Téma: Hair

könnycseppek 2008 márc. 16. - 08:35:28 Előzmény Ezüstliliom
(78/398)
Nekem is az egyik kedvencem ez a flm és bár sok olyan dal, van benne amelyik nagyon tetszik, nálam is az 'Easy To Be Hard' az elsõ (az egyenlõk között;-))

http://youtube.com/watch?v=gj4vfrPdfdo
(2.10-nél kezdõdik a dal:-))
10/10
Ezüstliliom 2008 márc. 16. - 00:19:32 10/10
(77/398)
Bizony! Treat Williams hosszú hajjal!:))) De sajnáltam, hogy levágták! Fantasztikus a zene, a színészek... Lafayette feleségének dala egyszerûen gyönyörû!
CrashBandicoot 2008 márc. 16. - 00:15:12
(76/398)
Üdv !!

Már jó párszor láttam ezt a müvet,sose tudom megunni.Bár késöre tették de csak azért is meg fogom nézni. Mindig feltud pörgetni .
10/10
vadmacska120 2008 márc. 15. - 18:12:24 10/10
(75/398)
Ma regisztráltam csak ide, de olvasva pár véleményt, azt mondom, akármit veszünk is le a filmbõl, a téma örök. Minden korban lázadtak a fiatalok, gondoljunk csak vissza a saját serdülõkorunkra.
A hippik életstilusát azért nem tartom jónak, mert mindig szerettem megdolgozni a megélhetésemért.
Amiért az egyik kedvencem ez a film, az a zene és a színészi játék. Treat Williams azóta a kedvencem, mióta elõszõr láttam ebben a filmben.
Az elsõdleges szempont, hogy ma éjjel megnézem, az a ZENÉJE és Berger!!!!!
szonya 2008 febr. 21. - 16:54:26
(74/398)
Engem is elszomorít ez a mi nemzedékünk....:( Senki nem akar semmit csak a saját boldogulását meg a saját jövõjét építgetni szépen,beilleszkedni a társadalomba és ezzel telik el az élet.Ez így nem jó.Meg amit átvehetnénk a hippiktõl az a szeretet egymás iránt meg a tolerancia szerintem.Sokkal jobb lenne a világ ha nem fúrná mindenki egymást a saját érdekei miatt hanem segítenénk egymást meg szeretnénk az összes embert:)De hát ezt manapság gyengeségnek tekintik,és lenézik aki ezt próbálja megvalósítani:S Vagy lehet hogy csak én mozgok nem jó körökben,de mindig ez a tapasztalat.
De azért nem vagyok ám ennyire pesszimista...:P
efes 2008 febr. 20. - 21:21:46
(73/398)
egyértelmû, hogy az egész hippizmus kudarc volt, aki túlélte, az szépen betagozódott oda, ahonnan éppenhogy kitörni akart, a békés, szabályok és törvények közé szorított, rémunalmas nyárspolgári középosztályba.
de legalább megpróbáltak kitörni, változtatni, valahogy másképp csinálni a dolgokat, másként élni, mert ami addig volt, nekik nem volt megfelelõ.

az viszont elkeserítõ, amikor fiatal, életerõs emberek azt mondják, semmit nem tudnak vállalni ebbõl az egészbõl... ha egy fiatalnak jó az, ami a papának jó, akkor az régen rossz a világnak. egy fiatal lázadjon, szívjon be, ne adjisten hagyjon ki néhány fürdést, ha úgy alakul, rúgja fel a puccos asztalt. aztán amikor megöregszik, legyen rendes ember. így lenne ez rendjén, ám az ábra mást mutat: unalmas, híg, színtelen-szagtalan, steril jövõt, melyben jólfésült, jóllakott polgárok unják magukat halálba. sajnálom magunkat.
szonya 2008 febr. 20. - 19:32:08
(72/398)
Nagyon szeretem ezt a filmet!!!Bergeréket meg tökre irigylem hogy megtehették hogy nem kezdenek semmit az életükkel ha nincs kedvük hozzá!(mondjuk kíváncsi vagyok meddig tudták a hippik ezt az életformát vinni....)Ha valaki nem találja meg az élete célját a munkában vagy a gyereknevelésben vagy egyáltalán semmi ilyesmi hagyományos dologban akkor szerintem ez a legjobb amit tehet,hogy egész nap egy parkban lóg a haverokkal,énekelget meg táncol meg ilyenek:) Szóval jó lenne ha én is ezt csinálhatnám....
shikaka 2008 jan. 04. - 09:49:34
(71/398)
Igazad lehet, de én ezt meg nem érzem át.

A véleményemmel sem akartam senkit megsérteni, de tény, hogy számomra ez a hippi életforma gyakorlatilag 0 értékkel bír.

