10/10
panka2008 2009 márc. 30. - 19:35:18 10/10 Előzmény jamamura szadakó
(37/97)
Szia Jamamura!
10/10
panka2008 2009 márc. 30. - 16:45:01 10/10 Előzmény murci
(36/97)
Hajrá boldogság, hajrá Poppy!
Tudom, hogy ez a film nem mindenki kedvence, és megosztja a véleményeket! DE ÉN SZERETNÉM HA LENNE EGY POPPY A KÖZELEMBE, MONDJUK A BARÁTNÕM LENNE!
Baráti párral néztük meg, a párból a lány, nagyon aranyos kedves DE annyiiiiiraaaaaaaa földhözragadt, két lébbal a földön, mindig tudja mit akar, programozva az élet, a gyerekek száma. Neki nem tetszett Poppy, aki nem csak mindig vidám, hanem van benne valami könnyedség, kusza báj! Szerinte Poppy idétlen és "zavaros" az élete!!!! Nos aki szintén így vélekedik annak nem ajánlom a filmet!
ÉN imádtam!
murci 2009 márc. 29. - 23:20:32
(35/97)
2/10
silvae 2009 márc. 22. - 23:04:39 2/10
(34/97)
"tûsarkúban vezetek, mert csakazértis!"
Miért nem lehetett volna, hogy lapos cipõben jön a második órára és valami nõi válltáskában hozza magával a magas sarkú csizmát, aminek a szára már messzirõl csámpásan kilóg, kivirít a táskából, hogy óra végén, még a kocsiban egybõl átvegye? És akkor hû maradt volna magához, meg nem is válik menthetetlenül ellenszenvessé...
2/10
silvae 2009 márc. 22. - 22:53:24 2/10 Előzmény jamamura szadakó
(33/97)
Nagyon szükség van olyan filmekre, amik fölnyitják a szemünket, hogy máshogy is lehet nézni a dolgokat. Ez nem ilyen volt. (Azért elismerem, több poénján is nagyot lehet nevetni.)

Ha valaki egyfolytában vidám az nem egy normális lelki mûködés. Ilyen nincs. Innentõl kezdve hiteltelen.

A reményt és jókedvet adó filmek értéke pont az, hogy a hétköznapokból szabadítanak ki és nem a valóságból!!! (Lásd: kerékpárlopásra jogsi "megoldás" -kocsi nélkül! Miért kell ilyen nonszensz túlzás?)

Valamelyik a sok dicsérõ kritika közül írta: "Poppy az az ember, aki akkor is mosolyog, ha (…) kiborul a szenvedélyrõl papoló flamencotanár…” Ez szerintem nagyon gáz. Aki akkor is mosolyog, amikor más szenved a környezetében (pl. az autósoktató a frusztrációitól - és Poppy provokációitól) az érzelmileg intelligensnek, empatikusnak tekinthetõ?

Viszont az oktató és Poppy összecsapása nagyon jó! Szuper jelenet! (A színészek egyébként is jól játszanak szerintem.) Egy pillanatra azt hittem, hogy lesz valami a filmbõl. Mert ott kifakadásában az oktató minden szava ül, amit Poppyról mond. Ha ott Poppy elgondolkozik és megszívlel ezt azt, akkor egész jó film lehetett volna. Így viszont kapott egy olcsó happy-and-et. Ááá…


Ahogy egyik barátom anyukája szokta mondani nekünk fiúknak: „…a hülyélkedés, fiúk, az megy!” :-)

