8/10
Gega1 2010 febr. 09. - 17:02:07 8/10 Előzmény Semprini
(57/97)
Abban nem értek veled egyet, hogy egyszemélyes film. A fõ figura természetesen a mindig, már-már irracionálisan vidám nõ, de igen fontos az oktató karaktere is. Méltatták is többen, több helyen. Rám is igen nagy hatást tett.

Spoiler!

Hiszen õ jelenti a film poénját! A végig embergyûlölõ, mindig és mindenkire fröcsögõ, mindent kritizáló, életunt, a világgal harcban álló emberben is mekkora igény van a szeretetre - derül ki a végén. Képes titokban meglesni az idétlen nõcskét, a kétbalkezes tanoncot, akibe, talán õ sem érti hogyan - belezúgott. És mikor szembesül a visszautasítással, ami kívülrõl szemlélve magától értetõdõ - még Poppy, a mindig vidám Poppy sem olyan hülye, hogy ilyen pasit válasszon magának - teljesen összetörik, ami persze megint csak dühroham formájában nyilvánul meg és végsõ szakításhoz vezet. Felvetül a kérdés: Mi volt elõbb? A tyúk vagy a tojás? Azért nincs párja, mert bunkó, vagy azért lett bunkó, mert nincs párja és megkeseredett és rögeszmés lett az évek során? Ismétlem, a kegyetlen, vaskalapos ember talán még önmagának sem bevallott szeretetéhsége meglepett és elgondolkoztatott.
5/10
Semprini 2010 febr. 03. - 12:36:47 5/10
(56/97)
Kicsit tartottam ettõl a filmtõl. Nagyon megosztja az embereket, vagy áradozva dicsérik, vagy szidják, hogy mennyire idegesítõ - elsõsorban természetesen a fõszereplõ figurájára, mert rajta van a hangsúly. egyszemélyes film ez, Sally Hawkins jutalomjátéka, aki valóban parádésan alakít, meg is kapta érte a Golden glober-ot. Rég láttam ennyire felszabadultan intenzív jelenlétet filmen; Poppy figuráját mintha egyenesen a színésznõ alkatára és egyéniségére írták volna. Fülig érõ szájjal viháncolja végig a filmet, csak az arcjátéka miatt is már megéri végignézni. Ugyanakkor nem önmagát játsza - a rendezõ egyik korábbi filmjében (Minden vagy semmi) totálisan ellentétes karaktert formált meg, úgyszintén kiválóan. Ugyanakkor azért tagadhatatlan, hogy egy kicsit mindvégig sok, de alighanem ezt kérte tõle a rendezõ és õ csak hozza amit elvártak tõle - mindvégig magas hõfokon. Csakhogy ez az alakítás megérdemelt volna egy jobb filmet. A forgatókönyv sajnos nem elég erõs és tartalmas ahhoz, hogy elbírja ezt a rendkívül erõs és impulzív alakítást, amely így valósággal leugrik a vászonról, bele a képünkbe, ezáltal a figura kicsit tolakodóvá válik. Vannak jelenetek, amiket egyszerûen nem értek, pl. amikor leáll beszélgetni egy részeg hajléktalannal - a jelenet abszurditása már-már egy Monty Python-szkeccsbe illik, de kicsit túl van nyújtva és nem fut ki sehová. Az autóvezetõs szálból meg egész mást hoztak ki, mint amire számítottam - olyan se füle se farka lett így a film. Módot ad egy bájos és remek színésznõ valóban ragyogó alakítására, miközben végig felemás érzésünk van. Ami persze nem egyértelmûen rossz - csak éppen nem is igazán jó. A filmnek egyszer csak vége van és az ember néz maga elé - ennyi volt? És most akkor mi van?...
