Téma: Hacktion

10/10
mulao 2011 okt. 06. - 11:56:31 10/10
(30/670)
Bocsánat 2000-tõl.
10/10
mulao 2011 okt. 06. - 11:54:46 10/10
(29/670)
Megnéztem az mtv videótárából és azt kell mondjam így elsõ ránézésre ez az elsõ olyan 2000 után készült magyar sorozat, amire azt mondom, hogy szinkronnal válalható lenne Európában. Tetszik, hogy nem látszik rajta, hogy nincs rá pénz (bár nem tudom mennyire van pénzük rá) Nekem kicsit a szöveg helyenkét furcsa. Pl feleslegesnek tartom, hogy olyan szövegeket nyomjanak, mint "hamupipõke" meg "ha szababd lenne a keze, akkor nem kötném le". (Vagy valami ilyemi.) Ezeket a dumákat leszámítva a történetet eddig jól vezették. Földes Eszter ismét kellõen természetes volt nekem. Szonjának jól áll, hogy most nem a butaliba szerepkörét játsszatják vele, nagyon-nagyon jó volt. Hujbernek a keménykedû figura jól áll, jól hozza. Dunai Tamásnak is illeszkedi "a fönök" figura, õ is jól nyomja. Magyar Bálint is tetszett (király hangja van), egyedül talán Czapkó Anatalnak nem áll jól a figurája. Örülök, hogy a Csalfa Karmában feltûnt pincér is felbukkan itt a soriban, hasonlóan most is kissé szerencsétlenhülye szerepet kapott. Talán még Szente Vajkhoz se igazán illik ez a figura, de vele sincs semmi baj. Lukáts Andornak is jól áll a problémásapa figura. Talán nincs más szereplõ. Tényleg jó, hogy nem akar amerikaiskodó lenni a sori. Egy-két apró hibától eltekintve alig várom a második részt. Remélem az is ilyen jó lesz. Ha megnézem, hogy 200tõl milyen magyar sorozatok születtek, akkor ez simán benne van a top3-ban.
Van normális történet, jó figurák, több helyszín márcsak a dumákat kéne finomítani kicsit.
10/10
mulao 2011 okt. 06. - 11:34:52 10/10
(28/670)
Itt pont a közönség a lényeg, a közönség ponthogy elismeri Szonját, bár a többi díját elnézve a szakmai is elismeri õt. Szonja szereplése valószínû, hogy a közönségnek szól, hiszen õk nézik a sorozatot.
8/10
hotei 2011 okt. 06. - 11:25:50 8/10
(27/670)
Egyelõre a - néha bõdületes - dramaturgiai hibáktól (pl.: folyosón felejtett cuccok, mikor Betti hazaérve nyitva találja az ajtót) eltekintve nálam nem kuka a sorozat. Talán a legnagyobb erénye, hogy nem próbál túlzottan "hollywoodi-askodni". A kötelezõ klisék megvannak sajnos (pl.: apuka kulccsal megy be a lakásba, a bejárati ajtó mégis nyitva marad), de az ötlet egész jó. A megvalósítás ellentmondásos: "szakmailag" itt-ott elnagyoltnak tûnik, néhol pedig fárasztóan részletes. Kezdhettek volna egy kicsit pörgõsebb (esetleg dupla) epizóddal, a közönség megfogása érdekében. Egy elõzõ kommenttel ellentéttel én egy kicsit úgy érzem, a forgatókönyvet (persze eredetiben én sem olvastam) feláldozták az "elsorozatosítás" oltárán, kb. 50%-os sikerrel. Hujbert nálam eddig kellemes meglepetés, Szonja hozza a formáját (eddig sem volt bajom vele). Meglátjuk...
murron 2011 okt. 06. - 09:48:41
(26/670)
Cosmopolitan legjobb színésznõ díj? Ugye csak viccelsz, hogy ez bármiféle v_a_l_ó_s szakmai visszajelzést jelent? Ajjaj :))
10/10
mulao 2011 okt. 06. - 04:25:50 10/10
(25/670)
Sajna nem tudtam megnézni, de majd megnézem az mtv videótárából. Hogy ki kíváncsi Szonjára? Ez elég vicces, mert én a fórumon minidg azt olvasom, hogy így nem szeretik, meg úgy tehetségtelen, azt mégis õ nyerte a Cosmopoliten díját, mint az év színésznõje (2010-ben, vagy 2011-ben). De, ha senki se szereti és senki szerint nem tehetséges, akkor ki szavazott rá, és miért? Pedig olyan színésznõkkel volt együtt jelölve, mint Schell Judit, Tompos Kátya, Szinetár Dóra, Gallusz Niki. Azért õk se tehetségtelenek, és elég népszerûek, ismertek, ahhoz, hogy nyerhessenek. Én láttam Szonját színházban és nem tehetségtelen egyeltalán, kitudja talán akik olyan drága magazint tudnak venni, mint a Cosmopolitan, azok színházban is eljutnak. A Hujberrõl nem tudok nyilatkozni, én õt csak filmekben láttam, nem tartozik a kedvenceim közé, de a filmes alakításaival nincs gondom.
offtopic
adamnagysweetmovie 2011 okt. 05. - 22:45:08 Előzmény wulfgar
(24/670)
:)
far vik 2011 okt. 05. - 22:25:33
(23/670)
Nem volt rossz ez s kis izé. Voltak utánérzések, de persze. A forgatókönyvíró tud, talán itt nem kavartak alá. Reméljük, a Hujber nem szokott inni meg kokózni vezetés elõtt... :)
1/10
agarik 2011 okt. 05. - 21:18:41 1/10
(22/670)
Hát nemtom hogy hozná ez a Tûzvonal színvonalát. A kedvenc részem az volt, mikor O.S. azon parázott (és milyen látványosan!), meg tudja-e tenni az utsó 2 métert a lakása ajtajáig!
Kovács kolléga 2011 okt. 05. - 21:10:26
(21/670)
Semmi ok a fanyalgásra. Elsõ látásra úgy tûnik, hogy hozni fogja a Tûzvonalban elsõ két évadának színvonalát.
Az RTL Klub kaszinós próbálkozásánál pl. fényévekkel jobb.
2/10
wulfgar 2011 okt. 05. - 20:55:18 2/10
(20/670)
Attól, hogy valakit színházban is futtatnak még lehet tehetségtelen.
Ez a mûsor pedig nem sokkal színvonalasabb a valóvilágnál, amit szintén nem nézek..
leon77 2011 okt. 05. - 20:32:55
(19/670)
"Ki kíváncsi egyáltalán Oroszlán Szonjára?! Tehetségtelen futtatott liba.
Hujber Ferenc meg egy pózer.." Gondolom ez a hozzászóló sokat jár színházba, hogy így ismeri ezeket a "tehetségtelen" szinészeket. Grat. Õ inkább nézze a Valóvilág-féle agymosást.
2/10
wulfgar 2011 okt. 05. - 19:12:55 2/10
(18/670)
Ki kíváncsi egyáltalán Oroszlán Szonjára?! Tehetségtelen futtatott liba.
Hujber Ferenc meg egy pózer..
10/10
mulao 2011 okt. 05. - 17:26:45 10/10
(17/670)
Abban egyetértek, hogy nem mindig ugyanazok az arcok kellenek, ezért is írtam, hogy örülök, hogy Földes, Szente is lehetõséget kapott a filmben. Habár itt szerintem pont az áll fenn, hogy a sorozat sikeréhez bizony a fõszerepekbe ismert színészek kellenek (Szonja, Hujber). És csak a mellékszerepekben mernek ismeretleneket úgymond alkalmazni. Mindegy, én várom, ezt is meg a Társasjáték c. új magyar sorozatot is.
dis 2011 okt. 05. - 17:16:46 Előzmény robicsek2
(16/670)
Én is pont így gondolom, hogy újítani kellene színészileg. Több fiatalt, több kezdõnek lehetõséget biztosítani. Felõlem lehet akármilyen jó színész valaki a színpadon, ha mindenhol (tv, film, sorozat) õ szerepel, egy idõ után hiteltelenné válik számomra akármilyen sorozatbeli/filmbeli karakterként. Itt is ez van. Ezek miatt hiteltelen számomra a legtöbb hazai produkció. Unalmas* arcok. (mint karakter, akit nézni kell a tvben, vagy moziban. tehát nem emberileg minõsítem most) És akkor még ott van, hogy ez a mûfaj (sem) nem is megy nekünk.

