Téma: Hair

7/10
drabál 2011 jan. 06. - 19:53:02 7/10
(198/398)
Voltaire
greghouse 2011 jan. 06. - 19:52:16
(197/398)
Srácok, ki is mondta a francia forradalomban:

"egyetlen szavával sem értek egyet.
de utolsó lehelletemig küzdeni fogok azért, hogy elmondhassa, amit mondani akar."

Mondom én, aki keresztény konzervatív vagyok.

S szerintem nem is keresztény, aki ezt nem vállalja.

A Hair egy hitvallás.
Mindannyian a gyermekei vagyunk.
7/10
drabál 2011 jan. 06. - 19:51:12 7/10
(196/398)
Te egy gondolkodó, intelligens nick vagy, nem tipikus a fórumon.
Hencegõ Lepedõ Hercegnõ 2011 jan. 06. - 15:20:24
(195/398)
A gyerekednek akkor csak tündérmesét tudnál mutatni, bár még azt sem hiszen ármány és gonoszság mérgezi azokat is, ami szintúgy emberi mivoltunk része mint a többi jó vagy rossz tulajdonságunk.

De a te kritériumoddal nem csak a filmek szünnének meg hanem minden mûvészet ami hitelesen mutatná be a világot. Sõt , egy hazug álomvilágban ringatnád a gyerekedet.
Hippi korszakot bemutatni, kábítószer és szexuális kicsapongások nélkül???Az olyan mintha az "Önök kérték"-bõl egyszer kimaradna a Marica grófnõ:)))

Szóval jobb a gyereknek a valóságot megmutatni és közben mondani neki, hogy ez az amit nem kéne csinálni.Mint az hogy csak álomvilágban ringatni, aztán ha kikerül a védõszárnyaid alól, akkor koppan egyet a flaszteren.
Nagols 2011 jan. 06. - 14:28:50
(194/398)
Megpróbálok válaszolni, némi elõ-magyarázattal. Elolvastam kosheen01 fórumtársunk ajánlását, amely nekem is nagyon tetszett. Jól összefoglalva írja le azt az életérzést amit éreztek akkor. Egy pontban mélységesen nem értettem egyet az írással, ahol ezt írja: "Szemétség a szabadságot szabadosságnak titulálni" Pedig pontosan errõl van szó. Egyébként ez a fajta erkölcsi és szexuális forradalom a 60-as évekkel indult és manapság is dübörög. Talán sok embernek fel sem tûnik hogy mennyire abnormális "kultúrában" él, amelyben az értékek megfordultak. Manapság ami jó arra azt mondják hogy rossz, és ami rossz azt jónak tartják, legalábbis a nagy átlag. Szerencsére vannak kivételek. Konkrétan a kérdésedre a válaszom, egyéb bûnöknél még ide sorolnám azt a részletet is amikor az a bizonyos nõi szereplõ nem tudja eldönteni hogy kitõl terhes. Érdekes valaki itt azt irta a hozzászólásokban, hogy ez alapfilm és a gyerekével is megnézeti majd ha lesz. Kérdem én ha 1 liter tejbe véletlen belecsöppen valami mérgezõ, akkor azt oda adná a gyerekének? Szerintem kiöntené. Ha ezt a filmet megmutatja neki, azzal nem mérgezi a lelki fejlõdését? Itt szeretném ismételni amgamat az elsõ írásomból, hogy a filmet egy ideológia szülte amivelén nem értek egyet. Egyébként a filmet én is többszõr láttam, zeneileg, vagy akár a színészek hitelessége stb. tényleg jó, ezt dicsérni tudom. De nézzünk a "színfalak" mögé, ez volt amit szerettem volna kifejezni.
frenchbullie 2011 jan. 06. - 11:24:03 Előzmény Nagols
(193/398)
Üdv! Köszönöm a választ! Rájöttem, az a probléma, hogy többféle fordítás is készült, így mindegyik mindenkinek mást mond, másként magyarázható. A misztika szóból arra gondoltam, hogy valószínûleg a következõ részrõl lehet szó:
"Harmony and understanding
Sympathy and trust abounding
No more falsehoods or derisions
Golden living dreams of visions
Mystic crystals revelations
And the minds true liberation"

Én ilyen magyar szöveggel ismerem:

"Szeretet és összetartás
Szerelem és béke vár ránk,
A szabad gondolat világát
Gúny és álság át ne fonják
Misztikus csodák így születnek
Édes szabadság a szívnek."