Mindenesetre a magam részérõl vadászni fogom ezután Sally Hawkins filmjeit, engem lehengerelt.
10/5,5
1/10
fraktál 2010 jan. 20. - 22:01:35 1/10 Előzmény Illumination
(55/97)
Idõpazarlás megnézni ezt a filmet.
3/10
Illumination 2010 jan. 10. - 18:09:05 3/10
(54/97)
Én tényleg nagy lelkesedéssel kezdtem neki a filmnek, de sajnálom, ez egy szörnyen idióta film.
Charles Foster Kane 2010 jan. 10. - 17:28:49
(53/97)
Nekem agyamra ment a percenként öt gorgeus. Idegesítõ ez a nõ, meg a film is. Értem én, hogy mit akar, csak idegesít, ez van.
flashfur 2010 jan. 10. - 17:23:07
(52/97)
Hétköznapi sztori, Hawkins tündököl a szerepében, szerintem még hallunk róla 6/10
7/10
h.tibi91 2009 dec. 29. - 00:52:01 7/10
(51/97)
A filmi nagyon jól kifejezi, hogy az emberek, milyen életuntan, magukat felsõbrendûnek tekintve, másokat lekezelve élik mindnennapjaikat.
Nagyon komoly pszchiológia áll a film mögött.
A mostani magyar filmek is próbálnak ilyenek lenni, csak nem nagyon meg (lsd.:Intim fejlövés, Nem vagyok a barátod), hát üzenem a kedves filmeseknek, hogy tessék innen lehet tanulni!
Ne feledjétek enraha, irányjelzõ, enraha!!!
A Színészek játéka hatalmas:
7/10
Cápafej 2009 okt. 18. - 19:46:19
(50/97)
Az alapján, amit hallottam meg olvastam errõl a filmrõl, azt hittem, idegesítõbb lesz ez a Poppy, de végülis nem tartottam annak. De ettõl még nem tartom jó filmnek, valahogy olyan kidolgozatlannak tûnt, és úgy éreztem, nem jutott sehova se a film, nem hoztak ki sok mindent a témából... a hajléktalanos jelenet meg tényleg nagyon béna volt...
4/10
Rahar 2009 okt. 16. - 16:17:20 4/10
(49/97)
Nekem nem tetszik ez a film, valamivel kevesebb, mint 30 percig bírtam nézni. Ezen idõszak alatt nem történt semmi említésre méltó a filmben, egyáltalán mirõl szól ez a film? Én nem értem, hogy miért kell olyan filmeket készíteni aminek szerintem semmi mondanivalója nincsen. Tudom, hogy nem igazságos szûk 30 percbõl megítélni egy filmet, de nem bírtam már nézni.
shoc 2009 okt. 16. - 09:59:25
(48/97)
olyan ez a film mintha valaki a gyerekem temetésén rámmosolyogna és azt mondogatná vihogva hogy "fel a fejjel, majd a trambulinozás és egy állandó mosoly megold mindent". nem hiszem ha vigyorogsz egész életedben mindenen mint a fakutya akkor elõrébb viszed az életed.
shoc 2009 okt. 16. - 09:57:14
(47/97)
Nem értem hogy a kritikákban miért hasonlítják ezt a mozit az Amelia csodálatos élete c filmhez. Az Amelia egy csoda, ez a film pedig eléggé könnyen feledhetõ.

