Téma: Hacktion

10/10
mulao 2011 nov. 05. - 05:08:53 10/10 Előzmény szaszka0520
(90/670)
Tiszteletben tartom a véleményedet. Annyit azért elmondanék, hogy szerintem a természetesség a legfontosabb egy színészi játékban és csak utána fontos hogyan tudja megformálni a karakterét. Pont Nagy Zsolt színésztõl kérdezték pár napja, hogy egy színésznek játszania kell-e a kamera elõtt és õ azt mondta, hogy nem, hanem léteznie. Én ezt a "létezés" kifejezést csakis a természetességként tudom értelmezni. Még azt is mondta, hogy õ még erre nem képes.
Gondolom azért, mert ha nem természetesen játszik, viszont hitelesen hozza a karakterét, akkor ez egész erõltetett lesz és látszik, hogy csak játssza a szerepét. Nekem pont az tetszik itt és pl más 2011-es magyar soriban, hogy végre természetesen játszanak a színészek.
Eerika 2011 nov. 04. - 21:37:53
(89/670)
Sziasztok!
Én örülök, hogy végre van egy sorozatunk, ami a legtöbb embernek tetszik, pedig nem tetszik csak azért egy sori/film, mert magyar. Sõt! Elõször meg sem akartam nézni, de nem volt más és nem bántam meg.
Nem esünk extázisba, de úgy érzem, ha ennek a sorinak a fogadtatása jó lesz, akkor számíthatunk még párra, ami persze egyre jobb lesz. Valahol el kell kezdeni, nem? Egyébként a színészi játékkal nekem is némi fenntartásom van, de remélhetõleg majd belejönnek. Néha úgy érzem, egy-egy színész alakítását én is felülmúlnám, pedig nem vagyok színész. De az, amire számítok, hogy történni fog, kárpótol. Úgy érzem, jó kis történet kerekedik ki belõle, és minél több részt forgattak le a színészek, annál jobban beleélik magukat és természetesebbek lesznek.
8/10
nzs 2011 nov. 04. - 19:02:15 8/10
(88/670)
Nézem, elmegy, de van az egésznek egy erõs Alias mellékíze, és mintha Oroszlán Szonjából egyfajta Sidney Bristow-t akarnának csinálni.
5/10
szaszka0520 2011 nov. 04. - 12:17:10 5/10
(87/670)
Nem azzal van bajom, h Sas Tamás újjal próbálkozik, csak ne mondjon olyat, hogy az embereknek az olyan hülyéskedéstõl van csömörük. Ne használjon többes számot, mert ez nincs így. Oké a 3D tényleg úgy fasza, ha jó rendezõ alkalmazza az adott filmnél, és a jeleneteknél is jól tudja kihasználni. A magyar színészi játékkal nekem is gondom van, mint ahogy azt le is írtam, sztem is jót tesz ha külföldiek is szerepelnek benne. Viszont azt írtam, hogy a Hackton-nél egyáltalán nem jön át az alakításuk, nekem pont az a természetesség hiányzik, amit elvárnék, pláne, ha egy hackert kell alakítaniuk. Mert azt is írtam, h számomra Szonja alakítása nem jön át, nem fog meg, nem hiteti el velem, hogy õ igenis egy profi hackert játszik. Ennyi. Nekem ez a véleményem, ugye azt is írtam, h elnézést azoktól akik odavannak a magyar filmekért, de nekem már elegem van belõle. Azt meg ne felejtsük el, h nem szartam le a Hacktion-t, csak vannak dolgok amiken még csiszolniuk kellene.
10/10
mulao 2011 nov. 04. - 04:22:44 10/10
(86/670)
Nem tudom miért baj az, hogy Sas Tamás végre mûvészien akarja használni a 3D-t, ami valóban csak arra volt eddig kihasználva, hogy csákányok repüljenek a nézõ pofájába. Õ azt szeretné megtudni, hogy mit tud hozzáadni a filmhez, az, hogy pl apró momentumokat nagyítson fel vele (egy-egy érintést, nézést, stb). Ezt is nyilatkozta. Az pedig kifejezetten jót tesz egy magyar filmnek, ha külföldi színészt raknak bele, mert természetesebben játszanak, mint a magyar színészek, akik színpadon forognak. A Hacktionban pedig szerintem sokkal fontosabb, hogy természetesen játsszanak, semmint, hogy elképesztõen hitelesek legyenek, mert akkor erõltetett lenne az egész sorozat. Szerintem a magyar filmeknek kell, hogy néha valami újjal próbálkozzanak, - ugyan lehet, hogy ilyenkor nem lesz tökéletes - , de az új dolgok kipróbálása nem mindig rossz.
