Téma: Hacktion

Jozefa 2011 okt. 25. - 12:59:25
(70/670)
Hát én nem vagyok elragadtatva a történet-szövéstõl... Nekem hiteltelen, hogy a csaj, aki elõzõ nap még azt se tudta, hova került, a következõ nap már magas lóról osztja az észt kivétel nélkül mindenkinek az IVO-nál... Mintha lemaradtam volna egyrészrõl, és közben történt volna valami, pedig mindet láttam eddig... És azt sem értem, hogy a Hujberrel min balhéztak össze, most miért van a feszkó köztük? Valaki tudja?
2/10
szõnyegtáska 2011 okt. 25. - 11:14:01 2/10 Előzmény detox
(69/670)
:D
10/10
mulao 2011 okt. 25. - 00:49:03 10/10
(68/670)
Részrõl részre csak jobb lesz. Hihetetlen, hogy az elsõ résznél attól féltem, hogy a folytatás lapos lesz, erre részrõl részre csak még jobb lesz. Amúgy Dósa Mátyás is feltûnt benne egy kis idõre és a Barátok közt után kifejezetten természetes volt. Mészáros Béláról meg eddig is tudtam, hogy jó színész. Mondjuk az durva, hogy Betti pont abban a srácban bízik meg, aki szerintem a tégla. Hú, kár, hogy csak heti egy rész van, nagyon kivi vagyok mivel folytatják!!
1/10
detox 2011 okt. 24. - 21:58:43 1/10
(67/670)
szakmabeliek ne nézzék mert defacelik magukat :)
10/10
zora 2011 okt. 22. - 21:46:51 10/10
(66/670)
Még csak az elsõ részt láttam, és tetszik! És nem azért, mert "savanyú ugyan, de a miénk!" Persze, hogy ismert arcok vannak benne, de Mo-on van kb 30 fiatal színész, akik szóba jöhetnek. Amcsiban be kell szorozni ezt kb ezerrel, és ha nincs 10 kedvenc sorozatod, amit nézel, nem találkozol ismerõs arcokkal! (Nekem 11 kedvenc amcsi sorozatom van, így jó párszor láttam ugyanazokat) Nagyon alapfokon értek a számtech-hez, így elhiszek mindent, amit a soriban mutatnak. De mivel helyszíneléshez még annyit sem értek, azoknál a soriknál meg pláne elhiszek mindent. Persze, szembeszökõ logikai hibák engem is zavarnak (Vera cuccai az udvaron...), de csupán ennyi, ami zavar. Nézem, mert tetszik, mert új, mert ismerõs helyeket látok.
Ha valaki kellemes kikapcsolódásra vágyik, ne rettentsék el a fanyalgók. 43 perc kóstolgatás nem a világ.
Ja, ami még jópont: nem hadarnak a szereplõk, hanem tisztán, érthetõen beszélnek. Ez amúgy a Csalfa Karmában is tetszett. Pl a mostani német filmek, sorozatok alig élvezhetõk, annyira hadarnak bennük.
Lex Ikon 2011 okt. 22. - 20:34:38 Előzmény kalmarattila
(65/670)
"Nem szólok be, csak kérdezem: cineztél már alaplapot? Hasonló pákám van, és néha ennek a hõje is kevés egy kondi kiforrasztásához... Akkor kerül elõ a 100W-os pisztoly és azzal kell átmelegíteni a többrétegû panelt, hogy elengedje."

Tudod egyáltalán milyen alaplapról van szó? Ha neked 100W kell egy alaplaphoz, akkor nem értesz hozzá. Azzal már simán tönkreteszed vagy a lapot vagy az alkatrészeket.
A soklábú SMD IC-ket meg lángvágóval szeded ki?
Lex Ikon 2011 okt. 22. - 20:30:41 Előzmény portponthinnye
(64/670)
"Egy részt se láttam, de ehhez hozzáteszek én is:

"- Gyerek forraszt az asztalon egy alaplapot (Vicc)."
Alaplapon is lehet forrasztani - lásd felpúposodott kondenzátorokat kiforrasztani majd helyükre újat betenni."

