Téma: Hacktion

oldbone 2011 nov. 17. - 21:03:58
(130/670)
Azt hiszem valahogy így kezdtem: „Nem a megértésrõl beszéltem…”. A Tudorokat nézem, bár ahogy visszaemlékszem a kb. 30 év elõtti „VIII. Henrik” és az ezt követõ „Erzsébet királynõ” (a címére már nem emlékszem) 13 részes sorozatokra, valahogy jobban tetszettek, ami lehet csak nosztalgia is. :)
Ha a „Jóban Rosszban” a kedvenceid közé tartozik, akkor valószínûleg merõben más az érdeklõdési körünk, ami egyáltalán nem baj. Talán figyelemmel kísérem, hátha megjavul ez a sorozat is. :)
(Egyébként most éppen a „Mentalistát” nézem. Kár hogy nincs újabb, csak ismételnek.)
Ja, és csak azért írtam, mert gondoltam illik válaszolni. ;)
10/10
mulao 2011 nov. 17. - 20:13:55 10/10 Előzmény oldbone
(129/670)
A sorozat megértéséhez kétségkívül szükséges, a folyamatos nézés, mivel a részek egymásra épülnek. Ha nem teszik a sorozat nem értem mi jót találsz abban, hogy ezt naponta egyszer minimum megírod. Hogy mennyire jók a színészek? Ezt mindenki maga döntse el. Szerintem végre nem erõltettek, hanem természetesek. Ez a sorozat pedig számomra simán üti pl a brazil szappanoperákat, (mint pl Eva Luna, Második élet stb), mert ott más sincs, mint a színészek iszonyatos eltúlzott alakításai. Ráadásul semmi izgalmas sincs a sztorikban. Engem sajnos most elég kevés sorozat köt le (pedig nagy sorozat-fan vagyok). A 2010-2011-es felhozatalban nem nagyon találok kielégítõt magamnak, mert semmi új, egyedi ötletet nem találok bennük. Plusz hiányzik belõlük az izgalom. Talán csak jelenleg a Tudorok, a Gimi, a Hacktion, a Jóban Rosszban az, amit rendszeresen nézek és várni is tudok. És innentõl kezdve nekem nincs mit mondanom neked.
Egy a sokból.. 2011 nov. 17. - 16:17:36
(128/670)
Szóval azt mondod hiába is nézek meg minden részt akkor sem fogom megérteni, mert ez egy értelmetlen sorozat, aminek se eleje, se vége ??? :) Csak mert nekem izgalmasnak tûnt ( na jó, az izgalmas elõtt egy kicsivel sorakozik, de más enyhébb szinonima most nem jut eszembe ) ...
oldbone 2011 nov. 17. - 14:13:11
(127/670)
Nem a megértésrõl beszéltem (ez már nem is érdekes, mert - gondolom - nem ez volt a sorozat célja): a témáról, ami nagyon mesterkélt és szándékosan összezagyvált, és a színészi alakításokról, ami szintén nagyon „természetellenes”, azaz <= 0 ! Egyébként a nem amerikaiak közül francia „Párizsi helyszínelõk” és a spanyol „Visszaszámlálás” is nyerõbb, persze csak SZERINTEM. :)
(Níquist – Igen, van benne valami) ;)
10/10
mulao 2011 nov. 17. - 13:38:00 10/10
(126/670)
Bocsánat, de pont ebben a részben érti meg a nézõ, amit eddig szándékosan nem értettek meg vele. Szóval nem értem miért szólód le ezt a részt. Alapból én nem kedvelem Gubik Ágit és valahol sajnálom is, hogy ezzel Dunai Tamás nem mutatják többször (vagy ki tudja). Szerintem elég egyértelmû volt az a jelenet, ahol az életérõl beszél, szerintem csupán a magányosságát fejezik ki. Hiába ilyen-olyan karrierrõl tud beszélni, ha se kutyája, se macskája, de fõleg családja.
2/10
Niquist 2011 nov. 17. - 13:16:03 2/10
(125/670)
??? - Nem csak ennyit akartam. (Kezdõ vagyok.)
