8/10
macinzu 2012 dec. 27. - 23:02:36 8/10
(77/97)
Kiváló film!
Akik irtóztak tõle közben és idegesített, talán magukba kéne nézniük.... és feltenni kérdéseket.
Mindenkinek ajánlom!
2/10
kritiza 2011 jún. 26. - 10:56:28 2/10
(76/97)
A Titkok és hazugságok annak idején nagyon tetszett. Ettõl a filmtõl is hasonlót vártam, csak ccsak 57 percig bírtam. Illetve úgy gondoltam, idegesítõ és semmitmondó, és ha lenne benne valami plusz, ennyi idõ alatt már biztos kiderült volna. Ritkán fordul elõ, hogy nem nézek végig egy filmet, de ezt képtelen voltam.
Seraphin 2011 jún. 03. - 16:25:25
(75/97)
Én máshogy értelmeztem a filmet. Poppy-val nehéz azonosulni, valószínûleg engem is idegesítene, nem tudnék vele társalogni. Nem hiszem, hogy szimpatizálni kéne vele, például amikor elmentek látogatóba egy várandós kismamához, aki egészen addig boldog volt, ameddig nem tudta meggyõzni Poppy-ékat, hogy várandós kismamának lenni a legklasszabb dolog a világon, hiszen Poppy-ék épp úgy érzik jól magukat a bõrükben, ahogy vannak és nem vágynak másra. És ez szerintem tiszteletreméltó. Nagyon más természetûek vagyunk, de amit irigylek Poppy-tól az az empátia, a beszédkészség, a kreativitás. Hogy tudja élvezni a munkáját és végre egy film, amiben a tanítónõ, nem valami karótnyelt nyárspolgár, sem izzadós kövér fekete asszonyság.
Emellett élvezetes képet mutat errõl az angol külvárosi alsóközéposztálybeli rétegrõl, számomra szimpatikusabbak, mint a Szex és New York zsidó felsõközéposztálybeli harmincasai.
Továbbá nincs gagyi romantikus szál, viszont vannak sziporkázó párbeszédek.
jojonita 2011 máj. 28. - 10:33:12
(74/97)
Nagyon idióta egy film, engem kifejezetten idegesített, kb 20 percet bírtam ki belõle:-///
8/10
NADALFAN 2011 márc. 09. - 19:35:24 8/10 Előzmény abgeschminkt
(73/97)
tetszik az elemzés :))) az ilyen tipusú nõktõl falra mászik az ember. csak löki magából az idétlenségeit ,jópofizva borítva ki mindenkit. szegény oktatót is a diliházba kergette:)) de igy mint filmen jókat nevettem....
abgeschminkt 2011 jan. 13. - 09:37:15
(72/97)
Imádom Mike Leight de most nem nekem csinált filmet.

Irritált a nõi karakter. Nincs humora, intellektusa nem tud viselkedni. Jó szándékú kedves de bárgyú.
Leigh kimondja a végén az igazságát, hogy nem lehet segíteni azon, aki nem engedi. de nincs igaza. a Vera Drake-ben a fõszereplõ empátiával, figyelemmel és kifinomult érzékenységgel fordult a környezete felé és segített, a Hajrá boldogságban! Sally valamilyen együgyû debilitással rohangál át a helyzeteken, nem méri fel a másik embert, nem figyel oda, mert inkább a saját mondataival van elfoglalva, amibõl öttel mindig többet mond.
ez a szabadság serdülõkori értelmezése. Remélem Leigh következõ filmje izgalmasabb karaktert mutat be, õ ugyanis ebben zseniális.
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 11. - 13:33:00 Előzmény Sanya08
(71/97)
hol vetted meg 300-ért? teszkó?
offtopic
Segítõ Béka 2010 nov. 11. - 13:32:23 Előzmény lyani
(70/97)
Mindig jol szorakozom a szelsoseges karakterek szoparbajain (Pl. Magnum-Higgins). "


