nem tudom, hogy milyen a kapcsolata a fõnökeivel, mert még soha nem láttuk a fõnökeit. Lehet, hogy nem is titkosszolga, hanem egy maffiozó, akinek van egy hamis igazolványa. Na ezért übergagyi a Hacktion. Mert nem tudok Grétáról két mondatot úgy leírni, hogy abból bármelyikre azt mondhatnám, hogy ez tény. A többi szereplõre ugyanígy: Wotan lehet az oroszok kéme, Deamon meg a moszadé...
A Tûzvonalbant a 3. évad vetítése elõtti elsõ két évad újraleadásakor kezdtem el nézni, amikor minden nap volt egy-egy rész. Láttam belõle 3 részt, és utána nem bírtam nem megnézni az elsõ évad elsõ részét, aztán a második részt, majd a harmadikat. És két nap alatt kivégeztem a teljes elsõ évadot. Aztán a következõ 3 nap alatt a másodikat. Hát ilyen a Hacktionnél sose lesz. Láttam belõle az összes részt, de meg se fordul a fejembe, hogy én újra elkezdjem megnézni. De biztos az én hibám...
neemmindegy 2012 márc. 01. - 09:43:30
(500/670)
A Tûzvonalbanról is lehetne kisregényeket írni, bár ez a sorozat, mint talán kiderült, az 1-2. évad teljesen más stílusú, mint a Hacktion. Én azt anno nem realtime néztem hétrõl hétre, így nem is gyártottam elméleteket, hogy vajon ez a részlet mit jelenthet, az a részlet mit. Ezt nem is szeretem. Pontosabban ezt nem szeretem (sõt, utálom, késõbb talán elírom, hogy miért), ezért nem szeretem a Hacktiont (de nézem, mert a magyar sorozatokat viszont különösen szeretem). Mellékszálat milliót és hosszan lehetne írni: pl. a Tûzvonalban karakterei nemcsak egymással kavarnak, hanem "külsõs" szereplõkkel is, akik késõbb vagy kapnak nagyobb szerepet, vagy nem. A karaktereknek van családjuk, nemcsak beszélnek róluk, hanem néha látjuk is õket, van történés velük; nemcsak annyi, hogy "szlovákiába járok, mert válok a férjemtõl...". Ez nekem kevés, hogy bármilyen szinten is belopja magát a gondolataimba az, hogy Grétának van magánélete is. Két mondat ehhez kevés.
Hogy a kérdésre is válaszoljak (ne érje szó a ház elejét, hogy esetleg terelek...): legyen pl. a kisfõnök, Móricz fõhadnagy: töketlen kiskirály, elmúlt 40 éves, még az anyjával él, akivel sok a zûr, iszik, gyakorlatilag zaklatja Móriczot, be is jön az õrsre, patáliát csap, Móricz nem tud ebbõl a helyzetbõl kilépni, nem mer. Közben összejön egy nõvel (nem házinyúllal). Felesége illetve komoly kapcsolata még nem volt. Alakulgat a nõvel a kapcsolatuk. Késõbb, mivel Móricz nem képes az anyjától elköltözni, tönkremegy a kapcsolatuk. Móricz állandóan frusztrált az anyjával való helyzete miatt, ezért szívatja össze-vissza az állományt, ezért mindenki utálja. Gyakorlatilag nem tud az emberekkel bánni, sem beosztottal, sem az anyjával. Erre jön a fõhõs, sok vele az összezörrenés, tûz és víz a két karakter, de mégis idõvel normalizálódik kettejük helyzete, sõt, Bordás is sokat segít abban, hogy Móriczból egy elviselhetõ fõnök legyen, egy-egy mondattal segíti lépésrõl-lépésre Móriczot, hogy végre költözzön el az anyjától. És Móriczcal kapcsolatban más melléktörténések is vannak (pl. nem bírja a piát). És midnezek nemcsak mondatokban testesülnek meg, hanem mozgóképben! Történnek az események, nemcsak hangoskönyv a történet. Ugye a Tûzvonalban fõ cselekményszála a bûnüldözés, a rendõri munka. Amiket itt írtam Móriczról, abszolút nem a fõ cselekményszálba tartozik. Mindegyik szereplõrõl hosszan részletesen lehetne írni hasonló mellékszálakat, amik valami hihetetlen mesteri módon összefonódnak, szerintem ebben óriási munkája volt a forgatókönyvíró(k)nak. Az is igaz, hogy itt nem lehet elméleteket gyártani ezekbõl a mellékszálakból, hogy vajon Móricz anyja csak megjátsza magát, és valójában a CIA titkosügynöke, aki csak azért járogat be az örsre, hogy infót szerezzen Bordásról, vagy az is lehet, hogy az FSZB-nek dolgozik, vagy lehet, hogy õ már olyan hiper-szuper kém, hogy nem is Bordást figyeli meg, hanem a késõbbi fõgonoszt, Herceget. Na ilyen nincs. Móricz anyja egy átlagos anya annyi extrával, hogy piál, és képtelen a fia nélkül élni. Nem több. És itt a közmondás jut eszembe: "a kevesebb néha több". Nem néha, gyakran.
A Hacktionnel nagy bajom pl. a második évad elsõ részében megjelent 3, számomra ismeretlen színész, akik nagyon tehetségesnek tûnnek (Léman, a bróker meg Júlia). A sorozatban simán lehettek volna beleélhetõ karakterek. Erre 3 rész után ketten közülük már meghaltak. Ebbe a két karakterbe nincs ember, aki bele tudná magát élni. Ezért nem fogja senki nézni a második évadot sem. Ráadásul bármikor feltámadhat bármelyikük. Gyakorlatilag a forgatókönyvíró bármikor elõhúzhatja a dallas-kártyát: "Bobby nem hótt meg, csak az egészet Pamela álmodta" (aki emlékszik a Dallas-ra, tudja mirõl írok). És ez szar (már bocsánat, de ez az igazság).
naxa 2012 márc. 01. - 01:17:07
(499/670)
SPOILER/CSATTANÓ