5/10
szaszka0520 2011 nov. 03. - 23:40:32 5/10
(85/670)
VIGYÁZZ SPOILER LEHETSÉGES!!! Sajnos ehhez is úgy álltam hozzá, mint a többi magyar filmhez: "ha szar, akk ki hitte volna", vagy ha végre vmi jó akk elismerésem. Csakhogy mindig van egy bizonyos aranyközépút, és én ezt választottam. Az ötös skálán két pontot adtam rá, az egyiket azért mert erõt gyûjtöttem magamon és megnéztem:), a másikat pedig mert 1 fokkal jobb mint mondjuk a BK, vagy a Tûzvonalban esetleg a Géniusznak nevezett förmedvény. JA ÉS HA MÁR ILYEN ELEJÉN VOK A KOMMENTEMNEK, ELÕRE ELNÉZÉST KÉREK AZOKTÓL AKIKNEK TETSZIK A SORI, VAGY MÁS MAGYAR MÛ, DE EZ AZ ÉN VÉLEMÉNYEM!!!:) Na szval...Ott tartottam, h!
1. Egy részrõl jó dolog, h próbálkoztak az alkotók némileg ismeretlen színészeket tenni két ismert mellé (Oroszlán és Hujber). Csakhogy nálam a magyar filmeknél mindig az a gondom, h nem jön át a színészi játékuk - egyik színészé sem, jó talán van 1-2 személy kivétel, de ez marhára kevés. Amikor Szonja drágám zongorázik a billentyûzeten, egyszerûen nem jön át az, hogy õ egy hackercsaj karakterét formálja meg: látszik rajta és a többieken is, h betanult a szöveg és nem érzésbõl jön, nem szívbõl nem éli át vagy öltené magára azt a karaktert, akit formál; az elsõ részben még egy "rémült" hackert játszik, a 2. résztõl meg már igazi fõnököt - ja és az csak egy dolog h 2 hónap telt el.
2. nekem túl erõltetettnek tûnik a Hujber Feri játéka, akit megformál nem tom miért, lehet én vok a hülye, de nekem ez nem tetszik. A többi szereplõnél, hát mit ne mondjak Földes Eszter alakítása talán-talán megérint valamelyest mert van benne egyfajta természetesség, ami tetszik. Ott van a srác, aki kitörölt néhány adatot és telefonálgat vkinek: kissé az is erõltetettnek tûnik, mivel még meg sem ismertük a karakterét, olyan mintha csak egy mellék-mellékszereplõ lenne, és máris kezdõdik körülötte a zûr, gyanússá válik nekünk nézõknek. Én ezt nem így csinálnám, kibontakoztatnám a karakterét felépíteném kisebb-huzamosabb ideig és fokozatosan jöhet a "töltelék", utána lehet gyanús nekünk.
3. Nagyon tetszik, h mutatnak mindent ahogy ott hackerelnek munkálkodnak nyílik az a bizonyos fekete ablak csupacsupa betû szám minden - ez oké. Csakhogy meddig lesz ez elég, mert nem tudni hány részt vagy évadot terveznek az alkotók és ez hosszabb ideig unalmassá válhat sztem - nekem például már a 4. résznél az lett.
4. olyan mintha filmet látnék, csak szétvágják és kapunk belõle X részt 45 percben - okés lenne a dolog, csakhogy arra számítottam h részenként jönnek újabbnál újabb ügyek meg ilyenek - na mindegy.
5. azok a bizonyos oroszok - az egy dolog h az egyik Mo-on él egy ideje, de orosz akcentussal kellene beszélnie mert számomra így válik hitelessé - és nemaz h a kopasz csávó megkéri azt a szakállast (aki ráadásul amolyan FÕNÖK) h hozzon neki egy teát vagy kávét, mittomén. szval ilyen nincs. Magyart törõ akcentussal beszélõ oroszokat akarok látni, nem pedig egy megcsinált-odatett-kitalált karaktereket, akiknek az alakítása egyszerûen hiteltelen.
6. Annak igazán örülök, h végre láthatom tv-ben Budapestet :):):) szépségeit, ugye a BK-ban sajnos csak a Matyi tér a központ :).