Ha nem láttad, akkor miért szólsz bele?
Ha láttad volna, akkor azt is láttad volna, hogy a lap hátát forrasztja, nem az alkatrész oldalt.
1/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 20. - 19:54:21 1/10
(63/670)
még jó hogy tetszett az argo, mivel kb egy az egyben Guy Ritchie filmjeinek a koppintása.
Bruce Willis pedig anno feltûnt a jóbarátokban is(Ross egyik csajának apját alakította) és egyáltalán nem volt idegen tõle az a mûfaj sem. szóval szerintem van a jó színész és a rossz színész. ennyi.
SamLee 2011 okt. 20. - 12:57:48
(62/670)
miért érzem úgy, hogy akik lehúzták a filmet, általában a "magyar film=szar film" vonalon indulnak el? Többen úgy húzták le, hogy max a werk-et nézték meg, magából a sorozatból egy részt sem láttak. Így nehéz értékelni. De egyébként is nem értem, miért lett trendi dolog cikizni egy filmet, ha magyar. Szerintem vannak szenzációs jó magyar filmek, nekem például az Argo nagyon bejött. Egy valami miatt mégis félig egyetértek a kritizálókkal. Magyarországon kevés film készül, nem tud a magyar filmipar ellátni egy akkora színészgárdát, mint amit Hollywood ellát, ezért kialakult, hogy adott színész adott szereptípust fog kapni. Mivel ráadásul darabra kevés is a(z ismert) filmszínész, ezért adott film adott szerepében jó eséllyel az adott színészt fogod látni. Ha amerikai filmeket nézel, pont ugyanúgy megvannak a karakterszínészek, akikkel képtelenség hitelesen más szerepet eljátszatni, mint itthon. Bruce Willist például én el nem tudnám képzelni egy szitkomban. Na száz szónak is egy a vége, én nem húznám ezt le egybõl, én most csak egy részletet láttam belõle, de az kimondottan tetszett. Kicsit ugrál a film tempója, de szerintem semmivel sem "gázabb", mint mondjuk bármelyik helyszínelõs sorozat a tv2-rtl klub esti kínálatából. Csak azokat valamiért nem cikizzük annyit. A labdát feldobtam!
10/10
mulao 2011 okt. 17. - 22:35:06 10/10
(61/670)
A 3. rész szerintem szuper, imádom ezt a sorozatot. Ja, és az oroszok már a parton vannak. :)) Bicskey már ránézése is ijesztõ, mint Mrs Danvers. És Sánta Laci is szerepelt egy kicsit. Szabó Simon meg nagyon jó szokás szerint.
1/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 17. - 21:45:34 1/10 Előzmény kalmarattila
(60/670)
akkor ennyi erõvel gázégõvel is nekieshetsz a cuccnak, az a tuti. egyébként meg a méret nem feltétlenül egyenesen arányos a teljesítménnyel...
10/10
kalmarattila 2011 okt. 17. - 20:31:46 10/10
(59/670)
Nem szólok be, csak kérdezem: cineztél már alaplapot? Hasonló pákám van, és néha ennek a hõje is kevés egy kondi kiforrasztásához... Akkor kerül elõ a 100W-os pisztoly és azzal kell átmelegíteni a többrétegû panelt, hogy elengedje.
1/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 17. - 16:11:59 1/10
(58/670)
nem az volt az alapvetõ probléma, hogy otthon forrasztott ezt-azt az alaplapon, hanem az, hogy egy akkora célszerszámmal tette mindezt, mint a karom :D
portponthinnye 2011 okt. 17. - 11:57:24 Előzmény jcks1000
(57/670)
Egy részt se láttam, de ehhez hozzáteszek én is:

"- Gyerek forraszt az asztalon egy alaplapot (Vicc)."
Alaplapon is lehet forrasztani - lásd felpúposodott kondenzátorokat kiforrasztani majd helyükre újat betenni.

A my story: Egy idõben azzal szórakoztunk, h elõszedtük a régi alaplapokat a szekrény aljából és összepakoltunk õsöreg ócska gépeket az asztalon. Volt egy lepedõnyi XT alaplapom, még az a fajta, amin a vezetékek az alaplap felületén is futottak (szó szerint: négy-öt drót szépen szigetelve keresztbe kihúzva az alkatrészek lábai között, mindkét oldalon). Összedugtuk, tápkábel be, kapcsoló fel. A bõvítõkártya-helyek melletti kondik, mint tûzijáték rakéták kilõttek. Beszartunk rendesen. Mitõl szállt el? Tápkábel csatlakozó nem "fekete a fekete mellé" volt bedugva, hanem szépen felcserélve. Haverom faterja villamosmérnök, keresett kondikat, beforrasztotta az alaplapba és indult is a vas...