:DD
lyani 2010 szept. 21. - 23:33:46
(69/97)
Nekem nagyon tetszett! Mindig jol szorakozom a szelsoseges karakterek szoparbajain (Pl. Magnum-Higgins).
A Poppy tenyleg too much, nekem is az idegeimre menne, pedig nem vagyok olyan rosszfej, mint az okatato.
Kell ez, de ha ezt az egy Poppy-t osztjuk al a emberekben, az pont eleg. A hajlektalanos jelenet tenyleg pisiszunet volt,
es tenyleg fert volna meg bele esemyeny, mondanivalo. Az Enrahah, az kesz! :-)
Sanya08 2010 szept. 05. - 09:21:28
(68/97)
Úgy néz ki kisebbségbe tartozok, ugyanis nekem ez a film a titkos kedvenceim közé tartozik. Még moziban néztem meg és tegnap sikerült megvennem 300 forintért. Tetszik, mert végtelenül optimista, és Poppy figurája abszolút irigylésre méltó gondolkodásmódot képvisel. Sally Hawkins alakítása nagyon tetszik, azonban meg tudom érteni azokat akiket idegesít. Van a filmnek egy stílusa, ez igaz, és az elején még nekem is furcsa volt, de végül megszerettem teljesen. Szégyen nem szégyen még plakátom is van.
Nate 2010 aug. 21. - 15:57:51 Előzmény zs4
(67/97)
Mi ketten néztük meg ezt a filmet otthon. FIZETTÜNK IS ÉRTE a t-home csodálatos katológusa alapján. Mind a kettõnket nagyon érdekelt a film, hiszen különbözõ díjakat nyert.
Legyen elég annyi FEL AKARTUK MAGUNKAT AKASZTANI MÁR A 10. PERC UTÁN és ez a film elteltével egyre csak rosszabb lett!
A film másfél órás ugyan, de nekünk tûnt vagy 3 órsnak. Becsületbõl megnéztük de aki nem akar szenvedni MEG NE NÉZZE!!!!!!!!
Charles Foster Kane 2010 jún. 27. - 19:54:56
(66/97)
Én alapból szeretem az elvarázsolt karaktereket. De ebbõl a karakterbõl valahogy hiányzott a mélység. Ezekben a karakterekben általában az a drámai, hogy egyszer kénytelenek ebbõl a burokból kibújni, és kimutatni a valós érzelmeiket, a "drámai mélységüket". És akkor az embert hirtelen mellbeüti, hogy wow. De ebben a filmben nagyon alacsony volt a "dráma" kilengése.

Elvégre angol film...

Jut eszembe! Angol vs. Amcsi filmek. (Aki nem ismeri az úriembert, Õ angol)