A Szelíd motorosokban erõsebben, itt is valamennyire végig az az érzésem volt, hogy a film azt mutatja be, mennyire szánalmas, mikor valakinek vannak lehetõségei a szabadságra, de nem él vele, mert jobb neki a nihil.
10/10
Gabriella54 2008 jan. 04. - 00:37:00 10/10 Előzmény shikaka
(70/398)
Teljesen más volt akkor a világ, a lázadás - ha csak abból állt is, hogy farmert vettél fel a köpeny alá - a kis dolgokból indult. Szerintem senki sem volt a történetben 30 éves, de ez nem is lényeges. Nagyon más szemmel nézitek ezt a filmet - mint ahogyan minden bizonnyal a Jézus Krisztus, Szupersztárt is. Már az is nagy fegyvertény volt, hogy ez a film egyáltalán eljutott Magyarországra! Azok is éppen eléggé szerencsétlenek voltak, akik a magasabb zsold reményében mentek Vietnamba, hiszen teljesen eltitkolták a körülményeket, a veszteségeket, senki sem tudta, hová is fog kerülni.
shikaka 2008 jan. 03. - 22:52:38
(69/398)
Alighanem igaza van azoknak, akik azt mondják, hogy a most fiatalok nem érzik át ezt a filmet.
Azoknak is, akik azt mondják, hogy sokan túlzott elvárásokkal ülnek le megnézni a filmet.

25 évesen én is valahogy így jártam. A zenéje rég megvan, rendszeresen szoktam hallgatni, de a film nem tetszett. Nem rossz, de egy erõs közepesnél semmiképp nem tartom többre.

Azért, mert a filmben ábrázolt hippik valószínûleg az egyetlen embercsoport, akiket nem tudok tisztelni.
30on felül a szülõkön élõsködik? Nem vállalja a tettei következményeit? Azt se tudja mi történik Vietnámban, de lázad?* Nem tud mihez kezdeni a szabadságával?

Komolyan mondom, akármilyen jó szám az 'I got life', az a jelenet volt az, amikor azt mondtam, hogy a hippik tehetnek egy szivességet. Nem rendezek estélyeket (:D) ezért földhözragadtabb példa következik:

Ha beállítana hozzám egy mocskos, retkes, szétszívott csöves banda, hogy csak a húgomat akarják nézni egy darabig, felugrálnak a bútorokra, mikor elküldöm õket a francba, nagyon nagy lenne a valószínûsége, hogy úgy vágnám ki õket, hogy a lábuk nem érné a földet, és a fejükkel nyitnám az ajtót. A biztonság kedvéért valszeg a kutyámat is rájuk úszítanám.

Külön nem tetszett az, hogy a hippik úgy vannak beállítva a filmben, mint valami nagy titok tudói, õk aztán tudják hogy kell élni. Ezzel szemben azt látjuk, hogy a fene nagy szabadsággal nem kezdenek semmit, csak bambulnak ki a fejükbõl naphosszat, és könyörögnek apróért, ha valamit elszúrnak.
(hozzátenném, hogy a Szelíd motorosok hippis jelenete - mikor arról beszélnek, hogy tavaly dögöt ettek - sokkal antipatikusabbá tette õket a szememben, mint ez a film)

Röviden: zene zseniális, mondanivaló nagyon nem jön be, színészi játék jó. Erõs közepes (musicalek között mondjuk jó, mert kevés van), de SOKKAL többet vártam.

*a mai napig él az a tévhit, hogy az amcsik 'fogdosták' katonának a fiatalokat. A vietnámban szolgáló katonák 80%a önkéntes volt (az most mindegy, hogy hazafias érzelmek, vagy az emelt zsold miatt), csak a maradék 20% volt sorozott. Ráadásul a besorozott állomány mindössze 3-4%át helyezték valaha is Vietnámba. Mivel eleve egy minimális létszámot sorsoltak ki az összes szóbajöhetõ fiatal közül, látható, hogy tényleg nagyon nagy szerencsétlenség (legfeljebb pár tized százalék esély) volt Vietnámba kerülni.

