Sipovics 2009 nov. 12. - 22:54:18
(58/158)
Ekkora szánalom filmet ritkán lát az ember.
Kezdjük ott, amerikában és tudtommal máshol sem engednek be új túszokat hisz eleve a már bent lévõket is ki akarják hozni.
Tehát valóságban a néger soha nem ment volna be.
A kéréseket nem teljesíthetik, a valóságban soha nem kapott volna lóvét a tag.
Majd biztos egy felkészületlen civilt bocsájtanak útjára hogy nesze itt egy stukker pörkölj oda nekik, ultragáz!!!
A sok láma utazik a szerelvényen, az gyorsul az egekbe, túszejtõk sehol, de õk ahelyett hogy kimennének a veztõfülkébe és telefonálnának vagy kiengednék a kart, a vizelési ingerükkel vannak elfoglalva. GIGAGÁZ!
Felteszem ha a piroslámpánál megáll a vonat olyan intelligens, akkor van benne sebességkorlát is és nem repült volna le csak úgy a sínrõl és nem gyorsult volna a végtelenségig.
Mit intézkedik a polgármester??? Mi köze az egészhez??? Õ egy senki ilyen esetben, az egész esetet a rendõrség veszi át, a polgármester egy tudatlan cselekvésképtelen civil!
Mi az hogy hozzál tejet meg ez meg az??? Rád vár 18 ember, van 5 perced de te tejrõl csevegsz az asszonnyal??? Hát van ilyen a való életben? Naggyon naggyon sablonos és különösen szánalmas jelenet!!
A csajod ott riszálódik premier plánban a laptopképernyõn de ez senkinek nem tûnik fel???
Majd elkezdesz hepajkodni a túszejtõnek hogy lõjjjé le lõjjjé le mint valami barom? Oké hogy felállsz a gyerekes anya helyett de bakker provokálod a túszejtõt??? Pláne valami katonai érdemrenddel az ujjadon ilyen hülyegyerek vagy???
Hiba hiba hátán, élvezhetetlen, hihetetlen, unalmas film!
A záró akkordot már ne is említsem mikor a rendõrök a 3. snittben is ugyanolyan távolságban futnak néger kollégánk felé. Egyhelyben szaladnak???
Áh, pocsék!
11messi87 2009 nov. 12. - 18:22:55
(57/158)
Ennyi hibát még nem fedeztem fel filmben, mint ebben, hihetetlen, nagyon összecsapták, kicsit uncsi, lehetett volna jobbat kihozni belõle. Ez nagyon hasonít Danzel egyik filmjére, a Belsõ emberre.

max. 5/10
6/10
deadscott 2009 nov. 11. - 22:17:00 6/10
(56/158)
valóban nem egy nagy eresztés. ráadásul az állandóan belassuló kép nagyon zavaró volt.
6/10


SPOILER

ahhoz képest, hogy alig nyögi ki Denzel, hogy elfogadta a kenõpénzt, és utána látszik rajta, hogy bántja a dolog, a film végén "gond nélkül" lelövi a rosszfiút, és utána mosolyogva megy haza. elég fura. más szóval: hatalmas rendezési hiba :(

SPOILER VÉGE
5/10
damienisback 2009 nov. 11. - 17:41:56 5/10
(55/158)
SPOILER


egy teljesen átlagos akciófilm és baromira hiányoltam a csavart a végén.
TESCO-Zsömle 2009 nov. 11. - 07:29:53 Előzmény daveslim
(54/158)
daveslim: Ez a film egy Remake. Én eddig 2 váltoratát láttam:
http://port.hu/hajsza_a_fold_alatt_the_taking_of_pelham_one_two_three/pls/fi/films.film_page?i_film_id=71129&i_city_id=&i_county_id=-1&i_where=2&i_topic_id=2
és
http://port.hu/a_pelham_123._jarat_megallitasa_the_taking_of_pelham_one_two_three/pls/fi/films.film_page?i_film_id=40926&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=2