Ez a film tényleg komoly díjat nyert?

hihetetlen! hihetetlen! esküszöm végignézem, mert csak fél óráig birtam... lehet hogy a végén van valami jó? Az a elsõ 10 perces jelenet, amikor részegen röhögcsélnek egy szobában... eléggé bénán idétlen. De ha valakinek ettõl tényleg jobb kedve van és kirángatja a depresszióból akkor hajrá, nyomás nézni!
shoc 2009 okt. 16. - 09:50:30
(46/97)
Nem szeretném lehúzni a filmet, mert szinpatikus volt az az életigenlés amit szerintem ki akartak hozni belõle. Azért sincs jogom rosszat mondani mért mindössze fél óráig voltam képes nézni az alkotást. Személy szerint csodálkozom rajta hogy 10 pontot kapott nem egy profi kritikustól.

Viszont azt mindenképpen szeretném megjegyezni hogy mindössze egy láthatatlan vékony aranyhajszálnyi dologban hasonlít az Amelia csodálatos élete c. mozira. Nem is értem hogy egy ilyen kivételesnek nevezhetõ alkotást hogy lehet összehasonlítani a Hajrá boldogság cimû filmmel. A szinészi játék számomra nívotlan volt, egy lányt láttam aki már már infantilis módon össze vissza vihog, mintha vigyorgással mindent meg lehetne oldani. jó dolog a mosoly, de megvan a helye és az alkalma. Ezt az alkalmat lehet sokszorozni, de attól még hogy valaki vihog még nem biztos hogy ennyi elég. Nem akarom senki kedvét elvenni a filmtõl, de mivel én fél évig készültem rá (mostantól kölcsönözhetõ), de finoman fogalmazva ez a film nem egy olyan széles nézõközönségnek készült mint az Amelia. bugyután optimista, olyan mintha valaki a gyerekem temetésén rámmosolyogna és azt mondogatná vihogva hogy "fel a fejjel, majd a trambulinozás és egy állandó mosoly megold mindent".
6/10
stomachh 2009 szept. 28. - 15:24:57 6/10
(45/97)
Most olvasom csak a jelöléseket:
A legjobb színésznõ jelöléseknek igazat adok, az jó volt.
Na de a legjobb forgatókönyv? Golden Globe, Arany Medve és Oscar??? Két kézzel tiltakozom.
6/10
stomachh 2009 szept. 28. - 15:21:46 6/10
(44/97)
Háthát... Sokkal jobbra számítottam. Olyan érzésem van, mintha a forgatókönyvet legalább öten írták volna, aztán egy vezérfonal mentén összefûzik (ha és amennyiben sikerül). Hát nem sikerült. Sok jelenet önmagában nagyon jó (gkv-oktató, playstationös, táncórás), aztán vannak egész félresikerültek is. Poppy, a gkv-oktató, a táncoktató karakterek ki vannak jól dolgozva, a jeleneteik is jók, aztán ennyi. Ebbõl kár volt egy majd' két órás filmet csinálni. Az oktató-Poppy jelenet a végén nagyot üt. A film érzelmi csúcspontja. A két színész nagyont alakít. De sajnos a vége meg olyan semmilyen lett...

Ámde Poppy karaktere lenyûgözött, jópofa, életvidám, hebrencs kis csaj, néha "sok", de minden háztartásba kéne egy Poppy-light :) Én is akarok! :)

Idõben hosszú volt, tartalomban meg rövid. Sajnálom pedig, mert jónak indult. Nálam csak 6/10.
9/10
Cheek 2009 szept. 20. - 16:52:10 9/10 Előzmény dieselgirl
(43/97)
Pedig vannak ilyen csajok, csak képtelen vagyok egyet is találni magamnak :D
Matiri 2009 jún. 21. - 10:26:04
(42/97)
Kicsit spoileres:

Legszebb jelenet(ek) szerintem az(ok) volt(ak), amikor a verekedõs kisfiút hatalmas szeretettel kezelte. Az igazgató meg a szoc.munkás srác is. Ott nagyon sugárzott a szeretet.
Nem igaz, hogy mindig idétlenül vidám lenne Poppy, mert mikor megkapja a kritikát a vezetés-oktatótól, akkor igenis elkeseredik, elgondolkodik magáról, látszik rajta. Utána is lehet érezni, hogy valahogy nyugisabb a hangulat az evezéskor.
Mikor az oktató elmegy "meglesni" õt vasárnap, akkor sem vigyorog, az is eljut az agyáig, hogy mit is kereshet õ ott.