Amélie tetszett. Ez csalódás volt.
10/10
jamamura szadakó 2009 márc. 21. - 20:02:23 10/10 Előzmény panka2008
(32/97)
ráadásul nem is csúnya. :)
10/10
panka2008 2009 márc. 21. - 09:43:31 10/10 Előzmény Littelkitty
(31/97)
Nem hiszem el, csúnya????? volt???? Neked tényleg nem szabad ilyen filmeket nézni!!! Szerinted ez a lényeg?????
És ha valaki csúnya, akkor az nem is lehet vidám és boldog?
Pont ez a lényeg, hogy nem egy idétlen cicababát kértek meg a szerep eljátszására.
10/10
panka2008 2009 márc. 21. - 09:34:03 10/10 Előzmény jamamura szadakó
(30/97)
Csatlakozom!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10/10
panka2008 2009 márc. 21. - 09:31:12 10/10 Előzmény gomzol
(29/97)
Nem a film az optimista, hanem Poppy! Õ az aki minden körülmények között is vidám és optimista! Szereti az embereket és az életet. Ennyi, ezt az életérzést adja, a filmben a vezetésoktató és a tánctanárnõ a azokat az embereket jelenitik meg akiknek valami hiba történt valamikor az életük során. Még õk sem tudják Poppyt "megfertõzni" szomorúságukkal és "nyomorukkal"!
10/10
panka2008 2009 márc. 21. - 09:21:03 10/10
(28/97)
Tegnap láttam a filmet! Nem értem azokat akiknek nem tetszett! Nem baj, hogy nem szépek, ez az élet!
Imádom az ilyen figurákat, mint Poppy! Sok ilyen ember kellene a földre, nem fanyalog ,éli és élvezi az életet, vidám ,kedves, és nem mûanyag!
Azok akik itt fanyalognak, hogy idegesítõ és csúnya, azt mondom nézzétek a cukormázas, mûanyag emberekrõl, szóló filmeket.
Poohikan 2009 márc. 20. - 12:13:30 Előzmény gomzol
(27/97)
Igen, a két "oktató" volt a leghitelesebb. Meg tán a barátnõ is helyén volt még. Én spec róla sokkal jobban el tudtam hinni mindazt, amit Poppynak kellett volna megjelenítenie.
5/10
gomzol 2009 márc. 19. - 08:43:07 5/10
(26/97)
Hát, én bizony sokkal jobbra számítottam... :-(
Azt hittem, hogy valóban egy felhõtlenül vidám és optimista film lesz, ehelyett szerintem eléggé egy se füle, se farka valami lett, ami a brit alsóbb rétegek életébe enged bepillantást, de ettõl nem lettem vidámabb, az tuti.
A flamenco-s részek talán a legjobbak, és nagyon jól alakít a vezetés-oktató (Enraha!), de ezen kívül nagy csalódás volt...
Littelkitty 2009 márc. 17. - 23:04:11 Előzmény Poohikan
(25/97)
El is felejtettem a hajléktalanos jelenetet (szerencsére :), de teljesen igazad van, hogy az totál nem illett a filmbe, életszerûtlen volt és az egész megjelenítés is annyira egyszerû volt és béna. Igazából még arra nem tudtam rájönni, hogy volt-e valami leszbikus hajlam a fõszereplõben, mert valahogy több utalás is volt erre a filmben (függetlenül attól, hogy összejön a szociális gondozóval - igazán szép pár lettek így ketten :))))
bourne 2009 márc. 17. - 14:45:20
(24/97)
jajjajjj ... nekem nagyon tetszett a film ... valóban néha idétlen volt és idegesítõ, de hát nem ilyen az élet is ????
persze lehet h csak azért vagyok oda annyira érte, mert egy kedves barátnõm pont ilyen :))))

a legjobb jelenet az oktatóval volt ... ahogy ott nekiállnak kergetõzni meg üvöltözni, az hatalmas ... én oda voltam érte .... és egyáltalán nem mondanám, hogy Amelie-t akarták volna utánozni ... Amelie megmaradt az álomvilágban, Poppy viszont kikecmergett onnan valahogy ... nekem nagyon tetszett ...
Poohikan 2009 márc. 16. - 10:01:15 Előzmény Littelkitty
(23/97)
csak csatlakozhatom. Én is marhára vártam, mert a kritikák szinte mind csak zengedeztek. Még hogy Amelie utánérzés!?! S Poppy az esetek nagy részében nem életvidám, hanem idétlen volt. Egy csomó jelenet, mint pl. az elhagyott gyártelepen az éjszakai találka koncepciótlanul csak oda lett biggyesztve, semmi köze nem volt a sztorihoz, személyiségfejlõdéshez, egyáltalán semmihez (bár az egész filmre is jellemzõ)...
Siliana 2009 márc. 16. - 06:24:20
(22/97)
Nem tudom,megfigyelte-e valaki Suzy tetkóját. Nagyon tetszett, de sehol nem találok róla képet. Ha valaki mégis, szóljon már:)
5/10
concordius 2009 márc. 15. - 09:01:37 5/10
(21/97)
Szerintem Sally Hawkins nem az a személyiség akinek elhiszem Poppy-t. Nem találtam nagyon viccesnek a filmet. Erõltetett stílusban, elhúzva, idegesítõen következnek a jelenetek. Bizony baj van a forgatókönyvvel is. Megpedzeget nagy társadalmi problémákat: "annyira jó fej vagyok/próbálok értelmiséginek látszani" megközelítésben, de idétlenül megy tovább mellette. Ami tetszett: a két szerelmes egymást nézve rájön, hogy megtalálta a világban azt akit keresett.
Littelkitty 2009 márc. 13. - 22:17:24 Előzmény bitlisz
(20/97)
Nekem nagy csalódás volt a film, annyira jó kritikát lehetett olvasni és ehhez képest egy borzalom volt a történet és a szereplõk is. Poppy iszonyat idegesítõ volt, 5 perc után már nem lehetett bírni az idétlenségét, emellett csúnya is volt (mondjuk a többiek is), így nézni sem volt egy élmény.
10/10
magnoka 2009 márc. 12. - 20:17:01 10/10 Előzmény bitlisz
(19/97)
mondjuk úgy, hogy nem vagyunk egyformák, és attól még hogy neked nem tetszett lehet hogy többeknek igen.
5/10
bitlisz 2009 márc. 11. - 21:26:52 5/10
(18/97)
Tényleg nagyon idegesítõ és mû volt a csaj. Még jó hogy ilyen ismerõseim nincsenek. Gázos szereplõkkel gázos film a semmirõl. Nem tudom mi volt a film értelme. Hogy kapott ez ennyit?