Azt el is felejtettem mondani az elõzõ hozzászólásomban, hogy Sheila, a gazdag lány már csak azért sem szimpatikus, mert a a pihe-puha lányszobában mintha õ is kipróbálna valamiféle drogot:-), a két barátnõjével együtt, miközben a szülõk ott tipródnak a zárt ajtó elõtt. Szerintem az igazán pozitív figura a filmben Lafayette/Hud felesége, az a fehér kabátos fekete nõ a kisgyerekkel...
Nagols 2011 jan. 05. - 20:12:13
(192/398)
az egyéb bûnökre írtam, viszont megkérlek fejtsd ki bõvebben az antikonformizmussal kapcsolatos kérdésedet. Köszönöm!
Nagols 2011 jan. 05. - 19:17:31
(191/398)
Talán rosszul fogalmaztam, de a gondolatom a film elsõ dalának fordításából ered amelyet idézek "a misztika ad majd új látást, a
Vízöntõnek adj hálát." Tehát az a bizonyos ideológia közvetíti az okkultizmust, amely itt megjelent, kezdve az asztrológiával.
Nagols 2011 jan. 05. - 19:09:28
(190/398)
A bûn nem azonos a bûncselekménnyel.
frenchbullie 2011 jan. 05. - 16:59:29
(189/398)
Üdv! Én biztosra mentem anno megszereztem a Hair-t VHS-en, majd késõbb DVD-n is, mert nagyon bejött a háborúellenes mondanivalója. Természetesen a kábítószerfogyasztást én sem tolerálom, én is elítélem. (Sõt, amilyen radikális vagyok, még a cigarettázást sem díjazom:-))De milyen okkult tevékenységrõl van szó? Arra nem sikerült rájönnöm. A lánykát pedig - szerintem - nem igazán kellett kirángatni a kõgazdag, sznob családból, ment õ szívesen a hippik után magától is, talán mert olyan jó bulinak találta, hogy õk olyan lazák, így aztán õ is beszállt közéjük idõnként kicsit polgárt pukkasztani. Legalábbis én így látom.
Nagols 2011 jan. 05. - 12:03:20
(188/398)
Hair-rõl egy kicsit másképp...
Végig olvastam sok hozzászólást errõl a filmrõl, úgy látom ennek a filmnek lettek hívõi, és elutasítói. Valójában egy kõkemény ideológia szülte ezt a filmet, amely film plasztikusan bemutatja a new age céljait, kitûzéseit, mondhatni klasszikus new age darab. A new age európában és különösen keleti részében nem vált ismerté és sikeressé mint a nyugati világban. Talán túlságosan gyanakvóak ezen nemzetek. Tehát, az egész egy asztrológia számításon alapul, amikor is a tavaszi egyenlõség pillanata átlép a halak korszakából a vízöntõ korszakába. Ez asztrológusok szerint 1961-ben történhetett, de vannak akik korábra 1956-ra illetve van aki jóval késõbbre teszi. A film elsõ dala is errõl szól amikor a vízöntõt magasztalja a new york-i centrál parkba. Arról énekel hogy a békének, harmóniának, és az egyenlõségnek a korszaka lesz és megszûnnek a háborúk, csapások, és minden ember egy vallásban egy világnézetben egyesülnek majd. Mindenki megért mindenkit, igazság, békesség és öröm lesz, de ez az üzenet valójában Isten országának egy ördögi hamis képmását nyújtja elénk. Isten országa valóban igazság, békesség, és öröm (méghozzá ebben a