JA, na szóval ezen gondolkoztam, és akkor jött ugye hogy "fél évvel késõbb"... és arra gondoltam, hogy esetleg az történt fél év alatt, hogy miután megtudták, hogy megfigyelik õket, elmentek egy biztos helyre, és megbeszélték, ki mit alakít.

És az egész viselkedésük csak megjátszás lenne.

Többen meg is változtak, pl. Deam0n több szempontból is, újra szerény fejû, de most egyúttal Ariellel is durvább, ugyanakkor valahogy mintha "butábban" is viselkedne mindenki, ez csak ilyen általános érzet; már nem emlékszem, mi táplálja. Talán azért van így, mert csak játsszák magukat a kamerák elõtt?

Deam0n meg is említi az elõzõ évadban, azért veszekedtek kamuból (vagy mit), mert nem tudthatták, hogy megfigyelik-e õket. Itt most konkrétan tudják, tehát logikus lenne, hogy erõbõl megjátsszák magukat.

Raádásul Deam0n a félrevezetésrõl az elõzõ évadban még olyan okos dolgokat mondott, hogy az lenne a legnagyobb hiba, ha nem árulna el Betti semmit Andrásnak, és még késõbb el is magyarázta neki, hogy miért...

Szóval azóta meg nem lett butább...
naxa 2012 márc. 01. - 01:12:32
(498/670)
Én viszont a múltkor azon gondolkoztam, hogy az elsõ évadban legalább kétszer csak megjátszották, hogy csinálnak valamit... Elõször Betti és Gréta, Szabó elõtt, aki ugye õ maga is ugyanezt tette.

Aztán, ami kissé elsikkadt, Deam0nról és Arielrõl pont ugyanez derült ki.

Ja, és legalább háromszor, mert ugye ott van még br0d, l3z, m3rra5... akik pont ugyanezt csinálták? Nem is beszélve aDePTuS-ról...

mellesleg akkor gondolom ezért van scifis nevük ezeknek a szereplõknek?? :)
tanhu 2012 márc. 01. - 01:12:03 Előzmény porthuuser
(497/670)
Megint olyanba kötünk bele ugye mert már mé ne amibe teljesen felesleges.Az életben van olyan ha valakit meglõnek még cselekvõképes,még akkor is ha fejbepattintják.Ha nem hiszed el akkor figyelmedbe ajánlom azon efbíáj által készített dokumentumfilmek egyikét ami éppen ilyen eseteket taglal.Nem létezik halálos lövés, elõfordulhat,hogy valakinek szétlövik a fejét és még a másvilágra küld pár embert mielõtt kiszenved.Ha volt már kezedben fegyver akkor tudod azt is, hogy a golyó vagy elakad, vagy szétfreccsen a "geller" mint olyan, csak látványos és hangulatos filmkellék,fõleg olyan sûrûn ahogy az a filmekben mutatkozni szokott,mégsem nyafog senki mert a dolog pazarul hallik,és mutat.
naxa 2012 márc. 01. - 01:05:59 Előzmény tanhu
(496/670)
Köszi, megnézem ezeket a könyveket! :)
Örülök, hogy jó kezekbe került (vissza) a forgatókönyv, és remélhetõleg a rendezés.
Meg most, hogy ezt írtad, remélem, nem lesz már több balesetük ilyen, hogy forgatás elõtt kell kiírni valakit...

Viszont relatív elég törzsgyökeres Mátrix-rajongónak tartom magam, és bár a Hacktion még feldolgozás alatt áll, de ahhoz a filmhez azért szerintem *nagyon* fel kell kötni... egy kicsit több van mögötte, mint amit mutat, pedig az se rossz.