Aki ezeket nem látta, arról meg van a véleményem... Aki meg látta, annak nem lehet szpojlerezni, mert 1:1-ben ugyanaz a sztori, csak más szereposztás...
Moszy 2009 nov. 09. - 22:25:35 Előzmény Kevin4
(53/158)
Én még nem láttam, de azt azért megjegyezném, hogy Travolta már a Kardhal és a Rés a pajzson címû filmekben is megmutatta, hogy kiválóan alakít a "rossz oldalon"... :)
daveslim 2009 okt. 28. - 14:50:54
(52/158)
Kevin4: köszi szépen mások nevében is, hogy SPOILEREZEL, DE NEM ÍROD KI! Nem szeretnék rád csúnyát mondani... ezért maradjunk abban, hogy buta vagy.
Tök jó lesz most megnézni a filmet úgy, hogy elég volt 3 szót elolvasnom a hozzászólásodból...
Kevin4 2009 okt. 15. - 19:35:24
(51/158)
Jó film ez gyerekek! Travolta megmutatta, hogy a "rossz" oldalon is tud lenni, és nagyon jól játszik! Nekem tetszett a moziban! Valahogy gondoltam, hogy meghal a végén! Az egész film alatt Denzel Washingtonnal beszélt, hogy hol dolgozott, mit szeret csinálni stb. egyszóval az életrõl! Igaz, hogy a metrón ölt is, de valahogy mégsem az a kemény terroristának tünt, hanem egy pesszimista, az élettõl búcsózó embernek! Tetszett a végén, hogy arra kéri Denzel Washingtont, hogy ölje meg! Nagyon nagy film!
9/10
cocacola 2009 okt. 13. - 17:18:28 9/10 Előzmény g.g
(50/158)
Valószinü ezt már végig gondolta, õ nem akar börtönbe menni, de már unja az életet, nem tudom, film.
Film, de jó film
pont.
9/10
cocacola 2009 okt. 13. - 17:17:19 9/10 Előzmény -Ptr-
(49/158)
Igen, ahogy mondod!
g.g 2009 okt. 11. - 17:29:14 Előzmény cocacola
(48/158)
csak azt magyarázd már el akkor, hogy minek kellett ott lennie travoltának a metró elfoglalásánál, egyáltalán a karakterének a filmben. mit nyert vele? a 300 millió akkor is az övé lett volna, ha csak felbérel 4-5 embert õ meg otthon kivárja az egészet, mivel azért estek a tõzsdén a részvények mert terrorista támadásnak gondolták az egészet
9/10
-Ptr- 2009 okt. 11. - 11:40:51 9/10
(47/158)
Sokkal jöbb volt a film mint vártam!
Travoltának nem részvényben hanem aranyban lehetett a pénze. A részvények zuhantak, az arany ára emelkedett. Szerintem.
9/10
cocacola 2009 okt. 10. - 14:34:12 9/10
(46/158)
Nem tudom, kinek mért nem tetszett. Az akkor nem értékeli a jó filmeket!!!
Itt van a kritikám, meg pár felmerülõ kérdés.
De nekem 10/9
http://everybymike.blogspot.com/2009/10/taking-of-pelham-123.html
g.g 2009 okt. 07. - 15:30:39
(45/158)
Nem igazán tetszett a film. Nem tudom felfogni, hogy minek kockáztat az ember 300 milliót 10 millió negyed részért. Egyáltalán miért kellett ott lennie John Travoltának a metró elfoglalásánál. Miért nem bérelt fel 4-5 embert aki eltéríti a metrót 10 millióért õ még a karosszékébõl kaszál 300 milliót.
5/10
Gyuri04 2009 okt. 06. - 16:05:11 5/10
(44/158)
Travoltától többet vártam volna, 10/5!
5/10
andris758 2009 okt. 04. - 02:52:25 5/10
(43/158)
Szerintem sem igazán jó a film. Átlagos, egyszer nézhetõ. 5/10.
davel 2009 okt. 03. - 14:56:19 Előzmény MartinDuke
(42/158)
Szia Martin!