kis-spoiler off

Én szeretem ezt a filmet, olyan jó színes, minden szempontból. Az "ízléstelen" ruhák, csipkeharisnyák, a helyszínek, az emberek különbözõsége.
9/10
Edkó 2009 ápr. 06. - 15:45:58 9/10
(41/97)
Na végig olvasgattam itten a dolgokat, és teljesen egyetértel jamamurával és pankával, szerintem is nagyon bájos, aranyos, kedves, vicces, izgalmas lány ez a Poppy, és igenis jó a film. miért kell mindent mindenhez hasonlítani? nem Amélie-t kaptunk, brühühü, és? mindennek ugyanolyannak kell lenni...? mellesleg a globalizmus alapja pont ez... jó felhasználók vagytok innen nézve ;-) szerintem igenis kellennek az ilyen emberek, akik nem rinyálnak, hanem próbálnak örülnek a világnak, még ha néha nagyon is nehéz is. és igenis szomorú is tud lenni Poppy, sõt felsejlik az is, h nem mindig boldog, happy, a magánoktató órája után,amikor "összeverekednek"... nagyon gáz az a jelenet, mármint durva, elképesztõ, baromi jól játszik benne az oktató, annyira hiteles, ahogy fröcsög a nyála, kész, ilyenekbõl lesznek komolyabb esetben a sorozatgyilkosok... és rengetegen mászkálnak hétköznap köröttünk az utcákon, a mindennapi életben, és a vezetésoktatók meg kifejezetten ebbe a kasztba tartoznak (persze tisztelet a kivételnek:-). az tény, hogy ha a filmet magát, mint mûalkotást nézzük, akkor kicsit szakadozott, epizódszerû, és ebbõl fakadóan, nem elég gördülékeny, hosszútávon akár unalmassá is válhatna, de szerencsére elõbb végett ér, h ez bekövetkezhetne, szerintem a rendezõ egy csokor ilyen társadalmi, hétköznapi helyzetet akart összeszedni, megmutatni a közönségnek, és hogy erre Poppy, aki nem a megszokott viselkedésû ember, erre így reagál. szóval végre nem egy rinyagép, aki a saját frusztrációit másokon nyomja le, vagy még durvábban csak arra használ másokat, hogy rajtuk kielégíthesse a haragját, stb (úristen mennyi ilyen ember van). a vége tényleg kicsit banális, de a film karekterébe szerintem jól beleillet, aranyos, könnyed, mint amilyen õ: hit abban, h eléri a boldogságot, ha várni is kell rá (ellentétben a húgával...) és el is érte, :-)
én inkább felnézek rá, h azta a sok idegesítõ embert mind megértette, meg próbálta megérteni, és a sértegetéseit nem vette magára... és még egy a verekedõs jelenetben szerintem nem neki kellett volna elgondolkoznia, hanem az ürgének, h úristen, mennyire is nem él a valóságban, számára ha a csaj szépen felöltözik, és nem bányarém, az már egyenesen kikezdésnek számít... ajaj... inkább az érdekes Poppy szempontjából ebben a jelenetben, hogy az ilyen emberek így néznek rá, így látják a világot, és hogy azért óvatosan velük
egy élõpszichológus Poppy, azaz életben, napi szinten mûveli a feladatát, ami egyáltalán nem könnyû, bármennyire is annak tûnik õ is kívülrõl, szóval le a kalapot elõtte
ennyi :-)
9/10
Edkó 2009 ápr. 06. - 15:27:40 9/10 Előzmény panka2008
(40/97)
Igen, igen, igen!!! :-)
9/10
Edkó 2009 ápr. 06. - 15:23:39 9/10 Előzmény bourne
(39/97)
teljesen egyetértek! :-)
8/10
martus6 2009 márc. 31. - 21:28:38 8/10
(38/97)
Nekem úgy tûnt a film célja inkább az, hogy tükröt mutasson a társadalomnak, mint hogy szórakoztasson. Ebben hitelesnek tûnik.
Mindamellett én is sokat nevettem, de aki szimpla vígjátékot vár, az meglehet, hogy csalódni fog.