Az, hogy mit kerestek ott az amcsik? Azt hiszem mi is örültünk volna, ha valahogy segítenek '56-ban.
Audrey Hepburn 2008 jan. 03. - 12:41:16
(68/398)
amióta élek a kedvenc filmem. alap film.
JunkieLeia 2007 nov. 08. - 19:02:45
(67/398)
Ez egy alapfilm!aki nem látta...nagyon gyorsan nézze meg:D és ha teheti angolul(sokkal jobb!!!) nagyon nagyon jo ez film a dalok, a történet, minden!! szivesen élnék ebben a korban:)
Bonzo 2007 nov. 03. - 15:23:26
(66/398)
Nem értek egyet azzal, hogy csak akkor és ott volt jelentése a filmnek, hogy ez generációs film lenne, inkább azt mondanám, a mai fiatalok nem értik meg.
Hogy miért mondom ezt?
Helyettesítsétek be a vietnami háborút a Sivatagi Viharral vagy éppen Irakkal és már helyben vagyunk.
Ez az értelme a filmnek, szót emelt az ellen, hogy amerikai fiatalok tízezreit küldték távoli országokba védeni Amerikát.
A fenét Amerikát, az amerikai tõke érdekeit védik és ebben nem számít hány ember hal meg legyen az ázsiai, arab, vagy éppen amerikai katona.
A többi az akkori kor körítése LSD-vel, hippivilággal spékelve.
Aki pusztán azt veszi le a filmrõl, hogy mit csináltak a hippik, azok nem ismerik Woodstockot, a Szelíd motorosokból lejövõ érzést.
zszoltan 2007 nov. 03. - 14:39:44
(65/398)
OFFTOPIC
:D
Csukjam be a szemem és fogjam be a fülem a következõ filmig? :) Mostanában tényleg azt szoktam csinálni, hogy csak az utolsó pillanatban ülök le a TV elé. Rendszeresen le is késem az elsõ pár percet. :) Úgyhogy ez sem jó megoldás.

Amúgy ha már a Grease felhozódott: na arra emlékszem, hogy nem tetszett. :) Ez nagyon különbözik? (Hogyne! Biztosan. Miért is kérdezek ilyeneket? :))
zszoltan 2007 nov. 03. - 14:07:23
(64/398)
Szerintem egy igazán jó film olyan értéket (mondanivaló és/vagy szépség) hordoz, ami évtizedek múltán is ugyanúgy érthetõ és értékelhetõ. Sajnos nekem most nem rémlik olyan 20. századi probléma, amit úgy sikerült volna megoldania az emberiségnek, hogy többé 'nincs szükség' a témában született filmekre.

Amúgy én a musical mûfaját nem igazán kedvelem. Nem tudom, ráveszem-e valaha magam a 'Hair' megtekintésére. (Egyszer elcsíptem a végét. Bár szép volt, de nem keltette fel az érdeklõdésemet a film többi része iránt.)
efes 2007 nov. 03. - 12:15:27
(63/398)
ti 2007-ben vitatkoztok egy 1977-ben készült filmrõl (amit én elõször kb. 1983-ban láttam), amely 1968-69 környékén játszódik. ennyibõl is látszik, mennyire nem generációs film ez..:))

mostanában látom, olvasva bizonyos blogokat, hogy bizonyos körökben igen nagymérvû hippiellenesség tapasztalható. a vicces az egészben az, hogy eme blogokat írók is tulajdonképen hippik, gondoljanak magukról azt, amit akarnak, s az, hoyg egyáltalán ezeket a blogokat írhatják, azt is nagyrészt néhány hippinek köszönhetik. :)) szép kerek ez a világ. :))
zee944 2007 nov. 03. - 11:31:24
(62/398)
Nem azt mondtam, hogy egy mai fiatal nem szeretheti. Csak arra akartam rámutatni, hogy aki mai fejjel nézi meg, az soha nem fogja tudni, hogy mit jelentett ez a film akkor. Simán elõfordulhat, hogy utálja, de ha harminc évvel korábban született volna, lehet, hogy megõrült volna érte. Ez azon ritka filmek közé tartozik, aminek csak akkor és ott volt jelentése, mai szabályoknak nem tud megfelelni. Mégegyszer mondom: abszolút generációs film. Sokkal nehezebb befogadni, mint egy mainstream '77-es filmet.
zee944 2007 nov. 02. - 21:46:14
(61/398)
Moesko, nem tudtam, hogy te 17 vagy, csak most eszmélek. Így minden más. Ezért (is) más az értékítéletünk más filmekben.

Soha a büdös életben nem fogod érteni, hogy mi a jó Hairben, és mit jelentett '77-ben, mert nem éltél akkor és ott Amerikában. Ne utáld emiatt a filmet. Ha ez vigasztal, teljesen én sem fogom érteni, legfeljebb egy kicsit többet, mert idõsebb vagyok. Ez tényleg generációs dolog. Mostani szemmel nem szeretem az elejét, az elsõ felét, a 2. fele (aki látta, tudja mire gondolok) számomra most is szívszorító.
10/10
szildiko 2007 nov. 02. - 21:24:47 10/10
(60/398)
a legjobb film a világon. tini koromban miatta lógtam a suliból mert ahol csak vetítették mentem megnézni
10/10
Silvana 2007 okt. 29. - 14:04:36 10/10
(59/398)
Bocsi, látom te még igen fiatalka vagy. Így mégse, NE szedj idegcsillapítot.
Viszont nem értem, 17 évesen miért kell ettõl kiakadni? Nincs elég más elfoglaltság, mondjuk levezetésnek?