Magyarázatot adok néhány dologra, és nem azért, mert azt hiszem, hogy revideálsz majd és ettõl jobban fog tetszeni a film, csak azért, hogy Te is tisztábban láss, és talán könnyebb legyen "megemészteni" a filmet.
Tételesen az általad felvetett problémákra:
!!!SPOILER!!!
1. A New York-i metró több mint ezer kilométeres sínszakaszon szállít utasokat. Még ha a város meg is próbálta ezt a távot végig bekamerázni, erõsen kétlem, hogy teljes sikerrel jártak.
4. Ha a live kivégzés alatt azt a jelenetet érted, amikor az irányítóközpontban végignézik azt, ahogyan Ryder kivégzi az egyik túszt, akkor az nem tévés vagy egyéb mûholdas közvetítés, hanem mint a filmben is elhangzik, az adás jele internetes kapcsolaton keresztül érkezik. Nem a BBC nyomatja, vagy hasonlók...
5. A csávó gépe nem töltõdött fel újból, hiszen nem is merült le. Ahogyan a filmbeli belsõ felirat is jelezte: az alagút egy szakaszán a számítógép lekapcsolódott a hálózatról (megszûnt a jel), majd késõbb automatikusan újracsatlakozott. (a "mondd már, hogy szeretlek" témánál én is csak pislogtam)
6. A "4 és 2 liter tej" sztori is kicsit félre lett értve, méghozzá sokak részérõl. Lehet, hogy Helgeland bácsi rossz metaforát választott az érzelmek közvetítésére, de én személy szerint nagyon örültem, hogy végre nem azt kellett végighallgatnom az aggódva zokogó asszony szájából, hogy "GYERE HAZA!" vagy "éld túl" meg hasonlók. Helyette a csaj csak annyit mondott, hogy "oké, menjél, ments életeket, de utána itthon akarlak látni." (Ez persze csak az én értelmezésem, de van benne némi következetesség)
7. Klasszikus feszültségnövelõ filmes eszköz. James Bond is a bombát két másodpercnél állítja le. Lehet röhögni rajta, de (többek között) az ilyen klasszikus megoldásokért ülünk be filmeket nézni.
8. Ajánlom figyelmedbe Tony Scott eddigi munkásságát, és akkor szerintem könnyûszerrel megérted majd. ;-)
!!!SPOILER VÉGE!!!

Nem akartam kötözködni, csak rávilágítani néhány dologra a film kapcsán. Egyébként valóban szerepelnek benne hiteltelen és érthetetlen dolgok, de az általad felsoroltak közül néhány kilógott. Remélem nincs harag.
Peace.

Davel.
Valezius 2009 szept. 28. - 16:06:07
(41/158)
Az elõzetese megfogott, és a két fõszereplõ meggyõzött, hogy mivel moziünnep van, meg kell néznem.

Számomra elég lapos lett ez a film, a fõ jelenet, amikor a metró elszabadul, és lehet, hogy mindenki meghal a kocsiban se okozott túl sok feszültséget. A vége meg egyenesen gagyi.
---Spoiler---
Érthetetlen, hogy minek ment Travolta után, mégha vittek volna magukkal egy túszt, akit meg kell menteni, esetleg, de így... Ha Bruce Willis csinálja, rendben is lett volna, dehát nem õ volt az.
----Spoiler vége---

A színészethez nem nagyon értek, de ez a szerep nem volt méltó ahhoz, amit Travolta a Rés a pajzsonban vagy az Álarcban játszott. Tudom azok akciófilmek, de valahogy jobban ki volt találva a gonosz figurája, mint itt.
Egy pocsék gonoszt kapunk, aki nem is olyan gonosz, kicsit érdekli a bosszú, amiért lecsukták, de inkább a pénz.
ELVIS 1982 2009 szept. 28. - 02:21:02
(40/158)
Én sem voltam elragadtatva a filmtöl,Tony Scott-tol pörgösebb filmet vártam ez elég gyengére sikerült
8/10
Q.God 2009 szept. 28. - 01:22:55 8/10
(39/158)
Szerintem nincs igazad, én fizettem érte, nincs tele a buxa, meg nem unatkoztam és semmi baj nem volt a dologgal. Lélektani film volt, az viszont ki volt dolgozva...

kinek mi, de nem azt kell kidolgozni, ami nem lényeges a film szempontjából