Olyan ez, mint ha van egy régebbi PDA-d és abban kell apróságokat ki-be forrasztgatni - akksi, bekapcsológomb, SD-kártya csatlakozó, stb... Ha nem nagyon durva, akkor pl. memóriákat simán ki- és beforraszt az ember, vagy nagyobb órajelre felhúzni valamit, esetleg kondikat-ellenállásokat kicserélni régebbi monokróm cumóknál, hogy kontrasztosabb legyen a kijelzõn a felirat, stb...

Szedtem szét iPod-ot, második generációsat (USB-re dugva csak zizegett és se kép, se hang - gondoltam, majd én megcsinálom, mert olyan faszagyerek vok), az azért nem bevállalós. :P ;)
1/10
offtopic
Mr.Niceguy 2011 okt. 16. - 17:15:35 1/10 Előzmény jcks1000
(56/670)
a hot swap dolog oké lenne, de azért annyi nem ártott volna, ha mielõtt kikapja a gépbõl, benyög valami olyasmit, hogy "leválasztom a meghajtót" vagy ilyesmi. így még hiteles(ebb) is lett volna egy picit.

titkosítás, oké. de ha megfigyeled, akkor csak ezt a kék(?) cuccot teszi el és késõbb hujber feri is ezt lobogtatja nagy büszkén, szóval valami nagyon nem okés.

az pedig külön poén, hogy mindenki apple(ipad, macbook, macbook pro, imac, macpro és iphone) cuccokon "hackel", mintha a pc nem érne semmit. amúgy kicsit olyan hangulata van az egésznek, mintha a dallas budapesten játszódna, arról nem is beszélve, hogy chuck és a halózat csapdájában nyúlás az egész.
7/10
jcks1000 2011 okt. 15. - 23:19:52 7/10
(55/670)
"de nekem lefagyott a szoftver [ :) ] amikor a Zoroszlán Szonja a második részben ki vette a mûködõ winchestert"
Hot swap SATA (de lehetne SCSI is) vinyó?

"és ki szedett belõle egy kis kártyát."
Titkosító célhardver (a merevlemezre menõ adatforgalmat titkosítja, a róla jövõt meg dekódolja)?
7/10
jcks1000 2011 okt. 15. - 10:32:26 7/10
(54/670)
"szerintük a hackerkedés azonos a gyors- és gépírói tevékenységgel (katasztrófa, a hackernek nem a keze gyors, hanem az agya). Ezt jobb filmekben is elkövetik."
Ezzel is fokozzák a cselekmény izgalmasságát az átlagnézõ számára - "ha a hackernek csak 30 másodperce van bejutni a rendszerbe, akkor biztos gyorsan kell neki gépelnie".
Ezért is említettem, hogy a szimpla "hackertevékenység" unalmas az átlagnézõ számára, valamivel fel kell dobni, hogy ne satnyuljon el az egész.

"- Gyerek forraszt az asztalon egy alaplapot (Vicc)."
Alaplapon is lehet forrasztani - lásd felpúposodott kondenzátorokat kiforrasztani majd helyükre újat betenni.

"Folyamatosan. Nem lépeget tovább a pontokon, egy helyen nagyon égeti a cuccot, de semmi gyantafüst. Aztán mikor a másik srácra néz, csak forraszt tovább és oda se néz."
Továbblépeget, és forgatja is az alaplapot. De igen, egy kicsit sokáig van egy helyben.
Lex Icon 2011 okt. 15. - 01:23:00
(53/670)
Hát ez nagyon idegesítõ bénáskodás. Szeretem, ha a részletek is klappolnak egy filmben.
- Az még hagyján, hogy szerintük a hackerkedés azonos a gyors- és gépírói tevékenységgel (katasztrófa, a hackernek nem a keze gyors, hanem az agya). Ezt jobb filmekben is elkövetik.
- Gyerek forraszt az asztalon egy alaplapot (Vicc). Folyamatosan. Nem lépeget tovább a pontokon, egy helyen nagyon égeti a cuccot, de semmi gyantafüst. Aztán mikor a másik srácra néz, csak forraszt tovább és oda se néz. ÁÁÁÁÁÁÁ. Ráadásul egy akkora pákával, amivel inkább ereszcsatornát lehetne forrasztani.
10/10
kalmarattila 2011 okt. 14. - 20:11:50 10/10
(52/670)
7/10
jcks1000 2011 okt. 14. - 19:24:37 7/10 Előzmény robban
(51/670)
Google-ba írd be: hacktion 720p
;)