Ritkán nézek TV-t, ez is véletlen volt. (Lehet, hogy elõbb-utóbb gyakrabban, mert így alakult.) Ez a második rész a sok közül, amit eddig láttam, de nekem is hasonló volt a benyomásom. „Jóban Rosszban”, „Barátok között” meg ráadásul még ez is. (Egal). :-P
Nekem egy régebbi magyar tele-regény jutott eszembe, amikor megszólalt Csûrös Karola, és valami ilyesmit mondott: „Jó estét aprónép, megjöttek az õsök”. Tanulság – már Lenin is megmondta – „Ami nem megy, azt ne erõltessük! :DDD
2/10
Niquist 2011 nov. 17. - 13:13:17 2/10
(124/670)
???
oldbone 2011 nov. 17. - 12:37:01
(123/670)
Nahát, ez megint nem jött be. Valószínûleg nagyon jót akartak, ezért nyögvenyelõsre sikeredett. Még jó, hogy politikát nem vittek bele (pártokat megjelölve), így talán „Ubanga Bugunában” is játszódhat a történet. Merthogy az nem derült ki: kik az ellenségeink? Oroszok, IMF, Izrael, Amerikai Népszaga? Ez 3x-es „Õrnagy-õrnagy” különösen megnyerte a tetszésemet. Profi, megjárta az Államokat, nem ismeri a demokratikus vezetést, szeret kocogni, HiFi computeres stb. (Õ véletlenül nem Bombera Krisztina egyik rokona? ) :)
Volt, hogy csak hallgattam – nem néztem a képet – és bizsergett a hátam a „színészek” hallatára. Lehet, hogy szinkronban jók. Sajnos még nem láttam õket színházban, de majd igyekszem. Szóval ez volt az utolsó, de ajánlom másoknak, ha valami „gagyit” akarnak nézni, mert én nem „bírom” követni az eseményeket, sõt nem is TUDOM. :D
Ja, és nem is akarom. :)
Egy a sokból.. 2011 nov. 17. - 12:14:29
(122/670)
Nem nézem rendszeresen a filmet, és így alig bírom követni az eseményeket, de nekem nagyon bejön... Soha nem tudom ki telefonál kinek, és ki mit csinál kinek, de izgalmas. És jó, hogy ezt egy magyar filmre írhatom.
10/10
mulao 2011 nov. 16. - 14:56:56 10/10
(121/670)
Azért azt nem felejtsük el, hogy ez nem egy dokumentumfilm, hanem egy fikciós akciósorozat, nem kell mindent tök pontosan mutatniuk. Egy dokumentumfilmtõl joggal várja el az ember, de itt úgysem konkrétan a hackekedés a fõ vonulata a sorozatnak, inkább csak egy fõcselekmény hátterében kapcsolják a történethez, hogy még izgibb legyen.
oldbone 2011 nov. 16. - 11:47:49 Előzmény fogjunkössze
(120/670)
Na jó, persze, hogy a 10-újas gépelés a menõ. (Pl. kis feleségem ebben olyan, mint a „géppuska”, én meg max. 6 idõnként 8 újig jutok el.) Node itt másról van szó, nem dokumentációt, levelet stb. gépelnek, hanem parancsokat és utasításokat. Általában ehhez a mezei felhasználó – amit a gyártó biztosít – többnyire egeret használ, kevés billentyû kiegészítéssel. A profik nem mindig. Pl. volt szerencsém látni – sajnos csak - két alkalommal is ilyen „profikat”. Az angol fiú elutasította a Windows minden egeres szolgáltatását, és fejlesztett magának egy „billentyûs” verziót, amellyel már nemcsak az ún. „user interface”-en érte el pl. a Kernelt, hanem közvetlenül. A magyar kolléga a „belsejét is megmutatta”. Valóban „piszok sok” idõt lehet megtakarítani, tehát a dolog mûködik. Õk sem csak az „E-O-C-M” négyszögben kalimpáltak. Én csak azt mondom, hogy kicsit jobban oda kellene figyelni a filmeseknek. (Nemcsak ebben a sorozatban, de az „amcsiknál” is. ) Ha ilyent látok, átteszem magam rajta: ügyes! ;)
10/10
fogjunkössze 2011 nov. 16. - 06:54:24 10/10
(119/670)
a 10 ujjal való gépelés a mai világban már szinte alapszintû tudás, valamikor pedig tanították is!