Ilyen szempontból még a Hacktionben is érhetnek meglepetések, mert még a legtöbb mindent ebben sem raktam össze a kirakóból; és ami elvitathatatlan elõnye, hogy konkrétumokkal dolgozik, nevezett filmmel ellentétben. :)
naxa 2012 márc. 01. - 01:02:19 Előzmény fogjunkössze
(495/670)
SPOILER/lelövöm a csattanót...

Teljesen egyetértek, amit a nyomkodásról írsz! :) Én ettõl még nagyon szeretem nézni, de konkrétan ezt a nyomkodósdit csinálhatnák ügyesebben, remélem, most már jobb lesz.

Ez, és az "telefonon: Te figyelj XY, gyere be a [titok] szobába...". Ezeket a részeket valahogy jó lenne ha máshogy (ügyesebben:D) tudnák csinálni, vagy kihagyni, másra cserélni, nem tudom, a sok nyomkodás meg hívogatás, meg szobára menés egy kicsit levesz a színvonalból.

A cselekmény szintjén meg a "mit beszéltek ti a hátam mögött", valamint a "új bõr a -6.-on, ráhajtok" (mindenki kever mindenkivel...), amik számomra gyengítik a sorozatot. :)

A mai rész viszont tényleg nagyon izgalmasra sikerült, elég rendesen ledöbbentem. Ez a 'Júlia' vonal nagyon feldobta, teljesen jól adta a színésznõ (Kiss Diána Magdolna), nagyon tetszett a játéka.

Gréta egy lúzer... :D Mehet Lacikához... Remélem, megjátszották az egészet, és elõretöltötték paradicsommal az összeset... Bár erre sajnos/szerencsére kevés (vagy sok?!) az esély, mert már több feltámadt is bekerült a sorozatba. :P

Vajon, ha Deam0n nem okoskodik, akkor Gréta hátulról fejbe lövi egyszerûen? Hajaj...
naxa 2012 márc. 01. - 00:53:05 Előzmény kiscsibész
(494/670)
Ez sz'tem jó meglátás.
naxa 2012 márc. 01. - 00:52:45 Előzmény zora
(493/670)
Bevallom, ez a Júlia, Ariel kettõs engem is eléggé mellbe vágott. Rendesen elaltatták a gyanúmat! Csak Andráshoz tudok csatlakozni - hogy lehettem ilyen marha! A rész elején ráadásul még Bettire gyanakodtam.

Kezelõ meg rendezgetheti az egyenleteit. Hacsak a megbízói nem épp "Júliát" küldték, hogy intézzen el *mindenkit*. Sõt, lehet, hogy Alex bérelte fel, mivel Tom nem vált be. :D

Tom & Jerry egyébként.
naxa 2012 márc. 01. - 00:49:43 Előzmény neemmindegy
(492/670)
Két kiegészítésem lenne.

Egyrészt a Hacktionnél ott vannak pl. az olyan részletek, mint amit Alexrõl írtam, nekem ezek nagyon tetszenek.

Másrészt a Tûzvonalbanból (amit sajnos nem láttam), úgy vettem észre, nem említettél semmilyen mellékszálat konkrétan, amennyit leírsz jellemzésként a karakterekrõl, ahhoz nincs szükség nagy kerülõkre hozzájuk. Õszintén szólva ilyen jellemzõket szerintem a Hacktionösökrõl is össze lehetne szedni; ettõl még lehet jó a meglátásod, de szerintem ez ebbõl a hozzászólásodból nem derült ki elég világosan.

Én is vagyok úgy, hogy a mondat végére elfelejtem, mit akartam az elején; Mindenesetre nagyon érdekes, amit írsz, de írhatnál még esetleg egy tetszõleges szereplõrõl, hogy õt milyen jeleneteken keresztül lehet megismerni. Esetleg valami fair összehasonlítással a H.-bõl.
neemmindegy 2012 febr. 29. - 10:03:21
(491/670)
A "nem igaz" cáfolását ugyanilyen hosszan lehetne ecsetelni a helyszínek esetében is. És ugyanilyen hosszan a fõhõsnél is. Bordásról kisregényt lehetne írni a Tûzvonalban elsõ évada alapján. Andrásról meg alig tudtunk meg valamit, mert nem róla szólt a Hacktion elsõ évada. A Tûzvonalban valóban Stohl miatt bukott meg, de a 4. évad nem miatta lett sokkal gyengébb, mint az elsõ kettõ... Egy tv nézõ sem szereti (semelyik országban sem), ha kiderül egy kedvenc karakterérõl, hogy õ a fõgonosz, aki meg a fõgonosz volt, kiderül róla, hogy õ a fõjófiú (Herceg, Kolonics). Eltüntek a magánéleti szálak is a 4. évadból. Magyarán a forgatókönyvíró megszüntette azokat a szálakat, amik miatt emberek(!) néznek sorozatot. A Barátok köztöt sem nézné a kutya se, ha egyik héten Barta Zsolt "fõgengszterbõl" Berényi András féle mintapolgár lenne, Miklós meg karitatív önkéntes munkát vállalna.