Külföldi sorozatokban is azt szeretem, hogy mindig új arcokat látok, "sosem" ugyanazokat. Persze vannak visszatérõ ismert színészek, de ezt még el lehet viselni, mert a többség 1-1 filmben/sorozatban új arc.

Ha nem felejtem el, belenézek azért. De szerintem kínosan rossz lesz.
Ford Mustang 2011 okt. 05. - 13:31:43
(15/670)
Hát, mit mondjak, hatalmas színészek vannak benne...
G. Threepwood 2011 okt. 05. - 12:28:46
(14/670)
Persze, persze, mondjátok: semmi köze a valósághoz, meg illett volna kérdezni valakit, aki már legalább távolról látott számítógépet, de egy hitelességi pont mégiscsak jár az alkotóknak: az "Infrastruktúra Védelmi Osztag" hajszálra ugyanúgy hány fittyet a helyesírási szabályokra, mint a "Nemzeti Nyomozó Iroda". :D
10/10
mulao 2011 okt. 05. - 12:01:27 10/10 Előzmény robicsek2
(13/670)
Az ajánlóban nincs is benne Vajk. A hangjától meg ne óvjon meg minket az úr, mert szuper énekhangja van. :)
1/10
Hidetoshi Nakata 2011 okt. 05. - 11:15:24 1/10
(12/670)
már látatlanban bizalmat szavazok neki,nulla pont.
kiváncsi sem vok rá.
buncow 2011 okt. 05. - 02:38:08
(11/670)
Magyar akció?:D Hát nem tudom mi sül ki belõle, majd meglesem, utoljára az Európa expresszen röhögtem jót ahogy Stohl Buci ugrált életveszélyesen egy kb. 30-cal száguldó régi MÁV szerelvény tetején:D Vicces volt látni a Száguldó erõd stb. után:D