10/10
mulao 2011 nov. 15. - 21:40:33 10/10
(118/670)
Én azt tudom elképzelni, hogy a színészek nem látják a monitoron azt, amit késõbb a nézõk. De tök mindegy, hogy mit ütögetnek, õk csak színészek és a színész is ember. Ha meg tényleg az van a valóságban, hogy a monitort nézik és tíz újjal gépelnek, akkor nincs is semmi gond itt.
9/10
offtopic
zs9302 2011 nov. 15. - 20:44:02 9/10 Előzmény mulao
(117/670)
Én sem értem miért hozzák fel ezt negatív példának, bármilyen hasonló témájú filmben és sorozatban így láttam eddig a hackerkedést. Azt meg, hogy valójában mit nyomnak le a színészek, az jó kérdés, biztos nem össze-vissza ütnek.
10/10
mulao 2011 nov. 15. - 16:42:18 10/10
(116/670)
Természetesen hallottam a tízujjas gépelésrõl. De ha meg így hiteles, akkor miért kell a negatív véleményezõknek ezt felhozni negatívumnak? Mondjuk ha mást nem találnak benne, amivel lelehet húzni a filmek, akkor pont azt bizonyítják be, hogy nem is rossz ez a sorozat.
9/10
zs9302 2011 nov. 15. - 16:30:26 9/10
(115/670)
Nem értek egyet. Biztos hallottál a tízujjas gépírásról. Már szinte kötelezõ minden középiskolákban megtanulni. A lényege, hogy csak a monitort nézed, miközben gépelsz. Ha itt a billentyûzetet néznék a hackerek abszolút hiteltelen lenne az egész. Így a hiteles. (Mellesleg egy idõ után lehet nagyon gyorsan gépelni, bár a minden filmben túloznak).
10/10
mulao 2011 nov. 15. - 16:01:21 10/10
(114/670)
Azt még én is elismerem, hogy a billentyûzetes kalimpálásuk nem túl hiteles, de szerintem pusztán azért, mert közben a monitort nézik. Ha közben a billentyûzetet néznék, akkor valószínûbb lenne, hogy ilyen gyorsan és ilyen valószínûtlenül tudnak írni a gombokkal. Plusz szerintem az legyen mentség a színészeknek, hogy üres monitor elõtt ülhetnek, egyértelmû, hogy ezeket az ablakokat, amit a nézõ lát forgatás közben nincs a színész elõtt.
Amúgy most, hogy a Maradj talpon!-ra felfigyelt az NBC és konkrétan elismerik az ötleteket, amit a magyarok hozzátesznek a játékhoz arra utal, hogy nálunk valóban az a baj, hogy nincs elég tõkénk, hiába van jó ötletünk. Ha egy amcsi csatorna megvenné az újraforgatási jogát ennek a sorozatnak, akkor szerintem több pénzbõl egy még jobb sorit tudnának összehozni.
oldbone 2011 nov. 15. - 14:38:14 Előzmény zora
(113/670)
.. és gondolom letöltve is kizárólag csak eredetiben, mert a szinkronnal már „gázos” megnézni, ugye?
Egyébként minden olyan sorozatban, ahol van valami számítógépféleség valóban „kalimpálnak”, néha meg csak „ablakosdit” játszanak. Olvastam, itt is vannak szakember tanácsadók: minden lehetséges. :)
(Különben csütörtökön ismétlik. Talán belenézek, ha már ennyire reklámozza mindenki.)
eroica 2011 nov. 15. - 13:44:51 Előzmény jcks1000
(112/670)
Igazad van, nézhetõ és az idõnként bárgyú amerikai sorozatokhoz képest egyenesen jó! remélem folytatják.
10/10
mulao 2011 nov. 14. - 22:13:59 10/10
(111/670)
Igen, szuper jó és egyre jobb és jobb a sori! Hihetetlen, hogy ennyire csavaros, izgalmas, kiszámíthatatlan és még fent is tudja tartani a kíváncsiságot maga iránt. Ezt sok amcsi sori megirigyelhetné, lehet, hogy Amerikában van rá pénz, de ilyen történetvezetés nincs. Csak így tovább, gratula a készítõknek!