7. Nem tetszik a képminõsége, olyan mintha régimódi filmet néznék. És ez sok magyar filmre jellemzõ, h olyan szürkület jön át a képernyõn,h eltévedek idehaza.
8. A magyarokra nagyon jellemzõ az a bizonyos fránya "KOPPINTÁS" jelzõ. És ez igaz - mondja azt bárki ha nem így van. Kissé már idegesít, h eddig a 4 látott résznél mindegyikben elõhozták Neo-t, (ugye...Mátrix :P). Örülnék ha hanyagolnák ezeket a dolgokat, mert azért szeretnék látni vagy hallani olyat ami a miénknek tudható be.
9. Másfelõl a párbeszédeken is javíthatnának még, mert nagyon fárasztó amikor benyomnak egy közmondást, amit már 66szor hallottam ugyanabban a filmben esetleg más filmekben. Mert ha nem odavaló, vagy ha esetleg mondják is azt úgy tegyék, h szintén hihetõ legyen és ne úgy, mint akik felolvasták, megtanulták vagy szájukba rágták milliószor h ezt mond így és így ahogy én mondom, me' csak!
10. És hát a végére mit is írhatnék: természetesen nézni fogom a folytatást is, mert nem mondom h nagyon szar, csak lenne még sok mindenen csiszolni. Azért még remélem h a közeljövõben lesz vmi új, vmi jó amiért érdemes lenne esetleg moziba ülni vagy a TV elé ülni, és amire azt mondanám, h "ezaz, végre egy klassz film, méghozzá a mi filmünk (Magyaroké)". És nem egy ilyen SÓS LOVE!!!!! puszpusz címû film, aminek egy macska fotó a plakátja és úgy próbálják eladni, h híres amcsi színészek játszanak benne (ugyebár mindjárt az elsõ helyre kerültek a stáblistán :D) Ja és 3D-ben, láthatunk majd vízcsobbanást, meg puszihullámokat, és juhhé, örülünk mint majom a farkának:D Mert Sas Tamás szavaival élve: "az embereknek nem a 3D-tõl van csömörük, hanem az olyan hülyéskedéstõl, hogy a szereplõ megpörget egy kalapácsot és az kijön a képbõl..." hehehehehehehehe xD. Ne aggódjon Rendezõúr, dec. 15-én hivatalos leszek a moziban mikor vetíteni fogják, kiadom rá a pénzt, mert nagyon de nagyon kíváncsi vok rá, és akk meglátjuk mitõl is van csömöre az embernek. xD
De visszatérve, nos mára ennyi volt! Jó éjszakát mindenkinek!!!! :)
10/10
mulao 2011 nov. 03. - 03:50:46 10/10
(84/670)
1. Nem tudom miért így írták meg a forgatókönyvet, de ez a történet.

2. Szerintem minden sori 1. része mindig bevezetés, az csak azért van, hogy megismerjük mirõl akar szólni a sori a továbbiakban. Talán így érhetjük meg igazán a IVO tevékenységét.

3. Szerintem valahol még logikus is, mert Hujber túl forrófejû lenne fõnöknek, a "fõnökSzabó" nem lehet a fõnök, mert egy másik irodában dolgozik. Földes Eszter, Cz. Tóni és Magyar Bálint figurája meg egyértelmûen mellékfigurák, õk nem lehetnek fõnökök. Vagyis kell nekik egy megbízható fõnök.

4. Szente Vajk beszervezésébõl is kijön, hogy õk nem is akarják "kivonni a forgalomból" a hekkereket, hanem bevonják magukhoz. Így nemcsak magáncélra nem tudnak munkálkodni, hanem még nekik segítenek. Vagyis ha mindenkit beszerveznek, akkor Bettit is beszervezhetik mivel õ is ért a számítógéphez.
algi 2011 nov. 02. - 18:52:20 Előzmény mulao
(83/670)
De ha egy beleszokott fõnököt játszik a sorozatban, akkor miért kellett az az elsõ rész, amiben beszervezik? Kit érdekel, hogyan szervezik be, ha nem arról szól a sorozat, hogy újonc? Ennyi erõvel bárkinek a beszervezését is bemutathatták volna.
Lex Icon 2011 okt. 27. - 17:59:40
(82/670)
Talán idézd be te is, melyik résszel van a gondod, mert továbbra is úgy tûnik, te nem látod, ki kivel van. Szerintem a dupla idézetbe zavarodtál bele.