sorrendben) de ebbõl a képletbõl nem lehet kivenni egy személyt ahhoz hogy ez megvalósuljon, és ez a személy nem más mint Jézus Krisztus. Nem lehet kivenni Isten törvényét sem ebbõl a képletbõl. Mert az az igazság, és békesség és öröm amit a filmben hirdetnek az pontosan a bûn teljes elítélésén keresztül tud megvalósulni és nem a bûnnek való teljes kitárulkozáson keresztül ahogy bemutatták a filmben. Ahogy az elsõ dal után a film bemutatja ezt a kort, ahogy ezek a fiatalok minden hagyományos erkölcsiség alól való felszabadulásban paráználkodnak, kábítószereznek, okkult tevékenységet folytatnak. Talán egyik legnegatívabb jelenete amikor egy keresztény protestáns család ahonnan kiragadják a leányt, miközben feldúlják és kigúnyolják õket, azért mert ez a család a hagyományos erkölcsi alapokon áll. Ahogy olvastam a hozzászólásokat sok jóérzésû embernek pontosan ezekért sem tetszett a film, mert valójában a kábítószer élvezését és egyéb bûnöket propagálja úgy érezték. Mondhatnám azt is hogy a film az ördög evangéliuma. Senkit, akinek ez a film a kedvence nem szeretnék kárhoztatni, csupán szerettem volna egy szemfelnyitogató gondolatot megosztani, mely remélem elgondolkodtató. Köszönöm!
tzatza 2011 jan. 04. - 20:08:18
(187/398)
És mit? a nagy semmit:)
Csessze meg tényleg nem sikerül
tzatza 2011 jan. 04. - 20:07:34
(186/398)
Tessék én feltettem ide:)
tzatza 2011 jan. 04. - 17:44:41
(185/398)
Az gááz:) mondom én a gép már nem bírja a sok képet:)
tzatza 2011 jan. 04. - 17:37:57
(184/398)
Dehogy mondom:)
Szóval nem állítottam én is szeretem:)
tzatza 2011 jan. 04. - 17:33:19
(183/398)
Egy igazi Hair Fannal állunk szemben:)
Ginevier 2010 szept. 26. - 08:19:33
(182/398)
A világ egyik legszebb filmje. Immáron 19 éves fejjel sokszor megnéztem ezt a filmet. Gyerekként még nem tört át a lényege csak sok furcsa ember hangosan énekel és keresnek egy szõke csajt majd egy szõke srácot. De minél idõsebb lettem és minél többször láttam a filmet annál tisztábbá vált a történet és a lényege az egész filmnek. Biztos vagyok benne ha egyszer gyerekem(im) lesznek biztos megmutatom neki(k).
9/10
PivarnyikKrisz 2010 aug. 07. - 14:46:39 9/10
(181/398)
Jó film!
10/9!!!
sorsnezsuzsi 2010 júl. 25. - 18:11:03
(180/398)
Egyetértek azokkal, akik szerint ezt a filmet kár volt szinkronizálni. Én eddig csak feliratosan láttam, és úgy sokkal jobb volt.Egyébként az egyik kedvenc filmem, 30 éve láttam elõszõr, és amikor csak tehetem, megnézem, nem lehet megunni. (Nekem a kedvenc jelenetem, mikor Berger az asztalon táncol)És avégén még mindig bõgök. Igen, ennek a filmnek üzenete van.
rockerjutka 2010 júl. 23. - 17:47:42
(179/398)
kedvenc részem mikor kihallgatják a hosszú szõke hajú pasit és kérdezik tõle hogy meleg-e, õ meg mondja hogy hát Mick Jaggert nem dobnám ki az ágyamból :)))))))))) hatalmas :)))))))))))