http://www.youtube.com/watch?v=skGXU0Q4qPM
2/10
zs4 2010 jún. 27. - 19:40:21 2/10
(65/97)
Moziban láttam ezt a filmet. Négyen mentünk el rá, a porton található kritikák és pontszámok alapján... Személy szerint alig vártam, hogy vége legyen. Ha tudom, hogy a többiek is így vélekednek, felállok és kijövök a terembõl. Kár, hogy csak utóbb derült ki, hogy õk is falramásztak a filmtõl. Ízlések és pofonok, nekem nagyon nem tetszik. Idétlen és szánalmas.
5/10
luppe 2010 ápr. 08. - 15:50:22 5/10
(64/97)
Többet vártam el a filmtõl. Nem nagy eresztés az egyszer biztos, bugyuta a története, viszont Poppy személye nagyon tetszett! Olvastam valahol egy kritikát a filmrõl, ott írták, hogy minden háztartásba kellene egy Poppy. Szerintem nem minden háztartásba, hanem minden emberbe kellene egy kis Poppy. Sokkal boldogabb lenne a világ! :)
egzidusz 2010 ápr. 03. - 01:08:22
(63/97)
Ezen típusú filmekre mondja Édesapám, hogy "se eleje, se hátulja". Nálam pedig tipikusan az a film, aminek alig vártam, hogy végre vége legyen. Életem legrosszabb tíz filmjében elõkelõ helyet foglal el.
A fõ"hõs" viselkedését nem boldogságnak vagy vidámságnak hívják, hanem infantilizmusnak. Hihetetlenül idegesítõ viselkedés, egy 30 éves tanítónõ nem képes máshogy reagálni a helyzeteket. Kár, hogy nem volt temetés jelenet a filmben, kíváncsi lettem volna, ott is ez az irracionális, sérült viselkedés törne-e elõ belõle.
Olvastam a korábbi hozzászólásokat. Egyet kell értenem azokkal, akik 20 perc múlva feladták (sajnos, én ha elkezdek nézni egy filmet, azt végignézem mindenképp - ilyenkor nem jön jól). Azokat a "filmesztétákat" viszont nem érem, akik erre azt mondják, hogy kitûnõ alkotás. Nincs történet, ezáltal forgatókönyv sem, és a film, mint már mondottam, teljesen elrugaszkodott. Amin még megütköztem, hogy sokan követendõnek találják ezt a poppy-féle viselkedést. Hát... Kíváncsi lennék, a környezetük mit szólna hozzá. Tehát én most nem állok be azok táborába, akik olvastak vmiféle kritikát a filmrõl, és jéé, télleg, nekem is csontra ez a véleményem.
A filmet "megilletõ" díjak ellenem beszélnek, de én ezt a filmet senkinek sem ajánlom, aki elmúlt már 12 éves.
bumbi91 2010 márc. 11. - 18:57:48
(62/97)
Szerintem 7/10, pedig engem is idegesített Poppy. Azzal még nem is lenne semmi baj, hogy õ boldog, de azt hiszi mindenkit boldoggá kell tennie. Ha Scott sorozat gyilkos lesz az csak is az õ fajtájának köszönhetõ, aki nem tud egy kicsit se normális lenni. Mindkét személyiség beteg. Aki 10 percnél tovább boldog, és ilyen intenzíven vidám, az hülye!
8/10
Gega1 2010 febr. 10. - 10:12:22 8/10
(61/97)
Igen, szerintem is. Talán elõzõ hozzászólásomból is érezhetõ volt, hogy én is sajnálom a fickót. Ezzel együtt már menthetetlennek érzem. Teljesen megkérgesedett, szinte már nem normális.

A film vége felé ez a fordulat véleményem szerint a film a mûfaját is átírja vígjátékból keserédes vígjátékká, sõt filmdrámává. Egyébként ebben a szituációban még Poppynak is arcára fagyott a mosoly...

Jók a meglátásaid a többi szereplõrõl (akik, ha egyenként nem is, de mondjuk úgy, együttesen ellensúlyozzák Poppy figuráját), valamint a férfi munkába temetkezésérõl és Poppy által okozott megingásáról még ezen a számára utolsó otthonos terepen is. Erre én nem is gondoltam. Már az utolsó fogódzó is kicsúszik a kezei közül, a folyamat visszafordíthatatlan.

Sajnos régen láttam már a filmet, több hónapja, de ma újra megnézem a Tabánban.
5/10
Semprini 2010 febr. 09. - 21:31:58 5/10
(60/97)
Nem állítottam, hogy nem sajnálatraméltó, sem azt, hogy negatív szerep, csak hogy nem pozitíve emlékezetes és hogy nem fõszereplõ. Ezeket nem cáfoltad.
5/10
Semprini 2010 febr. 09. - 20:41:33 5/10
(59/97)
Én ezt nem így látom, szerintem a filmben nincsen a Poppyval egyenértékû másik szereplõ, végig õ uralja a filmet, a többiek legjobb esetben is csak másodhegedûsök lehetnek mellette. ezzel együtt egyetértek azzal amit írtál, de a film akkor is egyértelmûen a Hawkinsé, bár tényleg emlékezetes az oktató karaktere (de NEM POZITÍV értelemben!). Viszont annyira meg nem jelentõs figura, hogy negatív fõszereplõnek lehessen nevezni.
5/10
Semprini 2010 febr. 09. - 20:07:16 5/10 Előzmény Gega1
(58/97)
Igen, olvastam a kritikákban hogy dicsérték az oktatót is, nem is mondom, hogy rosszul játszott, de egyrészt a szerepe mellékszerep volt, másrészt a figura nekem eszméletlen irritáló. Amit pedig végülis kihoztak belõle, az nagyon más volt mint amit vártam, egyáltalán nem illett a filmbe szerintem sõt kicsit még le is rontották vele a fõszereplõnõ karakterét.