De a gyerekes de-nem-de helyett inkább konkrétumokat írj!
1/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 27. - 14:00:14 1/10 Előzmény detox
(81/670)
én próbálom/tam nem "korpás bajszú rendszergazdaként" szemlélni ezt a sorozatot, így elég sok minden felett szó nélkül elsiklottam, de azért az eléggé vicces, hogy olyasmivel akarják elhitetni, hogy mekkora hackerek, hogy úgy csapkodják a billentyûzetet mintha az életük múlna rajta, illetve az is nagyon meggyõzõ, hogy benyomnak pár snittet amin az átlag user annyit lát csak, hogy egy szekrényben villog pár led.

egyébként a közgazdászok-statisztikusok is találhattak maguknak "szép" dolgokat, pl hujber feri nyögött be valami olyasmit, hogy: "a statisztika olyan, mint a bikini. gondolatot ébreszt, de a lényeget nem mutatja meg." egyrészt, ha már idézünk, akkor viszonylag pontosan tegyük(A statisztika olyan, mint a bikini: sok mindent megmutat, de a lényeget eltakarja), a másik dolog pedig, hogy a "bûnös gondolatokhoz" nem feltétlenül kell hiányos öltözet, így nincs sok értelme a sorozatban elhangzott okosságnak("Ha szemmel mindent el lehetne intézni, az utcák tele lennének hullákkal és terhes nõkkel!")
Kovács kolléga 2011 okt. 26. - 19:19:17 Előzmény zora
(80/670)
Szerintem is jó a sorozat, bár néha kissé túl gyorsnak találom a tempót.

A szereposztással semmi baj. Nálunk A Tenkes kapitánya óta hagyomány - és egyben nézõi elvárás - hogy egy tévésorozatban legyen néhány nagy név. Ugyanakkor melléjük kellenek az új arcok is. Ebbõl a szempontól a Hacktion arányai ideálisak.
10/10
mulao 2011 okt. 26. - 18:20:35 10/10
(79/670)
Ha jól emlékszem ez Szonja és Hujber beszélgetésébõl derült ki a 2. részben. Nincs mit.
10/10
mulao 2011 okt. 26. - 18:19:36 10/10 Előzmény Bakufu
(78/670)
Az nem kevés, akkor én csak a legnagyobb tv-csatonrákéról tudtam.
Jozefa 2011 okt. 26. - 15:46:44 Előzmény mulao
(77/670)
Á, köszi! Errõl a "2 hónap múlva" feliratról vagy szövegrõl tényleg lemaradtam! Így már érthetõ!
1/10
offtopic
_Freddy_ 2011 okt. 26. - 11:18:28 1/10
(76/670)
nagy rakás szar, de Czapkó Antal jó színész
offtopic
Bakufu 2011 okt. 26. - 09:33:27
(75/670)
75 sorozat indul(t) az éven USA-ban. :)
10/10
mulao 2011 okt. 26. - 07:23:44 10/10 Előzmény zora
(74/670)
Jól mondod, esetleg annyival egészíteném ki, hogy Amerikában alapból annyi lóvé van, hogy pl csak 2011-ben (tudtommal) vagy 16 új sorozat indult. Nálunk meg annyi pénz van és annyira nem nézünk magyar sorozatokat, hogy szerintem 11 év alatt se készült 16 magyar sorozat. Amcsiban alapból sokkal több színész van, és mivel vannak is filmek meg sorozatok bõséggel így naná, hogy nem 30 színész játssza a fõszerepeket. És nekem se azért tetszik, mert "savanyú, de a miénk".
Lex Ikon 2011 okt. 26. - 00:58:21
(73/670)
Szerintem benézted, hogy ki mit írt és mit idézett. ;)
10/10
mulao 2011 okt. 25. - 18:12:26 10/10
(72/670)
Plusz alapból fõnöknek akarták.
10/10
mulao 2011 okt. 25. - 18:07:45 10/10
(71/670)
Nem figyeltél oda, vagy pont azt a részt nem láttad, ahol elmondják, hogy az 1. és 2. rész között eltelt két hónap, ezért osztogatja az észt. 2 hónap alatt azért meglehet szokni egy új munkahelyet. ASszonja és Hujber meg azon kaptak össze, hogy viszonyuk volt, de Szonja kidobta Ferit, mint macskát szrni.